Patvirtinta Valstybinės jaunimo reikalų tarybos

2003 m. gegužės 21 d. protokolu Nr. 2

 

VALSTYBINĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS

 

S P R E N D I M A S

Dėl jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursų 2003 metais nuostatų patvirtinimo

 

2003 m. gegužės 21 d. Nr. 1

Vilnius

 

Valstybinė jaunimo reikalų taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti pridedamus „Jaunimo užimtumo, neformalaus ugdymo, mokymosi per sportą projektų finansavimo 2003 metais konkurso nuostatus“.

2. Patvirtinti pridedamus „Jaunimo dalyvavimo kuriant žinių visuomenę projektų finansavimo 2003 metais konkurso nuostatus“.

3. Patvirtinti pridedamą paraiškos dalyvauti Valstybinės jaunimo reikalų tarybos 2003 metais finansuojamų programų konkurse formą.

 

 

TARYBOS PIRMININKĖ                                                                    VIOLETA MURAUSKAITĖ

______________


PATVIRTINTA

Valstybinės jaunimo reikalų tarybos

2003 m. gegužės 21 d. sprendimu Nr. 1

 

JAUNIMO UŽIMTUMO, NEFORMALAUS UGDYMO, MOKYMOSI PER SPORTĄ PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2003 METAIS KONKURSO NUOSTATAI

 

I. Bendroji dalis

 

1. Valstybinė jaunimo reikalų taryba (toliau – Taryba) skelbia Jaunimo užimtumo, neformalaus ugdymo, mokymosi per sportą projektų (toliau – projektų) finansavimo 2003 metais konkursą (toliau – konkursą).

2. Konkursas organizuojamas remiantis Lietuvos Respublikos Seimo patvirtinta Valstybinės jaunimo politikos koncepcija ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 10 07 nutarimu Nr. 1167 „Dėl Valstybinės jaunimo reikalų tarybos nuostatų ir Valstybinio jaunimo fondo nuostatų patvirtinimo“.

3. Organizacijos, rengdamos ir teikdamos paraiškas bei laimėjusios konkursą, įgyvendindamos projektinę veiklą, vadovaujasi Valstybinei jaunimo reikalų tarybai teikiamų paraiškų rengimo ir projektų vykdymo bei ataskaitų rengimo rekomendacijomis, patvirtintomis Valstybinės jaunimo reikalų tarybos 2001 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. 5.

 

II. Reikalavimai projektų turiniui

 

4. Jaunimo užimtumo, neformalaus ugdymo, mokymosi per sportą projektų finansavimo konkursu yra siekiama remti nevyriausybinių jaunimo organizacijų bei neformalių grupių (asmenų nuo 14 iki 29 metų amžiaus grupių) veiklą.

5. Pageidautina, kad teikianti paraišką organizacija ar neformali grupė siektų užtikrinti projekto išliekamąją vertę. Pageidautina, kad projekto rezultatas būtų skirtas pristatyti ir plačiajai visuomenei.

6. Organizacijų ir neformalių grupių pateikti projektai dėl finansavimo konkuruos atskirose konkurso grupėse:

6.1. I grupė. Šioje grupėje konkuruos projektai, kuriais būtų siekiama ugdyti jaunimo lyderius ir formuoti vietos bendruomenes, taip pat projektai, kuriais būtų vykdoma tikslinga jau susiformavusios vietos bendruomenės stiprinimo ir jos narių socialinių įgūdžių ugdymo (tokių kaip darbas komandoje, solidarumas, tolerancija ir t. t.) veikla. Šiai konkurso grupei galima teikti ir projektus, kurių tikslas yra mokytis organizuoti žalingų įpročių ir nusikaltimų prevencinę veiklą, taip pat siūlyti pozityvią alternatyvą, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, mokytis organizuoti turiningą laisvalaikį. Šioje grupėje konkuruos nevyriausybinės organizacijos arba neformalios grupės, kurios veikia kaimiškose seniūnijose;

6.2. II grupė. Šioje grupėje konkuruos projektai, kurių tikslas yra mokytis organizuoti žalingų įpročių (narkomanijos, svaiginimosi psichotropinėmis medžiagomis, alkoholio vartojimo) ir nusikaltimų prevencinę veiklą, taip pat siūlyti pozityvią alternatyvą, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, mokytis organizuoti turiningą laisvalaikį. Šioje grupėje konkuruos nevyriausybinės jaunimo organizacijos arba neformalios grupės, kurios veikia miestų seniūnijose.

7. Konkursui teikiami projektai turi vadovautis:

7.1. jaunimo savanoriškumo principu;

7.2. jaunimo savarankiškumo principu;

7.3. jaunimo savivaldos principu.

8. Konkursui teikiamuose projektuose, sporto varžybų, kultūros ir meno renginių, politinių ir religinių renginių, akademinių ir profesinių žinių ir patirčiai įgyti skirtų renginių organizavimas gali būti naudojamas kaip priemonė konkurso grupėse formuluojamiems tikslams pasiekti, tačiau negali būti pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir rezultatas.

9. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurių tikslas yra:

9.1. atostogos ir turizmas;

9.2. pelno gavimas.

10. Taip pat konkursui negali būti teikiami projektai, kurie:

10.1. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

10.2. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams bei simboliams;

10.3. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia smurto, prievartos, neapykantos ir narkotikų bei kitų toksinių medžiagų populiarinimą;

10.4. bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

11. Konkursui gali būti teikiami projektai, turintys tarptautinę dimensiją, padedančią pasiekti projekte numatytus tikslus. Taryba skatina bendradarbiavimą jaunimo politikos srityje su Latvija ir Estija (trišalis bendradarbiavimas), Flandrija (Belgijos Karalystės žemė), Vokietija, Lenkija, Norvegija (dvišalis bendradarbiavimas), Slovėnija bei bendradarbiavimą tarp Baltijos jūros regiono šalių.

