KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

Į S A K Y M A S

 

DĖL RASTŲ IR PAIMTŲ LAISVĖS ATĖMIMO VIETOSE MOBILIOJO RYŠIO PRIEMONIŲ APSKAITOS, SAUGOJIMO IR SUNAIKINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. vasario 6 d. Nr. V-43

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti tinkamą rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietose mobiliojo ryšio priemonių apskaitą, saugojimą ir sunaikinimą:

1. T v i r t i n u Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietose mobiliojo ryšio priemonių apskaitos, saugojimo ir sunaikinimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P a v e d u šiuo įsakymu patvirtinto aprašo reikalavimų vykdymo laisvės atėmimo vietų įstaigose kontrolę direktorių pavaduotojams, kuruojantiems apsaugos ir priežiūros tarnybų veiklą.

3. Į p a r e i g o j u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrąjį skyrių šį įsakymą teisės aktų nustatyta tvarka teikti skelbti leidinyje „Valstybės žinios“.

 

 

 

Direktorius                                                                            Artūras Norkevičius


 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2013 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. V-43

 

RASTŲ IR PAIMTŲ LAISVĖS ATĖMIMO VIETOSE MOBILIOJO RYŠIO PRIEMONIŲ APSKAITOS, SAUGOJIMO IR SUNAIKINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietose mobiliojo ryšio priemonių apskaitos, saugojimo ir sunaikinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mobiliojo ryšio priemonių ir/ar SIM kortelių, rastų laisvės atėmimo vietose atliekant nuteistųjų ir suimtųjų asmens kratas, patalpų kratas ir apžiūras, perimtų, bandant perduoti nuteistiesiems ir suimtiesiems, taip pat kitais atvejais rastų ir paimtų mobiliojo ryšio priemonių ir/ar SIM kortelių (toliau – daiktai) apskaitos, saugojimo ir sunaikinimo tvarką.

2. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse (Žin., 2002, Nr. 73-3084) ir Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatyme (Žin., 1996, Nr. 12-313; 2008, Nr. 81-3172) apibrėžtas sąvokas.

 

II. DAIKTŲ APSKAITOS ir SAUGOJIMO tvarka

 

3. Laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius įsakymu paskiria už daiktų apskaitą ir saugojimą atsakingą pareigūną.

4. Vadovaujantis Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. 1R-172 (Žin., 2009, Nr. 68-2782), 14 punktu, Areštinių vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. 182 (Žin., 2003, Nr. 68-3095), 48–51 punktais bei Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 194 (Žin., 2003, Nr. 76-3498), 59 ir 61 punktais, laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius dėl rasto ir paimto daikto priima vieną iš šiuose punktuose numatytų sprendimų.

5. Radus ir paėmus daiktus, kiekvienu atveju atliekamas tarnybinis tyrimas. Pasibaigus tarnybiniam tyrimui ir atsižvelgiant į tarnybinio tyrimo išvadą, daiktai:

5.1. kurių savininkai yra žinomi, apskaitomi Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietoje mobiliojo ryšio priemonių, kurių savininkai yra žinomi, apskaitos žurnale (1 priedas).

5.2. kurių savininkai yra nežinomi, apskaitomi Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietoje mobiliojo ryšio priemonių, kurių savininkai yra nežinomi, apskaitos žurnale (2 priedas).

6. Šio Aprašo 5.1 ir 5.2 punktuose numatytuose žurnaluose apskaityti daiktai saugomi atskirai įstaigos Apsaugos ir priežiūros skyriuje ne mažiau kaip vienerius metus nuo jų įtraukimo į apskaitą dienos.

7. Suėjus šio Aprašo 6 punkte nustatytam terminui:

7.1. įstaiga kreipiasi į teritorinį apylinkės teismą dėl daiktų, kurie apskaityti šio Aprašo 5.2 punkte nustatytame žurnale, išskyrus SIM korteles, pripažinimo bešeimininkiais;

7.2. kiti daiktai sunaikinami šio Aprašo nustatyta tvarka.

8. Teismui nustatyta tvarka pripažinus daiktus bešeimininkiais, įstaiga kreipiasi į Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos dėl šių daiktų realizavimo. Daiktai, kurie neturi realizuotino turto požymių, sunaikinami šio Aprašo nustatyta tvarka.

