VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VADO

ĮSAKYMAS

 

DĖL TARNYBOS ORGANIZAVIMO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS EUROPOS SĄJUNGOS SIENŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. rugsėjo 5 d. Nr. 4-783

Vilnius

 

Siekdamas įgyvendinti Kontrolės prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų panaikinimo ir kompetentingų institucijų veiklos pasienio regionuose stiprinimo koncepciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 1V-272, ir atsižvelgdamas į Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) struktūrinių padalinių, esančių prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų, veiklos pokyčius prisijungus prie Šengeno erdvės:

1. Tvirtinu Tarnybos organizavimo prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų nuostatus (pridedama).

2. Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti VSAT vado pavaduotojui Štabo viršininkui.

 

TARNYBOS VADAS

GENEROLAS                                                                                       SAULIUS STRIPEIKA

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2008 m. rugsėjo 5 d. įsakymu Nr. 4-783

 

TARNYBOS ORGANIZAVIMO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS EUROPOS SĄJUNGOS SIENŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarnybos organizavimo prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) veiklos ypatumus prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų, kaip jie apibrėžti 1990 m. birželio 19 d. konvencijoje „Dėl Šengeno susitarimo įgyvendinimo, 1985 m. birželio 14 d. sudaryto tarp Beneliukso ekonominės sąjungos valstybių, Vokietijos Federacinės Respublikos ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybių, dėl laipsniško jų bendrų sienų kontrolės panaikinimo“, kiek to nereglamentuoja Sienos kontrolės nuostatai, patvirtinti VSAT vado 2006 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 4-706 (Žin., 2006, Nr. 109-4153) (toliau – Sienos kontrolės nuostatai).

2. Šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 562/2006, nustatančiame taisyklių, reglamentuojančių asmenų judėjimą per sienas, Bendrijos kodeksą (Šengeno sienų kodeksą) (toliau – Šengeno sienų kodeksas), Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Latvijos Respublikos Vyriausybės susitarime „Dėl bendradarbiavimo kovojant su organizuotu nusikalstamumu bei kitais nusikaltimais ir dėl bendrų veiksmų pasienio teritorijose“ (Žin., 2007, Nr. 66-2552), Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės susitarime „Dėl bendradarbiavimo kovojant su organizuotu nusikalstamumu bei kitais nusikaltimais ir dėl bendrų veiksmų pasienio teritorijose“ (Žin., 2007, Nr. 66-2553), Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos (Žin., 2000, Nr. 42-1192), Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos (Žin., 2000, Nr. 92-2848) įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

3. VSAT struktūrinių padalinių (toliau – padaliniai), esančių prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų, veikimo teritorijos, jų sandūrų, skiriamųjų linijų nustatymas, dokumentuose vartojami sutrumpinimai bei sutartiniai ženklai yra reglamentuojami tarnybos vado įsakymais bei kitais norminiais teisės aktais.

4. Padalinių veiksmus dėl laikino valstybės sienų kontrolės atnaujinimo, perėjimo į aukštesnius sienos apsaugos režimus (parengties pakopas), valstybės sienos apsaugos nepaprastosios ir karo padėties, ginkluotos gynybos (karo) metu ar kitų ekstremalių situacijų atvejais nustato Šengeno sienų kodeksas, Patikrinimo prie vidaus sienos laikino atnaujinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 nutarimu Nr. 1376 (Žin., 2007, Nr. 137-5600), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. vasario 23 nutarimu Nr. 183-1, patvirtintas Valstybės sienos priedangos planas bei kiti teisės aktai.

 

II. TARNYBOS PLANAVIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

5. Vadovaujantis Sienos kontrolės nuostatų 6–40 punktais, įvertinama padėtis padalinių veikimo teritorijose, sudaromi, keičiami, žymimi, pasirašomi, apskaitomi ir saugomi mėnesio pamainų grafikai, pasienio sargybų pamainos darbo planai, tarnybiniai žiniaraščiai (1 ir 2 priedai).

6. Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės padalinių, neįeinančių į užkardų sudėtį, ir jų pareigūnų, dirbančių pamaininį darbą, išskyrus rinktinių specialiosios paskirties būrius, mėnesio pamainų grafikus, pasienio sargybų pamainos darbo planus, pamainos tarnybinius žiniaraščius sudaro, keičia, žymi, pasirašo, apskaito ir saugo padalinio viršininkas ar jo pavaduotojas, ar padalinio viršininko įgaliotas pareigūnas.

 

III. PASIENIO SARGYBŲ RŪŠYS

 

7. Tarnybai organizuoti prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų gali būti skiriamos šios pasienio sargybos:

„Užkardos pamainos vyresnysis“;

„Užkardos budėtojas“;

„Užkardos budėtojo padėjėjas“;

„Patrulis“;

„Kontaktinis postas“.

8. Esant tarnybiniam būtinumui, siekiant tinkamai atlikti visas pavestas užduotis ir atsižvelgiant į situaciją, pareigūnai gali vykdyti kelių pasienio sargybų funkcijas.

9. Atskiriems veiksmams, susijusiems su tarpvalstybinių nusikalstamų veikų užkardymu, paieškomų asmenų persekiojimu bei sulaikymu, gali būti skiriamos kitos sargybų ar užduočių rūšys, numatytos Sienos kontrolės nuostatuose.

10. Į pasienio sargybas gali būti skiriami užkardos pareigūnai, kitų VSAT ar rinktinių struktūrinių padalinių pareigūnai, o vykdant bendras operacijas ar kitas priemones – ir kitų teisėsaugos ar bendradarbiaujančių institucijų pareigūnai. Tokiais atvejais pasienio sargybai vadovauja VSAT pareigūnas.

11. „Užkardos pamainos vyresniojo“ pasienio sargyba atsakinga už vadovavimą pasienio sargyboms, užkardos parengties veikti ekstremalių situacijų bei laikino vidaus sienų kontrolės atnaujinimo atvejais palaikymą, pasienio sargybų pamainos darbo plane nustatyto užkardos vado sprendimo dėl tarnybos vykdymo ir operatyvų reagavimą į padėties užkardos veikimo teritorijoje pasikeitimus.

Užkardos pamainos vyresniojo funkcijos yra reglamentuotos Sienos kontrolės nuostatų 116–117.2 punktuose.

12. „Užkardos budėtojo“ pasienio sargybos sąvoka, funkcijos ir pareigos yra reglamentuotos Sienos kontrolės nuostatų 43, 118–119.12 punktuose.

13. „Užkardos budėtojo padėjėjo“ pasienio sargybos sąvoka, funkcijos ir pareigos yra reglamentuotos Sienos kontrolės nuostatų 44, 120–121 punktuose.

14. „Patrulis“ – dviejų arba daugiau pareigūnų pasienio sargyba, skirta užkardyti pasienio teisinio režimo pažeidimus, kontroliuoti įstatymo „Dėl Užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539) reikalavimų įgyvendinimą; vadovaujantis bendrosiomis policijos teisėmis ir pareigomis, užtikrinti teisėtvarką padalinio veikimo teritorijoje, tikrinti pasienio juostoje esančius valstybės sienos ženklus.

15. Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės padalinių, neįeinančių į užkardos sudėtį, pareigūnai, skiriami tik į pasienio sargybą – patrulis.

16. Pasienio sargyba „Kontaktinis postas“ skiriama numatytoms kontaktinio punkto funkcijoms užtikrinti ir jo veiklai įgyvendinti.

Rinktinės vadas, vadovaudamasis tarptautinėmis sutartimis ir šiais nuostatais, patvirtina kontaktinio posto darbo instrukciją, kurioje nustatomas kontaktinio posto darbo laikas, vietos, šių vietų numeracija ar sutartiniai pavadinimai (tarnybinėje dokumentacijoje darbo vieta žymima sutrumpintu pagrindinės pareigūno vykdomos užduoties pavadinimu) ir detaliai reglamentuojamos pareigūnų užduotys kiekvienoje darbo vietoje, taip pat pareigūnų veiksmai ekstremalių situacijų atvejais.