 

III. Reikalavimai projektus teikiančioms organizacijoms, neformalioms grupėms, projektų vykdytojams ir dalyviams

 

12. Projektus konkursui gali teikti neformalios grupės ir nevyriausybinės organizacijos, t. y. organizacijos, registruotos pagal Visuomeninių organizacijų, Viešųjų įstaigų, Labdaros ir paramos fondų bei Asociacijų įstatymus ir instituciškai atskirtos nuo valstybės ir savivaldybių valdžios struktūrų; ne mažiau kaip 2/3 projektus teikiančių organizacijų ar neformalių grupių narių turi būti jauni asmenys nuo 16 iki 29 metų.

13. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurie taip pat yra teikiami kitiems arba buvo teikti ir finansuoti kituose, Tarybos skelbiamuose/skelbtuose, 2003 metų jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursuose.

14. Ne mažiau nei 2/3 projekto vykdytojų turi būti jauni asmenys nuo 16 iki 29 metų amžiaus (projekto vykdytojai yra asmenys, tiesiogiai ir tęstinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo). Projekto vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo savo specialiomis žiniomis, įgūdžiais bei veikla (lektoriai, konsultantai ir pan. Projekto vykdytojais taip pat nėra asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansine ir ūkine veikla).

15. Ne mažiau nei 2/3 projekto dalyvių turi būti jauni asmenys nuo 14 iki 29 metų amžiaus (Projekto dalyviai yra asmenys, kurie yra tiesioginiai ar įsivaizduojami projekto adresatai (renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir pan.).

 

IV. Projektų teikimas

 

17. Konkursui teikiamas projektas turi būti aprašomas pridedamoje tipinėje paraiškos formoje. Pateikėjai turi pateikti dvi paraiškos formas, vieną išspausdintą popieriuje, kitą – elektroninę paraiškos formą.

18. Reikalavimai paraiškos formai, išspausdintai popieriuje:

18.1. turi būti pateikti keturi paraiškos egzemplioriai, išspausdinti popieriuje. Jeigu paraišką pateikia nevyriausybinė jaunimo organizacija, kiekvienas egzempliorius turi būti pasirašytas organizacijos vadovo, projekto vadovo ir patvirtintas organizacijos antspaudu. Jeigu paraišką pateikia neformali grupė, kiekvienas egzempliorius turi būti pasirašytas projekto vadovo;

18.2. jei paraišką pateikia nevyriausybinė jaunimo organizacija, prie kiekvieno egzemplioriaus turi būti pridėta organizacijos registracijos pažymėjimo kopija. Jeigu paraišką pateikia neformali grupė, prie kiekvieno egzemplioriaus turi būti pridėta projekto vadovo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (pageidautina – asmens paso) kopija;

18.3. kiekvienas išsamus (pati paraiška, registracijos pažymėjimo/asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir papildoma medžiaga) paraiškos egzempliorius turi būti tvarkingai surištas, jo puslapiai sunumeruoti;

18.4. paraiškos turi būti pateiktos Tarybai iki 2003 m. birželio 20 d. 15 valandos arba gautos registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiškos išsiųstos iki 2003 m. birželio 17 d. (imtinai). Paraiškos, pateiktos po 2003 m. birželio 20 d. 15 valandos, nebus priimamos. Vokai, gauti registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiškos išsiųstos po 2003 m. birželio 17 d., nebus atplėšiami ir grąžinami besikreipiančiai organizacijai paštu. Tarybos adresas: Valstybinė jaunimo reikalų taryba, Gedimino pr. 37, 2600 Vilnius. Telefonas pasiteirauti (8 5) 279 14 31.

19. Reikalavimai elektroninei paraiškos formai:

19.1. elektroninė paraiška turi būti pateikta Microsoft Word (*. doc) formatu;

19.2. elektroninės paraiškos bylos pavadinimas turi būti ne ilgesnis nei 8 simboliai ir turi būti susietas su teikiančios paraišką organizacijos ar neformalios grupės pavadinimu (pageidautina, kad neformali grupė įsivardytų[1] (pvz.: Pocelonių kaimo bendruomenės neformali grupė; Vilniaus Markučių mikrorajono neformali grupė ir t. t.));

19.3. elektroninė paraiška turi būti pateikta elektroninėje laikmenoje kartu su popieriuje išspausdintais 4 paraiškos egzemplioriais.

20. Jei projektą pateikė organizacija ar neformali grupė, neatitinkanti šių nuostatų III skyriuje išvardytų reikalavimų, jei projektas pateiktas ne laiku ar nesilaikant nustatytos paraiškos pildymo bei pateikimo tvarkos, jei buvo pateikta tik viena kuri paraiškos versija (t. y. išspausdinta popieriuje ar elektroninė), jei pateiktos mažiau nei keturios (4) išspausdintos popieriuje paraiškos kopijos, jei projektas neatitinka šių nuostatų reikalavimų projektų tikslams, projekto vykdytojams ir dalyviams, kitų šių nuostatų reikalavimų, tai projektas Tarybos sprendimu gali būti nevertinamas ir grąžinamas projekto pateikėjams.

21. Tarybai nusprendus gali būti nevertinami ir grąžinami pateikėjams organizacijų, kurios sistemingai nesilaikė reikalavimų, nustatytų 2000–2002 m., su Valstybine jaunimo reikalų Taryba sudarytose projektų finansavimo sutartyse.

 

V. Finansuojamos projektų išlaidos

 

22. Finansuojamos gali būti tik su projekto įgyvendinimu susijusios išlaidos, padarytos nuo sutarties pasirašymo iki 2003 m. gruodžio 31 d.

23. Negali būti finansuojamos projekto išlaidos, skirtos:

23.1. ūkiniam inventoriui ir baldams, transporto priemonėms, ryšio priemonėms, kompiuterinei įrangai, medicininei įrangai ir kitam inventoriui, taip pat priemonėms ir įrangai, kuri nenusidėvi per vienerius metus, o jos vieno vieneto vertė yra ne mažesnė kaip 500 litų, įsigyti;

23.2. patalpoms remontuoti, rekonstrukcijai ir statybai;

23.3. projekto parengiamojo etapo išlaidos (visos išlaidos, susijusios su veikla iki pateikiant paraišką Tarybai, pvz.: paraiškos rašymas, narių sąrašų sudarymas ir pan.) nefinansuojamos. Nefinansuojamos ir jokio kito projekto parengiamojo etapo išlaidos.

