LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL VEIKSMŲ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO STEBĖSENOS RODIKLIŲ SKAIČIAVIMO REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. gegužės 12 d. Nr. 1K-159

Vilnius

 

Vadovaudamasis Veiksmų programų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1225 (Žin., 2008, Nr. 137-5429), 102 punktu,

tvirtinu Veiksmų programų įgyvendinimo stebėsenos rodiklių skaičiavimo rekomendacijas (pridedama).

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                        ALGIRDAS ŠEMETA

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2009 m. gegužės 12 d.

įsakymu Nr. 1K-159

 

VEIKSMŲ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO STEBĖSENOS RODIKLIŲ SKAIČIAVIMO REKOMENDACIJOS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Veiksmų programų įgyvendinimo stebėsenos rodiklių skaičiavimo rekomendacijos (toliau – Rekomendacijos) nustato rekomendacijas ir reikalavimus dėl veiksmų programų įgyvendinimo stebėsenos rodiklių (toliau – veiksmų programų stebėsenos rodikliai) ir veiksmų programų prioritetų įgyvendinimo priemonių įgyvendinimo stebėsenos rodiklių (toliau – priemonių stebėsenos rodikliai), planuojamų pasiekti jų reikšmių nustatymo veiksmų programose ir veiksmų programų prioritetų įgyvendinimo priemonėse (toliau – priemonės), stebėsenos, keitimo ir skaičiavimo taisyklių.

2. Rekomendacijomis turi vadovautis vadovaujančioji institucija, ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos, kurioms Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų, įgyvendinant Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir veiksmų programas, taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. spalio 17 d. nutarimu Nr. 1139 (Žin., 2007, Nr. 114-4637) (toliau – Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų taisyklės), pagal kompetenciją priskirta atsakomybė už bendrai finansuojamus iš Europos Sąjungos fondų lėšų ūkio sektorius (toliau – ministerija ir (ar) kita valstybės institucija), rengdamos konkrečių priemonių įgyvendinimo rodiklių matavimo ir skaičiavimo metodiką (toliau – priemonių stebėsenos rodiklių metodika), ir įgyvendinančiosios institucijos, vykdydamos priemonių stebėsenos rodiklių projektų lygmeniu stebėseną ir keitimą.

3. Šiose Rekomendacijose vartojamos sąvokos:

Stebėsenos rodiklio lygmuo – lygmuo, pagal kurį nustatomas stebėsenos rodiklis, jo pradinės ir (arba) planuojamos pasiekti reikšmės ir matuojamas jo pasiekimas. Lygmenys gali būti: veiksmų programos, prioriteto, uždavinio, priemonės, projekto (kai veiksmų programos lygmuo yra aukščiausiasis lygmuo).

Stebėsenos rodiklio apskaičiavimo tipas – tipas, kuris nurodo stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmių surinkimo ir skaičiavimo taisykles.

Stebėsenos rodiklio matavimo vienetas – vienetas, kuriuo išmatuojamas stebėsenos rodiklio pasiekimas (pvz., skaičius, valandos, km ir pan.).

Kitos Rekomendacijose vartojamos sąvokos atitinka 2006 m. liepos 11 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 1083/2006, nustatančiame bendrąsias nuostatas dėl Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo ir Sanglaudos fondo bei panaikinančiame Reglamentą (EB) Nr. 1260/1999 (OL 2006 L 210, p. 25), Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų taisyklėse, Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1443 (Žin., 2008, Nr. 4-132), Veiksmų programų administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1225 (Žin., 2008, Nr. 137-5429), ir Europos Sąjungos struktūrinės paramos kompiuterinės informacinės valdymo ir priežiūros sistemos naudojimo taisyklėse (2007–2013 metų laikotarpiui), patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 1K-324 (Žin., 2008, Nr. 123-4684; 2009, Nr. 42-1642) (toliau – SFMIS2007 taisyklės), vartojamas sąvokas.

 

II. STEBĖSENOS RODIKLIŲ NUSTATYMAS

 

4. Veiksmų programų stebėsenos rodikliai ir pradinės bei planuojamos pasiekti jų reikšmės nustatomi veiksmų programose. Veiksmų programų stebėsenos rodikliais siekiama įvertinti kiekybinių veiksmų programos tikslų pasiekimą. Veiksmų programose yra nustatomi strateginio konteksto rodikliai, veiksmų programos ir (arba) veiksmų programos įgyvendinimo prioriteto lygmens pagrindiniai rodikliai ir veiksmų programos prioritetus įgyvendinančių uždavinių produkto ir rezultato stebėsenos rodikliai.

5. Veiksmų programų stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės kaupiamos iš priemonių stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmių pagal Stebėsenos rodiklių klasifikavimo, planuojamų pasiekti reikšmių nustatymo sutartyse, skaičiavimo būdų nustatymo ir duomenų apie įvedamų stebėsenos rodiklių pasiekimą registravimo taisykles (1 priedas).

