LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO IR

VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAŠARŲ PRIEDŲ GAMYBOS, NAUDOJIMO IR PREKYBOS JAIS TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugsėjo 21 d. Nr. 332/395

Vilnius

 

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos pašarų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 34-952; Nr. 61-1834) 4 straipsnio 4 dalies 6 punktu ir atsižvelgdami į Europos Sąjungos direktyvą 70/524/EEB, nustatančią reikalavimus pašarų priedams:

1. Tvirtiname Pašarų priedų gamybos, naudojimo ir prekybos jais tvarką (pridedama).

2. Nustatome, kad Pašarų priedų gamybos, naudojimo ir prekybos jais tvarka įsigalioja nuo 2001 m. spalio 1 d.

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                  KĘSTUTIS KRISTINAITIS

 

VALSTYBINĖS MAISTO IR

VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS                          KAZIMIERAS LUKAUSKAS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir

Valstybinės maisto ir veterinarijos direktoriaus

2001 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. 332/395

 

PAŠARŲ PRIEDŲ GAMYBOS, NAUDOJIMO IR PREKYBOS JAIS TVARKA

 

Tvarka parengta remiantis 1970 m. lapkričio 23 d. Europos Tarybos direktyva 70/524/EEB, nustatančia reikalavimus pašarų priedams, bei ją pataisančiomis direktyvomis 82/471/EEB, 84/587/EEB, 85/3768/EEB, 95/69/EB, 96/25/EB, 96/51/EB, 96/66/EB, 97/06/EB, 97/72/EB, 98/19/EB, 98/92/EB, 2374/98/EB, 2785/98/EB, 2786/98/EB, 2788/98/EB, 2821/98/EB, 1436/98/EB, 99/20/EB, 99/45/EB ir kitais teisės aktais.

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pašarų priedų gamybos, naudojimo ir prekybos jais tvarka (toliau – tvarka) reglamentuoja pašarų priedų, išskyrus pašarų priedus su genetiškai modifikuotais organizmais, gamybą, registravimą, pakavimą, ženklinimą, naudojimo ir prekybos reikalavimus bei nustato kitas nuostatas, susijusias su jų cirkuliavimu rinkoje.

2. Šios tvarkos nuostatos privalomos:

2.1. visiems ūkio subjektams, vykdantiems veiklą, susijusią su:

2.1.1. pašarų priedų bei premiksų gamyba, naudojimu, gabenimu, laikymu ir jų prekyba;

2.1.2. kombinuotųjų pašarų su pašarų priedais ar premiksais gamyba;

2.1.3. pašarinių žaliavų su pašarų priedais ar premiksais gamyba;

2.2. pašarų kokybės valstybinės kontrolės institucijai ir kitoms tvarkoje paminėtoms institucijoms;

2.3. importuotojams, tiekiantiems pašarų priedus į Lietuvos rinką.

3. Ši tvarka netaikoma pašarų priedams, kurie uždarose transporto priemonėse arba uždarose pakuotėse gabenami tranzitu per Lietuvą.

4. Į vidaus rinką leidžiama tiekti tik Lietuvos Respublikoje registruotus pašarų priedus, išskyrus atvejus, kai:

4.1. pašarų priedai skiriami mokslo tiriamiesiems darbams. Jie tiekiami nedideliais kiekiais ir yra nuolatinėje priežiūroje;

4.2. esant nepalankiai epizootinei situacijai šalyje, iš kur įvežamas pašarų priedas, neturintis analogų tarp registruotųjų Lietuvoje, gali būti išduodamas leidimas jam įvežti iš Europos Sąjungos patvirtintos įmonės iki registracijos procedūros užbaigimo. Leidimą išduoda Lietuvos valstybinės veterinarijos preparatų inspekcija.

5. Vidaus rinkai tiekiami nauji pašarų priedai privalo būti įregistruoti pagal šios tvarkos nuostatas.

6. Vidaus rinkai tiekiami pašarų priedai turi būti nesugedę, nefalsifikuoti bei reikiamos prekinės kokybės. Šios tvarkos 16 punkte išvardyti pašarų priedai ūkinės paskirties gyvūnų (toliau – gyvūnai) fiziologiniam poveikiui pagerinti naudojami sumaišyti su pašarais nedideliais kiekiais pagal šioje tvarkoje nurodytas normas.

7. Draudžiama šerti gyvūnus grynais pašarų priedais ar premiksais bei prekiauti jais turgavietėse.

8. Pašarų priedai turi būti saugūs gyvūnų ir žmonių sveikatai. Pašarų priedai laikomi saugiais, jei juos naudojant neviršijamos šioje tvarkoje nurodytos normos ir laikomasi kitų čia išdėstytų reikalavimų.

9. Jei pašarų priedai ir atitinka šios tvarkos nuostatas, tačiau atsiranda pagrindo manyti, kad jų naudojimas gali sukelti pavojų gyvūnų bei žmonių sveikatai ar aplinkai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gali laikinai sustabdyti arba visai uždrausti tokių priedų tiekimą, apie tai paskelbdama viešai.

10. Pašarų priedų kategorijai nepriskiriamos medžiagos ir produktai, esantys pašarinių medžiagų sudėtyje natūraliu pavidalu.

 

II. SĄVOKOS

 

11. Pagrindinės šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:

Aktyvumo vienetas (FV) – fermento kiekis, užtikrinantis substrato virtimą produktu mikromoliais per minutę, optimaliomis sąlygomis.

Atitikties įvertinimas – veikla, kuria tiesiogiai ar netiesiogiai nustatoma, kiek pašarų priedai, premiksai bei kombinuotieji pašarai su pašarų priedais ar premiksais atitinka nustatytus reikalavimus.

Atitikties priežiūra – atitikties įvertinimas, siekiant įsitikinti, ar nuolat laikomasi nustatytų reikalavimų.

Biotipas (padermė) – pirminė vienos rūšies mikroorganizmų kultūra, išskirta iš tiriamosios medžiagos ir atitinkamai pažymėta.

Grynoji mikroorganizmų kultūra – vienos rūšies mikroorganizmų kultūra.

Fermentai – baltyminės kilmės katalizatoriai, skatinantys cheminių reakcijų eigą.

Fermentinis aktyvumas – fermento gebėjimas paveikti substratą, kad jis virstų produktu.

Fermentinis preparatas – preparatas, sudarytas iš fermento ir įvairių papildomų medžiagų.

Mikroorganizmai – mikroskopiniai vienaląsčiai organizmai: bakterijos, virusai, kai kurie grybai, pirmuonys, dumbliai.

Mikroorganizmų preparatas – preparatas, sudarytas iš mikroorganizmų ir/ar jų metabolizmo produktų bei papildomų medžiagų.

Kolonijas sudarantis vienetas (KSV) – mikroorganizmų gebėjimas augti ir sudaryti kolonijas optimaliomis jiems sąlygomis.

Oficialus įregistravimo leidimas – Europos Sąjungos ar atskiros jos šalies dokumentas, suteikiantis ūkio subjektui teisę tiekti pašarų priedus į rinką.

Registracijos pažymėjimas (liudijimas) – šalies dokumentas, suteikiantis ūkio subjektui teisę tiekti pašarų priedus į rinką.

Pašariniai antibiotikai – antibiotikai, skirti įdėti į pašarus siekiant padidinti gyvūnų produktyvumą ir sumažinti pašarų sąnaudas produkcijos vienetui.

Pakuotė – tara ar pakavimo medžiaga, kurioje gaminys parduodamas kaip atskira prekė.

Pašaro priedo specifikacija – aktyviosios medžiagos ar preparato sudėtis, paskirtis ir kokybės rodikliai.

Premikso receptas – premikso sudėtis, išreikšta pašarų priedų ir užpildo kiekiais.

Saugos kontrolė – valstybės ir visuomeninių institucijų atliekama kontrolė, ar tiekiami į rinką pašarų priedai, premiksai ir kombinuotieji pašarai su pašarų priedais ar premiksais yra saugūs.

Substratas – terpė, iš kurios optimaliomis sąlygomis gaunamas produktas.

Taksonominė grupė – bendras grupės, kuriai pagal nustatytą schemą ir tam tikrus požymius priklauso mikroorganizmai (rūšies, šeimos, genties), pavadinimas.

Tinkamumo laikas – data, iki kurios pašarų priedai, premiksai, laikantis jų laikymo reikalavimų, nepraranda deklaruojamų savybių.

Tiekėjo deklaravimas – procedūra, kuria tiekėjas raštu patvirtina, kad pašarų priedai, premiksai ir kombinuotieji pašarai su pašarų priedais ar premiksais atitinka nustatytus reikalavimus.

Ženklinimas – pašarų priedų, premiksų ir kombinuotųjų pašarų su pašarų priedais ar premiksais ženklinimo rekvizitų pateikimas ant prekės pakuotės.

Ženklinimo rekvizitai – spausdintinė, rašytinė ar grafinė informacija apie pašarų priedus, premiksus ir kombinuotuosius pašarus su pašarų priedais ar premiksais.

12. Kitos šioje tvarkoje vartojamos sąvokos turi tą pačią reikšmę kaip Lietuvos Respublikos pašarų įstatyme (Žin., 2000, Nr. 34 – 952) ir žemės ūkio ministro 2000 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 205 (Žin., 2000, Nr. 69-2064) patvirtintame Pašarų klasifikatoriuje.

 

III. PAŠARŲ PRIEDŲ GAMYBOS IR TIEKIMO Į RINKĄ REIKALAVIMAI

 

13. Pašarų priedus, premiksus ir kombinuotuosius pašarus su pašarų priedais ar premiksais gaminantys ir į rinką tiekiantys ūkio subjektai privalo turėti gamybos ir/ar prekybos leidimus, išduotus pagal žemės ūkio ministro 2000 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 365 (Žin., 2000, Nr. 110-3539) patvirtintą Pašarų gamybos ir prekybos leidimų išdavimo sąlygas ir tvarką. Pašarų priedų gamintojų atstovai, dirbantys kitose šalyse, turi turėti šalies, kurioje pašarų priedas registruotas, oficialios institucijos įgaliojimą šiai veiklai.

14. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos genetiškai modifikuotų organizmų įstatymu (Žin., 2001, Nr. 56-1976), pašarų priedus iš genetiškai modifikuotų organizmų ir premiksus su jais gaminantys ūkio subjektai privalo turėti Aplinkos ministerijos išduotus gamybos leidimus.

15. Pašarų priedų ir premiksų gamybos ir laikymo sąlygos privalo atitikti žemės ūkio ministro 2000 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. 319 (Žin., 2000, Nr. 103-3267) patvirtintus Prekinių pašarų laikymo sąlygų ir veterinarinių bei higieninių reikalavimų jų gamybos ir sandėliavimo patalpoms taisyklių reikalavimus.

 

IV. PAŠARŲ PRIEDŲ REGISTRAVIMO LIETUVOJE TVARKA

 

16. Pašarų priedais laikomi:

16.1. pašariniai antibiotikai;

16.2. antioksidantai;

16.3. aromatinės ir apetitą žadinančios medžiagos;

16.4. kokcidiostatikai;

16.5. rūgštingumą reguliuojančios medžiagos;

16.6. dažikliai, įskaitant ir pigmentus;

16.7. emulsikliai, kietikliai, želatinizavimo ir stabilizavimo medžiagos;

16.8. vitaminai, provitaminai ir kitos panašaus poveikio chemiškai aiškiai apibūdintos medžiagos;

16.9. mikroelementai;

16.10. fermentai;

16.11. mikroorganizmai;

16.12. konservantai;

16.13. radionuklidai – rišikliai;

16.14. koaguliantai, birumą gerinančios medžiagos.