23.4. nefinansuojamos tarptautiniuose projektuose dalyvaujančių kitų šalių gyventojų atvykimo ir išvykimo iš Lietuvos bei kelionės draudimo išlaidos;

23.5. Lietuvos Respublikos gyventojų tarptautinės kelionės;

23.6. jei projektas vykdomas ne Lietuvos Respublikos teritorijoje, išlaidos, susijusios su projekto įgyvendinimu už Lietuvos Respublikos ribų, nefinansuojamos.

 

VI. Projektų svarstymas

 

24. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo priima Taryba. Priimdama galutinį sprendimą, Taryba remiasi ekspertų komisijos siūlymu bei kita informacija.

25. Ekspertų komisijos darbas yra reglamentuojamas Valstybinės jaunimo reikalų tarybos ekspertų komisijos nuostatais, patvirtintais 2001 m. lapkričio mėn. 22 d. Valstybinės jaunimo reikalų tarybos sprendimu Nr. 4.

26. Vertinant projektus bus atsižvelgiama į šiuos veiklos prioritetus:

26.1. vykdomos veiklos tęstinumas;

26.2. papildomas finansavimas iš savivaldybės, kurios teritorijos ribose veikiama.

27. Argumentuotu sprendimu Taryba gali neatsižvelgti į ekspertų komisijos rekomendacijas.

28. Tarybos nariai, sekretoriato darbuotojai, ekspertų komisijos nariai ir kiti asmenys, vienu ar kitu būdu įsitraukę į konkurso eigą, turi užtikrinti konkurso informacijos konfidencialumą ir jos viešai neskelbti bei neplatinti, iki Taryba nepriims galutinio sprendimo apie finansavimo skyrimą.

 

VII. Projektų finansavimas

 

29. Taryba su finansavimą gavusiomis organizacijomis sudaro sutartis, kuriose, vadovaujantis šiais nuostatais, aprašomi organizacijos įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, terminai ir lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos. Finansavimą gavusios neformalios grupės vykdyti projektą turės įgalioti nevyriausybinę organizaciją. Išimtiniais atvejais gali būti leidžiama įgalioti savivaldybės paskirtą administracinį padalinį (seniūniją).

30. Jei organizacijai ar neformaliai grupei buvo skirtas dalinis finansavimas, t. y. Tarybos skirta suma yra mažesnė, nei prašyta paraiškoje, finansavimą gavusi ar neformalios grupės įgaliota organizacija, sudarydama sutartį su Taryba, turi teisę keisti savo projektinės veiklos apimčių įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų.

31. Tarybos sekretorius gali sustabdyti lėšų pervedimą finansavimą gavusioms ar neformalios grupės įgaliotoms organizacijoms, jeigu jos Tarybai laiku nepateikia finansinių apyskaitų apie lėšų panaudojimą. Lėšų pervedimas koreguojamas, jei Taryba laiku negauna lėšų iš valstybės iždo.

32. Jei finansavimą gavusi ar neformalios grupės įgaliota organizacija piktybiškai ir sistemingai nepateikia finansinių apyskaitų apie lėšų panaudojimą ir nevykdo kitų reikalavimų, nustatytų finansavimo sutartyse, Tarybos sprendimu sprendimas skirti finansavimą gali būti panaikintas, o jau pervestos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka išieškomos į biudžetą. Skiriamų lėšų sumos dydis gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

 

VIII. Finansavimą gavusių ar neformalių grupių įgaliotų organizacijų įsipareigojimai ir jų vykdymo patikrinimas

 

33. Finansavimą gavusios ar neformalių grupių įgaliotos organizacijos turi atsiskaityti už gautų lėšų panaudojimą Tarybai, pateikdamos ketvirtines ir metinę Finansų ministerijos patvirtintas biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaitas (Forma Nr. 2). Finansavimo sulaukusios ar neformalios grupės įgaliotos organizacijos atsakingas asmuo privalo kartu su biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita (Forma Nr. 2) pateikti visų pirminių buhalterinių dokumentų, patvirtinančių padarytas išlaidas, kopijas, patvirtintas organizacijos antspaudu ir organizacijos vadovo parašu. Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaitų pateikimo grafiką nustato Tarybos sekretorius.

34. Su visų 2003 metų biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita turi būti pateikta projekto įgyvendinimo ataskaita. Ataskaita pildoma remiantis Valstybinei jaunimo reikalų tarybai teikiamų paraiškų rengimo ir projektų vykdymo bei ataskaitų rengimo rekomendacijomis (patvirtintomis Tarybos 2001 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. 5).

35. Su ataskaita turi būti pateikiami projekto vykdytojų ir projekto dalyvių sąrašai.

36. Projekto vykdytojų ir dalyvių sąraše turi būti nurodyti šie duomenys apie kiekvieną vykdytoją:

36.1. statusas projekte (vykdytojas ar dalyvis, įvardyti, jei kitas, pvz., svečias);

36.2. vardas ir pavardė;

36.3. asmens kodas;

36.4. tikslus adresas;

36.5. telefonas;

36.6. elektroninio pašto adresas;

36.7. kiekvienas sąraše įvardytas asmuo turi patvirtinti duomenų teisingumą savo parašu.

37. Prie ataskaitos turi būti pridėta turima rašytinė ir vaizdinė medžiaga apie projekto įgyvendinimą.

38. Finansavimas turi būti naudojamas pagal sutartyje nurodytą sąmatą sutartyje nurodytai veiklai. Visi sutartyje nurodytos veiklos ir sąmatos pakeitimai turi būti patvirtinti Tarybos. Finansavimas, panaudotas ne pagal sutartyje nurodytą sąmatą ne sutartyje nurodytai veiklai, teisės aktų nustatyta tvarka išieškomas į valstybės biudžetą.