6. Priemonių stebėsenos rodikliai ir planuojamos pasiekti jų reikšmės nustatomi veiksmų programų prieduose. Priemonių stebėsenos rodikliais siekiama įvertinti kiekybinių veiksmų programos tikslų pasiekimą priemonės lygmeniu. Be priemonių stebėsenos rodiklių, kuriais matuojamas kiekybinių veiksmų programos tikslų pasiekimas, veiksmų programų prieduose gali būti nustatyti papildomi (nacionaliniai) priemonių stebėsenos rodikliai, kaip nurodyta Veiksmų programų administravimo ir finansavimo taisyklėse.

7. Priemonių stebėsenos rodiklius nustato ministerija ir (ar) kita valstybės institucija, remdamosi veiksmų programos įgyvendinimo prioritetų tikslais ir uždaviniais ir atsižvelgdamos į veiksmų programų rodiklius ir planuojamas pasiekti jų reikšmes.

8. Stebėsenos rodikliai nustatomi pagal principą „iš viršaus į apačią“, t. y. žemesniųjų lygmenų stebėsenos rodikliai ir planuojamos pasiekti jų reikšmės planuojami atsižvelgiant į nustatytus aukštesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklius ir planuojamas pasiekti jų reikšmes.

9. Stebėsenos rodiklių hierarchiniai ryšiai nustatyti stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose, kuriuos ministerija ir (ar) kita valstybės institucija rengia vadovaudamasi šių Rekomendacijų 2 priede nustatyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymo forma. Stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymai tvirtinami Veiksmų programų valdymo komiteto (toliau – VPVK) posėdžio protokoliniu sprendimu ir skelbiami interneto svetainėje www.esparama.lt. Stebėsenos rodiklių hierarchiniai ryšiai nustatomi pagal stebėsenos rodiklių numerius ir kodus. Numeriai stebėsenos rodikliams suteikiami Numerių stebėsenos rodikliams suteikimo taisyklėse (4 priedas) nustatyta tvarka. Kodai priemonės stebėsenos rodikliams suteikiami vadovaujantis Paraiškų dėl projektų finansavimo registravimo numerių ir kodų suteikimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 1K-066 (Žin., 2008, Nr. 23-861, Nr. 114-4371).

 

III. STEBĖSENOS RODIKLIŲ STEBĖSENA

 

10. Stebėsenos rodiklių stebėsena vykdoma pagal principą „iš apačios į viršų“, t. y. aukštesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės kaupiamos iš nustatytų žemesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmių.

11. Veiksmų programos stebėsenos rodiklių stebėseną vykdo vadovaujančioji institucija, kuri:

11.1. rengia veiksmų programų stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymus pagal 2 priede nustatytą stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymo formą;

11.2. užtikrina, kad veiksmų programos stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės būtų apskaičiuojamos vadovaujantis šiomis Rekomendacijomis ir veiksmų programų stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymais;

11.3. užtikrina, kad SFMIS2007 taisyklėse nustatyta tvarka į SFMIS2007 būtų įvestos veiksmų programų stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės;

11.4. kasmet, ne vėliau kaip iki birželio 30 d., atsiskaito Europos Komisijai už veiksmų programų stebėsenos rodiklių pasiekimą, teikdama duomenis apie veiksmų programų stebėsenos rodiklių pasiekimą kartu su metinėmis veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitomis. Stebėsenos rodiklių pasiekimo duomenys, reikalingi metinėmis veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitoms parengti, pateikiami pagal Veiksmų programų ir veiksmų programų įgyvendinimo priemonių stebėsenos rodiklių pasiekimų pažangos būklės (ataskaitos) formą (3 priedas), kuri sudaroma atsižvelgiant į projekto vykdytojų su mokėjimo prašymais ir (ar) ataskaitomis po projekto užbaigimo pateiktus duomenis ir už stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmių įvedimą atsakingos institucijos, kaip nustatyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose, įvestus stebėsenos rodiklių pasiekimo duomenis;

11.5. užtikrina, kad ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos, rengdamos priemonių stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymus ir priemonių stebėsenos rodiklių metodikas, vadovautųsi šiomis Rekomendacijomis ir veiksmų programų stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymais;

11.6. Rekomendacijų 2 punkte nurodytoms institucijoms teikia išaiškinimus dėl Rekomendacijų nuostatų ir taikymo.

12. Priemonės stebėsenos rodiklių stebėseną vykdo pagal kompetenciją atsakinga ministerija ir (ar) kita valstybės institucija, kuri:

12.1. užtikrina, kad, nustatant priemonių stebėsenos rodiklius ir planuojamas pasiekti jų reikšmes, priemonės stebėsenos rodikliai būtų nustatomi atsižvelgiant į uždavinio, prie kurio įgyvendinimo prisideda priemonė, stebėsenos rodiklius ir planuojamas pasiekti jų reikšmes;

