LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS INVALIDŲ REIKALŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
1992 m. sausio 27 d. Nr. 48
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinės invalidų integracijos įstatymo 26 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1992 m. sausio 27 d. nutarimu Nr. 48
Lietuvos invalidų reikalų tarybos nuostatai
Bendrieji nuostatai
1. Lietuvos invalidų reikalų taryba (toliau vadinama – taryba) yra nuolatinė visuomeninė patariamoji institucija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Svarbiausias jos tikslas užtikrinti, kad invalidai dalyvautų sprendžiant visus su jų gyvenimu bei veikla susijusius klausimus, rengiant bei įgyvendinant invalidų santykius su visuomene reguliuojančius įstatymus ir kitus normatyvinius aktus.
2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir šiais nuostatais.
Tarybos sudarymas ir sudėtis
4. Invalidų visuomeninės organizacijos (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos invalidų draugija, bendrija „Viltis“, Lietuvos invalidų parolimpinis komitetas ir kt.) deleguoja į tarybą po du savo atstovus.
5. Socialinės apsaugos ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Kultūros ir švietimo ministerija, Statybos ir urbanistikos ministerija, Ekonomikos ministerija skiria į tarybą po vieną savo atstovą.
6. Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo valdyba, Lietuvos darbo birža, Respublikinė medicininės socialinės ekspertizės komisija skiria į tarybą po vieną savo atstovą.
7. Invalidų visuomeninės organizacijos, šių nuostatų 5 punkte nurodytos ministerijos ir 6 punkte nurodytos organizacijos pasiūlo kandidatais į tarybą penkis specialistus, kurių kandidatūras tvirtina pagal šių nuostatų 4-6 punktus sudaryta tarybos dalis.
8. Tarybos nariai deleguojami, skiriami ar tvirtinami penkeriems metams. Institucijos, delegavusios ar skyrusios savo pareigūnus į tarybą, gali savarankiškai arba tarybos pageidavimu juos atšaukti ir pakeisti kitais.
Tarybos funkcijos
11. Teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, valstybinėms tarnyboms, įmonėms, organizacijoms pasiūlymus, kaip spręsti invalidų problemas.
12. Padėti rengti valstybinę medicininės, profesinės ir socialinės invalidų reabilitacijos programą.
13. Dalyvauti rengiant įstatymų ir kitų normatyvinių aktų, reguliuojančių invalidų visuomeninius santykius, projektus.
14. Atlikti įstatymų ir kitų normatyvinių aktų projektų ekspertizę – ar jie atitinka specifinius invalidų poreikius.
16. Koordinuoti valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų vykdomas invalidų medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos programas.
17. Vykdyti invalidų visuomeninius santykius reguliuojančių įstatymų ir kitų normatyvinių aktų, invalidų medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos programų įgyvendinimo visuomeninę kontrolę.
Tarybos teisės
20. Vykdydama savo funkcijas, taryba turi teisę:
20.1. gauti iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės aparato, ministerijų, tarnybų, organizacijų jos veiklai reikalingą informaciją;
Tarybos lėšos
21. Tarybos lėšas sudaro Lietuvos Respublikos Vyriausybės dotacijos, Lietuvos Respublikos ir užsienio juridinių ir fizinių asmenų savanoriški įnašai, lėšos, gautos iš aukcionų, loterijų ir kitos teisėtos veiklos.
Tarybos darbo organizavimas
23. Pagrindinė organizacinė tarybos darbo forma yra posėdžiai, kurie šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per metų ketvirtį. Posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė tarybos narių. Posėdžius šaukia tarybos pirmininkas arba jo pavaduotojas.
24. Tarybos posėdžiuose su patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuotų ministerijų, valstybinių tarnybų, organizacijų, neturinčių savo atstovų taryboje, darbuotojai ir nariai, taip pat ekspertai.
25. Taryba sprendimus priima tarpusavio susitarimu, o jeigu jo nepavyksta pasiekti, – paprasta balsų dauguma.