LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS MOKINIŲ TECHNOLOGIJŲ OLIMPIADOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2006 m. gruodžio 22 d. Nr. ISAK-2435
Vilnius
Įgyvendindama Gabių vaikų ir jaunimo ugdymo programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. vasario 13 d. įsakymu Nr. ISAK-258 (Žin., 2006, Nr. 22-719), Gabių vaikų ir jaunimo ugdymo programos vykdymo priemonių 3.1 punktą:
2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. gruodžio 1 d. įsakymą Nr. ISAK-1716 „Dėl Lietuvos mokinių technologijų olimpiados“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir
mokslo ministro
2006 m. gruodžio 22 d. įsakymu
Nr. ISAK-2435
LIETUVOS MOKINIŲ TECHNOLOGIJŲ OLIMPIADOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
II. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI
2. Olimpiados tikslas – kelti technologijų dalyko prestižą ir aktyvinti technologijų mokytojų darbą.
3. Olimpiados uždaviniai:
3.2. puoselėti savo krašto kultūros savitumą, kūrybiškai jį siejant su šiuolaikinių technologijų raida;
3.3. ugdyti bendruosius technologinius ir kūrybinius gebėjimus, skatinti mokinius domėtis technologijomis;
III. OLIMPIADOS RENGĖJAI
IV. OLIMPIADOS ORGANIZAVIMO TVARKA
5. Olimpiada organizuojama kasmet trimis etapais:
6. Pirmųjų dviejų etapų datas pasirenka mokyklos, savivaldybių švietimo padaliniai, tačiau šie etapai turi vykti ne vėliau kaip prieš mėnesį iki trečiojo etapo.
7. Olimpiadoje gali dalyvauti bendrojo lavinimo mokyklų trijų amžiaus grupių 7–8, 9–0, 11–12 klasių mokiniai.
8. Pirmasis etapas rengiamas bendrojo lavinimo mokyklose. Olimpiados pirmąjį etapą organizuoja, rengia užduotis, vykdo visą organizacinį darbą mokyklos vadovo įsakymu patvirtinta komisija.
9. Antrajam etapui organizuoti, užduotims parengti, rezultatams įvertinti ir kandidatams atrinkti į šalies olimpiadą savivaldybės švietimo padalinio vadovo sudaroma ir patvirtinama komisija.
10. Trečiąjį etapą organizuoja švietimo ir mokslo ministro sudarytas ir patvirtintas olimpiados organizavimo komitetas, kuris organizuoja užduočių rengimą, atsako už visą olimpiados vykdymą.
11. Į trečiąjį olimpiados etapą atvyksta miestų, rajonų olimpiadų vienas pirmosios vietos laimėtojas, išskyrus 5 didžiuosius miestus (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai), iš kurių kviečiama po 3 mokinius.
12. Atvykstantieji į trečiąjį etapą mokiniai atsiveža vieną projektinį darbą (individualų ar grupinį) namų darbų parodai bei įrankius ir nurodytas priemones užduotims atlikti. Olimpiadoje pristatomas projektinis darbas turi atitikti olimpiados temą, turi būti pateiktas šio darbo aprašas, o nugalėtojas turi būti šio darbo autorius arba bendraautoris. Už projektinį darbą skiriami papildomi balai vertinimo komisijos nustatyta tvarka.
V. OLIMPIADOS FINANSAVIMAS
15. Trečiojo etapo olimpiadą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Mokiniai, atvykę į trečiąjį etapą, aprūpinami nakvyne ir maistu. Dalyvių kelionės išlaidas ir juos lydinčių asmenų komandiruotes pagal galimybes apmoka savivaldybių administracijų švietimo padaliniai ir mokyklos.
VI. OLIMPIADOS DALYVIŲ APDOVANOJIMAS
17. Pirmojo etapo olimpiadų dalyvius apdovanoja mokyklos ir rėmėjai, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.
18. Antrojo etapo olimpiadų dalyvius pagal galimybes apdovanoja savivaldybių švietimo padaliniai, rėmėjai.