12.2. užtikrina, kad priemonės stebėsenos rodikliai būtų stebimi ir jų pasiekimo reikšmės būtų apskaičiuojamos vadovaujantis šiomis Rekomendacijomis, priemonių stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymais ir priemonių stebėsenos rodiklių metodikų nuostatomis;

12.3. rengia priemonių stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymus pagal šių Rekomendacijų 2 priede nustatytą formą;

12.4. pasikeitus priemonių stebėsenos rodikliams, keičia priemonių stebėsenos rodiklių metodikas, atsižvelgdama į šių Rekomendacijų nuostatas ir gavusi vadovaujančiosios institucijos pritarimą;

12.5. užtikrina, kad SFMIS2007 taisyklėse nustatyta tvarka į SFMIS2007 būtų įvestos stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės priemonių ir (ar) uždavinio lygmeniu. Jeigu SFMIS2007 taisyklėse nustatyta tvarka stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės nėra įvestos, šie duomenys teikiami vadovaujančiajai institucijai kartu su metinėmis veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitomis, kaip nustatyta Veiksmų programų administravimo ir finansavimo taisyklėse.

13. Priemonės stebėsenos rodiklių stebėseną projekto lygmeniu vykdo pagal kompetenciją atsakinga įgyvendinančioji institucija, kuri:

13.1. prižiūri, ar paraiškų dėl projekto finansavimo bendrojoje (A) dalyje (toliau – paraiška) nustatyti tinkami priemonių stebėsenos rodikliai;

13.2. užtikrina, kad visi įgyvendinant projektą numatomi pasiekti priemonės stebėsenos rodikliai būtų įrašyti į projekto finansavimo ir administravimo sutarties (toliau – sutartis) nuostatas vadovaujantis šiomis Rekomendacijomis ir priemonių stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymais;

13.3. prižiūri, kad projekto vykdytojų teikiamuose mokėjimo prašymuose ir (ar) ataskaitose po projekto užbaigimo būtų pasiektos sutartyse nustatytos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės;

13.4. užtikrina, kad priemonės stebėsenos rodikliai projekto lygmeniu būtų apskaičiuojami vadovaujantis šių Rekomendacijų ir priemonių stebėsenos rodiklių metodikų nuostatomis;

13.5. užtikrina, kad SFMIS2007 taisyklėse nustatyta tvarka į SFMIS2007 būtų įvestos priemonės stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės. Jeigu SFMIS2007 taisyklėse nustatyta tvarka stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės nėra įvestos, šie duomenys teikiami ministerijai ir (ar) kitai valstybės institucijai kartu su metinėmis veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitomis, kaip nustatyta Veiksmų programų administravimo ir finansavimo taisyklėse.

 

IV. STEBĖSENOS RODIKLIŲ KEITIMAS

 

14. Esant poreikiui pakeisti veiksmų programos stebėsenos rodiklius ir (arba) planuojamas pasiekti jų reikšmes, turi būti keičiamos veiksmų programos. Pasikeitus veiksmų programos stebėsenos rodikliams, vadovaujančioji institucija keičia veiksmų programų stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymus.

15. Esant poreikiui pakeisti priemonės stebėsenos rodiklius, turi būti keičiami veiksmų programų priedai. Už priemonės stebėsenos rodiklių keitimą yra atsakinga ministerija ir (ar) kita valstybės institucija. Pasikeitus priemonių stebėsenos rodikliams, ministerija ir (ar) kita valstybės institucija keičia priemonių stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymus.

16. Esant poreikiui pakeisti priemonės stebėsenos rodiklius projekto lygmeniu, turi būti keičiamos sutartys. Už priemonės stebėsenos rodiklių projekto lygmeniu keitimą yra atsakinga įgyvendinančioji institucija.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos, rengdamos priemonių stebėsenos rodiklių metodikas, kaip nustatyta Veiksmų programų administravimo ir finansavimo taisyklėse, gali susiaurinti arba papildyti stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose nustatytą informaciją, atsižvelgdamos į specialiuosius projektų finansavimo sąlygų aprašų reikalavimus, taip užtikrindamos veiksmingesnę priemonių stebėsenos rodiklių stebėseną.

 

_________________

 


Veiksmų programų įgyvendinimo

stebėsenos rodiklių skaičiavimo

rekomendacijų

1 priedas

 

STEBĖSENOS RODIKLIŲ KLASIFIKAVIMO, PLANUOJAMŲ PASIEKTI REIKŠMIŲ NUSTATYMO SUTARTYSE, SKAIČIAVIMO BŪDŲ NUSTATYMO IR DUOMENŲ APIE ĮVEDAMŲ STEBĖSENOS RODIKLIŲ PASIEKIMĄ REGISTRAVIMO TAISYKLĖS

 

I. STEBĖSENOS RODIKLIŲ KLASIFIKAVIMAS

 

1. Stebėsenos rodikliai skirstomi į:

1.1. veiksmų programų stebėsenos rodiklius;

1.2. priemonių stebėsenos rodiklius.