 

IV. PASIENIO SARGYBŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

17. Pasienio sargybų darbo organizavimas, pasienio sargybos vyresniojo funkcijos bei pareigos, pasienio sargybų tarnybinių priemonių, valstybės sienos apsaugos objektų ir įrenginių naudojimas, pareigūnų pasiruošimas vykdyti tarnybą, tarpusavio ryšio ir sąveikos su kitomis pasienio sargybomis tvarka bei pasienio sargybų tarnybos tikrinimas yra reglamentuoti Sienos kontrolės nuostatų 53–113 punktuose.

 

V. PATRULIO FUNKCIJOS

 

18. Patrulis, pagal kompetenciją bei teisės aktų nustatyta tvarka įgyvendindamas nustatytus uždavinius:

18.1. atlieka nesistemingus asmenų ir transporto priemonių dokumentų patikrinimus;

18.2. tikrina trečiųjų šalių piliečių buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje teisėtumą;

18.3. teisės aktų nustatyta tvarka ir teisės aktais priskirtoje veikimo teritorijoje:

18.3.1. tikrina, ar užsieniečiai turi galiojantį užsienio valstybės piliečio pasą ar kitą asmens tapatybę ir teisėtą buvimą Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą (kelionės dokumentą, leidimą gyventi ar kita);

18.3.2. tikrina asmenis, nuomojančius gyvenamąsias patalpas užsieniečiams, poilsiautojus, apsistojusius poilsio stovyklose, palapinėse ir kitur;

18.3.3. tikrina nuošalias sodybas, vienkiemius, gyvenamuosius namus ir kitus statinius;

18.3.4. stebi rizikos objektus (statybos, gamybos ir pan.) ar vietoves, kuriuose galėtų būti, gyventi ar dirbti neteisėtai šalyje esantys užsieniečiai;

18.3.5. nustačius, kad tikrinamo asmens buvimas Lietuvos Respublikoje yra neteisėtas, teisės aktų nustatyta tvarka asmenį sulaiko ir pristato į VSAT padalinio ar kitos teisėsaugos institucijos tarnybines patalpas;

18.3.6. lydi iki Lietuvos Respublikos valstybės sienos išsiunčiamą ar grąžinamą užsienietį;

18.3.7. nustatęs, kad užsieniečių registro duomenų centrinėje bazėje nėra duomenų apie užsieniečio, kuris buvo įpareigotas išvykti iš Lietuvos Respublikos, išvykimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, jei užsienietis buvo deklaravęs savo buvimo / gyvenimo vietą rinktinės aptarnaujamoje teritorijoje, nuvyksta užsieniečio nurodytu adresu ir patikrina, ar šis išvykęs;

18.4. užtikrina viešojo saugumo ir viešosios tvarkos palaikymą užkardos veikimo teritorijoje;

18.5. vykdo neteisėto disponavimo neplatinamomis medžiagomis (narkotinių ir psichotropinių, radioaktyvių ir pavojingų dvejopos paskirties, sprogstamųjų medžiagų ir ginklų) užkardymą;

18.6. vykdo asmenų persekiojimą kertant jiems Lietuvos Respublikos valstybės sieną su Latvijos Respublika arba Lenkijos Respublika, persekiojamų asmenų sustabdymą ir perėmimą, kai persekiojimą Lietuvos Respublikos teritorijoje tęsia Latvijos Respublikos ar Lenkijos Respublikos kompetentingų institucijų pareigūnai;

18.7. dalyvauja organizuojant asmenų, transporto priemonių, dokumentų, daiktų ir kitų materialinių vertybių, tarnybinės korespondencijos perdavimą ir priėmimą per valstybės sieną;

18.8. palaiko nuolatinę parengtį laikinai atnaujinti valstybės sienos kontrolę;

18.9. dalyvauja išorės sienų sustiprinimo operacijose;

18.10. tikrina valstybės sienos ženklus, nustato, ar jie nesugadinti, nesunaikinti, neperkelti į kitą vietą, ar yra herbas, numeris ir kt.;

18.11. kartu su Latvijos Respublikos arba Lenkijos Respublikos pasienio tarnybų pareigūnais vykdo bendrą patruliavimą;

18.12. vykdo kitus vadovybės nurodymus.

