LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2005 M. GRUODŽIO 21 D. ĮSAKYMO Nr. 1V-445 „Dėl dokumentų Lietuvos respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Bendrijoje gauti pateikimo ir Lietuvos respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Bendrijoje UŽSIENIEČIAMS išdavimo, keitimo IR panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės BEI fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO
2013 m. spalio 14 d. Nr. 1V-862
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. gruodžio 21 d. įsakymą Nr. 1V-445 „Dėl Dokumentų Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Bendrijoje gauti pateikimo ir Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Bendrijoje užsieniečiams išdavimo, keitimo ir panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės bei fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 5-157; 2013, Nr. 56-2810):
1.2. Išdėstau preambulę taip:
„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539; 2006, Nr. 137-5199; 2012, Nr. 85-4450) 53 straipsnio 3 dalimi ir 55 straipsnio 6 dalimi ir įgyvendindamas 2003 m. lapkričio 25 d. Tarybos direktyvos 2003/109/EB dėl trečiųjų valstybių piliečių, kurie yra ilgalaikiai gyventojai, statuso (OL 2004 m. specialusis leidimas, 19 skyrius, 6 tomas, p. 272) 23 straipsnio 1 dalį ir 25 straipsnį bei 2011 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/51/ES, kuria iš dalies keičiama Tarybos direktyva 2003/109/EB siekiant išplėsti jos taikymo sritį asmenims, kuriems suteikiama tarptautinė apsauga (OL 2011 L 132, p. 1), 1 straipsnio 4 ir 10 dalis:“.
1.3. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame Dokumentų Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Bendrijoje gauti pateikimo ir Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Bendrijoje užsieniečiams išdavimo, keitimo ir panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės bei fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos apraše:
1.3.1. Įrašau pavadinime, visame tekste, 1, 3, 4, 5 ir 6 priedų žymose ir visame tekste vietoj žodžio „Bendrijoje“ žodį „Sąjungoje“.
1.3.2. Išdėstau 13.2 punktą taip:
„13.2. dokumentą, patvirtinantį, kad turi pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje ne mažiau nei vienus metus (šis dydis paskaičiuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą pragyvenimo Lietuvos Respublikoje lėšų dydį, kuris gali būti laikomas pakankamu pragyventi vieną kalendorinį mėnesį Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, prašančiam išduoti leidimą gyventi, padauginus iš 12 mėnesių) ir / ar gauna reguliarių pajamų, ne mažesnių už Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą pragyvenimo Lietuvos Respublikoje lėšų dydį, kuris gali būti laikomas pakankamu pragyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, prašančiam išduoti leidimą gyventi. Kai užsienietis yra išlaikomas šeimos nario, pateikiamas šio šeimos nario įsipareigojimas išlaikyti užsienietį ir dokumentas, patvirtinantis, kad jis turi pakankamai lėšų sau ir užsieniečiui pragyventi Lietuvos Respublikoje ne mažiau nei vienus metus (šis dydis paskaičiuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą pragyvenimo Lietuvos Respublikoje lėšų dydį, kuris gali būti laikomas pakankamu pragyventi vieną kalendorinį mėnesį Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, prašančiam išduoti leidimą gyventi, padauginus iš 12 mėnesių ir gautą sumą padauginus iš šeimos nario išlaikomų asmenų, įskaitant patį šeimos narį, skaičiaus) ir / ar gauna reguliarių pajamų sau ir užsieniečiui pragyventi Lietuvos Respublikoje, kurių dydis, tenkantis kiekvienam šeimos nario išlaikomam asmeniui, įskaitant patį šeimos narį, yra ne mažesnis už Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą pragyvenimo Lietuvos Respublikoje lėšų dydį, kuris gali būti laikomas pakankamu pragyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, prašančiam išduoti leidimą gyventi;“.
1.3.10. Papildau šiuo 581 punktu:
„581. Jeigu aprašo 53.1 punkte nurodytas sprendimas priimtas Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 punkte nustatytu pagrindu dėl užsieniečio, kuris turi leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, išduotą pagal Įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 14 punktą, ir kurio byloje yra duomenų apie tai, kad jis turi kitos Europos Sąjungos valstybės narės išduotą ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, kuriame įrašyta pastaba „(data) tarptautinę apsaugą suteikė (valstybės narės pavadinimas)“, Migracijos departamentas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo aprašo 53.1 punkte nurodyto sprendimo priėmimo dienos elektroniniu paštu išsiunčia šioje pastaboje nurodytos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingai institucijai paklausimą, ar užsienietis vis dar naudojasi tarptautine apsauga.
Migracijos departamentas, gavęs atsakymą į šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą paklausimą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas jį persiunčia migracijos tarnybai, kurioje yra užsieniečio byla, pridėti prie užsieniečio bylos. Jeigu gautas atsakymas, kad užsienietis kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje vis dar naudojasi tarptautine apsauga, šio atsakymo persiuntimo lydraštyje Migracijos departamentas informuoja migracijos tarnybą, kad užsieniečio leidime nuolat gyventi turi būti įrašyta pastaba „(data) tarptautinę apsaugą suteikė (valstybės narės pavadinimas).“ “
1.3.11. Papildau 132 punktą nauja ketvirtąja pastraipa (ankstesniąją ketvirtąją pastraipą laikau penktąja pastraipa):
1.3.12. Išdėstau 133 punktą taip:
„133. Pranešimą apie leidimo nuolat gyventi praradimą migracijos tarnybai užsienietis gali užpildyti ir perduoti elektroniniu būdu. Užsienietis, prisijungęs prie Viešųjų paslaugų, susijusių su asmens ir kitų dokumentų išdavimu, konsultavimu, teikimo Lietuvos Respublikoje piliečiams ir užsieniečiams informacinės sistemos (toliau – elektroninių paslaugų informacinė sistema), užpildo pranešimą apie leidimo nuolat gyventi praradimą. Užpildytas pranešimas automatiškai išsiunčiamas migracijos tarnybai, išdavusiai prarastą leidimą nuolat gyventi.
Migracijos tarnyba, elektroninių paslaugų informacinėje sistemoje gavusi pranešimą apie leidimo nuolat gyventi praradimą, nedelsdama į sistemą įveda duomenis apie prarasto leidimo nuolat gyventi negaliojimą ir elektroninių paslaugų informacinėje sistemoje pažymi, kad prarastas leidimas nuolat gyventi paskelbtas negaliojančiu.
Pranešimas apie leidimo nuolat gyventi praradimą, elektroninių paslaugų informacinėje sistemoje pateiktas ne migracijos tarnybos darbo metu, automatiškai persiunčiamas Policijos elektroninių paslaugų sistemai. Įgaliotas policijos pareigūnas, gavęs tokį pranešimą, nedelsdamas į sistemą įveda duomenis apie prarasto leidimo nuolat gyventi negaliojimą ir per Policijos elektroninių paslaugų sistemą pažymi elektroninių paslaugų informacinėje sistemoje, kad prarastas leidimas nuolat gyventi paskelbtas negaliojančiu.
Užsienietis, prisijungęs prie elektroninių paslaugų informacinės sistemos, gali peržiūrėti pranešimo apie leidimo nuolat gyventi praradimą duomenis ir patikrinti šio pranešimo būseną.“