2. Pagal tipą stebėsenos rodikliai (išskyrus veiksmų programų pagrindinius stebėsenos rodiklius) skirstomi į:

2.1. Produkto rodiklius, tiesiogiai su vykdoma veikla susijusius kiekybinius rodiklius, kuriais išreiškiamas nutiestų kelių ilgis kilometrais, projektų skaičius, apmokytų žmonių skaičius ir pan.;

2.2. Rezultato rodiklius, rodančius tiesioginį ir nedelsiamą poveikį nustatytiems veiksmų programos tikslams, patirtą įgyvendinus vykdomas veiklas, pvz., jei produkto rodiklis – nutiesta 20 kilometrų kelių, rezultato rodiklis galėtų būti – pagerėjusios eismo sąlygos, grūsčių sumažėjimas, kelionės laiko sutrumpėjimas, avarijų sumažėjimas ir pan.

3. Stebėsenos rodikliai nustatomi, registruojami ir stebimi skirtingais lygmenimis. Aukštesniųjų lygmenų rodiklių pasiekimo duomenys apskaičiuojami remiantis žemesniųjų lygmenų susijusių rodiklių pasiekimo duomenimis arba juos tam tikru lygmeniu registruoja atsakinga institucija, nurodyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose.

4. Išskiriami šie stebėsenos rodiklių lygmenys:

4.1. projekto lygmuo (žemiausiasis lygmuo, kuris skirtas tik stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmėms įvesti);

4.2. priemonės lygmuo;

4.3. uždavinio lygmuo;

4.4. prioriteto lygmuo;

4.5. veiksmų programos lygmuo.

5. Kiekvienam stebėsenos rodikliui priskiriamas apskaičiavimo tipas:

5.1. įvedamas stebėsenos rodiklis – veiksmų programos arba priemonės rezultato ar produkto rodiklis, kurio pasiekimo duomenų apskaičiavimas negalimas remiantis susijusių žemesniojo lygmens stebėsenos rodiklių pasiekimo duomenimis. Už šio tipo rodiklio pasiekimo duomenų registravimą atitinkamu lygmeniu (priemonės, uždavinio, prioriteto) yra atsakinga ministerija ir (ar) kita valstybės institucija arba įgyvendinančioji institucija, nurodyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose;

5.2. apskaičiuojamas stebėsenos rodiklis – veiksmų programos arba priemonės produkto ar rezultato rodiklis, kurio atitinkamo lygmens pasiekimo reikšmės skaičiuojamos pagal žemesniųjų lygmenų susijusių stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmes. Dažniausiai šio tipo stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmes projekto lygmeniu įveda projektų vykdytojai. Uždavinio lygmens veiksmų programų stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės apskaičiuojamos pagal priemonių, kurios prisideda prie šio uždavinio įgyvendinimo, pasiekimo reikšmes. Priemonių stebėsenos rodiklių pasiektos reikšmės neįskaičiuojamos į kito uždavinio, prie kurio įgyvendinimo priemonė neprisideda tiesiogiai, stebėsenos rodiklių pasiekimus.

Toliau pateikti stebėsenos rodikliui priskiriamo apskaičiavimo tipo variantai, atsižvelgiant į stebėsenos rodiklio lygmenį ir tipą.

 

1 lentelė. Stebėsenos rodikliai

 

Lygmuo

Tipas

Apskaičiavimo tipas

Veiksmų programos (pagrindiniai)

Įvedamas

Apskaičiuojamas

Prioriteto (pagrindiniai)

Įvedamas

Apskaičiuojamas

Uždavinio

Rezultato

Įvedamas

Apskaičiuojamas

Produkto

Įvedamas

Apskaičiuojamas

Priemonės

Rezultato

Įvedamas

Apskaičiuojamas

Produkto

Įvedamas

Apskaičiuojamas

 

6. Stebėsenos rodiklių apskaičiavimo tipas yra nustatomas stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose. Bendruoju atveju to paties rodiklio apskaičiavimo tipas skirtingais lygmenimis turėtų būti vienodas (t. y. jei uždavinio lygmens veiksmų programos rodiklio apskaičiavimo tipas yra – įvedamas, tai ir priemonės rodiklio, kuris prisideda prie minėto uždavinio rodiklio pasiekimo, apskaičiavimo tipas turi būti – įvedamas). Tačiau ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos susitarimu su vadovaujančiąja institucija gali būti nustatyti skirtingi stebėsenos rodiklio apskaičiavimo tipai.