39. Jei iki 2003 m. gruodžio 31 dienos organizacija neįsisavina visų jai skirtų lėšų, tai iki 2004 m. sausio 5 d. ji neįsisavintas lėšas privalo grąžinti į Tarybos sąskaitą. Organizacija taip pat privalo grąžinti Tarybai gautas lėšas, jei atsiranda aplinkybių, darančių projekto ar projektų įgyvendinimą neįmanomu, ar jei dėl kitų priežasčių organizacija atsisako vykdyti projektą ar projektus.

40. Organizacijos turi pristatyti finansuotus projektus visuomenei (per žiniasklaidos priemones, leidinius, susitikimus su visuomene, kitomis organizacijomis ir pan.). Pristatant projektus visuomenei Taryba turi būti minima kaip projektą finansavusi institucija.

41. Finansuotos ar finansavimą gavusių neformalių grupių įgaliotos organizacijos per 10 dienų nuo sutarties pasirašymo turi pateikti Tarybai numatomą projekto renginių grafiką. Organizacijos turi informuoti Tarybą apie finansuotų projektų įgyvendinimo eigą, iš anksto teikti informaciją apie pakeitimus, susijusius su projekto renginiais.

42. Taryba teikia finansavimą gavusioms ar neformalių grupių įgaliotoms organizacijoms visokeriopą informacinę-konsultacinę pagalbą, padedančią laikytis šiuose nuostatuose nustatytų įsipareigojimų.

43. Taryba turi teisę tikrinti, ar finansavimą gavusi organizacija laikosi šiuose nuostatuose ir projektų finansavimo sutartyse nustatytų įsipareigojimų.

44. Organizacija Tarybos prašymu turi pateikti Tarybai organizacijos narių sąrašus ir kitą papildomą informaciją.

______________

 


PATVIRTINTA

Valstybinės jaunimo reikalų tarybos

2003 m. gegužės 21 d. sprendimu Nr. 1

 

JAUNIMO DALYVAVIMO KURIANT ŽINIŲ VISUOMENĘ PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2003 METAIS KONKURSO NUOSTATAI

 

I. Bendroji dalis

 

1. Valstybinė jaunimo reikalų taryba (toliau – Taryba) skelbia Jaunimo dalyvavimo kuriant žinių visuomenę projektų (toliau – projektų) finansavimo 2003 metais konkursą (toliau – konkursą).

2. Konkursas organizuojamas remiantis Lietuvos Respublikos Seimo patvirtinta Valstybinės jaunimo politikos koncepcija ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 10 07 nutarimu Nr. 1167 „Dėl Valstybinės jaunimo reikalų tarybos nuostatų ir Valstybinio jaunimo fondo nuostatų patvirtinimo“.

3. Organizacijos, rengdamos ir teikdamos paraiškas bei laimėjusios konkursą, įgyvendindamos projektinę veiklą, vadovaujasi Valstybinei jaunimo reikalų tarybai teikiamų paraiškų rengimo ir projektų vykdymo bei ataskaitų rengimo rekomendacijomis, patvirtintomis Valstybinės jaunimo reikalų tarybos 2001 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. 5.

 

II. Reikalavimai projektų turiniui

 

4. Jaunimo dalyvavimo informacinėje visuomenėje projektų finansavimu yra siekiama sudaryti sąlygas jaunimo organizacijoms supažindinti visuomenę su šiuo metu vykdomais projektais bei įgyvendinti naujus projektus, kurie yra skirti informacinėms technologijoms pritaikyti, sprendžiant jaunimui aktualias problemas. Taip pat taryba siekia skatinti naujų mokymosi, bendravimo bei kūrybinės saviraiškos formų, panaudojant informacines technologijas, plėtojimą ir populiarinimą.

5. Pageidautina, kad teikianti paraišką organizacija siektų užtikrinti projekto išliekamąją vertę. Pageidautina, kad projekto rezultatas būtų skirtas pristatyti ir plačiajai visuomenei.

6. Taryba rekomenduoja, kad projekto veiklos teritorija būtų viena ar kelios apskritys, t. y. rekomenduotina, kad projektas būtų skirtas mažiausiai dviejų savivaldybių, esančių vienos ir tos pačios apskrities teritorijoje, gyventojams. Organizacija projekto paraiškoje nurodo savivaldybes ir apskritis, kurių gyventojai dalyvaus projekte.

7. Konkursui teikiamais projektais turi būti siekiama:

7.1. supažindinti jaunimą ir plačiąją visuomenę su žinių visuomenės sąvokomis, ypatumais, galimybėmis;

7.2. sudaryti sąlygas jaunimui įsitraukti ir dalyvauti žinių visuomenės formavimo procesuose;

7.3. plėtoti naujas interaktyvaus komunikavimo, naudojant informacines technologijas, formas;

7.4. plėsti naudingos ir reikalingos jauniems žmonėms informacijos prieinamumo galimybes;

7.5. panaudoti informacines technologijas jaunimui realizuojant save mokslo, kultūros bei meno srityse;

7.6. kokybiškai naujai plėtoti kompiuterinį raštingumą, interneto galimybių pritaikymą jaunimo poreikiams;

7.7. padėti jauniems žmonėms tapti aktyviąja žinių visuomenės dalimi, suteikiant jiems reikalingų įgūdžių ir sugebėjimų. Dėmesys pirmiausia turėtų būti skiriamas ugdyti socialinėms ir veiklos (darbinėms) kompetencijoms, kurios palengvintų jaunų žmonių integravimąsi į besiformuojančios Lietuvoje žinių visuomenės darbo rinką ir savarankišką įsitvirtinimą joje.

8. Konkursui teikiami projektai turi vadovautis:

8.1. jaunimo savanoriškumo principu;

8.2. jaunimo savarankiškumo principu;

8.3. jaunimo savivaldos principu.