19. Patrulio tarnybinės transporto priemonės naudojimas, patruliavimo maršrutai, veiksmai tikrinant asmenų dokumentus, sulaikant asmenis, įtariamus padarius teisės pažeidimus, bei stabdant transporto priemones yra reglamentuoti Sienos kontrolės nuostatų 123–163 punktuose.

 

VI. KONTAKTINIO PUNKTO DARBO ORGANIZAVIMAS

 

20. Kontaktinis punktas steigiamas, darbo režimas ir bendradarbiavimo tvarka jame nustatomi bendru su kaimyninės valstybės atitinkama (-omis) institucija (-omis) susitarimu.

21. Kontaktiniame punkte pagal kompetenciją atliekamos šios pagrindinės funkcijos:

21.1. bendradarbiaujama ir keičiamasi informacija su Lietuvos Respublikos ar kaimyninės valstybės teisėsaugos ir kitomis valstybės institucijomis;

21.2. kaupiama, sisteminama, analizuojama ir apibendrinama informacija apie situaciją Lietuvos Respublikos ir kaimyninės valstybės pasienio teritorijose;

21.3. dalyvaujama organizuojant, perduodant ar priimant per valstybės sieną sulaikytus asmenis, transporto priemones, dokumentus, daiktus, materialines vertybes, taip pat tarnybinę korespondenciją;

21.4. dalyvaujama koordinuojant bendrų su kaimyninės valstybės pasienio institucijomis patrulių ar persekiojime per valstybės sieną dalyvaujančių pareigūnų veiksmus, teikiama pagalba kitų operacijų metu;

21.5. bendradarbiaujama ir keičiamasi patirtimi su Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių kontaktiniais punktais ar analogiškais padaliniais;

21.6. kartu su kaimyninės valstybės pareigūnais užtikrinamas viešosios tvarkos palaikymas kontaktinio punkto teritorijoje;

21.7. palaikoma nuolatinė parengtis laikinai atnaujinti valstybės sienos kontrolę.

22. Kontaktinis punktas gali būti naudojamas kaip pasienio sargybų atraminis punktas.

23. Kontaktinio punkto veiklai užtikrinti skiriama pasienio sargyba „Kontaktinis postas“, kuri yra tiesiogiai pavaldi užkardos pamainos vyresniajam ir užkardos vadovybei bei atskaitinga VSAT Štabo Veiklos organizavimo valdybos Operatyvaus valdymo ir operacijų skyriui.

24. Atsižvelgiant į keliamus tikslus kontaktinio posto pareigūnams gali būti skiriamos šios tipinės užduotys:

24.1. „Kontaktinio posto budėtojas“;

24.2. „Kontaktinio posto budėtojo padėjėjas“.

25. Kontaktinio posto pareigūnams vienu metu gali būti skiriamos kelios užduotys.

26. Prireikus kontaktinio posto pareigūnams gali būti skiriamos ir kitos užduotys, numatytos kontaktinio posto darbo instrukcijoje.

27. Kontaktinio posto budėtoju skiriamas pareigūnas, einantis ne žemesnes kaip jaunesniojo specialisto pareigas, galintis susikalbėti su kaimyninės valstybės pareigūnais. Jis privalo:

27.1. priimdamas budėjimą, patikrinti ir priimti pagal aprašus ginkluotę (jei ginkluotė išduodama kontaktiniame punkte), tarnybinę dokumentaciją, ryšio priemones ir kitas materialines vertybes, esančias kontaktinio punkto tarnybinėse patalpose;

27.2. nustatyta tvarka bendradarbiauti su paskirtais į kontaktinį punktą vykdyti tarnybines užduotis Lietuvos Respublikos ir kaimyninės valstybės pareigūnais ir darbuotojais;

