LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL VALSTYBINIŲ ĮMONIŲ VADOVŲ IR ŽEMĖS ŪKIO ĮMONIŲ LAIKINŲJŲ ADMINISTRACIJŲ VADOVŲ ATLEIDIMO IŠ DARBO TVARKOS

 

1992 m. gegužės 25 d. Nr. 380

Vilnius

 

Atsižvelgdama į tai, kad kai kurių valstybinių įmonių vadovai bei žemės ūkio įmonių laikinosios administracijos vadovai dažnai nusišalina nuo jiems patikėtų pareigų arba netinkamai vykdo šias pareigas, dėl to prarandama nemažai šių įmonių turto, darbuotojai patiria daug materialinių nuostolių ir žlugdoma įmonių veikla, o kalti vadovai, pasitraukdami iš darbo, išvengia įstatymų nustatytos atsakomybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Įpareigoti ministerijas ir rajonų (miestų) valdybas – valstybinių įmonių steigėjas tais atvejais, kai įmonėms realiai gresia nemokumas arba valstybinio bei akcinio kapitalo praradimas arba vadovai akivaizdžiai nevykdo savo pareigų, atleisti juos iš einamųjų pareigų Lietuvos Respublikos valstybinių įmonių įstatymo ir Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymo numatytais pagrindais ir tvarka.

Atleidžiant iš darbo valstybinės įmonės vadovą ar šios įmonės vadovui pareiškus norą nutraukti darbo sutartį, turi būti nedelsiant patikrinama jo veikla ir, esant pagrindui, atleidimo dokumentuose daromas atitinkamas įrašas. Vadovo veiklai patikrinti steigėjas turi sudaryti komisiją iš 3 asmenų, kuriai turi vadovauti ministro pavaduotojas (mero, valdytojo pavaduotojas).

Jeigu valstybinių, valstybinių akcinių įmonių vadovai savo veiksmais padarė šioms įmonėms materialinių nuostolių, jiems įstatymų nustatyta tvarka turi būti pareikšti ieškiniai, kad būtų padengti padaryti nuostoliai, o esant baudžiamojo nusikaltimo požymių, medžiaga turi būti perduota teisėtvarkos organams. Steigėjo sudaryta komisija ir asmeniškai jos pirmininkas yra atsakingas už atleidžiamo iš darbo vadovo veiklos ir įmonės būklės patikrinimą ir ieškinių pateikimą bei medžiagos perdavimą teisėtvarkos organams. Patikrinimo protokolai ar teikimai teisėtvarkos organams nustatytąja tvarka saugomi ne mažiau kaip 6 metus.

2. Įpareigoti Žemės ūkio ministeriją ir rajonų valdybų žemės ūkio skyrius užtikrinti, kad visi žemės ūkio įmonių laikinosios administracijos vadovai tinkamai vykdytų savo pareigas, laiku inventorizuotų turtą, tinkamai jį apsaugotų ir racionaliai naudotų.

Atleidžiant iš darbo žemės ūkio įmonių laikinosios administracijos vadovus ir vyriausiuosius buhalterius (finansininkus), nepriklausomai nuo atleidimo pagrindo turi būti inventorizuojamas ir perduodamas įmonių turtas, o nustačius, jog turtas išeikvotas ar prarastas, šie vadovai turi būti patraukti atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka. Įmonės laikinosios administracijos vadovo veiklos patikrinimą ir turto inventorizavimą turi atlikti rajono valdybos žemės ūkio skyriaus vedėjo sudaryta komisija.

Patikrinimo protokolus ir inventorizavimo aktus tvirtina rajonų valdybų žemės ūkio skyrių vedėjai. Patikrinimo protokolai, inventorizavimo medžiaga, taip pat medžiaga, perduota teisėtvarkos organams, nustatytąja tvarka saugoma ne mažiau kaip 6 metus.

Rajonų valdybų žemės ūkio skyrių vedėjai yra asmeniškai atsakingi už tai, kad būtų laikomasi šiame punkte nustatytos įmonių vadovų veiklos patikrinimo ir jų atleidimo iš darbo tvarkos. Apie žemės ūkio įmonių laikinosios administracijos vadovų atleidimą iš darbo, jų veiklos patikrinimą ir priimtus sprendimus rajonų valdybų žemės ūkio skyrių vedėjai kas mėnesį turi informuoti Žemės ūkio ministeriją.

3. Pavesti Žemės ūkio ministerijai ištirti, kaip naudojamas ir prižiūrimas likęs neprivatizuotas žemės ūkio įmonių turtas, ir iki 1992 m. birželio 15 d. informuoti apie tai Lietuvos Respublikos Vyriausybę.

4. Pasiūlyti Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui imtis papildomų priemonių įstatymų laikymosi priežiūrai valstybinėse įmonėse ir žemės ūkio įmonėse sustiprinti.

5. Rekomenduoti Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės departamentui tikrinti, kaip vykdomas šis nutarimas.

 

 

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas                               G. Vagnorius

______________