9. Konkursui teikiamuose projektuose kompiuterinio raštingumo kursų, sporto varžybų, kultūros ir meno renginių, politinių ir religinių renginių, akademinių ir profesinių žinių ir patirčiai įgyti skirtų renginių organizavimas gali būti naudojamas kaip priemonė konkurso grupėse formuluojamiems tikslams pasiekti, tačiau negali būti pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir rezultatas.

10. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurių tikslas yra:

10.1. mokyti/mokytis naudotis informacinėmis technologijomis (IT);

10.2. atostogos ir turizmas;

10.3. pelno gavimas.

11. Taip pat konkursui negali būti teikiami projektai, kurie:

11.1. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

11.2. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams bei simboliams;

11.3. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia smurto, prievartos, neapykantos ir narkotikų bei kitų toksinių medžiagų populiarinimą;

11.4. bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

12. Konkursui gali būti teikiami projektai, turintys tarptautinę dimensiją, padedančią pasiekti projekte numatytus tikslus. Taryba skatina bendradarbiavimą jaunimo politikos srityje su Latvija ir Estija (trišalis bendradarbiavimas), Flandrija (Belgijos Karalystės žemė), Vokietija, Lenkija, Norvegija (dvišalis bendradarbiavimas), Slovėnija bei bendradarbiavimą tarp Baltijos jūros regiono šalių.

 

III. Reikalavimai projektus teikiančioms organizacijoms, projektų vykdytojams ir dalyviams

 

13. Projektus konkursui gali teikti nevyriausybinės organizacijos, t. y. organizacijos, registruotos pagal Visuomeninių organizacijų, Viešųjų įstaigų, Labdaros ir paramos fondų bei Asociacijų įstatymus ir instituciškai atskirtos nuo valstybės ir savivaldybių valdžios struktūrų; ne mažiau kaip 2/3 projektus teikiančių organizacijų ar neformalių grupių narių turi būti jauni asmenys nuo 16 iki 29 metų.

14. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurie taip pat yra teikiami kitiems arba buvo teikti ir finansuoti kituose, Tarybos skelbiamuose/skelbtuose, 2003-iųjų metų jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursuose.

15. Ne mažiau nei 2/3 projekto vykdytojų turi būti jauni asmenys nuo 16 iki 29 metų amžiaus (projekto vykdytojai yra asmenys, tiesiogiai ir tęstinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo). Projekto vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo savo specialiomis žiniomis, įgūdžiais bei veikla (lektoriai, konsultantai ir pan.). Projekto vykdytojais taip pat nėra asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansine ir ūkine veikla).

16. Ne mažiau nei 2/3 projekto dalyvių turi būti jauni asmenys nuo 14 iki 29 metų amžiaus (Projekto dalyviai yra asmenys, kurie yra tiesioginiai ar įsivaizduojami projekto adresatai (renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir pan.).

 

IV. Projektų teikimas

 

17. Konkursui teikiamas projektas turi būti aprašomas pridedamoje tipinėje paraiškos formoje. Organizacija, teikianti paraišką, turi pateikti dvi paraiškos formas, vieną išspausdintą popieriuje ir kitą – elektronine paraiškos forma.

18. Reikalavimai paraiškos formai, išspausdintai popieriuje:

18.1. turi būti pateikti keturi paraiškos egzemplioriai, išspausdinti popieriuje. Kiekvienas iš jų turi būti pasirašytas organizacijos vadovo, projekto vadovo ir patvirtintas organizacijos antspaudu;

18.2. prie kiekvieno paraiškos egzemplioriaus turi būti pridėta organizacijos registracijos pažymėjimo kopija;

18.3. kiekvienas pilnas (pati paraiška, registracijos pažymėjimo kopija ir papildoma medžiaga) paraiškos egzempliorius turi būti tvarkingai surištas, jo puslapiai sunumeruoti;

18.4. paraiškos turi būti atneštos Tarybai iki 2003 m. birželio 20 d. 15 valandos arba gautos registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiškos išsiųstos iki 2003 m. birželio 17 d. (imtinai). Paraiškos, atneštos po 2003 m. birželio 20 d. 15 valandos, nebus priimamos. Vokai, gauti registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiškos išsiųstos po 2003 m. birželio 17 d., nebus atplėšiami ir grąžinami besikreipiančiai organizacijai paštu. Tarybos adresas: Valstybinė jaunimo reikalų taryba, Gedimino pr. 37, 2600 Vilnius. Telefonas pasiteirauti (8 5) 279 14 31.

19. Reikalavimai elektroninei paraiškos formai:

19.1. elektroninė paraiška turi būti pateikta Microsoft Word (*. doc) formatu;

19.2. elektroninės paraiškos bylos pavadinimas turi būti ne ilgesnis nei 8 simboliai ir turi būti susietas su organizacijos, teikiančios paraišką, pavadinimu, t. y. tai turi būti pilnas organizacijos pavadinimas arba jo santrumpa;

19.3. elektroninė paraiška turi būti pateikta elektroninėje laikmenoje kartu su popieriuje išspausdintais 4 paraiškos egzemplioriais.

20. Jei projektą pateikė organizacija, neatitinkanti šių nuostatų III skyriuje išvardytų reikalavimų, jei projektas pateiktas ne laiku ar nesilaikant nustatytos paraiškos pildymo bei pateikimo tvarkos, jei buvo pateikta tik viena kuri paraiškos versija (t. y. išspausdinta popieriuje ar elektroninė), jei pateiktos mažiau nei keturios (4) išspausdintos popieriuje paraiškos kopijos, jei projektas neatitinka šių nuostatų reikalavimų projektų tikslams, projekto vykdytojams ir dalyviams, kitų šių nuostatų reikalavimų, tai projektas Tarybos sprendimu gali būti nevertinamas ir grąžinamas projekto pateikėjams.

21. Tarybai nusprendus gali būti nevertinami ir grąžinami pateikėjams organizacijų, kurios sistemingai nesilaikė reikalavimų, nustatytų 2000–2002 m., su Valstybine jaunimo reikalų taryba sudarytose projektų finansavimo sutartyse.