Visų šiame punkte išvardytų pašarų priedų, išskyrus fermentus ir mikroorganizmus, specialūs pavadinimai, jiems suteiktas Europos Sąjungos numeris, cheminė formulė, mažiausios ar didžiausios naudojimo pagal gyvūnų rūšis normos ir kitos nuostatos nurodytos šios tvarkos 83 punkte. Duomenys apie fermentus ir mikroorganizmus pateikti žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintose Pašarinių fermentų ir mikroorganizmų bei jų preparatų gamybos, naudojimo ir prekybos taisyklėse.

17. Pašarų priedai turi atitikti bent vieną savybę, kuri:

17.1. teigiamai veiktų pašarinių žaliavų, kombinuotųjų pašarų savybes ir gerintų gyvūninės produkcijos kokybę;

17.2. patenkintų gyvūnų mitybos poreikius, teigiamai veikdama virškinamojo trakto florą, didintų gyvūnų produktyvumą arba pašarų virškinamumą;

17.3. tenkintų specifinius reikalavimus, keliamus pašarams tam tikrais gyvūnų mitybos periodais;

17.4. mažintų žalingą gyvūnų maisto medžiagų apykaitos produktų (ekskrementų) poveikį aplinkai.

18. Ūkio subjektas, norėdamas įregistruoti pašarų priedą, Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai pateikia:

18.1. prašymą;

18.2. gamybos ar prekybos leidimo kopiją;

18.3. pašarų priedo vertinimo sąrankos dokumentus, parengtus vadovaujantis žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintomis Pašarų priedų vertinimo taisyklėmis bei žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintomis Pašarinių fermentų, mikroorganizmų ir jų preparatų gamybos, naudojimo ir prekybos taisyklėmis;

18.4. pašarų priedo bei jo aktyviosios medžiagos mėginį;

18.5. pašarų priedo naudojimo instrukciją;

18.6. pažymą apie tai, kad pašarų priedo sudėtyje nėra hormonų ir kitų vaistinių medžiagų, uždraustų naudoti gyvūnams Lietuvoje ir Europos Sąjungoje;

18.7. pažymą apie tai, kad pašarų priedų gamybai nenaudotos gyvulinės žaliavos iš gyvulių, sirgusių užkrečiamomis ligomis ir galvijų spongiformine encefalopatija. Jei pašarų priedų, premiksų gamyboje naudoti gyvuliniai produktai, nurodyti jų kilmę, mikrobiologinį užterštumą, radioaktyvumą, epizootinės zonos, kuriose gyvuliniai produktai pagaminti, būklę.

19. Visi 18 punkte išvardyti dokumentų puslapiai turi būti sunumeruoti. Už pateiktų dokumentų tikslumą ir patikimumą atsako pareiškėjas.

20. Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija, gavusi 18 punkte nurodytus dokumentus, įrašo juos specialiame žurnale ir perduoda žemės ūkio ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2001 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. 248/307 „Dėl Komisijos ir ekspertų naujoms pašarinėms žaliavoms ir pašarų priedams įregistruoti bei bandymų laboratorijų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 64-2368) patvirtintos komisijos (toliau – komisija ir/ar ekspertai) ekspertui, prieš tai jo kandidatūrą suderinusi su komisijos pirmininku.

21. Ekspertas, susipažinęs su gautais dokumentais, nustato, ar reikalinga daryti visus ar pasirinktinai identifikavimo, veiksmingumo ir saugaus naudojimo pašarų priedo tyrimus ir su komisijos pirmininku suderina ekspertizės atlikimo trukmę.

22. Jei nereikia atlikti papildomų tyrimų, komisija, remdamasi ekspertizės išvadomis, sprendimą dėl pašarų priedo įregistravimo priima per mėnesį.

23. Komisijos sprendimas įforminamas protokolu ir pateikiamas Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai. Esant komisijos teigiamam sprendimui ir ūkio subjektui apmokėjus ekspertizės ir registracijos išlaidas, inspekcija tvarko pašarų priedo registraciją arba raštu praneša pareiškėjui apie neigiamą komisijos sprendimą.

24. Pašarų priedo registracijos pažymėjimą, išduodamą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, pasirašo tarnybos direktorius arba jo pavaduotojas.

25. Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija tvarko registruotų pašarų priedų sąrašą, kasmet rengia naujų pašarų priedų sąrašus, vykdo jų cirkuliacijos kontrolę ir tvarko pakartotinai į šalį įvežamų pašarų priedų ir premiksų apskaitą.

26. Pašarų priedai registruojami, jeigu:

26.1. turi bent vieną iš šios tvarkos 17 punkte nurodytų savybių;

26.2. tinkamai naudojami nekenkia žmonių, gyvūnų sveikatai, aplinkai bei gyvūninių produktų kokybei;

26.3. galima kontroliuoti jų aktyviąsias medžiagas premiksuose ir pašaruose;

26.4. į juos neįeina jokios gydomosios ir profilaktinės medžiagos, išskyrus kokcidiostatikus;

26.5. prireikus gydyti sergančius gyvūnus jų vartojimas neribojamas.

27. Registracijos pažymėjimas išduodamas kiekvienai pašarų priedo rūšiai atskirai.

28. Ūkio subjektui, pakeitus registruoto pašarų priedo paskirtį, specifikaciją ar savybes, išduodamas registracijos pažymėjimo pakeitimas pagal šios tvarkos nustatytą registravimo tvarką.

29. Registracijos pažymėjimas šios tvarkos 16 punkte išvardytiems pašarų priedams išduodamas penkeriems metams ir įtraukiamas į 5 metų galiojančių dokumentų sąrašą. Ūkio subjektui pakeitus pašarų priedo naudojimo paskirtį, specifikaciją ar savybes, ketveriems metams išduodamas registracijos pažymėjimo pakeitimas, kuris įtraukiamas į 4 metų galiojančių dokumentų sąrašą. Galiojimo laikas nurodomas pašarų priedo registracijos pažymėjime.

30. Jeigu yra susikaupusių pašarų priedo likučių ir ūkio subjektas negali jų realizuoti iki registracijos pažymėjime nurodytos galiojimo datos, jis pateikia Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai prašymą ir kitus dokumentus, įrodančius termino pratęsimo būtinumą. Sprendimą dėl pratęsimo priima ir terminą nustato komisija.

31. Lietuvos valstybinė veterinarinių preparatų inspekcija kasmet iki spalio 30 d. „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ teikia informaciją apie:

31.1. naujų pašarų priedų registravimą;

31.2. laikinai sustabdytą pašarų priedų įvežimą į šalį.

 

V. LIETUVOJE GAMINAMŲ PAŠARŲ PRIEDŲ REGISTRAVIMO EUROPOS SĄJUNGOJE TVARKA

 

32. Šalies ūkio subjektai, gaminantys pašarų priedus ir norintys gauti Europos Sąjungos oficialų įregistravimo leidimą, turi įvykdyti visus pašarų priedo gamintojams keliamus reikalavimus.

33. Ūkio subjektai, norintys pašarų priedus registruoti Europos Sąjungoje, dokumentus, parengtus pagal Europos Sąjungos pašarų priedų direktyvų reikalavimus, pateikia:

33.1. Europos Sąjungos Komitetui per Europos Sąjungos šalį tarpininkę (toliau – šalis tarpininkė), kurią pats pasirenka;

33.2. kitoms Europos Sąjungos šalims.

34. Šalis tarpininkė patikrina, ar:

34.1. sąrankos dokumentuose pateikti duomenys užpildyti pagal Europos Sąjungos direktyvos 87/153/EEB reikalavimus;

34.2. pateikti duomenys apie pašarų priedo aktyviąją medžiagą ir preparatus atitinka Europos Sąjungos pašarų priedų 70/524/EEB direktyvoje nurodytas savybes. Sutikrinusi dokumentus, išvadas šalis tarpininkė išsiunčia ES Komisijai.

35. ES šalys pateiktus dokumentus išnagrinėja per 60 dienų nuo jų gavimo dienos ir ES Komisijai bei kitoms šalims raštu pateikia pastabas. Nesant pastabų, ES Komisijos atstovas per 30 dienų ES Pašarų komitetui pateikia oficialaus leidimo projektą. Jei ES Pašarų komitetas nustato dokumentų rengimo reikalavimų pažeidimus, apie tai pranešama ES Komisijos atstovui ir šaliai tarpininkei.

36. Ūkio subjektas, pataisęs dokumentus, gali pakartotinai pateikti prašymą ir dokumentus pagal šios tvarkos reikalavimus ir juose išdėstytą tvarką.

37. Jei ES Pašarų komitetas pritaria ES Komisijos atstovo pateiktam oficialaus leidimo projektui, ES Komisija sprendimą priima per 320 dienų. Sprendimo terminas gali būti pratęsiamas, jei ES šalis arba ES Gyvūnų mitybos mokslinis komitetas pareikalauja iš ūkio subjekto papildomos informacijos.

38. ES Komisijai atmetus ar atidėjus ūkio subjekto prašymą, ES atstovas praneša ūkio subjektui ir šaliai tarpininkei.

39. Europos Sąjunga, priėmusi teigiamą sprendimą dėl priedo įregistravimo, išduoda oficialų registracijos leidimą, suteikia specialų pašarų priedui numerį ir atskirą numerį jo gamybos įmonei, įtraukia į atitinkamą sąrašą ir skelbia oficialiame ES leidinyje.

40. Ūkio subjektui, gaminančiam ir norinčiam tiekti į Europos Sąjungos rinką:

40.1. pašarinius antibiotikus, kokcidiostatikus ir jų grupėms priklausančius priedus, registravimo dokumentai išduodami dešimčiai metų. Šie dokumentai įtraukiami į 10 metų galiojančių registravimo dokumentų pašarų priedams tiekti sąrašą ir įsigalioja nuo išdavimo datos. Kai pasikeičia pašarų priedo naudojimo paskirtis, specifikacija ar savybės, ūkio subjektui išduodamas laikinasis ketverius metus galiojantis dokumentas. Toks dokumentas įtraukiamas į 4 metus galiojančių registravimo dokumentų sąrašą ir įsigalioja nuo jo išdavimo datos;

40.2. antioksidantus, aromatines ir ėdrumą didinančias medžiagas, emulsiklius, kietiklius, želatinizavimo ir stabilizavimo medžiagas, dažiklius, įskaitant pigmentus, vitaminus, provitaminus ir kitas panašaus poveikio chemiškai apibūdintas medžiagas, mikroelementus, rišiklius, koaguliantus, birumą gerinančias medžiagas, rūgštingumo reguliatorius, fermentus bei mikroorganizmus, išduodamas neriboto galiojimo oficialus registravimo dokumentas. Dokumentas įtraukiamas į neriboto galiojimo dokumentų sąrašą ir įsigalioja nuo išdavimo datos. Kai pasikeičia pašarų priedo naudojimo paskirtis, specifikacija ar savybės, ūkio subjektui išduodamas laikinasis ketverius metus galiojantis dokumentas. Toks dokumentas įtraukiamas į 4 metus galiojančių registravimo dokumentų sąrašą ir įsigalioja nuo jo išdavimo datos;

40.3. registravimo dokumento terminas gali būti pratęstas vieneriems metams, jeigu yra susikaupusių pašarų priedų likučių.