27.3. pagal kompetenciją kaupti, sisteminti, analizuoti, apibendrinti ir teikti ataskaitas apie situaciją Lietuvos Respublikos ir kaimyninės valstybės pasienio teritorijose;

27.4. teikti pagalbą VSAT padaliniams ir Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijoms teikiant, gaunant ir persiunčiant informaciją kaimyninės valstybės teisėsaugos institucijoms;

27.5. rengti atsakymus į gaunamus iš kaimyninės valstybės kontaktinio punkto užklausimus, o trūkstant duomenų persiųsti juos kompetentingoms Lietuvos Respublikos institucijoms;

27.6. pagal kompetenciją koordinuoti bendrų su kaimyninės valstybės pasienio institucijomis patrulių ar persekiojime per valstybės sieną dalyvaujančių pareigūnų veiksmus, teikti pagalbą kitų operacijų metu;

27.7. registruoti gaunamą ir siunčiamą informaciją, prašymus teikti tarnybinę pagalbą, juos kaupti, sisteminti ir persiųsti adresatams;

27.8. keisdamasis informacija su Lietuvos Respublikos ar kaimyninės valstybės teisėsaugos ir kitomis valstybės institucijomis, užtikrinti asmens duomenų apsaugą bei viešos ir konfidencialios informacijos derinimo principą;

27.9. pagal kompetenciją dalyvauti organizuojant, perduodant ar priimant per valstybės sieną sulaikytus asmenis, transporto priemones, dokumentus, daiktus, materialines vertybes, taip pat tarnybinę korespondenciją bei užtikrinti jų apsaugą;

27.10. priimti užsieniečių prašymus suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje;

27.11. stebėti kontaktinio punkto teritoriją ir jo prieigas, užtikrinti joje viešąją tvarką;

27.12. nustatyta tvarka sulaikyti teisės aktų pažeidėjus;

27.13. kontroliuoti techninių, ryšio, vaizdo stebėjimo priemonių darbą, joms sugedus pranešti užkardos pamainos vyresniajam arba budėtojui, pagal galimybę imtis priemonių jas pataisyti;

27.14. rinkti ir fiksuoti duomenis apie padėtį kontaktiniame punkte ir periodiškai juos perduoti užkardos budėtojui, o atsitikus ypatingam įvykiui – nedelsdamas.

28. Kai pasienio sargybą „Kontaktinis postas“ sudaro du ir daugiau pareigūnų, kontaktinio posto budėtojas kartu vykdo ir pasienio sargybos vyresniojo funkcijas.

29. Kontaktinio posto budėtojo padėjėjas skiriamas padėti kontaktinio posto budėtojui vykdyti kontaktinio punkto funkcijas.

30. Kontaktinio posto budėtojo padėjėjų poreikį ir jų skaičių nustato rinktinės vadas kontaktinio posto darbo instrukcijoje.

31. Kontaktinio posto budėtojo padėjėjo ir kitas kontaktinio posto užduotis gali vykdyti ir kitų Lietuvos Respublikos valstybės institucijų pareigūnai, nustatyta tvarka paskirti į kontaktinį punktą ir (ar) deleguoti į VSAT operacinį pavaldumą.

32. Laikinai atnaujinus valstybės sienų kontrolę ir kol atvyks pagrindinės pajėgos kontaktinis postas, kartu gali vykdyti ir Sienos kontrolės nuostatuose nustatytas pasienio tikrinimo posto funkcijas.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. Pareigūnų darbas vertinamas vadovaujantis Sienos kontrolės nuostatų 273–276 punktais.

34. Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės padalinių, neįeinančių į užkardų sudėtį, darbo planavimą, organizavimą ir funkcijas reglamentuoja šie nuostatai, padalinio nuostatai ir konkrečių pareigybių aprašymai.

