LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

 

Į S A K Y M A S

DĖL INFORMACIJOS APIE NUSIKALSTAMĄ VEIKĄ, KITUS TEISĖS PAŽEIDIMUS IR ĮVYKIUS REGISTRAVIMO BEI TIKRINIMO

 

2003 m. gegužės 15 d. Nr. V-271

Vilnius

 

Užtikrindamas Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2003 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. I-58 patvirtintos Ikiteisminio tyrimo pradžios registravimo tvarkos vykdymą bei informacijos apie kitus teisės pažeidimus ir įvykius registravimą bei tikrinimą:

1. Tvirtinu pridedamas Informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus ir įvykius registravimo bei tikrinimo taisykles.

2. Nustatau, kad policijos įstaigos gali naudoti informacijos žurnalą ir kompiuterinį informacijos žurnalą arba vieną iš jų.

3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Policijos informacijos tarnybai ir aukštesnės pakopos policijos komisariatams.

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS


PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2003 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. V-271

 

INFORMACIJOS APIE NUSIKALSTAMĄ VEIKĄ, KITUS TEISĖS PAŽEIDIMUS IR ĮVYKIUS REGISTRAVIMO BEI TIKRINIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus ir įvykius registravimo bei tikrinimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus bei įvykius priėmimo, registravimo ir tikrinimo policijos įstaigose tvarką.

2. Policijos įstaigos operatyvaus valdymo padalinio budėtojas (toliau – budėtojas) privalo priimti, informacijos žurnale (1 priedas) arba (ir) kompiuteriniame informacijos žurnale (2 priedas (toliau – informacijos žurnalas) užregistruoti bei organizuoti neatidėliotiną patikrinimą informacijos, gautos telefonu, kitomis ryšio priemonėmis ir kitais būdais apie:

2.1. nusikalstamą veiką, t. y. konkrečiu laiku, konkrečioje vietoje įvykusį ar pastebėtą konkretų įvykį, turintį tam tikros nusikalstamos veikos požymių;

2.2. kitus teisės pažeidimus;

2.3. avarijas gamyboje, nelaimingus atsitikimus, gaisrus, stichines nelaimes ir kitus ypatingus atsitikimus.

Ši informacija nepriskiriama prie skundų, pareiškimų, pranešimų apie nusikalstamą veiką.

3. Policijos įstaigoje, kurioje nėra operatyvaus valdymo padalinio, visas Taisyklėse nurodytas funkcijas atlieka įstaigos vadovo įgaliotas pareigūnas.

 

II. INFORMACIJOS TIKRINIMAS

 

4. Budėtojas, gavęs informaciją, nurodytą Taisyklių 2.1–2.3 punktuose, organizuoja neatidėliotiną jos patikrinimą ir apie patikrinimo rezultatus pažymi informacijos žurnale.

5. Informacijos, nurodytos Taisyklių 2.1 punkte, neatidėliotinas patikrinimas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2003 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. I-58 patvirtintos Ikiteisminio tyrimo pradžios registravimo tvarkos nuostatomis.

6. Informacijos, nurodytos Taisyklių 2.2–2.3 punktuose, neatidėliotino patikrinimo metu nustačius, kad:

6.1. informacija yra akivaizdžiai neteisinga, informaciją tikrinęs pareigūnas apie tai praneša budėtojui ir įstaigos vadovo ar budėtojo nurodymu surašo tarnybinį pranešimą apie informacijos nepasitvirtinimą. Tarnybiniai pranešimai yra pateikiami budėtojui. Budėtojas budėjimo metu gautus tarnybinius pranešimus pateikia policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam pareigūnui;

6.2. yra nusikalstamos veikos požymių, informaciją tikrinęs pareigūnas apie tai praneša budėtojui, ir vadovaudamasis minėtos Ikiteisminio tyrimo pradžios registravimo tvarkos nuostatomis, įformina bei užregistruoja pradėtą ikiteisminį tyrimą ikiteisminio tyrimo registracijos žurnale;

6.3. yra administracinis teisės pažeidimas, informaciją tikrinęs pareigūnas apie tai praneša budėtojui ir teisės aktų nustatyta tvarka įformina administracinį teisės pažeidimą.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

7. Policijos įstaigos vadovas privalo tikrinti, kaip informacija apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus bei įvykius registruojama informacijos žurnale. Jis asmeniškai atsako už tinkamą darbo organizavimą priimant, registruojant ir tikrinant Taisyklių 2.1–2.3 punktuose nurodytą informaciją.