 

VI. DUOMENŲ APSAUGA LIETUVOJE

 

41. Ūkio subjekto registravimui pateikti pašarų priedo monografinio aprašo duomenys bei kita informacija apie pašarinius antibiotikus ir kokcidiostatikus negali būti platinama ar perduodama kitam ūkio subjektui 5 metus, išskyrus atvejus, kai ūkio subjektas, norintis registruoti gaminamus analogiškus pašarų priedus, susitaria su jau registravimo dokumentus turinčiu gamintoju. Ūkio subjektas, gavęs sutikimą naudotis monografiniais duomenimis, paraišką ir kitus dokumentus pagal šios tvarkos reikalavimus dėl pašarų priedo registravimo turi pateiki Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai, atsakingai už šių dokumentų priėmimą.

42. Taip pat draudžiamas papildomos informacijos, kuri traktuojama kaip pirminių dokumentų sudėtinė dalis, platinimas ir teikimas kitam ūkio subjektui.

43. Pasibaigus 5 metų draudimo laikotarpiui, aptartam šios tvarkos 41 punkte, pašarų priedų monografiniais duomenimis gali naudotis kitas ūkio subjektas, norintis registruoti analogiškus pašarų priedus. Šis ūkio subjektas privalo pateikti prašymą ir kitus dokumentus, parengtus pagal šios tvarkos reikalavimus. Gautus monografinius duomenis draudžiama platinti vienerius metus.

44. Registravimo dokumentą turinčio ūkio subjekto pašarų priedo toksikologinių tyrimų, atliktų su gyvūnais, duomenys, jam sutikus, gali būti perduoti kitam naujam pašarų priedų gamintojui.

45. Konfidencialiais duomenimis nelaikomi:

45.1. pašarų priedų specialus pavadinimas, sudedamosios dalys ir jų kiekiai;

45.2. fizikinės, cheminės ir biologinės jų savybės;

45.3. farmakologiniai, toksikologiniai ir ekotoksikologiniai duomenys;

45.4. tyrimo metodai pašarų priedams premiksuose ir pašaruose nustatyti;

45.5. kenksmingų (nepageidautinų) medžiagų likučių ar metabolitų gyvūniniuose produktuose nustatymas.

 

VII. DRAUDIMAS TIEKTI PAŠARŲ PRIEDUS Į RINKĄ

 

46. Pašarų priedo tiekimas į rinką draudžiamas, jeigu:

46.1. to reikalauja ūkio subjektas, turintis registravimo dokumentą tiekti į rinką pašarų priedus;

46.2. nebevykdoma pašarų priedo pagal šios tvarkos 17 punkto nurodytą savybę gamyba;

46.3. Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai jos nurodymu nepristatytas pašarų priedo standartinis mėginys ar pašarų priedas neatitinka standartinio mėginio;

46.4. ūkio subjektas nepateikė pašarų priedo aktyviosios medžiagos kontrolinio mėginio, nors to iš jo buvo reikalaujama;

46.5. ūkio subjektas pavėlavo pateikti reikalingą patikrinimui ar tyrimui informaciją;

46.6. ūkio subjektas pateikia klaidinančius duomenis;

46.7. jie uždrausti naudoti.

 

VIII. PAŠARŲ PRIEDŲ ĮMAIŠYMO Į KOMBINUOTUOSIUS PAŠARUS REIKALAVIMAI

 

47. Pašarų priedai į kombinuotuosius pašarus įmaišomi laikantis nurodytų mažiausių ar didžiausių normų. Pašarų priedai, kurių normos šioje tvarkoje nenurodytos, naudojami pagal nuorodas, pateiktas etiketėse ar naudojimo instrukcijose. Pašarų priedai ir premiksai naudojami tik juos sumaišius su kitais pašarais.

48. Šioje tvarkoje nurodytos mažiausios ar didžiausios pašarų priedo normos taikomos 12 proc. drėgnio visaverčiams pašarams.

49. Pašarų priedo mažiausią ar didžiausią normą kombinuotuosiuose pašaruose sudaro pašarų priedo medžiagos ir tokios pat medžiagos pašarinėse žaliavose.

50. Pašarų priedus leidžiama įmaišyti į pašarų papildus tokiais kiekiais, kurie, pagaminus visavertį pašarą iš papildo, neviršytų visaverčiams pašarams nustatytų jo kiekių.

51. Pašarų papildai gali būti tiekiami į rinką ir su didesniu pašarų priedų kiekiu nei leistinos jo normos visaverčiuose pašaruose, atsižvelgiant į tai, kad:

51.1. įdėtų pašarinių antibiotikų, D grupės vitaminų kiekiai būtų ne didesni kaip penkis kartus;

51.2. vidaus rinkoje pagal nustatytą gyvūnų mitybos tikslinę programą pašarų priedo kiekiai neturi viršyti:

51.2.1. pašarinių antibiotikų – 1000 mg/kg pašaro, o penimiems galvijams skirtuose papilduose – 2000 mg/kg pašaro;

51.2.2. antioksidantų, kokcidiostatikų nustatytų normų ne daugiau kaip penkis kartus;

51.2.3. D grupės vitaminų – 200 000 TV/kg pašaro.

52. Sprendimą dėl pašarų priedų normos padidinimo pašarų papilduose priima šios tvarkos 20 punkte nurodyta komisija ir ekspertai.

53. Šios tvarkos 51 punkte nurodyti pašarų papildai turi būti skirti atitinkamai gyvūnų grupei ir juose turėtų būti viena ar daugiau dominuojančių analitinių sudedamųjų dalių (baltymų, mineralinių medžiagų ir kt.). Šių papildų naudojimo instrukcijoje turi būti nurodyta, kiek šio pašaro gramais arba kilogramais galima duoti gyvūnui per parą.

54. Ši nuostata netaikoma, kai tokie papildai tiekiami kombinuotųjų pašarų gamintojams arba jų tiekėjams.

55. Šios tvarkos 20 punkte nurodyta komisija ir ekspertai, prieš priimdama sprendimą dėl pašarų priedų kiekio padidinimo, turi nustatyti:

55.1. pašarų priedo medžiagos grynumą;

55.2. teigiamą pašarų bei gyvūninės produkcijos savybių veikimą;

55.3. nekenksmingumą gyvūnų ir žmonių sveikatai;

55.4. gyvūninės produkcijos gamybos ypatumų nekeičiamumą;

55.5. kontroliavimo galimybes.

 

IX. PAŠARŲ PRIEDŲ ĮMAIŠYMO Į PREMIKSUS REIKALAVIMAI

 

56. Pašarų priedus leidžiama įmaišyti į premiksus tik tuo atveju, jei, atsižvelgiant į pageidaujamą tikslą, mišinio sudedamosios dalys fiziškai, chemiškai ir biologiškai dera tarpusavyje.

57. Ūkio subjektai, gaminantys premiksus, negali maišyti:

57.1. pašarinių antibiotikų tarpusavyje ar su kitomis panašiomis medžiagomis;

57.2. kokcidiostatikų su pašariniais antibiotikais;

57.3. kokcidiostatikų su kitomis panašiai veikiančiomis medžiagomis.

58. Pašarinius antibiotikus, kokcidiostatikus ir kitas panašiai veikiančias medžiagas draudžiama maišyti su mikroorganizmais.

59. Šio skyriaus reikalavimai netaikomi eksperimento ar tyrimo tikslais, tačiau su sąlyga, kad bandymo metu bus skiriama institucijos, kuri atlieka tyrimus, nuolatinė priežiūra.

 

X. PAŠARŲ PRIEDŲ PAKAVIMAS

 

60. Pašarų priedai ir premiksai tiekiami į rinką tik uždarose pakuotėse bei sandariuose konteineriuose. Atidaryta pakuotė pakartotinai nenaudojama. Įpakuoti pašarų priedai ir premiksai turi būti su etiketėmis, kuriose pateikiami šios tvarkos nustatyti rekvizitai: jie turi būti aiškūs, įskaitomi, nenutrinami ir tikslūs.

61. Pakuočių medžiaga gali būti popierius, polimerinės plėvelės, audeklinės ir sintetinės medžiagos, atitinkančios pakavimo standartų reikalavimus. Klijai ir kitos pakuočių sandarinimo priemonės neturi kenkti pašarų priedų ir premiksų kokybei. Pakuotės su pašarų priedais ir premiksais turi būti sandariai uždarytos, kad gabenant arba laikant neišbyrėtų, konteineriai – užantspauduoti. Antspaudas, atidarius konteinerį, sugadinamas taip, kad nebūtų panaudojamas pakartotinai.

62. Transporto priemonės turi būti uždaros ar dengtos, jų vidus sausas, išvalytas, švarus ir neužkrėstas kenkėjų. Pašarų priedų ir premiksų, tiekiamų rinkai, perpakavimas prekybos vietose draudžiamas.

 

XI. PAŠARŲ PRIEDŲ ŽENKLINIMAS

 

63. Pašarų priedai tiekiami į rinką su atitikties deklaracija (pagal LST EN 45014:1990) ir kitais lydimaisiais dokumentais (važtaraščiais, sertifikatais ir kt.).

64. Ant pašarų priedų pakuočių, konteinerių, maišų ar kitos taros turi būti tinkamai užklijuotos ar kitaip pritvirtintos, aiškiai įskaitomos, nenutrinamos ar kitaip nesunaikinamos etiketės. Už rekvizitų etiketėse tikslumą atsako galutinis pašarų priedų tiekėjas, kuris gali būti gamintojas, pakuotojas, importuotojas, pardavėjas ir/ar tarpininkas.

65. Pašarų priedų etiketėse nurodyta ar kitaip pateikta informacija turi atitikti pašarų priedų turinį bei savybes, nurodytas šios tvarkos 17 punkte. Visų pašarų priedų etiketėse turi būti pateikti tokie privalomieji rekvizitai:

65.1. pašarų priedų – specialus pavadinimas, registracijos žymuo;

65.2. ūkio subjekto pavadinimas ir įregistravimo vieta;

65.3. masė – neto svoris (ar tūris), serijos (partijos) žymuo ir tinkamumo laikas;

65.4. gamintojo pavadinimas, įregistravimo vieta bei suteiktas numeris (ar tarpininko atitinkami rekvizitai);

65.5. privaloma papildoma nuoroda:

65.5.1. pašarinių antibiotikų, kokcidiostatikų aktyviosios medžiagos kiekis, pagaminimo data, laikymas ir tinkamumo laikas, serijos (partijos) numeris, naudojimo nuorodos ir apsaugos priemonės;

65.5.2. vitamino E alfatokoferolio kiekis ir pagaminimo data bei laikymas ir tinkamumo laikas;

65.5.3. kitų (nei vitaminas E) vitaminų, provitaminų ir medžiagų, turinčių panašų poveikį, aktyviosios medžiagos kiekis ir jos tinkamumo laikas;

65.5.4. mikroelementų, dažiklių, įskaitant pigmentus, konservantų ir kitų panašių priedų, išskyrus fermentus ir mikroorganizmus, aktyviosios medžiagos kiekis;

65.6. fermentų ir mikroorganizmų etikečių privalomieji rekvizitai, pateikti žemės ūkio ministro patvirtintose Pašarinių fermentų ir mikroorganizmų bei jų preparatų gamybos, naudojimo ir prekybos taisyklėse;

65.7. papildoma neprivaloma informacija, tačiau ji turi būti atskirta nuo privalomųjų rekvizitų.