7. Stebėsenos rodiklių pasiekimas matuojamas stebėsenos rodiklių matavimo vienetais. Susijusių stebėsenos rodiklių matavimo vienetai įvairiais lygmenimis turi sutapti. Žemesniųjų lygmenų susijusių stebėsenos rodiklių matavimo vienetai nustatomi remiantis aukštesniojo lygmens stebėsenos rodiklių matavimo vienetais.

8. Stebėsenos rodiklių matavimo vienetai gali turėti skaitinę ir procentinę išraiškas:

8.1. skaitiniai stebėsenos rodikliai: skaičius, vienetai, kilometrai, mln. litų, hektarai, kv. metrai, procentiniai punktai ir t. t.;

8.2. procentiniai stebėsenos rodikliai – procentai.

9. Siekiant aukštesniuoju lygmeniu gauti teisingą procentinio stebėsenos rodiklio, kurio apskaičiavimo tipas yra – apskaičiuojamas, pasiekimo reikšmę, konkrečiam procentiniam stebėsenos rodikliui stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose ir priemonių stebėsenos rodiklių metodikose nurodomi du papildomi stebėsenos rodikliai, kurie turi skaitinę išraišką ir kuriais remiantis bus apskaičiuojamos procentinio stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės atitinkamu lygmeniu:

9.1. bazinis stebėsenos rodiklis rodo pradinę (bazinę) stebėsenos rodiklio reikšmę, nuo kurios skaičiuojamas pokytis;

9.2. pokyčio stebėsenos rodiklis rodo stebėsenos rodiklio pasiekimo pokyčio reikšmę, t. y. pasikeitimą nuo pradinės situacijos.

10. Baziniams ir pokyčio stebėsenos rodikliams priskiriami šie požymiai:

10.1. iš kito rodiklio – šis požymis rodo, kad bazinio ir (ar) pokyčio stebėsenos rodiklio planuojamos pasiekti ir pasiekimo reikšmės sutampa su kito uždavinio ir (ar) priemonės stebėsenos rodiklio (projekto lygmeniu – su kito to paties projekto rodiklio) planuojama pasiekti ir pasiekimo reikšme – t. y. planuojama pasiekti arba pasiekimo reikšmė keičiasi kintant kito stebėsenos rodiklio planuojamai pasiekti ir (ar) pasiekimo reikšmei;

10.2. fiksuotas – šis požymis rodo, kad bazinio stebėsenos rodiklio reikšmė, nurodyta sutartyje, nekinta visą projekto įgyvendinimo laikotarpį ir, jei stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė nebus pasiekta įgyvendinant projektą, iki jo pasiekimo momento. Pokyčio stebėsenos rodikliui negali būti priskirtas požymis – fiksuotas;

10.3. kintantis – požymis rodo, kad bazinio ir (ar) pokyčio stebėsenos rodiklio reikšmė kinta įgyvendinant projektą ir, jei stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė nebus pasiekta įgyvendinant projektą iki jo pasiekimo momento.

11. Baziniai ir pokyčio stebėsenos rodikliai bei jų požymiai yra nustatomi šiose Rekomendacijose ir (arba) priemonių stebėsenos rodiklių metodikose.

 

II. PROJEKTO LYGMENS STEBĖSENOS RODIKLIAI

 

12. Projekto lygmeniu nustatomų ir stebimų priemonių stebėsenos rodiklių apskaičiavimo tipas yra – apskaičiuojamas. Už šių stebėsenos rodiklių pasiekimą yra atsakingas projekto vykdytojas, kaip nurodyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose ir atitinkamos priemonės stebėsenos rodiklių metodikoje.

13. Stebėsenos rodikliai, kurių stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose nurodytas apskaičiavimo tipas yra – įvedamas, nėra nustatomi ir stebimi projekto lygmeniu.

14. Projekto lygmeniu priemonių stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės nustatomos paraiškos 12 lentelėje „Stebėsenos rodikliai“. Jas nustato pareiškėjas, pildydamas projekto paraišką. Įgyvendinančiosios institucijos prižiūri, kad paraiškoje būtų įrašyti tik tokie stebėsenos rodikliai, kurių apskaičiavimo tipas yra – apskaičiuojamas, kaip nurodyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose.

15. Vertinant paraišką gali būti koreguojamas įgyvendinant projektą planuojamų pasiekti priemonių stebėsenos rodiklių sąrašas (išbraukiami stebėsenos rodikliai arba sąrašas papildomas naujais priemonių stebėsenos rodikliais) ir gali būti keičiamos planuojamos pasiekti priemonių stebėsenos rodiklių reikšmės. Patvirtinusios galutinį stebėsenos rodiklių sąrašą ir planuojamas pasiekti jų reikšmes, įgyvendinančiosios institucijos užtikrina, kad šie stebėsenos rodikliai būtų įtraukti į rengiamos sutarties nuostatas.