8. Kontroliuojant operatyvaus valdymo padalinio pareigūnų reagavimą į pranešimus telefonu, policijos įstaigų operatyvaus valdymo padaliniuose budėtojų pokalbiai telefonu įrašomi į magnetines juostas ar kitas laikmenas.

Įrašytą informaciją prireikus perklauso policijos įstaigos vadovas arba jo įgaliotas pareigūnas, palygindamas ją su įrašais informacijos žurnale.

Informacija, įrašyta į magnetinę juostą ar kitą laikmeną, saugoma ne mažiau kaip 30 parų, po to sunaikinama teisės aktų nustatyta tvarka.

______________


Informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus

teisės pažeidimus ir įvykius registravimo bei

tikrinimo taisyklių

1 priedas

 

(Informacijos žurnalo forma)

 

____________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

______________

(bylos ind.)

 

 

INFORMACIJOS ŽURNALAS

 

Pradėta _____________________

Baigta _____________________

Data _______________________

Saugojimo terminas___________

______________

 

INFORMACIJOS ŽURNALO TVARKYMO TAISYKLĖS

 

Informacijos žurnalo rekvizitai yra vienodi visoms policijos įstaigoms.

Už teisingą informacijos žurnalo tvarkymą asmeniškai atsako policijos įstaigos operatyvaus valdymo padalinio budėtojas. Žurnalo lapai turi būti sunumeruoti, susiūti ir patvirtinti spaudu. Įrašai turi būti aiškūs, tvarkingi ir parašyti rašalu (tušu), taisyti ir trinti draudžiama. Klaidingi įrašai paaiškinami ir patvirtinami budėtojo parašu.

Informacijos žurnale registruojama telefonu, kitomis ryšio priemonėmis ar kitais būdais gauta informacija apie nusikalstamą veiką, t. y. konkrečioje vietoje, konkrečiu laiku įvykusį ar pastebėtą konkretų įvykį, turintį tam tikros nusikalstamos veikos požymių, kitus teisės pažeidimus, avarijas gamyboje, nelaimingus atsitikimus, gaisrus, stichines nelaimes ir kitus ypatingus atsitikimus.

Pasitvirtinus informacijai apie nusikalstamą veiką, informacijos žurnalo 6 skiltyje nurodomas skundo, pareiškimo, pranešimo apie nusikalstamą veiką registracijos ikiteisminio tyrimo pradžios registracijos žurnale eilės numeris ir baudžiamosios bylos numeris.

______________

 

Eil. Nr.

Informacijos gavimo data, valanda, minutės

Informaciją pranešusio asmens vardas, pavardė, adresas, telefonas, įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas, telefonas arba pareigūno vardas, pavardė, pareigos

Informacijos turinys(įvykio laikas, vieta, aplinkybės). Pranešimo būdas (telefonu ar kitaip). Pranešimo perdavimo vieta Asmenys, galintys paliudyti praneštus faktus

Priemonės, kurių ėmėsi budėtojas gavęs informaciją Laikas, kada pirmas. pareigūnas atvyko į. įvykio vietą (valanda, minutės)

Neatidėliotinos informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus ar įvykius patikrinimo rezultatas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

______________


Informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus

teisės pažeidimus ir įvykius registravimo bei

tikrinimo taisyklių

2 priedas

 

KOMPIUTERINIO INFORMACIJOS ŽURNALO REIKALAVIMAI

 

1. Kompiuterinis informacijos žurnalas yra Policijos programinio paketo sudėtinė dalis.

2. Kompiuteriniame informacijos žurnale registruojama telefonu, kitomis ryšio priemonėmis ar kitais būdais gauta informacija apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus bei įvykius.

3. Privalomi žurnalo rekvizitai (laukai):

3.1. įstaigos pavadinimas;

3.2. užregistruotos informacijos eilės numeris;

3.3. informacijos gavimo data, valanda, minutės;

3.4. informaciją pranešusio asmens vardas, pavardė, adresas, telefonas, įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas, telefonas arba pareigūno vardas, pavardė, pareigos;

3.5. informacijos turinys (įvykio laikas, vieta, aplinkybės), pranešimo būdas (telefonu ar kitaip), pranešimo perdavimo vieta, asmenys, galintys paliudyti praneštus faktus;

3.6. priemonės, kurių ėmėsi budėtojas gavęs informaciją, laikas, kada pirmas pareigūnas atvyko į įvykio vietą (valanda, minutės);

3.7. neatidėliotinos informacijos apie nusikalstamą veiką, kitus teisės pažeidimus ar įvykius patikrinimo rezultatas.

PASTABA. Be išvardytų privalomų informacijos žurnalo rekvizitų (laukų), gali būti papildomų rekvizitų (laukų).

______________