66. Premiksų etiketėse nurodyta ar kitaip pateikta informacija turi atitikti jų turinį ir paskirtį. Premiksų etiketėse pateikiami šie privalomieji rekvizitai:

66.1. užrašas „premiksas“ ir jo prekinis pavadinimas;

66.2. premikso paskirtis (gyvūno rūšis, kategorija, veislė, amžiaus grupė);

66.3. naudojimo instrukcija ir rekomenduojamos apsaugos priemonės;

66.4. gamintojo (ar tarpininko) pavadinimas, įregistravimo vieta, gamybos leidimo numeris;

66.5. ūkio subjekto, atsakingo už duomenų pateikimą, pavadinimas, registravimo vieta;

66.6. masės – neto svoris (ar tūris);

66.7. premiksų etiketėse privaloma nurodyti papildomus rekvizitus, kai į juos įdėta:

66.7.1. pašarinių antibiotikų, kokcidiostatikų – specialų pavadinimą, registravimo vietą, aktyviosios medžiagos kiekį, pagaminimo datą bei laikymą ir tinkamumo laiką;

66.7.2. medžiagų, turinčių antioksidantinį veikimą, pavadinimą ir aktyviosios medžiagos kiekį;

66.7.3. dažiklių, įskaitant pigmentus, – pavadinimą ir aktyviosios medžiagos kiekį;

66.7.4. vitamino E – pavadinimą, alfatokoferolio kiekį, laikymą ir tinkamumo laiką;

66.7.5. kitų vitaminų, provitaminų – pavadinimą, aktyviosios medžiagos kiekį, laikymą ir tinkamumo laiką;

66.7.6. mikroelementų – pavadinimą ir elementų kiekį;

66.7.7. konservantų – specialų pavadinimą, aktyviosios medžiagos kiekį;

66.7.8. fermentų ir mikroorganizmų bei jų preparatų rekvizitai, pateikti žemės ūkio ministro patvirtintose Pašarinių fermentų, mikroorganizmų ir jų preparatų gamybos, naudojimo ir prekybos taisyklėse;

66.8. papildomi rekvizitai, tačiau jie privalo būti atskirti nuo privalomųjų;

66.9. kai į premiksą įdėti keli tai pačiai grupei priklausantys pašarų priedai, ūkio subjektas gali nurodyti vieną tinkamumo laiką, pradedant trumpiausiuoju.

67. Ant kombinuotųjų pašarų, kuriuose yra įdėta grynų pašarų priedų, pakuotės ar etiketėje privaloma nurodyti tokius pašarų priedų rekvizitus:

67.1. pašarinių antibiotikų, kokcidiostatikų specialų pavadinimą, aktyviosios medžiagos kiekį, registracijos numerį, laikymą ir tinkamumo laiką;

67.2. naminiams gyvūnėliams skirtų pašarų – medžiagų, turinčių antioksidantinį poveikį, specialų pavadinimą ir užrašą „ su antioksidantais“, o kitų pašarų – medžiagos specialų pavadinimą;

67.3. dažiklių, įskaitant ir pigmentų, skirtų suteikti spalvą pašarams ar gyvūninei produkcijai:

67.3.1. naminiams gyvūnėliams skirtų pašarų – užrašą „su dažikliais“ arba „spalva suteikta, naudojant …“ ir specialų pavadinimą, kitų pašarų – dažiklio specialų pavadinimą;

67.4. vitamino E pavadinimą, alfatokoferolio kiekį, pagaminimo datą, laikymą ir tinkamumo laiką;

67.5. vitaminų A ir D – pavadinimą, aktyviosios medžiagos kiekį, laikymą ir tinkamumo laiką;

67.6. vario kiekį;

67.7. konservantų:

67.7.1 naminiams gyvūnėliams skirtų kombinuotųjų pašarų – užrašą „su konservantais“, arba „konservuota, naudojant …“ ir specialų pavadinimą;

67.7.2. kitų kombinuotųjų pašarų – tik specialų pavadinimą. Fermentų ir mikroorganizmų rekvizitai pateikti žemės ūkio ministro patvirtintose Pašarinių fermentų ir mikroorganizmų bei jų preparatų gamybos, naudojimo ir prekybos taisyklėse;

67.8. papildomus įdėtų pašarų priedų duomenis;

67.9. be vario, galima nurodyti kitus mikroelementus arba kitus vitaminus nei A, D, E, jei šių medžiagų kiekius įmanoma nustatyti taikant oficialius arba mokslinius tyrimo metodus. Tokiu atveju nurodomi analogiški šioms priedų grupėms nustatyti rekvizitai;

67.10. privaloma palaidų pašarų, vežamų uždarose transporto priemonėse, informacija, pateikiama lydimuosiuose dokumentuose pagal šios tvarkos 65 punkto reikalavimus.

68. Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija gali reikalauti, kad naminiams gyvūnėliams skirti kombinuotieji pašarai, pagaminti su antioksidantais, būtų supakuoti pagal ūkio subjektams patogų naudojimo kiekį.

69. Ant kombinuotųjų pašarų, kuriuose yra įdėta premiksų, pakuotės ar etiketėje, ar lydimajame dokumente privaloma nurodyti tokius rekvizitus:

69.1. premikso paskirtį, prekinį jo pavadinimą;

67.2. premikso sudėtį pagal šios tvarkos 66 punkto reikalavimus.

70. Ūkio subjektai, gaminantys kombinuotuosius pašarus, gali naudoti pašarų priedus premiksų pavidalu arba grynus, taikydami atitinkamas sąlygas:

70.1. premikso dozė priklauso nuo jo koncentracijos, kuri gali būti 0,05, 0,2, 0,5, 1 ir 2 proc. pašarų masės. Ūkio subjektai, gaminantys kombinuotuosius pašarus su 0,05 proc. koncentracijos premiksais, turi garantuoti ypatingą jų homogeniškumą. Tokių ūkio subjektų gamybos leidime turi būti nuoroda „Kombinuotųjų pašarų su 0,05 proc. premiksų gamintojas“;

70.2. grynų pašarų priedų įmaišymo į pašarus. Tokių ūkio subjektų gamybos leidime turi būti nurodyta, kad jie turi teisę į kombinuotuosius pašarus įdėti pašarinių antibiotikų, kokcidiostatikų arba vario, seleno, D bei A vitaminų.

 

XII. KONTROLĖ

 

71. Pašarų priedai, premiksai ir kombinuotieji pašarai su pašarų priedais ir premiksais tiekiami vidaus rinkai ar eksportui vadovaujantis Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos, Muitinės departamento ir kitų valstybės institucijų bei šios tvarkos nustatytais reikalavimais. Šios valstybės institucijos turi užtikrinti, kad į Lietuvos rinką importuojami pašarų priedai, premiksai atitiktų Pašarų įstatymo ir šios tvarkos reikalavimus.

72. Pašarų priedų, premiksų ir kombinuotųjų pašarų su pašarų priedais ar premiksais valstybinė kokybės kontrolė atliekama pagal žemės ūkio ministro 2000 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 364 (Žin., 2001, Nr. 1-20) patvirtintą Pašarų kokybės valstybinės kontrolės vykdymo tvarką, o gamybos bei prekybos vidaus kontrolė – pagal žemės ūkio ministro 2000 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 365 (Žin., 2000, Nr. 110-3539) nustatytus Pašarų gamybos ir prekybos leidimų išdavimo sąlygų ir tvarkos reikalavimus.

73. Ūkio subjektas, tiekiantis į rinką pašarinius antibiotikus ir kokcidiostatikus, turi nuolat stebėti, ar neatsiranda nepageidautinos šių priedų sąveikos su kitais pašarų priedais, ir apie tai informuoti Lietuvos valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją.

74. Ūkio subjektai, importuojantys pašarų priedus ir premiksus, Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos pasienio veterinarijos posto gydytojui pateikia patikrinti šiuos dokumentus:

74.1. važtaraštį (sąskaitą);

74.2. pašarų priedo ar premikso kokybės sertifikatą (pažymėjimą) arba tiekėjų deklaraciją;

74.3. veterinarijos sertifikatą (premiksams);

74.4. prekybos leidimo tiekti į rinką pašarų priedus ar premiksus kopiją.

75. Draudžiama įvežti premiksus, pagamintus su draudžiamais pašarų priedais.

76. Jei ūkio subjektas pateikia ne visus šios tvarkos 74 punkte nurodytus dokumentus arba sertifikatas neatitinka jam keliamų reikalavimų, pasienio posto veterinarijos gydytojas siuntą sulaiko ir apie tai informuoja Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą, o pastaroji – Lietuvos valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

77. Siunta grąžinama, jei įvežami uždrausti pašarų priedai arba jų pavadinimas ir kiekis neatitinka nurodytųjų važtaraštyje (sąskaitoje), pažeista pakuotė, neaiškus pavadinimas, o siuntėjui surašomas grąžinimo aktas.

78. Jei nustatoma, kad ūkio subjektas pašarų priedus įvežė nelegaliai, Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija sustabdo produkcijos pardavimą, patikrina ūkio subjekto veiklą ir apie rezultatus praneša Žemės ūkio ministerijai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

79. Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija apie pašarų priedų ir premiksų įvežimą teikia informaciją Žemės ūkio ministerijai.

80. Tarp ūkio subjekto pateiktų duomenų apie pašarų priedo kokybę ir pašarų kokybės valstybinės kontrolės institucijos gautų patikrinimo rezultatų leistinos tokios pašarų priedo medžiagų kiekio paklaidų ribos:

 

 

80.1. iki 0,5 vienetų

40 proc.,

80.2. nuo 0,5 iki 1 vieneto

0,2 vienetų,

80.3. nuo 1 iki 50 vienetų

20 proc.,

80.4. nuo 50 iki 100 vienetų

10 vienetų,

80.5. nuo 100 iki 500 vienetų

10 proc.,

80.6. nuo 500 iki 1000 vienetų

50 vienetų,

80.7. daugiau kaip 1000 vienetų

5 proc.

 

PASTABA. Vienas vienetas yra lygus vienam miligramui (mg), tūkstančiui mikrogramų (g), tūkstančiui tarptautinių vienetų (TV).

 

XIII. REGISTRUOTŲ PAŠARŲ PRIEDŲ SĄRAŠAS

 

81. Į vidaus rinką leidžiama tiekti pašarų priedus, įtrauktus į Lietuvoje registruotų pašarų priedų sąrašą, kurį tvarko Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija. Pasibaigus registracijos pažymėjimo (liudijimo) galiojimui, pašarų priedas perregistruojamas vadovaujantis šios tvarkos registravimo reikalavimais arba išbraukiamas iš sąrašo.

82. Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija nuolat stebi, ar šios tvarkos 83 punkte išvardyti Europos Sąjungos pašarų priedai yra galiojantys. Atsiradus Europos Sąjungos pranešimams apie naujų pašarų priedų įregistravimą ar jų galiojimo draudimą, Inspekcija parengia žemės ūkio ministro įsakymo dėl šioje tvarkoje išvardytų Europos Sąjungos pašarų priedų sąrašo patikslinimo projektą ir pateikia Žemės ūkio ministerijai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

83. Europos Sąjungoje registruotų ir galiojančių pašarų priedų sąrašas:

 

 

83.1. pašariniai antibiotikai:

EB Nr.