 

V. Finansuojamos projektų išlaidos

 

22. Finansuojamos gali būti tik su projekto įgyvendinimu susijusios išlaidos, padarytos nuo sutarties pasirašymo iki 2003 m. gruodžio 31 d.

23. Negali būti finansuojamos projekto išlaidos, skirtos:

23.1. ūkiniam inventoriui ir baldams, transporto priemonėms, ryšio priemonėms, kompiuterinei įrangai, medicininei įrangai ir kitam inventoriui, taip pat priemonėms ir įrangai, kuri nenusidėvi per vienerius metus, o jos vieno vieneto vertė yra ne mažesnė kaip 500 litų, įsigyti;

23.2. patalpoms remontuoti, rekonstrukcijai ir statybai;

23.3. projekto parengiamojo etapo išlaidos (visos išlaidos, susijusios su veikla iki pateikiant paraišką Tarybai, pvz.: paraiškos rašymas, narių sąrašų sudarymas ir pan.) nefinansuojamos. Nefinansuojamos ir jokio kito projekto parengiamojo etapo išlaidos.

23.4. nefinansuojamos tarptautiniuose projektuose dalyvaujančių kitų šalių gyventojų atvykimo ir išvykimo iš Lietuvos bei kelionės draudimo išlaidos;

23.5. Lietuvos Respublikos gyventojų tarptautinės kelionės lėktuvu (jei neįrodoma, kad skrydžio išlaidos bus mažesnės už kitus įmanomus išlaidų variantus);

23.6. jei projektas vykdomas ne Lietuvos Respublikos teritorijoje, išlaidos, susijusios su projekto įgyvendinimu už Lietuvos Respublikos ribų, nefinansuojamos.

 

VI. Projektų svarstymas

 

24. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo priima Taryba. Priimdama galutinį sprendimą Taryba remiasi ekspertų komisijos siūlymu bei kita informacija.

25. Ekspertų komisijos darbas yra reglamentuojamas Valstybinės jaunimo reikalų tarybos ekspertų komisijos nuostatų, patvirtintų 2001 m. lapkričio mėn. 22 d. Valstybinės jaunimo reikalų tarybos sprendimu Nr. 4.

26. Vertinant projektus bus atsižvelgiama į šiuos veiklos prioritetus:

26.1. vykdomos veiklos regioninė plėtra;

26.2. bendradarbiavimas su projekto veiklą apimančių apskričių valdžios institucijomis;

26.3. su Lietuvos integracijos į ES procesais susijusi veikla;

26.3. vykdomos veiklos tęstinumas;

26.4. papildomas finansavimas iš kitų šaltinių.

27. Argumentuotu sprendimu Taryba gali neatsižvelgti į ekspertų komisijos rekomendacijas.

28. Tarybos nariai, sekretoriato darbuotojai, ekspertų komisijos nariai ir kiti asmenys, vienu ar kitu būdu įsitraukę į konkurso eigą, turi užtikrinti konkurso informacijos konfidencialumą ir jos viešai neskelbti bei neplatinti, iki Taryba nepriims galutinio sprendimo apie finansavimo skyrimą.

 

VII. Projektų finansavimas

 

29. Taryba su finansavimą gavusiomis organizacijomis sudaro sutartis, kuriose, vadovaujantis šiais nuostatais, aprašomi organizacijos įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, terminai ir lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos.

30. Jei organizacijai buvo skirtas dalinis finansavimas, t. y. Tarybos skirta suma yra mažesnė, nei organizacija prašė paraiškoje, organizacija, sudarant sutartį su Taryba, turi teisę keisti savo projektinės veiklos apimčių įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų.

31. Tarybos sekretorius gali sustabdyti lėšų pervedimą finansavimą gavusioms organizacijoms, jeigu jos Tarybai laiku nepateikia finansinių apyskaitų apie lėšų panaudojimą. Lėšų pervedimas koreguojamas, jei Taryba laiku negauna lėšų iš valstybės iždo.

32. Jei finansavimą gavusi organizacija piktybiškai ir sistemingai nepateikia finansinių apyskaitų apie lėšų panaudojimą ir nevykdo kitų reikalavimų, nustatytų finansavimo sutartyse, Tarybos sprendimu nutarimas skirti finansavimą gali būti panaikintas, o jau pervestos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka išieškomos į biudžetą. Skiriamų lėšų sumos dydis gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

 

VIII. Finansavimą gavusių organizacijų įsipareigojimai ir jų vykdymo patikrinimas

 

33. Finansavimą gavusios organizacijos turi atsiskaityti už gautų lėšų panaudojimą Tarybai, pateikdamos ketvirtines ir metinę Finansų ministerijos patvirtintas biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaitas (Forma Nr. 2). Finansavimo susilaukusios organizacijos atsakingas asmuo privalo kartu su biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita (Forma Nr. 2) pateikti visų pirminių buhalterinių dokumentų, patvirtinančių padarytas išlaidas, kopijas, patvirtintas organizacijos antspaudu ir organizacijos vadovo parašu. Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaitų pateikimo grafiką nustato Tarybos sekretorius.

34. Su visa 2003 metų biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo apyskaita turi būti pateikta projekto įgyvendinimo ataskaita. Ataskaita pildoma remiantis Valstybinei jaunimo reikalų tarybai teikiamų paraiškų ruošimo ir projektų vykdymo bei ataskaitų ruošimo rekomendacijomis (patvirtintomis 2001 m. gruodžio 21 d. Tarybos sprendimu Nr. 5.).

35. Su ataskaita turi būti pateikiami projekto vykdytojų ir projekto dalyvių sąrašai.

36. Projekto vykdytojų ir dalyvių sąraše turi būti nurodyti šie duomenys apie kiekvieną vykdytoją:

36.1. statusas projekte (vykdytojas ar dalyvis, įvardyti, jei kitas, pvz., svečias);

36.2. vardas ir pavardė;

36.3. asmens kodas;

36.4. tikslus adresas;

36.5. telefonas;

36.6. elektroninio pašto adresas;

36.7. kiekvienas sąraše įvardytas asmuo turi patvirtinti duomenų teisingumą savo parašu.