 

III. DAIKTŲ NAIKINIMAS

 

9. Už daiktų apskaitą ir saugojimą atsakingas pareigūnas parengia naikinamų daiktų sąrašą ir pagal šį sąrašą naikinamus daiktus perduoda laisvės atėmimo vietos įstaigos direktoriaus įsakymu sudarytai Rastų ir paimtų mobiliojo ryšio priemonių ir/ar SIM kortelių naikinimo komisijai (toliau – Komisija).

10. Komisija gautus naikinamus daiktus sugadina juos mechaniškai, pažeisdama mobiliojo ryšio priemonės ekraną, procesorių, korpusą ir/ar SIM kortelės vientisumą, ir surašo daiktų sunaikinimo aktą.

11. Už daiktų apskaitą ir saugojimą atsakingas pareigūnas, gavęs Komisijos surašytą daiktų sunaikinimo aktą, apskaitos žurnaluose atitinkamoje eilutėje įrašo naikinimo akto, patvirtinančio daiktų sunaikinimo faktą, datą ir numerį. Jei sunaikinamas daiktas, kuris apskaitytas šio Aprašo 5.1 punkte nustatytame žurnale, akto kopija ar išrašas saugomas sunaikinto daikto savininko asmens byloje.

12. Sunaikinti daiktai teisės aktų nustatyta tvarka perduodami elektronikos prietaisų utilizavimu užsiimančiai įmonei, turinčiai galiojančią licenciją verstis šia veikla.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

13. Šiuo Aprašu privalo vadovautis darbuotojai, organizuojantys ir vykdantys rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietose mobiliojo ryšio priemonių ir/ar SIM kortelių apskaitą, saugojimą ir sunaikinimą.

14. Už šio Aprašo nuostatų pažeidimus, juos padaręs darbuotojas, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

_________________

 

Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietose mobiliojo ryšio priemonių apskaitos, saugojimo ir sunaikinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietoje mobiliojo ryšio priemonių, kurių savininkai yra žinomi, apskaitos žurnalo forma)

 

__________________________________________________________________________

(laisvės atėmimo vietos pavadinimas)

 

RASTŲ IR PAIMTŲ LAISVĖS ATĖMIMO VIETOJE MOBILIOJO RYŠIO PRIEMONIŲ, KURIŲ SAVININKAI YRA ŽINOMI, APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eilės Nr.

Telefono ir/ar SIM kortelės paėmimo data

Telefono ir/ar SIM kortelės paėmimo laikas

Telefono ir/ar SIM kortelės paėmimo vieta

Telefonas ir/ar SIM kortelė paimti užkardant: taip / ne

Telefono modelis

Telefono IMEI numeris

(ir/ar SIM kortelės pavadinimas)

Asmens, iš kurio paimtas telefonas, vardas ir pavardė, gimimo metai, tarnybinio tyrimo išvados data ir numeris

Telefoną ir/ar SIM kortelę radusio ir paėmusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

Pastabos (telefonas ir/ar SIM kortelė saugomi, perduoti, sunaikinti ir pan.)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________

 

Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietose mobiliojo ryšio priemonių apskaitos, saugojimo ir sunaikinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Rastų ir paimtų laisvės atėmimo vietoje mobiliojo ryšio priemonių, kurių savininkai yra nežinomi, apskaitos žurnalo forma)

 

__________________________________________________________________________

(laisvės atėmimo vietos pavadinimas)

 

RASTŲ IR PAIMTŲ LAISVĖS ATĖMIMO VIETOJE MOBILIOJO RYŠIO PRIEMONIŲ, KURIŲ SAVININKAI YRA NEŽINOMI, APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eilės Nr.

Telefono ir/ar SIM kortelės paėmimo data

Telefono ir/ar SIM kortelės paėmimo laikas

Telefono ir/ar SIM kortelės paėmimo vieta

Telefonas ir/ar SIM kortelė paimti užkardant: taip / ne

Telefono modelis

Telefono IMEI numeris

(ir/ar SIM kortelės pavadinimas)

Tarnybinio tyrimo išvados data ir numeris

Telefoną ir/ar SIM kortelę radusio ir paėmusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

Pastabos (telefonas ir/ar SIM kortelė saugomi, perduoti, sunaikinti ir pan.)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________