 

_________________

 

Tarnybos organizavimo prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų nuostatų

1 priedas

 

(Pasienio sargybų tarnybinio žiniaraščio formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________________________

(užkardos pavadinimas)

 

PASIENIO SARGYBOS TARNYBINIS ŽINIARAŠTIS

 

 

Nr.

 

 

Nuo 200

 

 

iki 200

 

 

 

(data)

 

 

(data, val.)

(data, val.)

 

I. TARNYBINĖ UŽDUOTIS

Skiriamos tarnybinės priemonės: ________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Eil. Nr.

Pasienio sargyba

Laikas

Pasienio sargybos rūšis

Vieta ar maršrutas, kitos pastabos

Sudėtis (vardas, pavardė)

Nuo

(val., min.)

Iki

(val., min.)

1

2

3

4

5

6

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

Radijo ryšio šaukinys (šaukiniai):

 

 

Sąveikaujančių sargybų šaukiniai ir kiti nurodymai:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(instruktuojančiojo parašas, vardas, pavardė)

 

II. TARNYBINĖS UŽDUOTIES VYKDYMO EIGA

 

Eil. Nr.

Val.

Vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašas

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASTABA. Viršutinėje eilutėje nurodoma sargybos ar užduoties rūšis, apatinėje – tarnybos vieta.

 

Transporto priemonės spidometro rodmenys, km

Pradedant tarnybą

 

Baigus tarnybą

 

Nuvažiuota

 

 

III. PASIENIO SARGYBOS TIKRINIMO REZULTATAI

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

IV. ĮRAŠAI APIE ĮVYKIUS IR TARNYBOS REZULTATUS

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

V. STATISTINIAI DUOMENYS

 

Eil. Nr.

Atlikti veiksmai

Skaičius

Eil. Nr.

Atlikti veiksmai

Skaičius

1.

Patruliavimo / sargybos trukmė (val.)

 

25.

 

 

2.

Patikrinta asmenų (iš viso)

 

26.

 

 

3.

Patikrinta trečiųjų šalių piliečių (iš viso)

 

27.

 

 

4.

Patikrinta transporto priemonių (iš viso)

 

28.

 

 

5.

PTR taisyklių pažeidimai

 

29.

 

 

6.

Sulaikyti asmenys, pažeidę ATPK 205 str.

 

30.

 

 

7.

Sulaikyti asmenys, pažeidę ATPK 206 str.

 

31.

 

 

8.

Sulaikyti paieškomi asmenys

 

32.

 

 

9.

Sulaikyta kitų asmenų

 

33.

 

 

10.

Sulaikytos įtariamos vogtos tr. priemonės

 

34.

 

 

11.

Ginklo, prievartos prieš asm. / tr. pr. panaudojimas

 

35.

 

 

12.

 

 

36.

 

 

13.

Kiti atlikti veiksmai

 

37.

 

 

14.

 

 

 

 

 

15.

 

 

 

 

 

16.

 

 

38.

 

 

17.

 

 

39.

 

 

18..

 

 

40.

 

 

19.

 

 

 

 

 

20.

 

 

 

 

 

21.

 

 

 

 

 

22.

 

 

 

Bendras patrulio (sargybos) darbo laikas, iš viso (val.)

 

23.

 

 

 

Patrulio sargyboje dirbo pasieniečių

 

24.

 

 

 

Patruliavimo (sargybos) trukmė, iš viso (val.)

 

 

Žiniaraštį užpildė: ___________________

(Sargybos vyresniojo parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

Susipažinau: ___________________________

(Užkardos pamainos vyresniojo parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

Priėmė: ____________________________

(Užkardos budėtojo parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

Susipažinau: ___________________________

(Užkardos vado parašas, vardas, pavardė,

 

_________________


 

Tarnybos organizavimo prie Lietuvos Respublikos vidaus Europos Sąjungos sienų nuostatų

2 priedas

 

(Kontaktinio posto tarnybinio žiniaraščio formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________________________

Užkardos ir kontaktinio punkto pavadinimas

 

KONTAKTINIO POSTO TARNYBINIS ŽINIARAŠTIS

 

 

Nr.