Specialus priedo

pavadinimas

Cheminė formulė, aprašas

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Mažiausia norma

Didžiausia norma

 

Kitos nuostatos

visaverčių kombinuotųjų pašarų, mg/kg

 

E 712

Flavofosfoipolis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C70H124N6O40N

Vištos dedeklės

 

Kalakutai

 

Kiti naminiai paukščiai, išskyrus antis, žąsis, balandžius

 

Kiaulės

 

Paršeliai

 

Kailiniai gyvūnai, išskyrus triušius

 

Veršeliai

 

 

 

-

 

 

26 sav.

 

16 sav.

 

 

 

 

 

6 mėn.

 

3 mėn.

 

-

 

 

 

 

6 mėn.

 

6 mėn.

 

2

 

 

1

 

1

 

 

 

 

 

1

 

10

 

2

 

 

 

 

6

 

8

 

5

 

 

20

 

20

 

 

 

 

 

20

 

25

 

4

 

 

 

 

16

 

16

 

-

 

 

-

 

-

 

 

 

 

 

-

 

Tik pieno pakaitalai

 

-

 

 

 

 

-

 

Tik pieno pakaitalai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 714

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 716

 

 

 

 

 

 

E 717

 

 

 

 

 

 

 

 

Natrio monenzinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natrio salinomicinas

 

 

 

 

 

Avilamicinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C36H61O11Na -

monokarboksilinės rūgšties polieterio natrio druska iš Strepto-myces cinnamonensis

 

 

 

 

 

 

 

 

C42H69O11Na -

monokarboksilinės rūgšties polieterio natrio druska iš

Streptomyces albus

 

 

 

C57-62H82-90Cl1-2O31-32 -ortosomicino grupės

Oligosacharidų iš Streptomyces viridochromogenes mišinys

Penimi galvijai

 

 

 

 

 

Triušiai

 

Penimi galvijai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paršeliai

 

 

Kiaulės

 

 

 

Paršeliai

 

Kiaulės

Viščiukai broileriai

-

 

 

 

 

 

-

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 mėn.

 

 

6 mėn.

 

 

 

4 mėn.

 

6 mėn.

-

2

 

 

 

 

 

2

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 

15

 

 

 

20

 

10

2,5

10

 

 

 

 

 

4

 

40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60

 

 

30

 

 

 

40

 

20

10

Naudojimo instrukcijose pažymėti: „Dienos davinyje flavofosfolipolio kiekis neturi viršyti 40 mg 100 kg kūno masės ir 1,5 mg kiekvieniems papildomiems 10 kg kūno masės“

 

-

 

Naudojimo instrukcijose pažymėti: „Dienos davinyje natrio monenzino kiekis neturi viršyti 140 mg 100 kg kūno masės ir 6 mg kiekvieniems papildomiems 10 kg kūno masės“,

 

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

Naudojimo instrukcijose pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

-

 

-

-

 

83.2. antioksidantai:

EB

Nr.

Specialus priedo pavadinimas

Cheminė formulė, aprašas

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Ne jaunesni

Norma visaverčių kombinuotuojų pašarų, mg/kg

Kitos nuostatos

E 300

 

E 301

 

E 302

 

E 303

 

 

E 304

 

 

E 306

 

 

 

E 307

 

E 308

 

E 309

 

E 310

 

 

E 311

 

 

E 312

 

 

E 320

 

 

E 321

 

 

E 324

 

 

 

E 320

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 321

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 324

 

 

L – askorbo rūgštis

 

Natrio L – askorbatas

 

Kalcio L – askorbatas

 

5,6 – diacetil – L -

askorbo rūgštis

 

6 – palmitil – L – askorbo rūgštis

 

Daug tokoferolio turintys

natūralūs ekstraktai

 

 

Sintetinis alfa tokoferolis

 

Sintetinis gama tokoferolis

 

Sintetinis delta tokoferolis

 

Propilo galatas

 

 

Oktilo galatas

 

 

Dodecilo galatas

 

 

Butiliuotas hidroksianizolas (BHA)

 

Butiliuotas hidroksitoluenas (BHT)

 

Etoksichvinas

 

 

 

Butiliuotas hidroksianizolas

(BHA)

 

 

 

 

 

 

 

 

Butiliuotas hidroksitoluenas (BHT)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etoksichvinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai,

išskyrus šunis

 

Visų rūšių gyvūnai,

išskyrus šunis

 

Visų rūšių gyvūnai,

išskyrus šunis

 

 

Šunys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šunys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šunys

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

-

 

-

 

100 – atskirai arba visus galatus kartu

 

100 – atskirai arba visus galatus kartu

 

100 – atskirai arba visus galatus kartu

 

150 – atskirai arba visus BHA, BHT, etoksikviną kartu

150 – atskirai arba visus BHA, BHT ir etoksichviną kartu

150 – atskirai arba visus BHA, BHT ir etoksichviną kartu

 

150 – atskirai arba visus BHA, BHT ir etoksichviną kartu

 

 

 

 

 

 

 

150 – vartojant atskirai arba visus (BHA, BHT, etoksichviną) kartu

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

 

Etoksichvino mišinys su BHA ir/arba

BHT leidžiamas, jei bendra mišinio

koncentracija

neviršija 150 mg/kg

visaverčių kombi-nuotųjų pašarų

Etoksichvino mišinys su BHA ir/ arba

BHT leidžiamas, jei bendra mišinio

koncentracija

neviršija

150 mg/kg

visaverčių kombi-nuotųjų pašarų

 

Etoksikvino mišinys su BHA ir/arba

BHT leidžiamas, jei bendra mišinio

koncentracija

neviršija

150 mg/kg

visaverčių kombi-nuotųjų pašarų

 


83.3. aromatinės ir apetitą žadinančios medžiagos, kurias sudaro:

83.3.1. visi natūralūs produktai ir atitinkami sintetiniai produktai, kurie tinka visų rūšių gyvūnams;

83.3.2. dirbtiniai produktai:

EB Nr.

Specialus priedo pavadinimas

Cheminė formulė, aprašas

 

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Ne jaunesni

 

Mažiausia norma

Didžiausia norma

visaverčių kombinuotųjų pašarų, mg/kg

E 954 (I)

 

E 954 (ii)

 

E 954 (iii)

 

E 959

 

 

 

 

 

 

 

Sacharinas

 

Kalcio sacharinas

 

Natrio sacharinas

 

Neohesperidino dihidrochalkonas

 

 

 

 

 

 

 

C7H5NO3S

 

C7H3NCaO3S

 

C7H4NNaO3S

 

C28H36O15

 

 

 

 

 

 

 

Paršeliai

 

Paršeliai

 

Paršeliai

 

Paršeliai

 

Šunys

 

Veršeliai

 

Avys

 

4 mėn.

 

4 mėn.

 

4 mėn.

 

4 mėn.

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

150

 

150

 

150

 

35

 

35

 

30

 

30

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

83.4. rišikliai, koaguliantai, birumą gerinančios medžiagos:

EB Nr.

Specialus priedo pavadinimas

Cheminė formulė, aprašas

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Mažiausia norma visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Didžiausia norma visaverčių

kombinuotų-jų pašarų, mg/kg

Kitos nuostatos

 

 


E 330

 

E 470

 

 

 

 

E 516

 

E 551a

 

E 551b

 

E 551c

 

 

 

 

E 552

 

 

E 562

 

 

 

 

 

E 554

Citrinų rūgštis

 

Natrio, kalio ir kalcio stearatai*

 

 

 

Kalcio sulfatas dihidratas*

 

Silicio rūgštis, sausa*

 

Silicis, koloidinis*

 

Kizilguras (diatomitas) * -išvalyta nuosėdinė uoliena iš titnagdumblių opolinių kiautelių

 

Kalcio silikatas, sintetinis*

 

 

Sepiolitas

 

 

 

 

 

Natrio aliuminio silikatas,

sintetinis*

C6H8O7

 

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

-

 

 

Sedimentinis hidratuotas magnio silikatas, turintis

60 % sepiolito ir ne daugiau kaip 30 % montmorilonito. Be asbesto

 

-

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

-

 

-

-

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

-

-

 

-

-

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

20 000

 

 

-

 

 

 

 

 

-

-

 

-

-

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

-

Visi pašarai

 

Visi pašarai

Visi pašarai

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

 

Visi pašarai

E 558

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 559

 

 

 

 

 

E 560

 

 

 

 

E 561

 

 

 

 

 

E 563

 

 

 

 

E 565

E 598

 

 

 

 

 

E 599

Bentonitas/ montmorilonitas*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaolininiai moliai, be

asbesto*

 

 

 

 

Natūralūs steatito ir chlorito

mišiniai

 

 

 

Vermikulitas*

 

 

 

 

 

Sepiolitinis molis

 

 

 

 

Lignosulfonatai*

Kalcio aliuminatai, sintetiniai*

 

 

 

 

Perlitas*

 

 

 

Natrolitas-fonolitas

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gamtoje randami mineralų mišiniai, turintys bent 65 % hidratuotų aliumosilikatų kompleksų, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – kaolinitas

 

Natūralūs steatito ir chlorito mišiniai, be asbesto; mažiausias mišinio grynumas – 85 %

 

Natūralus magnio, aliuminio ir geležies silikatas, ekspanduotas kaitinant, be asbesto. Didžiausias fluoro kiekis – 0,3 %

 

Sedimentinis hidratuotas magnio silikatas, turintis bent 40 % sepiolito ir 25 % ilito, be asbesto

 

-

Kalcio aliuminatų mišinys, turintis nuo 35 % iki 51 % aliuminio oksido.

Didžiausias molibdeno

kiekis 20 mg/kg

 

Natūralus natrio ir aliuminio silikatas, ekspanduotas kaitinant, be asbesto

 

Natūralus aliumosilikatų, šarmų, šarminės žemės, aliumohidrosilikatų, natrolito (nuo 43 iki 46,5 %) mišinys

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

-

Naminiai paukščiai,

triušiai ir kiaulės

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

-

20 000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

Visi pašarai.

 

Draudžiamas maišymas su antibiotikų, kokcidiostatikų ir jų grupių pašarų priedais, išskyrus natrio monenziną, naraziną, natrio lazalocidą, flavofosfolipolį, natrio salinomiciną, nikarbaziną, robenidiną

 

Etiketėje pažymėti specialų priedo pavadinimą

 

Visi pašarai

 

 

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

Visi pašarai

Visi pašarai

 

 

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

Visi pašarai

* – jei kitaip nenurodyta, didžiausias leidžiamas dioksino kiekis – 500 pg (WHO PCCD/ F – TEO/kg)

 

83.5. kokcidiostatikai:

EB Nr.

