LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS 1998 M. LIEPOS 24 D. ĮSAKYMO NR. 178 „DĖL DRAUDIMO ĮMONIŲ ĮSTATINIO KAPITALO IR DRAUDIMO TECHNINIŲ ATIDĖJIMŲ LĖŠŲ INVESTAVIMO DYDŽIŲ“ DALINIO PAKEITIMO

 

2000 m. vasario 29 d. Nr. 45

Vilnius

 

1. Iš dalies keičiu Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1998 m. liepos 24 d. įsakymą Nr. 178 „Dėl draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių“ (Žin., 1998, Nr. 68-2001):

Išdėstau 2 punktą taip:

„2. Nustatyti, kad draudimo įmonės iki 2000 m. rugsėjo 1 d. turi pertvarkyti savo investicijas pagal šiuo įsakymu patvirtintus Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžius.“

2. Iš dalies keičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintus Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžius:

2.1. Išdėstau pirmą pastraipą taip:

„Draudimo įmonės, investuodamos įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšas (kai Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžiai taikomi ir draudimo įmonės įstatinio kapitalo lėšoms, ir draudimo techninių atidėjimų lėšoms, vartojamas žodis „lėšos“), privalo vadovautis šiomis nuostatomis:“.

2.2. Išdėstau 1.1.2 punktą taip:

„1.1.2. ne mažiau kaip 45 procentus draudimo techninių atidėjimų lėšų, iš to skaičiaus į savivaldos institucijų obligacijas – ne daugiau kaip 10 procentų draudimo techninių atidėjimų lėšų.“

2.3. Išdėstau 2.1.2 punktą taip:

„2.1.2. ne daugiau kaip 40 procentų draudimo techninių atidėjimų lėšų, bet į vieną objektą ne daugiau kaip 10 procentų draudimo techninių atidėjimų lėšų.“

2.4. Išdėstau 5 punktą taip:

„5. Į kotiruojamas Vertybinių popierių biržoje akcijas galima investuoti ne daugiau kaip 15 procentų draudimo techninių atidėjimų lėšų, bet į vienos įmonės akcijas galima investuoti ne daugiau kaip 5 procentus draudimo techninių atidėjimų lėšų. Gavus Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos leidimą, į dukterinių draudimo įmonių akcijas galima investuoti ne daugiau kaip 10 procentų draudimo techninių atidėjimų lėšų.“

2.5. Išdėstau 5.1 punktą taip:

„5.1. Kotiruojamos Vertybinių popierių biržoje akcijos suprantamos kaip dalyvavimą įmonės nuosavame kapitale patvirtinantys vertybiniai popieriai, atitinkantys šiuos kriterijus:

5.1.1. vertybiniai popieriai, kotiruojami AB „Nacionalinė vertybinių popierių birža“ ir įtraukti į Oficialųjį arba Einamąjį prekybos sąrašą;

5.1.2. vertybiniai popieriai, kotiruojami užsienio šalių reguliuojamose vertybinių popierių rinkose ir įtraukti į oficialiuosius prekybos sąrašus arba juos atitinkančius aukščiausius reikalavimus turinčius prekybos sąrašus;

5.1.3. draudimo įmonės gali investuoti techninių atidėjimų lėšas į užsienio šalių įmonių akcijas, kurių naujausias ilgalaikio mokumo (Long-Term) reitingas negali būti mažesnis kaip A pagal „Moody’s“, „Standard and Poor’s“, „Fitch IBCA“, o trumpalaikio mokumo reitingas (Short-Term) turi būti Prime-1 pagal „Moody’s“, ne mažesnis kaip A3 pagal „Standard and Poor’s“, ne mažesnis kaip A3 pagal „Fitch IBCA“ įvertinimą.“

2.6. Išdėstau 6 punktą taip:

„6. Į nekotiruojamas Vertybinių popierių biržoje akcijas, gavus Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos leidimą, galima investuoti ne daugiau kaip 5 procentus draudimo techninių atidėjimų lėšų. Gavus atskirą Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos leidimą, į dukterinių draudimo įmonių akcijas galima investuoti ne daugiau kaip 10 procentų draudimo techninių atidėjimų lėšų.“

2.7. Išdėstau 6.1 punktą taip:

„6.1. Nekotiruojamoms Vertybinių popierių biržoje akcijoms priskiriamos kitos akcijos, nei nurodytos šių Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių 5.1 punkte.“

2.8. Išdėstau 7.1 punktą taip:

„7.1. Lietuvos Respublikos įmonių, į kurių obligacijas draudimo įmonė investuoja techninių atidėjimų lėšas, kiti vertybiniai popieriai (akcijos) turi būti kotiruojami AB „Nacionalinė vertybinių popierių birža“ bei atitikti šių Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių 5.1.1 punkto reikalavimus.“

2.9. Išdėstau 8 punktą taip:

„8. Draudimo įmonės investicijų į šių Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių 4, 5, 6 ir 7 punktuose paminėtus objektus, tenkančius vienam ūkio subjektui, suma negali viršyti daugiau kaip 5 procentus draudimo techninių atidėjimų lėšų. Jei draudimo įmonė gauna Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos leidimą investuoti į dukterinių draudimo įmonių akcijas šių Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių 5 ir 6 punktų nustatyta tvarka bei investuoja į minėtuose punktuose išvardytus objektus, tuomet dukterinių draudimo įmonių atžvilgiu 5, 6, 7 punktuose išvardytų investicijų, tenkančių vienam ūkio subjektui, suma gali sudaryti iki 10 procentų techninių atidėjimų lėšų“.

2.10. Papildau nurodytuosius Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžius 10 punktu:

„10. Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių 1.1.2, 2.1.2, 3.1.2, 5, 7 ir 8 punktų reikalavimai netaikomi techniniam atidėjimui, kai investavimo rizika tenka draudėjui, tais atvejais, kai visą investavimo riziką, vadovaujantis draudimo sutartimi, prisiima draudėjas.“

2.11. Ankstesniuosius 10, 11 ir 12 punktus laikau 11, 12 ir 13 punktais.

2.12. Ankstesnįjį 13 punktą laikau 14 punktu ir išdėstau jį taip:

„14. Draudimo techninių atidėjimų lėšos, investuotos pagal Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžius bei laikomos atsiskaitomojoje sąskaitoje ir kasoje, neviršijant šių Draudimo įmonių įstatinio kapitalo ir draudimo techninių atidėjimų lėšų investavimo dydžių 9 punkte nurodyto dydžio, turi sudaryti ne mažiau kaip 100 procentų techninių atidėjimų dydžio.“

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                             VYTAUTAS DUDĖNAS