16. Procentinių priemonių stebėsenos rodikliams taikomi papildomi reikalavimai, kuriais turėtų vadovautis įgyvendinančiosios institucijos rengdamos sutartį.

 

Procentinių priemonių stebėsenos rodiklių,

planuojamų pasiekti reikšmių nustatymas sutartyje

 

17. Rengdamos sutartį įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyje būtų nustatyti procentiniai priemonių stebėsenos rodikliai, bazinis ir pokyčio stebėsenos rodikliai ir planuojamos pasiekti jų reikšmės.

18. Sutartyse turi būti nurodytas procentinis stebėsenos rodiklis ir susiję priemonės stebėsenos rodikliai, t. y. tie priemonės stebėsenos rodikliai, kurie atitinka bazinį ir (ar) pokyčio stebėsenos rodiklius ir planuojamas pasiekti jų reikšmes. Tuo atveju, jei paraiškoje nurodomas tik procentinis stebėsenos rodiklis arba tik susiję stebėsenos rodikliai, kurie atitinka bazinį ir (ar) pokyčio stebėsenos rodiklius ir planuojamas pasiekti jų reikšmes, įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyse būtų nurodyti visi minėti stebėsenos rodikliai.

19. Sutartyje nurodomos planuojamos pasiekti stebėsenos rodiklių reikšmės gali būti lygios 0 arba didesnės už 0. Lygios 0 planuojamos pasiekti stebėsenos rodiklių reikšmės gali būti tik tuo atveju, jei ir baziniam, ir pokyčio stebėsenos rodikliams priskiriamas požymis – iš kito rodiklio.

20. Sutartyje bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės gali būti nenurodomos tik tuo atveju, jei ir baziniam, ir pokyčio stebėsenos rodikliams priskiriamas požymis – kintantis.

21. Išskiriami penki galimi stebėsenos rodiklių ir planuojamų pasiekti jų reikšmių nustatymo sutartyje variantai, atsižvelgiant į bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių požymius:

 

 

Bazinis rodiklis

Pokyčio rodiklis

1 variantas

Iš kito rodiklio

Iš kito rodiklio

2 variantas

Iš kito rodiklio

Kintantis

3 variantas

Fiksuotas

Kintantis

4 variantas

Kintantis

Kintantis

5 variantas

Fiksuotas

Iš kito rodiklio

 

Toliau pateikti minėtų 5 variantų konkretūs pavyzdžiai:

21.1. 1 pavyzdys. Priemonės stebėsenos rodiklis – bedarbių, įgijusių profesinę kvalifikaciją dalis. Bazinis stebėsenos rodiklis (iš kito rodiklio) – bedarbiai ir asmenys, kuriems gresia nedarbas, įtraukti į profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas. Pokyčio stebėsenos rodiklis (iŠ kito rodiklio) – bedarbiai, įgiję profesinę kvalifikaciją.

21.1.1. Paraiškoje nurodama:

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Produkto rodikliai

Bedarbiai ir asmenys, kuriems gresia nedarbas, įtraukti į profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (skaičius)

14000

Rezultato rodikliai

Bedarbių, įgijusių profesinę kvalifikaciją dalis (procentai)

80

Bedarbiai, įgiję profesinę kvalifikaciją (skaičius)

11200

 

21.1.2. Įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyje būtų nurodytas rezultato rodiklis – bedarbių, įgijusių profesinę kvalifikaciją, dalis – ir bazinis bei pokyčio stebėsenos rodikliai, ir planuojamos pasiekti jų reikšmės. Taip pat sutartyje turi būti nurodytas produkto rodiklis – bedarbių ir asmenų, kuriems gresia nedarbas, įtrauktų į profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas, skaičius – ir rezultato rodiklis – bedarbių, įgijusių profesinę kvalifikaciją skaičius – ir planuojamos pasiekti jų reikšmės.

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Produkto rodikliai

Bedarbiai ir asmenys, kuriems gresia nedarbas, įtraukti į profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (skaičius)

14000

Rezultato rodikliai

Bedarbių, įgijusių profesinę kvalifikaciją dalis (procentai)

80

Bedarbiai ir asmenys, kuriems gresia nedarbas, įtraukti į profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (skaičius) (bazinis)

14000

Bedarbiai, įgiję profesinę kvalifikaciją (skaičius) (pokyčio)

11200

Bedarbiai, įgiję profesinę kvalifikaciją (skaičius)

11200

 

21.2. 2 pavyzdys. Priemonės stebėsenos rodiklis – mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis. Bazinis stebėsenos rodiklis (iš kito rodiklio) – mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, dalis. Pokyčio stebėsenos rodiklis (kintantis) – mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis (skaičius).