Specialus priedo pavadinimas

Cheminė formulė,

aprašas

 

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Didžiausia norma visaverčių kombinuotų-

jų pašarų, mg/kg

Mažiausia norma visaverčių kombinuotųjų pašarų, g/kg

Kitos nuostatos

E 750

 

 

 

 

E 751

 

 

 

 

 

 

 

 

Amproliumas

 

 

 

 

Amprolium/etopabatas (mišinys: 25 dalys (a) amproliumo ir 1,6 dalys (b) etopabato)

 

 

 

1-[(4-amino-2-propil-5-pirimidinil)-metil] 2-metilpiridino chlorido hidrochloridas

 

a) 1-[(4- amino-2-propil

5-pirimidinil)-metil] 2-metilpiridino chlorido hidrochloridas

 

b) metil 4-acetamino

2-etoksibenzoatas

 

Naminiai paukščiai

 

 

 

 

Vištos, kalakutai ir perlinės vištos

 

 

 

Vištos, kalakutai ir perlinės vištos

 

-

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

62,5

 

 

 

 

66,5

 

 

 

 

 

 

 

125

 

 

 

 

133

 

 

 

 

 

 

 

Draudžiama naudoti nuo kiaušinių dėjimo pradžios ir bent 3 dienas prieš skerdimą

 

 

Draudžiama naudoti nuo kiaušinių dėjimo pradžios ir bent 3 dienas prieš skerdimą

 

 

Draudžiama naudoti nuo kiaušinių dėjimo pradžios ir bent 3 dienas prieš skerdimą

E 755

 

 

 

 

 

 

E 756

 

 

 

E 757

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 758

 

 

 

 

 

 

 

 

E 761

 

 

 

 

 

 

 

E 763

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 764

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 765

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 766

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 768

 

 

 

 

E 769

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 770

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 771

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metichlorpindolas

 

 

 

 

 

 

Dekochinatas

 

 

 

Natrio monenzinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robenidinas

 

 

 

 

 

 

 

 

Metilchlorpindolas/ metil-benzokvatas (100 dalių metilchlorpindolo (a) ir
8,35 dalių metilbnzoch
vato (b) mišinys

 

 

 

Natrio lazalocidas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Halofuginonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narazinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natrio salinomicinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nikarbazinas

 

 

 

 

Nifurzolas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amonio maduramicinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diklazurilas

 

 

 

Narazinas/nikarbazinas

[(a) narazino ir (b) nikar-bazino mišinys santykiu

1:1)]

 

 

 

 

3, 5-dichloro-2, 6-dimetil-piridin-4-olas

 

 

 

 

 

3 – etoksikarbonil –

4-hidroksi-6-deciloksi -

7-etoksichinolinas

 

C36H61N11Na -

monokarboksilinės rūgšties polieterio natrio druska iš Streptomyces cinnamonensis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,3-bis[(4-chloro-benziliden)-amino] guanidino hidrochloridas

 

 

 

 

 

 

a) 3, 5-dichloro-2,6- dimetilpiridin-4-olis

 

b) 7-benziloksi-6-butil-

3- metoksikarbonil-

4-kvinolonas

 

 

C34H53O8Na -

(monokarboksilinės rūgšties polieterio iš

Streptomyces lasaliensis natrio druska)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Di-trans-7-bromo-chloro-3-[3-hidroksi-2-

piperidil)acetonil]-chinazolin-4-(3H)-ono -

hidrobromidas

 

 

 

 

 

C43H72O11 -

monokarboksilinės rūgštis iš Streptomyces aureofaciens polieteris

 

 

 

 

 

 

 

C42H69O11Na -

monokarboksilinės rūgšties polieterio iš

Streptomyces albus natrio druska

 

 

 

 

 

 

Ekvimolekulinis 1, 3-bis (4-nitrofenil) ureos

ir 4, 6-dimetilpirimidin-

2-olio kompleksas

 

3, 5-dinitro-N¹-(5-nitro-furfuriliden) salicilohid-razidas. Mažiausias gry-

numas – 98 % bevandenio junginio. Ypatingos trijų preparatų savybės: di-džiausias nifurzolo kiekis – 14,6 %, 44 % arba 50 %; mažiausias stabilumas –

24 mėnesiai; visų trijų preparatų nešėjas – kukurūzų krakmolas ir atitinkamai 12 %, 33 % arba 34 % sojų aliejaus

 

C47H83O17N -

monokarboksilinės rūgšties polieterio iš

Actinomadura yumaensis amonio druska

 

 

 

 

 

 

 

 

(+)-4-chlorfenil(2,6dichloro-4-(2,3,4,5-tetrahidro-3,5-diokso-1,2,4-triazin-

2-ilo-fenil) acetonitrilas

a) polieterio monokarbo- ksilinė rūgštis iš

Streptomyces aureofa-

Ciens

 

b) ekvimolekulinis 1,3-bis (4-nitrofenil) karbamido ir 4,6-dimetilpirimidin-2-olio kompleksas granulėmis

Viščiukai broileriai, perlinės vištos

 

 

Triušiai

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vištaitės

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalakutai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viščiukai broileriai, kalakutai

 

Mėsiniai triušiai

 

 

Veisliniai triušiai

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

Vištaitės

 

Kalakutai

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

 

 

 

 

Vištaitės

 

Kalakutai

 

 

 

 

 

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

Kalakutai

 

 

 

Vištaitės

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

Kalakutai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

Viščiukai broileriai

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 sav.

 

 

 

 

 

 

 

 

16 sav.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

16 sav.

 

12 sav.

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

16 sav.

 

12 sav.

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

12 sav.

 

 

 

16 sav.

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 sav.

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

125

 

 

 

125

 

 

20

 

 

 

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

 

 

 

 

 

90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 

50

 

 

50

 

 

110

 

 

110

 

110

 

 

75

 

 

 

 

 

 

 

 

75

 

90

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

2

 

 

 

3

 

60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

 

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

80

 

 

 

 

 

 

 

125

 

 

 

200

 

 

40

 

 

 

125

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

120

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36

 

 

66

 

 

66

 

 

110

 

 

110

 

110

 

 

125

 

 

 

 

 

 

 

 

125

 

125

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

3

 

 

 

3

 

70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

125

 

 

 

 

75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

100

 

 

 

 

 

 

Draudžiama naudoti nuo kiaušinių dėjimo pradžios ir bent 6 dienas prieš skerdimą

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

Draudžiama naudoti bent

3 dienas prieš skerdimą

 

 

Draudžiama naudoti bent

3 dienas prieš skerdimą.

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonofo-ro, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

Draudžiama naudoti bent

3 dienas prieš skerdimą.

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

-

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą.

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Šio pašaro sudėtyje yra jonofo-ro, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais gali sukelti kontraindikacijas“

 

-

 

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą.

 

 

-

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą.

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas’“

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą.

Naudojomo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

Draudžiama naudoti bent

9 dienas prieš skerdimą

 

 

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

Leidžiamas didžiausias dulkėtumas prekiaujant – 0,1µg nifurzolo, tiriant Stauber Heubach metodu

 

 

 

 

 

 

 

 

Draudžiama naudoti bent

7 dienos prieš skerdimą.

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“,

„Amonio maduramicino mišinys su bentonito/ montmorilonitu yra leistinas“

 

Draudžiama naudoti bent

5 dienas prieš skerdimą

 

 

Draudžiama naudoti bent

7 dienas prieš skerdimą.

Naudojimo instrukcijoje pažymėti:

„Pavojingas arkliams“,

„Šio pašaro sudėtyje yra jonoforo, todėl jo vienalaikis naudojimas su tam tikrais vaistais (pvz., tiamulinu) gali sukelti kontraindikacijas“

 

83.6. dažikliai, įskaitant pigmentus:

EB Nr.

Specialus priedo pavadinimas

Cheminė formulė

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Mažiausia norma visaverčių

kombinuotųjų

pašarų, mg/kg

Didžiausia norma

visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Kitos nuostatos

 

E 160a

 

E 160c

 

 

E 160e

 

 

E 160f

 

 

E 161b

 

 

E 161c

 

 

E 161g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 161h

 

 

E 161i

 

 

E 161j

 

 

 

A. Karotinoidai ir ksantofilai:

 

Beta-karotinas

 

Kapsantinas

 

 

Beta apo-8-karotinalis

 

 

Beta apo-8-karotino rūgšties etilo esteris

 

Liuteinas

 

 

Kriptoksantinas

 

 

Kantaksantinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeaksantinas

 

 

Citranaksantinas

 

 

Astaksantinas

 

 

 

 

 

C40H56

 

C40H46O3

 

 

C30H40O

 

 

C32H44O2

 

 

C40H56O2

 

 

C40H56O

 

 

C40H52O2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C40H56O2

 

 

C33H44O

 

 

C40H52O4

 

 

 

 

 

 

 

Kanarėlės

 

Naminiai paukščiai

 

 

Naminiai paukščiai

 

 

Naminiai paukščiai

 

 

Naminiai paukščiai

 

 

Naminiai paukščiai

 

 

Naminiai paukščiai

 

 

Upėtakiai, lašišos

 

 

 

 

 

 

Naminiai gyvūnėliai, dekoratyvinės žuvys

ir dekoratyviniai paukščiai

 

Naminiai paukščiai

 

 

Vištos dedeklės

 

 

Upėtakiai, lašišos

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

80 – vieno arba su kitais karotinoidais, ksantofilais

 

100

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

Naudoti tik nuo 6 mėn. amžiaus.

Astaksantino mišinys su kantaksantinu leistinas tik tuo atveju, jei mišinio koncentracija neviršija 100 mg/kg visaverčių kombinuotųjų pašarų

 

-

 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

Naudoti tik nuo 6 mėn. amžiaus.

Astaksantino mišinys su kan-taksantinu leistinas tik tuo atveju, jei mišinio koncentracija neviršija 100 mg/kg visaverčių kombinuojųjų pašarų

 

E 102

 

E 110

 

E 124

 

E 127

 

 

E 131

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 132

 

E 141

 

 

E 142

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 153

 

E 160 B

 

E 172

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B. Kiti dažikliai:

 

Tartrazinas

 

Sanseto geltonas FCF

 

Ponso 4 R

 

Eritrozinas

 

 

Patento mėlis V

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Indigotinas

 

Chlorofilo vario kompleksas

 

Žaliojo brilianto BS rūgštis (žaliasis lisaminas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juodoji anglis

 

Biksinas

 

Geležies oksidas, raudonas

 

C. Maisto dažikliai

Kiti dažikliai nei žaliojo brilianto rūgštis ir patento mėlis V

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C16H9N4O9S2Na3

 

C16H10N2O7S2Na2

 

C20H11N2O10S3Na3

 

C20H6I4O5Na2H2O

 

 

m – hidroksitetra-etildiaminotrifenil-karbinolo anhidridorido disulfonrūgšties kalcio druska

 

 

 

 

 

 

 

C 8N2O8S2Na2

 

-

 

 

4, 4 – bis (dimetilamino) difenilmetilen – 2- naftol -3, 6 disul-fonrūgšties natrio druska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C

 

C25H30O4

 

Fe2O3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

 

Visos gyvūnų rūšys, išskyrus šunis ir kates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šunys ir katės

 

Dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

 

Visi gyvūnai, išskyrus šunis, kates ir dekoratyvines žuvis

 

 

 

 

 

 

 

 

Šunys ir katės ir dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

Dekoratyvinės žuvys

 

 

Visi gyvūnai, išskyrus šunis, kates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šunys ir katės

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

Leidžiama naudoti tik gyvūnų pašaruose, pagamintuose iš:

produktų, perdirbtų iš pašarų atliekų;

denatūruotų grūdų arba maniokos miltų;

kitų bazinių medžiagų, denatūruotų leistinais reagentais arba nuspalvintų techninio paruošimo metu, kad būtų garantuotai atpažinta gamybos metu

 

-

 

-

 

-

 

 

Leidžiama naudoti tik gyvūnų pašaruose, pagamintuose iš:

produktų, perdirbtų iš pašarų atliekų;

denatūruotų grūdų arba maniokos miltų;

kitų bazinių medžiagų, denatūruotų leistinais reagentais arba nuspalvintų techninio paruošimo metu, kad būtų garantuotai atpažinta gamybos metu

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

 

Leidžiama naudoti tik gyvūnų pašaruose, pagamintuose iš:

produktų, perdirbtų iš maisto produktų atliekų;

kitų bazinių medžiagų (išskyrus grūdų ir maniokos miltus), denatūruotų leistinais reagentais arba nuspalvintų techninio paruošimo metu, kad būtų garantuotai atpažinta gamybos metu

 

-

 

83.7. konservantai:

EB

Nr.