37. Prie ataskaitos turi būti pridėta turima rašytinė ir vaizdinė medžiaga apie projekto įgyvendinimą.

38. Finansavimas turi būti naudojamas pagal sutartyje nurodytą sąmatą sutartyje nurodytai veiklai. Visi sutartyje nurodytos veiklos ir sąmatos pakeitimai turi būti patvirtinti Tarybos. Finansavimas, panaudotas ne pagal sutartyje nurodytą sąmatą ne sutartyje nurodytai veiklai, teisės aktų nustatyta tvarka išieškomas į valstybės biudžetą.

39. Jei iki 2003 m. gruodžio 31 d. organizacija neįsisavina visų jai skirtų lėšų, tai iki 2004 m. sausio 5 d. ji neįsisavintas lėšas privalo grąžinti į Tarybos sąskaitą. Organizacija taip pat privalo grąžinti Tarybai gautas lėšas, jei atsiranda aplinkybės, darančios projekto ar projektų įgyvendinimą neįmanomu, ar jei dėl kitų priežasčių organizacija atsisako vykdyti projektą ar projektus.

40. Organizacijos turi pristatyti finansuotus projektus visuomenei (per žiniasklaidos priemones, leidinius, susitikimus su visuomene, kitomis organizacijomis ir pan.). Pristatant projektus visuomenei Taryba turi būti minima kaip projektą finansavusi institucija.

41. Finansuotos organizacijos per 10 dienų nuo sutarties pasirašymo turi pateikti Tarybai numatomą projekto renginių grafiką. Organizacijos turi informuoti Tarybą apie finansuotų projektų įgyvendinimo eigą, iš anksto teikti informaciją apie pakeitimus, susijusius su projekto renginiais.

42. Taryba teikia finansavimą gavusioms organizacijoms visokeriopą informacinę-konsultacinę pagalbą, padedančią laikytis šiuose nuostatuose nustatytų įsipareigojimų.

43. Taryba turi teisę tikrinti, ar finansavimą gavusi organizacija laikosi šiuose nuostatuose ir projektų finansavimo sutartyse nustatytų įsipareigojimų.

44. Organizacija Tarybos prašymu turi pateikti Tarybai organizacijos narių sąrašus ir kitą papildomą informaciją.

______________


PATVIRTINTA

Valstybinės jaunimo reikalų tarybos

2003 m. gegužės 21 d. sprendimu Nr. 1

 

PARAIŠKA DALYVAUTI VALSTYBINĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS

2003 metais FINANSUOJAMŲ PROGRAMŲ KONKURSE

 

I.          Bendra informacija

 

1. Programa, kurioje dalyvauti teikiama paraiška

Pažymėkite (X),

VI.I. JAUNIMO UŽIMTUMO, NEFORMALAUS UGDYMO, MOKYMOSI PER SPORTĄ

 

VI.III. JAUNIMO DALYVAVIMO KURIANT ŽINIŲ VISUOMENĘ

 

 

2. Projekto pavadinimas

 

 

 

 

3. Elektroninės paraiškos formos pavadinimas

 

(max 8 raidės ir aiški sąsaja su organizacijos pavadinimu)

 

 

 

4. Besikreipiančios organizacijos pavadinimas

 

 

 

5. Organizacijos tipas

 

Visuomeninė organizacija

 

¨

 

Asociacija

 

 

¨

 

Viešoji įstaiga

 

 

¨

 

Fondas

 

 

¨

 

Neformali grupė*

 

 

¨

 

6. Informacija apie besikreipiančią organizaciją

 

Adresas:

Miestas ir indeksas:

Telefonas (pateikite su tarpmiestiniu kodu):

Faksas (pateikite su tarpmiestiniu kodu):

Elektroninis paštas:

Interneto puslapis:

Organizacijos registravimo data, vieta, dokumento Nr., pateikite papildomus dokumentus

Bendras organizacijos 2002 metų biudžetas (tūkst. Lt)

 

Organizacijos disponuotų lėšų, praeitais metais gautų iš kitų valstybės ar savivaldybių įstaigų, dalis (%)

 

 

7. Projekto partneriai (aprašykite kiekvieną numatomą projekto partnerį)

 

Organizacijos/institucijos pavadinimas:

Būstinės adresas:

Telefonas:

Bendradarbiavimo statusas (bendradarbiavimo sutartis, planuojate susisiekti ir pan.):

Glaustai apibrėžkite organizacijos/institucijos vaidmenį projekte:

 

 

8. Projekto vykdytojai

 

Bendras projekto vykdytojų skaičius:

Projekto vykdytojų nuo 16 iki 29 metų skaičius:

8.1. Projekto vadovo vardas, pavardė bei kontaktiniai duomenys (telefonas, el.paštas, faksas):

 

 

*neformalios grupės gali dalyvauti tik VI.I programos konkurse

9. Projekto dalyviai

 

Bendras projekto dalyvių skaičius:

Projekto dalyvių nuo 14 iki 29 metų skaičius:

 

10.Apskritys ir savivaldybės, kurių gyventojams skiriamas projektas (pagal šią schemą aprašykite visas apskritis ir savivaldybes, dalyvaujančias projekte. Kiekviena savivaldybė turi būti priskirta konkrečiai apskričiai; jei yra tik viena savivaldybė iš kažkurios apskrities, vis tiek įvardykite apskritį ir savivaldybę atskiroje lentelėje)

Apskritis:

 

Savivaldybės:

Apskritis:

 

Savivaldybės:

 

10.  Konkurso grupė, kuriai teikiamas projektas **

 

Pažymėkite (X), jei taip

I grupė

Kaimiškose seniūnijose veikiančios organizacijos

 

II grupė

Miesto seniūnijose veikiančios organizacijos

 

 

12. Kokias problemas sieks spręsti projektas

 

Pažymėkite (X), jei taip

(a)   Jaunimo narkomanijos ir kitų priklausomybės formų prevencija

 