 

(data)

 

 

 

Nuo 200

 

 

iki 200

 

 

(data, val.)

 

 

(data, val.)

 

I. TARNYBINĖ UŽDUOTIS

Skiriamos tarnybinės priemonės: ________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Eil. Nr.

Sudėtis (vardas, pavardė)

Eil. Nr.

Sudėtis (vardas, pavardė)

1.

 

6.

 

2.

 

7.

 

3.

 

8.

 

4.

 

9.

 

5.

 

10.

 

Radijo ryšio šaukinys (šaukiniai):

 

Sąveikaujančių sargybų šaukiniai ir kiti nurodymai:

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(Instruktuojančiojo parašas, vardas, pavardė)

 

II. TARNYBINĖS UŽDUOTIES VYKDYMO EIGA

 

Eil. Nr.

Val.

Vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašas

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASTABA. Pareigūnams skiriamų užduočių sutartiniai žymėjimai

 

Transporto priemonės spidometro rodmenys, km

Pradedant tarnybą

 

Baigus tarnybą

 

Nuvažiuota

 

 

III. PASIENIO SARGYBOS TIKRINIMO REZULTATAI

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

IV. ĮRAŠAI APIE ĮVYKIUS IR TARNYBOS REZULTATUS

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

V. STATISTINIAI DUOMENYS

 

Eil. Nr.

Atlikti veiksmai

Skaičius

Eil. Nr.

Atlikti veiksmai

Skaičius

 

Informacijos mainai:

 

19.

Asmenų

 

 

a) su tarnybos padaliniais:

 

20.

Transporto priemonių

 

1.

Gauta paklausimų

 

21.

Materialinių vertybių

 

2.

Išsiųsta atsakymų

 

22.

Tarnybinės korespondencijos

 

3.

Išsiųsta informacinių pranešimų

 

 

b) pristatyta į kontaktinį punktą iš kitos valstybės institucijų:

 

4.

Gauta informacinių pranešimų

 

23.

Asmenų

 

5.

Užklausti tarnybos padaliniai

 

24.

Transporto priemonių

 

6.

Gauta atsakymų

 

25.

Materialinių vertybių

 

 

b) su kitomis institucijomis:

 

26.

Tarnybinės korespondencijos

 

7.

Gauta informacinių pranešimų

 

 

c) tarnybos metu:

 

8.

Gauta atsakymų

 

27.

Sulaikyta asmenų

 

9.

Gauta paklausimų

 

28.

Sulaikyta transporto priemonių

 

10.

Išsiųsta informacinių pranešimų

 

29.

Sulaikyta materialinių vertybių

 

11.

Išsiųsta atsakymų

 

30.

Paimti dokumentai

 

12.

Išsiųsta paklausimų

 

31.

Nustatyta teisės pažeidimų

 

 

c) su kitos valstybės institucijomis:

 

32.

Panaudotas ginklas, prievarta prieš asm. / tr. pr.

 

13.

Gauta informacinių pranešimų

 

 

d) kita:

 

14.

Gauta atsakymų

 

33.

 

 

15.

Gauta paklausimų

 

34.

 

 

16.

Išsiųsta informacinių pranešimų

 

35.

 

 

17.

Išsiųsta atsakymų

 

36.

 

 

18.

Išsiųsta paklausimų

 

 

Bendras pamainos (sargybos) darbo laikas, iš viso (val.)

 

 

Kiti atlikti veiksmai:

 

 

Pamainoje (sargyboje) dirbo pasieniečių

 

 

a) pristatyta į kontaktinį punktą iš LR institucijų:

 

 

Pamainos (sargybos) trukmė, iš viso (val.)

 

 

Žiniaraštį užpildė: ___________________

(Sargybos vyresniojo parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

Susipažinau: ___________________________

(Užkardos pamainos vyresniojo parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

Priėmė: ____________________________

(Užkardos budėtojo parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

Susipažinau: ___________________________

(Užkardos vado parašas, vardas, pavardė, data, laikas)

 

_________________