Specialus priedo pavadinimas

Cheminė formulė

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Mažiausia norma visaverčių

kombinuotųjų

pašarų, mg/kg

Didžiausia norma

visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Kitos nuostatos

E 200

 

E 201

 

E 202

 

E 203

 

E 214

 

 

E 215

 

 

E 216

 

 

E 217

 

E 218

 

 

E 219

 

 

E 222

 

E 223

 

E 236

 

E 237

 

E 238

 

E 240

 

 

 

E 250

 

E 260

 

E 261

 

E 262

 

E 263

 

E 270

 

E 280

 

E 281

 

E 282

 

E 283

E 284

 

E 285

 

E 295

 

E 296

 

E 297

 

E 325

 

E 326

 

E 327

 

E 330

 

E 331

 

E 332

 

E 333

 

E 334

 

E 335

 

E 336

 

E 337

 

E 338

 

E 490

 

E 507

 

E 513

Sorbo rūgštis

 

Natrio sorbatas

 

Kalio sorbatas

 

Kalcio sorbatas

 

Etil – 4-hidroksi- benzoatas

 

Natrio etil -4- hidroksibenzoatas

 

Propil – 4- hidroksi-benzoatas

 

Natrio propil -4- hidroksibenzoatas

Metil -4 – hidroksibenzoatas

 

Natrio metil -4 – hidroksibenzoatas

 

Natrio hidrosulfitas

 

Natrio metabisulfitas

 

Skruzdžių rūgštis

 

Natrio formiatas

 

Kalcio formiatas

 

Formaldehidas

 

 

 

Natrio nitratas

 

Acto rūgštis

 

Kalio acetatas

 

Natrio diacetatas

 

Kalcio acetatas

 

Pieno rūgštis

 

Propiono rūgštis

 

Natrio propionatas

 

Kalcio propionatas

 

Kalio propionatas

Amonio propionatas

 

Metilpropiono rūgštis

 

Amonio formiatas

 

DL – obuolių rūgštis

 

Fumaro rūgštis

 

Natrio laktatas

 

Kalio laktatas

 

Kalcio laktatas

 

Citrinų rūgštis

 

Natrio citratas

 

Kalio citratas

 

Kalcio citratas

 

L – vyno rūgštis

 

Natrio L-tartratas

 

Kalio L -tartratas

 

Kalio-natrio L -tartratas

Ortofosforo rūgštis

 

Propan -1,2- diolis

 

Vandenilio chloridas

 

Sieros rūgštis

C6H8O2

 

C6H7O2Na

 

C6H7O2K

 

C6H7O2Ca

 

C9H10O3

 

 

C9H9O3Na

 

 

C10H12O3

 

 

C11H12O3Na

 

C8H8O3

 

 

C8H7O3Na

 

 

NaHSO3

 

Na2S3O5

 

CH2O2

 

CHO2Na

 

C2H2O4Ca

 

CH2O

 

 

 

NaNO2

 

C2H4O2

 

C2H3O2K

 

C4H7O4Na

 

C4H6O4Ca

 

C3H6O3

 

C3H6O2

 

C3H5O2Na

 

C6H10O4Ca

 

C3H5O2K

C3H9O2N

 

C4H8O2

 

CH5O2N

 

C4H6O5

 

C4H4O4

 

C3H5O3Na

 

C3H5O3K

 

C6H10O6Ca

 

C6H8O7

 

-

 

-

 

-

 

C4H6O6

 

-

 

-

 

C4H4O6KNa 4H2O

 

H3PO4

 

C3H8O2

 

HCl

 

H2SO4

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Naminiai gyvūnėliai

 

 

Naminiai gyvūnėliai

 

 

Naminiai gyvūnėliai

 

 

Naminiai gyvūnėliai

 

Naminiai gyvūnėliai

 

 

Naminiai gyvūnėliai

 

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Kiaulės

 

Visi gyvūnai

 

Šunys, katės

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

Visi gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai, išskyrus vištas dedekles

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

 

Šunys

 

Visi gyvūnai

 

Visi gyvūnai

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

6 mėn.

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

1 000

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

Po vieną arba kartu 500, išreiškiant SO2

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

100

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

4 000

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

53 000

 

-

 

-

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai, išskyrus neperdirbtus mėsą ir žuvį

Visi pašarai, išskyrus neperdirbtus mėsą ir žuvį

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Tik išrūgos – daugiausia

600 mg/kg

-

 

Tik konservuoti pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

Visi pašarai

 

-

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

-

 

Tik silosas

 

Tik silosas

 

83.8. stabilizuojančios medžiagos, emulsikliai, kietikliai, želatinizuojančios medžiagos:

EB

Nr.

 

 

 

Specialus priedo pavadinimas

 

Aprašas

 

 

Gyvūnų rūšis

 

 

Ne vyresni

 

Mažiausia norma

visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Didžiausia norma

visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Kitos nuostatos

 

 


E 322

 

E 400

 

E 401

 

E 402

 

E 403

 

 

E 404

 

E 405

 

 

E 406

 

E 407

 

E 408

 

E 410

 

 

E 411

Lecitinas

 

Algino rūgštis

 

Natrio alginatas

 

Kalio alginatas

 

Amonio alginatas

 

 

Kalcio alginatas

 

Propan -1,2-diolio alginatas (propilen-glikolio alginatas)

 

Agaras

 

Karaginanas

 

Furceleranas

 

Saldžiavaisio pupmedžio sėklų miltai (Karobo guma)

 

Kulkšnies lipai

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai, išskyrus akvariumo žuvis

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

 

Visų rūšių gyvūnai

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

 

E 412

 

E 413

 

E 414

 

E 415

 

E 418

 

 

 

 

 

 

 

E 420

 

E 421

 

E 422

 

E 432

 

 

 

E 433

 

 

 

E 434

 

 

 

E 435

 

 

 

E 436

 

 

 

E 440

 

E 450 b(i)

E 460

 

E 460(ii)

 

E 461

 

E 462

 

E 463

 

E 464

 

E 465

E 466

 

 

 

E 470

 

 

 

 

 

E 471

 

 

E 472

 

 

 

 

 

 

 

 

E 473

 

E 474

 

 

 

E 475

 

 

 

E 477

 

 

 

 

E 480

 

E 481

 

E 481

 

E 483

 

E 484

 

 

E 486

 

E 487

 

 

E 488

 

 

E 489

 

 

 

 

E 490

 

 

 

 

 

 

E 491

 

E 492

 

E 493

 

E 494

 

E 495

 

E 496

 

E 497

 

 

 

E 498

 

 

E 499

 

Guaro guma

 

Tragacantas

 

Gumiarabikas

 

Ksantano guma

 

Gelano guma

 

 

 

 

 

 

 

Sorbitolis

 

Manitolis

 

Glicerolis

 

Polioksietilen (20) – sorbitano monolauratas

 

 

Polioksietilen (20) – sorbitano monooleatas

 

 

Polioksietilen (20) – sorbitano monopalmitatas

 

 

Polioksietilen (20) – sorbitano monostearatas

 

 

Polioksietilen (20) – sorbitano tristearatas

 

 

Pektinai

 

Pentanatrio trifosfatas

Mikrokristalinė celiuliozė

 

Celiuliozės milteliai

 

Metilceliuliozė

 

Etilceliuliozė

 

Hidroksipropilceliuliozė

 

Hidroksipropilmetilceliuliozė

 

Etilmetilceliuliozė

Karboksimetilceliuliozė -

celiuliozės karboksimetilo eterio natrio druska

 

Riebalų rūgščių natrio, kalio, kalcio druskos, po vieną arba mišiniuose, gaunamos iš maistinių aliejų arba distiliuotų riebalų rūgščių

 

Riebalų rūgščių

mono- ir digliceridai

 

Riebalų rūgščių mono- ir digliceridai, esterinti su šiomis rūgštimis:

a) acto,

b) pieno,

c)  citrinų,

d)  vyno,

e) mono- ir diacetiltartaro

 

Riebalų rūgščių sacharozės esteriai

 

Sacharogliceridai -sacharozės ir riebalų rūgščių mono- bei digliceridų esterių mišinys

 

Nepolimerizuotų riebalų rūgščių poliglicerolio

esteriai

 

Propan-1, 2-diolio (propilenglikolio)

ir riebalų rūgščių mono-esteriai atskirai arba mišinyje su diesteriais

 

Stearoil-2-laktilo rūgštis

 

Natrio stearoil-2-laktilatas

 

Kalcio stearoil-2-laktilatas

 

Steariltartratas

 

Glicerilpolietlenglikol-

ricinoleatas

 

Dekstranai

 

Sojų aliejaus riebalų rūgščių polietilenglikolio esteris

taukų riebalų rūgščių

Polioksietiliuotas gliceridas

 

 

Poliglicerolio ir alkoholio, gauto redukavus oleino ir palmitino rūgštis, eteris

 

 

Propan-1, 2-diolis

 

 

 

 

 

 

Sorbitano monostearatas

 

Sorbitano tristearatas

 

Sorbitano monolauratas

 

Sorbitano monooleatas

 

Sorbitano monopalmitatas

 

Polietilenglikolis 6000

 

Polioksipropilen-poliok-sietileno polimerai

(M. W.6800-9000)

 

Ricinos aliejaus poli-kondensuotų riebalų rūgščių daliniai esteriai

 

Kasijos guma

-

 

-

 

-

 

-

 

Politetrasacharidas, susi-dedantis iš gliukozės, gliukorono rūgšties ir ramnozės (2:1:1), gaunamas iš Pseudomonas elodea

(ATCC 31466)

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

-

-

-

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

-

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

 

Šunys, katės

 

 

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Šunys, katės

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Veršeliai

 

 

Veršeliai

 

 

 

Veršeliai

 

 

 

Melžiamos karvės

 

Penimi galvijai, veršeliai, ėriukai, ėriukai, kiaulės, naminiai paukščiai

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

Visos gyvūnų rūšys

 

 

 

Šunys

 

 

Šunys, katės

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

-

-

-

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

-

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

-

-

-

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

-

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

-

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

5 000 – vieno arba su kitais polisorbatais

 

5 000 – vieno arba su kitais polisorbatais

 

5 000 – vieno arba su kitais polisorbatais

 

5 000 – vieno arba su kitais polisorbatais

 

5 000 – vieno arba su kitais polisorbatais

 

5 000

 

5 000

5 000

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

-

-

-

-

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

 

 

-

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

6 000

 

 

5 000

 

 

 

5 000

 

 

 

12 000

 

36 000

 

 

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

300

 

50

 

 

 

-

 

 

17 600

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Tik konservuoti pašarai

 

 

 

 

 

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Vien pieno pakaitalai

 

 

 

Vien pieno pakaitalai

 

 

 

Vien pieno pakaitalai

 

 

 

Vien pieno pakaitalai

 

 

 

Vien pieno pakaitalai

 

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

Visi pašarai

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

 

Visi pašarai

Visi pašarai

Visi pašarai

Visi pašarai

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

Visi pašarai

 

 

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

Visi pašarai

 

Tik pieno pakaitalai

 

 

Tik pieno pakaitalai

 

 

 

Tik pieno pakaitalai

 

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

 

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

Visi pašarai

 

 

 

Visi pašarai

 

 

Tik konservuoti pašarai

 

83.9. vitaminai, provitaminai ir kitos panašaus poveikio chemiškai aiškiai apibūdintos medžiagos:

EB

Nr.

