LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BIRŽELIO 17 D. NUTARIMO NR. 909 „DĖL VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACINIŲ KLASIŲ SUTEIKIMO IR VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ VERTINIMO TVARKOS BEI VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJŲ“ PAKEITIMO

 

2005 m. balandžio 4 d. Nr. 358

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimą Nr. 909 „Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų vertinimo tvarkos bei Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų“ (Žin., 2002, Nr. 60-2470; 2003, Nr. 15-612):

1.1. Įrašyti antraštėje vietoj žodžio „tvarkos“ žodį „taisyklių“.

1.2. Įrašyti 1.1 punkte vietoj žodžio „tvarką“ žodį „taisykles“.

2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintoje Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų vertinimo tvarkoje:

2.1. Įrašyti pavadinime vietoj žodžio „tvarka“ žodį „taisyklės“.

2.2. Įrašyti 1 punkte vietoj žodžių „ši tvarka“ žodžius „šios Taisyklės“.

2.3. Išdėstyti 3 punktą taip:

3. Teisės akte dėl vertinimo komisijos sudarymo nurodomi vertinimo komisijos pirmininkas ir kiti jos nariai. Šiuo teisės aktu gali būti paskirtas ir vertinimo komisijos sekretorius. Vertinimo komisijos sekretorius nėra vertinimo komisijos narys.“.

2.4. Išdėstyti 6 punktą taip:

6. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo per kalendorinius metus procedūra susideda iš valstybės tarnautojo ir tiesioginio vadovo pokalbio, skirto aptarti valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos rezultatams, ir motyvuotos išvados (toliau vadinama – išvada) surašymo. Tiesioginis vadovas išvadoje, kurią surašo po pokalbio su valstybės tarnautoju, valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą apibūdina pagal kiekvieną iš vertinimo kriterijų ir įrašo jos įvertinimą. Su išvada pasirašytinai supažindinamas vertinamasis valstybės tarnautojas.“.

2.5. Išdėstyti 7 punktą taip:

7. Dėl neeilinio valstybės tarnautojo vertinimo tiesioginis vadovas surašo motyvuotą pasiūlymą (toliau vadinama – tiesioginio vadovo pasiūlymas) šiais atvejais: kai iškyla abejonių dėl valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos rezultatų arba esant valstybės tarnautojo prašymui perkelti jį į aukštesnes pareigas, arba siūlant suteikti trečiąją ar aukštesnę kvalifikacinę klasę. Tiesioginio vadovo pasiūlyme valstybės tarnautojo tarnybinė veikla apibūdinama pagal kiekvieną iš vertinimo kriterijų; valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimas neįrašomas.“.

2.6. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Tiesioginio vadovo pasiūlymas pateikiamas valstybės tarnautoją į pareigas priėmusiam asmeniui, kuris priima sprendimą dėl neeilinio valstybės tarnautojo vertinimo.

Įstaigoje už personalo tvarkymą atsakingas padalinys arba valstybės tarnautojas (toliau vadinama – personalo tarnyba) tiesioginio vadovo pasiūlymo ir valstybės tarnautoją į pareigas priėmusio asmens sprendimo dėl neeilinio valstybės tarnautojo vertinimo kopijas pateikia atitinkamai vertinimo komisijai.“.

2.7. Išdėstyti 9 punktą taip:

9. Tiesioginis vadovas, įvertinęs valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą, pateikia išvadą personalo tarnybai. Jeigu tiesioginis vadovas valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertina labai gerai arba nepatenkinamai, personalo tarnyba išvados kopiją pateikia atitinkamai vertinimo komisijai.“.

2.8. Išdėstyti 10 punktą taip:

10. Kai valstybės tarnautojas, kurio tarnybinė veikla dvejus metus iš eilės buvo įvertinta gerai, personalo tarnybai pateikia rašytinį prašymą, kad jį įvertintų vertinimo komisija, personalo tarnyba šį prašymą ir tiesioginio vadovo išvados kopiją pateikia atitinkamai vertinimo komisijai.“.

2.9. Išdėstyti 12 punktą taip:

12. Valstybės tarnautoją į pareigas priėmęs asmuo apie būsimą valstybės tarnautojo vertinimą ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki vertinimo pradžios raštu praneša valstybės tarnautojui ir valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančiai įstaigai. Valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančiai įstaigai siunčiamame rašte nurodomi šie duomenys: vertinamo valstybės tarnautojo vardas, pavardė ir einamosios pareigos, tiesioginio valstybės tarnautojo vadovo įvertinimas arba tiesioginio vadovo pasiūlymas, vertinimo data ir laikas.“.

2.10. Išdėstyti 14 punktą taip:

14. Valstybės tarnautojo neeilinio vertinimo procedūra susideda iš tiesioginio vadovo pasiūlymo nagrinėjimo ir pokalbio tarp valstybės tarnautojo ir vertinimo komisijos narių. Jeigu vertinamas valstybės tarnautojas, siekiantis būti perkeltas į aukštesnes pareigas, pokalbio metu vertinami valstybės tarnautojo gebėjimai vykdyti pareigybės, į kurią valstybės tarnautojas siekia būti perkeltas, aprašyme nustatytas funkcijas. Jeigu vertinamas valstybės tarnautojas, dėl kurio tarnybinės veiklos rezultatų iškilo abejonių, pokalbio metu vertinami gebėjimai vykdyti valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas. Jeigu vertinamas valstybės tarnautojas, kuriam jo tiesioginis vadovas siūlo suteikti trečiąją arba aukštesnę kvalifikacinę klasę, pokalbio metu vertinama, ar pakankama valstybės tarnautojo kvalifikacija siūlomai kvalifikacinei klasei.“.

