LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ OPERACIJŲ CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2012 m. gegužės 14 d. Nr. 1V-380
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 115-3230; 2009, Nr. 159-7207) 13 straipsnio 3 dalimi ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų sudarymo ir darbo organizavimo tipinės tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimu Nr. 1213 (Žin., 2010, Nr. 102-5272), 3 punktu:
1. T v i r t i n u Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nuostatus (pridedama).
2. P a v e d u :
2.1. Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriui ir Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriui pagal kompetenciją užtikrinti Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – operacijų centras) veiklai skirtos patalpos įrengimą pagal šio įsakymo 1 punkte patvirtintų Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nuostatų (toliau – nuostatai) 23 punkte nustatytus reikalavimus;
2.2. Vidaus reikalų ministerijos administracijos padalinių ir įstaigų prie Vidaus reikalų ministerijos vadovams:
2.2.1. iki 2012 m. liepos 1 d. paskirti operacijų centro narius pagal nuostatų priede nustatytą operacijų centro narių sąrašą ir raštu pranešti Operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos grupės vadovui paskirtų operacijų centro narių vardus, pavardes, pareigas, faksų, kuriais būtų galima perduoti informaciją operacijų centro nariams, numerius, paskirtų operacijų centro narių darbo (tarnybinių) fiksuotojo ir judriojo telefonų numerius, darbo (tarnybinio) elektroninio pašto adresus, darbo ir gyvenamosios vietos adresus;
3. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:
3.1. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. rugsėjo 13 d. įsakymą Nr. 1V-357 „Dėl Viešosios tvarkos palaikymo civilinės saugos tarnybos sudarymo ir jos veiklos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 100-3889);
3.2. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2009 m. liepos 27 d. įsakymą Nr. 1V-412 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. rugsėjo 13 d. įsakymo Nr. 1V-357 „Dėl Viešosios tvarkos palaikymo civilinės saugos tarnybos sudarymo ir jos veiklos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2009, Nr. 112-4785);
3.3. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2009 m. rugsėjo 9 d. įsakymą Nr. 1V-487 „Dėl Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų valdymo centro sudėties ir jo nuostatų patvirtinimo“;
3.4. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2009 m. spalio 7 d. įsakymą Nr. 1V-538 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. rugsėjo 13 d. įsakymo Nr. 1V-357 „Dėl Viešosios tvarkos palaikymo civilinės saugos tarnybos sudarymo ir jos veiklos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2009, Nr. 122-5254).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro
2012 m. gegužės 14 d. įsakymu Nr. 1V-380
VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ OPERACIJŲ CENTRO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nuostatai reglamentuoja Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – operacijų centras) veiklos tikslus, uždavinius, funkcijas, sudarymą, darbo organizavimą, sušaukimą ir veiklą.
2. Operacijų centras savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, šiais nuostatais, vidaus reikalų ministro įsakymais, Vidaus reikalų ministerijos ekstremaliųjų situacijų valdymo planu ir kitais civilinę saugą reglamentuojančiais teisės aktais.
II. OPERACIJŲ CENTRO VEIKLOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
4. Operacijų centro veiklos tikslai:
4.1. pagal Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) kompetenciją vykdyti ekstremaliųjų situacijų prevenciją;
5. Operacijų centro uždaviniai:
5.1. VRM ir įstaigų prie VRM, kuriose operacijų centrai nesteigiami (toliau – įstaigos prie VRM), lygmeniu vykdyti ekstremaliųjų situacijų prevenciją;
6. Operacijų centras, vykdydamas jam pavestus uždavinius, atlieka Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų sudarymo ir darbo organizavimo tipinės tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimu Nr. 1213 (Žin., 2010, Nr. 102-5272), nustatytas funkcijas, taip pat likvidavus įvykius, ekstremaliuosius įvykius ar ekstremaliąsias situacijas, teikia vidaus reikalų ministrui pasiūlymus dėl VRM ekstremaliųjų situacijų valdymo ar prevencinių priemonių planų keitimo.
III. OPERACIJŲ CENTRO SUDARYMAS IR DARBO ORGANIZAVIMAS
7. Operacijų centrą sudaro operacijų centro koordinatorius ir nariai, kurie pagal jų atliekamas funkcijas suskirstyti į grupes (priedas).
Dėl ligos, komandiruotės ar kitų priežasčių laikinai nesant operacijų centro koordinatoriaus, jo funkcijas atlieka operacijų centro Operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos grupės vadovas (toliau – operacijų centro koordinatoriaus pavaduotojas).
8. Operacijų centro koordinatorius atlieka Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų sudarymo ir darbo organizavimo tipinės tvarkos apraše ir šiuose nuostatuose nustatytas funkcijas.
9. Operacijų centro koordinatorius pavaldus ir atskaitingas ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui, o operacijų centro nariai pavaldūs šių nuostatų 10 punkte nurodytų operacijų centro grupių vadovams, operacijų centro koordinatoriui, o jo laikinai nesant – operacijų centro koordinatoriaus pavaduotojui.