Specialus priedo

pavadinimas

Aprašas

Gyvūno rūšis

Ne vyresni

Didžiausia norma visaverčių kombinuotųjų pašarų arba dienos davinio, TV/kg

Kitos nuostatos

E 672

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 670

1. Vitaminas A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Vitaminas D

Vitaminas D2

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

Viščiukai broileriai

 

 

Mėsinės antys

 

 

Kalakutai broileriai

 

 

Mėsiniai ėriukai

 

 

Penimos kiaulės

 

 

Penimi galvijai

 

 

Veršeliai

 

Kitų rūšių gyvūnai

 

Kiaulės

 

Paršeliai

 

Galvijai

 

Avys

 

Veršeliai

 

Arkliai

 

Kitų rūšių gyvūnai, išskyrus naminius paukščius ir žuvis

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

13 500

 

 

13 500

 

 

13 500

 

 

13 500

 

 

13 500

 

 

13 500

 

 

25 000

 

-

 

2 000

 

10 000

 

4 000

 

4 000

 

10 000

 

4 000

 

2 000

 

Visi pašarai, išskyrus

pašarus jauniems gyvūnams

 

Visi pašarai, išskyrus

pašarus jauniems gyvūnams

 

Visi pašarai, išskyrus

pašarus jauniems gyvūnams

 

Visi pašarai, išskyrus

pašarus jauniems gyvūnams

 

Visi pašarai, išskyrus

pašarus jauniems gyvūnams

 

Visi pašarai, išskyrus

pašarus jauniems gyvūnams

 

Tik pieno pakaitalai

 

Visi pašarai

 

-

 

Tik pieno pakaitalai

 

-

 

-

 

Tik pieno pakaitalai

 

-

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Draudžiama kartu su vitaminu D2 naudoti vitaminą D3

E 671

Vitaminas D3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Visos medžiagos grupėje, išskyrus vitaminus D ir A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

Kiaulės

 

Paršeliai

 

Galvijai

 

Avys

 

Veršeliai

 

Arkliai

 

Viščiukai broileriai

 

Kalakutai

 

Kiti naminiai paukščiai

 

Žuvys

 

Kitų rūšių gyvūnai

 

Visų rūšių gyvūnai

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

2 000

 

10 000

 

4 000

 

4 000

 

10 000

 

4 000

 

5 000

 

5 000

 

3 000

 

 

3 000

 

2 000

 

-

-

 

Tik pieno pakaitalai

 

4-

 

-

 

Tik pieno pakaitalai

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

Visi pašarai

 

 

 

 

 

 

 

 

Draudžiama kartu su vitaminu D3 naudoti vitaminą D2

 

83.10. mikroelementai:

EB Nr.

Specialusis priedo pavadinimas

Aprašas

Cheminė formulė

Didžiausia elemento norma visaverčių kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Kitos nuostatos

E 1

Geležis – Fe

Geležies fumaratas

Geležies laktatas trihidratas

Geležies karbonatas

Geležies (II) chloridas tetrahidratas

Geležies (III) chloridas heksahidratas

Geležies oksidas

 

Geležies citratas heksahidratas

 

Geležies sulfatas monohidratas

Geležies sulfatas heptahidratas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aminorūgščių geležies chelatas hidratas

FeC4H2O4

Fe3(C3H5O3) 2 × 3H2O

FeCO3

FeCl2 × 4H2O

FeCl3 × 6H2O

Fe2O3

Fe3(C6H5O7) 2× 6H2O

 

FeSO4 × H2O

FeSO4 × 7H2O

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fe (x)1-3 × nH2O -

x – aminorūgščių, gautų iš hidrolizuotų sojų baltymų, anijonas. Molekulinė masė neviršija 1 500

Iš viso 1 250

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

-

-

-

-

-

-

 

-

 

FeSO4 × H2O ir

FeSO4 × 7H2O

Leidžiami:

a) denatūruotų išrūgų miltuose ir iš jų pagamintuose kombinuotuoiuose pašaruose. Būtina deklaruoti pridedamos geležies (Fe) kiekį išrūgų miltuose ir nurodyti ant išrūgų miltų etiketės, pakuotės ar konteinerio;

b) kituose kombinuotuosiuose pašaruose, nei nurodyta a) papunktyje

 

-

 

 

E 2

Jodas – I

Kalcio jodatas heksahidratas

Bevandenis kalcio jodatas

Natrio jodidas

Kalio jodidas

 

Ca (IO3)2 × 6H2O

Ca (IO3)2

Na I

K I

Arkliams – 4

Kitoms gyvūnų rūšims – 40

-

-

-

-

 

E 3

Kobaltas – Co

Kobalto acetatas tetrahidratas

Kobalto bazinis karbonatas monohidratas

Kobalto chloridas heksahidratas

Kobalto sulfatas heptahidratas

Kobalto sulfatas monohidratas

Kobalto nitratas heksahidratas

Co (CH3COO)2 × 4H2O

2 CoCO3 3Co(OH)2 × H2O

 

CoCl2 × 6H2O

CoSO4 × 7H2O

CoSO4 × H2O

Co(NO3)2× 6H2O

Iš viso 10

-

 

-

-

-

-

-

 

E 4

Varis – Cu

Vario acetatas monohidratas

Bazinis vario karbonatas monohidratas

 

Vario chloridas dihidratas

Vario oksidas

 

 

Vario sulfatas pentahidratas

Vario sulfatas monohidratas

 

 

 

 

 

 

 

 

Aminorūgščių vario chelatas hidratas

Cu (CH3 COO)2 × H2O

CuCO3 Cu(OH)2 × H2O

CuCl2 × 2H2O

CuO

 

 

CuSO4 × 5H2O

CuSO4 × H2O

 

 

 

 

 

 

 

 

Cu (x)1-3 × nH2O -

x – aminorūgščių, gautų iš hidrolizuotų sojų baltymų, anijonas. Molekulinė masė neviršija 1 500

Penimoms kiaulėms iki 16 sav. – iš viso 175, nuo 17 sav. iki

6 mėn. – iš viso 100 ir nuo 6 mėn. iki skerdimo – iš viso 35.

 

Veislinėms

kiaulėms – 35.

Veršeliams – pieno pakaitaluose -30, kituose kombinuotuosiuose pašaruose – 50.

Avims – iš viso 15.

Kitoms gyvūnų rūšims – iš viso 35

-

 

-

-

-

 

 

CuSO4× H2O ir

CuSO4 × 5H2O

Leidžiami

denatūruotų išrūgų miltuose ir iš jų pagamintuose kombinuotuosiuose pašaruose. Būtina deklaruoti pridedamo vario (Cu) kiekį išrūgų miltuose

 

 

Vario iš aminorūgščių vario chelato hidrato ne daugiau kaip 20 mg/kg visaverčių kombinuotųjų pašarų

E 5

Manganas – Mn

Mangano karbonatas

Mangano chloridas tetrahidratas

Mangano hidrofosfatas trihidratas

Mangano oksidas

Mangano oksidas

Mangano sulfatas tetrahidratas

Mangano sulfatas monohidratas

 

Aminorūgščių manganas chelato hidratas

MnCO3

MnCl2 × 4H2O

MnHPO4 × 3H2O

MnO

Mn2O3

MnSO4 × 4H2O

MnSO4 × H2O

 

Mn (x)1-3 × nH2O -

x – aminorūgščių, gautų iš hidrolizuotų sojų baltymų, anijonas. Molekulinė masė neviršija 1 500

Iš viso 250

 

-

-

-

-

-

-

-

 

Mangano iš aminorūgščių mangano chelato hidrato ne daugiau kaip 40 mg/kg visaverčių kombinuotųjų pašarų

E 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E 7

 

 

 

E 8

 

 

Cinkas – Zn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Molibdenas – Mo

 

 

 

Selenas – Se

 

 

Cinko laktatas trihidratas

Cinko acetatas dihidratas

Cinko karbonatas

Cinko chloridas monohidratas

Cinko oksidas

 

Cinko sulfatas heptahidratas

Cinko sulfatas monohidratas

 

Aminorūgščių cinko chelatas hidratas

 

 

 

 

 

Amonio molibdatas tetrachidratas

Natrio molibdatas dihidratas

 

 

Natrio selenitas

Natrio selenatas

Zn(C3H5O3)2 × 3H2O

Zn(CH3 COO)2 × 2H2O

ZnCO3

ZnCl2 × H2O

ZnO

 

ZnSO4 × 7H2O

ZnSO4 × H2O

 

Zn (x)1-3 × nH2O -

x – aminorūgščių, gautų iš hidrolizuotų sojų baltymų, anijonas. Molekulinė masė neviršija 1 500

 

Na2MoO4 × 2H2O

 

Iš viso 250

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso 2,5

 

 

 

Iš viso 0,5

-

-

-

-

Didžiausias švino kiekis cinko okside 600 mg/kg

-

-

 

Cinko iš aminorūgščių cinko chelato hidrato ne daugiau kaip 80 mg/kg visaverčių kombinuotųjų pašarų

 

 

-

 

 

 

-

 

 

83.11. rūgštingumo reguliatoriai:

EB Nr.

Specialusis priedo pavadinimas

Cheminė formulė, aprašas

Gyvūnų rūšis

Ne vyresni

Mažiausia norma visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

Didžiausia norma visaverčių

kombinuotųjų pašarų, mg/kg

 

Kitos nuostatos

 

E 170

 

E 296

 

-

 

-

 

 

E 339 (i)

 

E 339 (ii)

 

 

E 339 (iii)

 

E 340 (i)

 

E 340 (ii)

 

E 340 (iii)

 

E 341 (i)

 

 

E 341 (ii)

 

 

E 350 (i)

 

E 450 a (i)

 

E 450a (iii)

 

E 450 a (iv)

 

E 450 b (i)

 

E 450 a (ii)

 

E 500 (i)

 

E 500 (ii)

 

E 500 (iii)

 

E 501 (i)

 

E 503 (i)

 

E 503 (ii)

 

507

 

510

 

513

 

524

 

E 525

 

E 526

 

E 529

 

E 540

 

Kalcio karbonatas

 

DL ir L obuolių rūgštis

 

Amonio dihidroortofosfatas

 

Diamonio dihidroortofosfatas

 

Natrio dihidroortofosfatas

 

Dinatrio dihidroortofosfatas

 

Trinatrio ortofosfatas

 

Kalio dihidroortofosfatas

 

Dikalio hidroortofosfatas

 

Trikalio ortofosfatas

Kalcio tetrahidrodi -ortofosfatas

 

Kalcio hidroortofosfatas

 

Natrio malatas (DL-arba L-malinės rūgšties druska

 

Dinatrio dihidrodifosfatas

 

Tetranatrio difosfatas

 

Tetrakaliodifosfatas

 

Pentanatrio trifosfatas

 

Pentakalio trifosfatas

 

Natrio karbonatas

 

Natrio hidrokarbonatas

 

Natrio seskvikarbonatas

 

Kalio hidrokarbonatas

 

Amonio karbonatas

 

Amonio hidrokarbonatas

 

Druskos rūgštis

 

Amonio chloridas

 

Sieros rūgštis

 

Natrio hidroksidas

 

Kalio hidroksidas

 

Kalcio hidroksidas

 

Kalcio oksidas

 

Dikalcio difosfatas

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

-

 

-

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

Šunys, katės

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

____________