(b)   Jaunimo psichologinių krizių (savižudybių) prevencija

 

(c)   Jaunimo nusikalstamumo prevencija

 

(d)   Jaunimo neformalaus ugdymo

 

(e)   Jaunimo profesinių įgūdžių formavimo

 

(f)    Jaunimo užimtumo

 

 

13.  Trumpas projekto pristatymas (ne daugiau 10 sakinių apimties santrauka)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

** pildyti teikiant paraišką dalyvauti VI.I. programos finansavimo konkurse.

 

IIProjekto tęstinumo statusas***

 

14. Jei projektas tęstinis, nurodykite programos (konkurso grupės) pavadinimą, kurios rėmuose tas projektas buvo finansuotas 2002 m., Valstybinės jaunimo reikalų tarybos ir to projekto tikslų pavadinimą. Taip pat nurodykite kitus finansavimo šaltinius, jei šis projektas buvo finansuotas ne tik Tarybos:

Programos pavadinimas

Projekto pavadinimas

Gauta parama (Lt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.1. Pateikite argumentus, kodėl jūsų nuomone reikėtų užtikrinti šio projekto tęstinumą (apimtis neribojama).

 

·    Įvardykite rezultatus, kuriuos pasiekėte įgyvendindami praeitų metų projektą;

·    įvardykite, kaip patobulintas projektas, atsižvelgiant į jo vykdymo metu sukauptą patirtį: kas keičiama, kas tęsiama, kam ruošiamasi skirti daugiau dėmesio ir kt.; atskleiskite, kaip pasiekti rezultatai daro įtaką šiam projekto etapui keliamiems uždaviniams (laukiamiems rezultatams), pvz., kiek yra sudėtingesni, kiek jie yra adekvatesni ar pan., t.y. atskleiskite anksčiau pasiektų rezultatų panaudojimo projekto tęstinumui galimybes ir būdus.

 

 

III.       Projekto turinys

 

15. Problema – situacijos analizė. Glaustai aprašykite konkrečią problemą, kurią sieksite spręsti įgyvendindami projektą (kokia tai problema, kiek ir kaip ji aktuali bendruomenei ir kt., kokie pavojai, jūsų organizacijos vaidmuo ir vizija ir pan.).

 

16. Laukiami projekto rezultatai (uždaviniai, kuriuos esate užsibrėžę įgyvendinti). Rekomenduojame:  laukiamus rezultatus dėstyti struktūriškai: suteikiant eilės numerį kiekvienam atskiram laukiamam projekto rezultatui;  formuluoti kuo konkretesnius uždavinius.

 

17. Įgūdžiai, žinios ir kompetencijos, kurių įgys projekto dalyviai. Rekomenduotume: paeiliui išvardyti naujus mokėjimus; nustatyti prioritetus; dėstyti atsižvelgiant į projekto uždavinius.

 

 

18.  Organizacijos turimi resursai.

 

18.1. Pradėkite aprašymą pateikdami duomenis, atspindinčius tokius aspektus:

 

 

 

Pagrindinių projekto vykdytojų CV;

 

Asmens, atsakingo už projekto buhalterinę priežiūrą, CV.

 

 

 

18.2. Kiti resursai:

 

 

Patalpos

Organizacinė technika, kompiuteriai

Ryšio priemonės, internetas

 

19. Projekto veikla, paslaugos, renginiai. Prašome vadovautis žemiau nurodytais papildomais klausimais:

19. 1. veiklos etapai. Pateikite projekto veiklos schemą mėnesiais (kovas; balandis; gegužė ir t.t.), jei vyksta renginiai, nurodykite numatomą savaitę ir dienų skaičių:

 

Mėnuo

Kas bus daroma

 

 

19.2. kas bus renginio ar kitos veiklos dalyviai; kokiu būdu dalyviai bus pritraukiami į projektą;

 

19.3. kokie projekto veiklos metodai bus naudojami, kodėl šie metodai leis pasiekti gerų rezultatų.

19.4. kaip ir kada numatoma pristatyti projektą visuomenei/bendruomenei ir kt. aprašykite numatomą darbą viešųjų ryšių srityje.

*** pildyti, jei projektas tęstinis

 

IV. Projekto išlaidos

 

 

20. Pateikite detalią informaciją apie projekto išlaidas

 

Nr.

Išlaidų paskirtis

Reikalinga

suma

Išlaidų detalizavimas

Prašoma suma

1.

Apmokėjimas už darbą projekto vykdytojams, finansininkui, lektoriams ir kitiems specialistams bei asmenims vykdantiems projektą (išmokos pagal darbo sutartį, autorinę sutartį)

 

 

 

2.

Patalpų nuoma ir išlaikymas (šildymui, elektros energijai, vandentiekiui, kanalizacijai, apsaugai ir pan.)

 

 

 

3.

Transporto nuoma ir išlaikymas (degalai, tepalai ir pan.), transporto bilietų apmokėjimas

 

 

 

4.

Įrangos, priemonių ir reikmenų (kompiuterių, kopijavimo aparatų, rašymo lentų ir pan.) nuoma

 

 

 

5.

Mažaverčių priemonių ir reikmenų (kanceliarinės prekės, ūkinės paskirties prekės ir pan.) įsigijimas

 

 

 

6.

Lėšos komandiruotėms

 

 

 

7.

Ryšių išlaidos (telefonas, faksas, paštas ir pan.)

 

 

 

8.

Renginio dalyvių apgyvendinimas ir maitinimas

 

 

 

9.

Kopijavimo ir vertimo paslaugos, leidybos ir pristatymo visuomenei išlaidos

 

 

 

10.

Kitos išlaidos

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

IŠ VISO:

 

 

 

 

Data:

 

Organizacijos vadovo vardas, pavardė, parašas:

 

Projekto vadovo vardas, pavardė, parašas:

 

Organizacijos spaudo vieta:

 

 

 

______________

 

 

 



[1] Neformalios grupės pavadinimas turi būti susietas su geografine vietove/mikrorajonu/įstaiga ir t. t.