2.11. Įrašyti 19 punkte vietoj žodžių „šios tvarkos“ žodžius „šių Taisyklių“.

2.12. Išdėstyti 20 punktą taip:

20. Įvertinusi labai gerai karjeros valstybės tarnautoją, siekiantį būti perkeltu į aukštesnes pareigas, vertinimo komisija siūlo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusiam asmeniui tenkinti karjeros valstybės tarnautojo prašymą.

Įvertinusi labai gerai valstybės tarnautoją, kuriam jo tiesioginis vadovas siūlo suteikti trečiąją arba aukštesnę kvalifikacinę klasę, vertinimo komisija siūlo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusiam asmeniui suteikti valstybės tarnautojui trečiąją arba aukštesnę kvalifikacinę klasę.

Įvertinusi nepatenkinamai karjeros valstybės tarnautoją, dėl kurio tarnybinės veiklos rezultatų buvo abejonių, vertinimo komisija siūlo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusiam asmeniui Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 8 dalyje nurodytus sprendimus. Įvertinusi nepatenkinamai įstaigos vadovą, dėl kurio tarnybinės veiklos rezultatų buvo abejonių, vertinimo komisija siūlo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusiam asmeniui Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 8 dalies 1, 2 ar 4 punktuose nurodytus sprendimus.

Įvertinusi gerai valstybės tarnautoją, kurio tarnybinę veiklą tiesioginis vadovas buvo įvertinęs labai gerai arba nepatenkinamai, vertinimo komisija valstybės tarnautoją į pareigas priėmusiam asmeniui pasiūlymų neteikia.“.

2.13. Įrašyti 21, 26 ir 27 punktuose vietoj žodžių „šios tvarkos“ žodžius „šių Taisyklių“.

2.14. Išdėstyti 31 punktą taip:

31. Tiesioginis vadovas išvadą apie valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimą pateikia personalo tarnybai ne anksčiau kaip einamųjų metų gruodžio 1 dieną ir ne vėliau kaip einamųjų metų gruodžio 15 dieną.“.

2.15. Papildyti šiuo 311 punktu:

311. Valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančios įstaigos vadovo sudarytos vertinimo komisijos posėdžio protokolo kopija per 30 kalendorinių dienų po vertinimo komisijos posėdžio pateikiama valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančiai įstaigai.“.

2.16. Išdėstyti 33.1 punktą taip:

33.1. įgyvendindamas vertinimo komisijos pasiūlytus Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 7 ar 8 dalyje nurodytus sprendimus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios komisijos posėdžio priima sprendimą. Tuo atveju, kai valstybės tarnautoją į pareigas priima kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija, sprendimas dėl vertinimo komisijos siūlymo priimamas artimiausiame jos posėdyje;“.

2.17. Išdėstyti 33.2 punktą taip:

33.2. nusprendęs neįgyvendinti vertinimo komisijos pasiūlyto sprendimo, jeigu pagal Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 9 dalį vertinimo komisijos pasiūlytas sprendimas valstybės tarnautoją į pareigas priimančiam asmeniui nėra privalomas, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios komisijos posėdžio tai nurodo valstybės tarnautojo vertinimo išvadoje (jeigu valstybės tarnautoją į pareigas priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar savivaldybės taryba, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar savivaldybės tarybos sprendimo dėl vertinimo komisijos pasiūlymų įsigaliojimo tai nurodo atitinkamai Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ar savivaldybės meras).“.

2.18. Išdėstyti 34 punktą taip:

34. Išvada, tiesioginio vadovo pasiūlymas, vertinimo komisijos išvada, valstybės tarnautoją į pareigas priėmusio asmens sprendimo dėl valstybės tarnautojo neeilinio vertinimo, valstybės tarnautoją į pareigas priėmusio asmens sprendimo, priimto po vertinimo komisijos pasiūlymo, kopijos saugomos valstybės tarnautojo asmens byloje.“.

2.19. Išdėstyti priedą nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                               GINTARAS FURMANAVIČIUS

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių

klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų

vertinimo taisyklių

priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2005 m. balandžio 4 d. nutarimo Nr. 358

redakcija)

 

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(valstybės tarnautojų vertinimo komisijos pavadinimas, ją sudaręs asmuo ir jo sprendimo dėl valstybės tarnautojų vertinimo komisijos sudarymo data ir numeris)

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ VERTINIMO KOMISIJOS

IŠVADA

_________________ Nr._______

(surašymo data)

_________________

(surašymo vieta)

 

Valstybės tarnautojo vardas ir pavardė _________________________________________________

Valstybės tarnautojo pareigos ________________________________________________________

(nurodomas įstaigos pavadinimas, struktūrinio padalinio

________________________________________________________________________________

pavadinimas, pareigybė)

Vertinimo komisijos vertinimas _______________________________________________________

Vertinimo komisijos siūlomas sprendimas ______________________________________________

________________________________________________________________________________

Vertinimo komisijos pirmininkas                    (Parašas)                                        (Vardas ir pavardė)

Vertinimo komisijos nariai:                            (Parašai)                                         (Vardai ir pavardės)

 

Vertinimo komisijos nario atskiroji nuomonė:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________ .

 

(Vertinimo komisijos nario pareigos)                              (Parašas)                                       (Vardas ir pavardė)

 

 

Susipažinau

(Valstybės tarnautojo parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

__________________________________________

(valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens žyma

nusprendus neįgyvendinti vertinimo komisijos pasiūlymo)

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

Susipažinau

(Valstybės tarnautojo parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

______________