10. Operacijų centrą sudaro šios grupės (toliau – grupės):
11. Operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos grupė atlieka Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų sudarymo ir darbo organizavimo tipinės tvarkos apraše nustatytas, taip pat šias funkcijas:
11.1. konsultuojasi su ekspertais įvykių, ekstremaliųjų įvykių ar ekstremaliųjų situacijų likvidavimo, jų padarinių šalinimo, gyventojų ir turto gelbėjimo organizavimo klausimais;
12. Informacijos valdymo, visuomenės informavimo ir elektroninių ryšių organizavimo ir palaikymo grupė atlieka Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų sudarymo ir darbo organizavimo tipinės tvarkos apraše nustatytas, taip pat šias funkcijas:
12.1. palaiko ryšį su Ministro Pirmininko tarnybos administracijos padaliniu, atsakingu už viešąją komunikaciją;
12.2. koordinuoja informacijos apie įvykius, ekstremaliuosius įvykius ar ekstremaliąsias situacijas paskelbimą VRM interneto svetainėje;
13. Administravimo ir materialinio techninio aprūpinimo grupė atlieka Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų sudarymo ir darbo organizavimo tipinės tvarkos apraše nustatytas funkcijas.
14. Operacijų centras pagal kompetenciją vykdo kitus operacijų centro koordinatoriaus sprendimus, būtinus ekstremaliųjų situacijų komisijos ir (ar) ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo priimtiems sprendimams ir (ar) kitiems operacijų centro uždaviniams įgyvendinti.
15. Grupėms vadovauja grupių vadovai, kurie yra pavaldūs ir atskaitingi operacijų centro koordinatoriui, o jo laikinai nesant – operacijų centro koordinatoriaus pavaduotojui. Dėl ligos, komandiruotės ar kitų priežasčių laikinai nesant grupės vadovo, jo funkcijas operacijų centro koordinatoriaus nurodymu atlieka kitas grupės narys.
16. Grupės vadovas:
16.2. pagal kompetenciją teikia operacijų centro koordinatoriui, o jo laikinai nesant – operacijų centro koordinatoriaus pavaduotojui pasiūlymus dėl įvykiams, ekstremaliesiems įvykiams ar ekstremaliosioms situacijoms likviduoti, jų padariniams šalinti, gyventojams ir turtui gelbėti reikalingų priemonių ir veiksmų.
17. Operacijų centras, atlikdamas funkcijas, turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų išsamią informaciją apie įvykius, ekstremaliuosius įvykius ar ekstremaliąsias situacijas, jų turimas civilinės saugos sistemos pajėgas ir materialinius išteklius, kurie galėtų būti panaudoti gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotiniems darbams atlikti, gresiančioms ar susidariusioms ekstremaliosioms situacijoms likviduoti, jų padariniams šalinti.
IV. OPERACIJŲ CENTRO SUŠAUKIMAS IR VEIKLA
19. Operacijų centro koordinatorius operacijų centrą sušaukia:
19.2. teisės aktų nustatyta tvarka paskelbus trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį;
20. Atsižvelgęs į įvykio, ekstremaliojo įvykio ar ekstremaliosios situacijos mastą ir pobūdį, taip pat operacijų centro sušaukimo tikslus, operacijų centro koordinatorius:
21. Darbo metu operacijų centro nariai turi susirinkti nedelsdami, o ne darbo metu, poilsio ir švenčių dienomis – kaip galima greičiau arba per operacijų centro koordinatoriaus nustatytą laiką.
22. Operacijų centro sprendimai priimami dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra operacijų centro koordinatoriaus balsas. Operacijų centro veiksmai protokoluojami. Protokolą pasirašo operacijų centro koordinatorius.
23. Operacijų centro nariai jiems pavestas funkcijas atlieka iš anksto įrengtoje Vidaus reikalų ministerijos pastato patalpoje (220 kab., Šventaragio g. 2, Vilnius). Operacijų centro narių darbui šioje patalpoje turi būti įjungti fakso, kopijavimo aparatai, ne mažiau kaip 5 kompiuteriai su interneto ryšiu ir 5 telefono aparatai.
Vidaus reikalų ministerijos Ekstremaliųjų
situacijų operacijų centro nuostatų
priedas
VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ OPERACIJŲ CENTRO NARIŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Vidaus Reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – operacijų centras) struktūrinis vienetas |
Operacijų centro struktūrinio vieneto sudėtis |
1. |
Operacijų centro koordinatorius |
Vidaus reikalų viceministras, kuriam pagal vidaus reikalų ministro nustatytas veiklos sritis pavesta koordinuoti ir kontroliuoti vidaus reikalų statutinių įstaigų veiklą |
2. |
Operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos grupė |
Grupės vadovas – Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento direktorius |
Nariai: 1. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos viršininkas. 2. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojas. 3. Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojas. 4. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vado pavaduotojas. 5. Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – MD) direktoriaus pavaduotojas. 6. Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vado pavaduotojas. |
||
3. |
Informacijos valdymo, visuomenės informavimo ir elektroninių ryšių organizavimo ir palaikymo grupė |
Grupės vadovas – Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – IRD) direktoriaus pavaduotojas |
Nariai: 1. Vidaus reikalų ministerijos Protokolo ir viešųjų ryšių skyriaus (toliau – PVRS) vedėjas. 2. Gyventojų registro tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos atstovas. 3. IRD atstovas. 4. PVRS atstovas. 5. MD atstovas. |
||
4. |
Administravimo ir materialinio techninio aprūpinimo grupė |
Grupės vadovas – Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – TVUD) direktoriaus pavaduotojas. |
Nariai: 1. Vidaus reikalų ministerijos Bendrojo departamento (toliau – BD) direktoriaus pavaduotojas. 2. TVUD atstovas. 3. BD atstovas. 4. IRD atstovas. |