21.2.1. Paraiškoje nurodoma:

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Produkto rodikliai

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas (skaičius)

500

Rezultato rodikliai

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis (procentai)

70

 

21.2.2. Įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyje būtų nurodytas rezultato rodiklis – mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis – ir bazinis bei pokyčio stebėsenos rodikliai, ir planuojamos pasiekti jų reikšmės. Taip pat sutartyje turi būti nurodytas produkto rodiklis – mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, – ir planuojama pasiekti jo reikšmė.

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Produkto rodikliai

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas (skaičius)

500

Rezultato rodikliai

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis (procentai)

70

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas (skaičius) (bazinis)

500

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus (skaičius) (pokyčio)

350

 

21.3. 3 pavyzdys. Priemonės stebėsenos rodiklis – apyvartos padidėjimas per 2 metus po projekto įgyvendinimo. Bazinis stebėsenos rodiklis (fiksuotas) – apyvarta paraiškos pateikimo metais. Pokyčio stebėsenos rodiklis (kintantis) – apyvarta atsiskaitomaisiais metais.

21.3.1. Paraiškoje nurodoma:

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Rezultato rodikliai

Apyvartos padidėjimas per 2 metus po projekto įgyvendinimo (procentai)

80

 

21.3.2. Įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyje būtų nurodytas rezultato rodiklis – apyvartos padidėjimas per 2 metus po projekto įgyvendinimo – ir bazinis bei pokyčio stebėsenos rodikliai, ir planuojamos pasiekti jų reikšmės.

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Rezultato rodikliai

Apyvartos padidėjimas per 2 metus po projekto įgyvendinimo (procentai)

80

Apyvarta paraiškos pateikimo metais (litai) (bazinis)

900 000

Apyvartos pokytis atsiskaitomaisiais metais (litai) (pokyčio)

720 000

 

21.4. 4 pavyzdys. Priemonės stebėsenos rodiklis – smulkaus ir vidutinio verslo (toliau – SVV) subjektai, panaudoję savo versle konsultacijų metu gautas rekomendacijas per 2 metus po projekto įgyvendinimo, iš visų projekto įgyvendinimo metu gavusių konsultacinę pagalbą SVV subjektų. Bazinis stebėsenos rodiklis (kintantis) – SVV subjektų, projekto įgyvendinimo metu gavusių konsultacinę pagalbą skaičius. Pokyčio stebėsenos rodiklis (kintantis) – SVV subjektų, panaudojusių savo versle konsultacijų metu gautas rekomendacijas per 2 metus po projekto įgyvendinimo, skaičius.

21.4.1. Paraiškoje nurodoma:

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Rezultato rodikliai

SVV subjektai, panaudoję savo versle konsultacijų metu gautas rekomendacijas per 2 metus po projekto įgyvendinimo, iš visų projekto įgyvendinimo metu gavusių konsultacinę pagalbą SVV subjektų (procentai)

85

 

21.4.2. Įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyje būtų nurodytas rezultato rodiklis – SVV subjektai, panaudoję savo versle konsultacijų metu gautas rekomendacijas per 2 metus po projekto įgyvendinimo, iš visų projekto įgyvendinimo metu gavusių konsultacinę pagalbą SVV subjektų – ir bazinis bei pokyčio stebėsenos rodikliai, ir planuojamos pasiekti jų reikšmės.

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Rezultato rodikliai

SVV subjektai, panaudoję savo versle konsultacijų metu gautas rekomendacijas per 2 metus po projekto įgyvendinimo, iš visų projekto įgyvendinimo metu gavusių konsultacinę pagalbą SVV subjektų (procentai)

70

SVV subjektai, projekto įgyvendinimo metu gavę konsultacinę pagalbą (skaičius)

 

SVV subjektai, panaudoję savo versle konsultacijų metu gautas rekomendacijas per 2 metus po projekto įgyvendinimo (skaičius)

 

 

21.5. 5 pavyzdys. Priemonės stebėsenos rodiklis – saugomų teritorijų, kuriose sudarytos sąlygos lankytis be žalos gamtai, dalies padidėjimas. Bazinis stebėsenos rodiklis (fiksuotas) – saugomų teritorijų Lietuvoje skaičius. Pokyčio stebėsenos rodiklis (iš kito rodiklio) – saugomų teritorijų (valstybinių parkų ir rezervatų), kuriose įrengti lankytojų centrai ir vizualinės informacinės sistemos, skaičius.

21.5.1. Paraiškoje nurodoma:

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Produkto rodikliai

Saugomos teritorijos (valstybinių parkų ir rezervatų), kuriose įrengti lankytojų centrai ir vizualinės informacinės sistemos (skaičius)

25

Rezultato rodikliai

Saugomų teritorijų, kuriose sudarytos sąlygos lankytis be žalos gamtai, dalies padidėjimas (procentai)

70

 

21.5.2. Įgyvendinančiosios institucijos turi užtikrinti, kad sutartyje būtų nurodytas rezultato rodiklis – saugomų teritorijų, kuriose sudarytos sąlygos lankytis be žalos gamtai, dalies padidėjimas – ir bazinis bei pokyčio stebėsenos rodikliai, ir planuojamos pasiekti jų reikšmės. Taip pat sutartyje turi būti nurodytas produkto rodiklis – saugomų teritorijų (valstybinių parkų ir rezervatų), kuriose įrengti lankytojų centrai ir vizualinės informacinės sistemos, skaičius – ir planuojama pasiekti jo reikšmė.

 

Rodiklio pavadinimas

Reikšmė

Produkto rodikliai

Saugomos teritorijos (valstybinių parkų ir rezervatų), kuriose įrengti lankytojų centrai ir vizualinės informacinės sistemos (skaičius)

25

Rezultato rodikliai

Saugomų teritorijų, kuriose sudarytos sąlygos lankytis be žalos gamtai, dalies padidėjimas (procentai)

70

Saugomų teritorijų skaičius Lietuvoje (skaičius)

36

Saugomos teritorijos (valstybinių parkų ir rezervatų), kuriose įrengti lankytojų centrai ir vizualinės informacinės sistemos (skaičius)

25

 

22. Sutartyje nurodytos priemonių stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės keičiamos vadovaujantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 170 punkto nuostatomis.

23. Tuo atveju, kai sutartis su projekto vykdytoju pasirašyta ir joje nurodyta, kad projektas prisidės prie procentinio priemonės stebėsenos rodiklio pasiekimo, o bazinis ir pokyčio stebėsenos rodikliai ir (ar) planuojamos pasiekti jų reikšmės sutartyje nėra nurodyti, sutartis turi būti pakeista ir joje įrašyti minėti priemonės stebėsenos rodikliai ir (ar) planuojamos pasiekti jų reikšmės. Toks pakeitimas turėtų būti laikomas neesminiu sutarties keitimu.

 

III. DUOMENŲ APIE STEBĖSENOS RODIKLIŲ PASIEKIMĄ REGISTRAVIMAS MOKĖJIMO PRAŠYMUOSE IR ATASKAITOSE PO PROJEKTO UŽBAIGIMO

 

24. Projekto vykdytojas duomenis apie pasiektą stebėsenos rodiklio reikšmę registruoja kiekviename mokėjimo prašyme ir (ar) ataskaitoje po projekto užbaigimo (mokėjimo prašymo ir ataskaitos po projekto užbaigimo formos patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 1K-066).

25. Produkto rodiklio pasiekimo reikšmės registruojamos tik įgyvendinant projektą t. y. galutinai už produkto rodiklio pasiekimą turi būti atsiskaityta registruojant stebėsenos rodiklio pasiekimo duomenis galutiniame mokėjimo prašyme.

26. Rezultato rodiklio pasiekimo reikšmės gali būti registruojamos tiek įgyvendinant projektą mokėjimo prašymuose, tiek dar 5 metus užbaigus projektą ataskaitose po projekto užbaigimo (tuo atveju, jei rezultato stebėsenos rodiklio planuota pasiekti reikšmė nėra pasiekta įgyvendinant projektą).

27. Mokėjimo prašymuose ir ataskaitose po projekto užbaigimo stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės registruojamos kaupiamuoju būdu, t. y. nuo projekto pradžios iki ataskaitinio laikotarpio pabaigos (prie ankstesniame mokėjimo prašyme ir (ar) ataskaitoje po projekto užbaigimo nurodytos reikšmės pridedama per ataskaitinį laikotarpį pasiekta reikšmė).

28. Jei atsiskaitoma už procentinio stebėsenos rodiklio pasiekimus, mokėjimo prašymuose ir (ar) ataskaitose po projekto užbaigimo registruojamos tik šio rodiklio bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės. Bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių, kai jiems abiem priskiriamas požymis – kintantis, pasiekimo reikšmės, kurios registruojamos mokėjimo prašymuose ir (ar) ataskaitose po projekto užbaigimo, gali būti lygios 0, jei šie stebėsenos rodikliai dar nėra pasiekti.

29. Jei stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose prie bazinio ir (ar) pokyčio stebėsenos rodiklių yra požymis – iš kito rodiklio, šių stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės turi sutapti su susijusių stebėsenos rodiklių pasiektomis reikšmėmis.

30. Jei stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose prie bazinio rodiklio yra požymis – fiksuotas, mokėjimo prašymuose ir (ar) ataskaitoje po projekto užbaigimo šio stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės neregistruojamos. Fiksuota bazinio rodiklio reikšmė pateikiama tokia, kokia nurodyta sutartyje. Šiuo atveju mokėjimo prašymuose ir (arba) ataskaitose po projekto užbaigimo registruojamos tik pokyčio stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės.

 

IV. STEBĖSENOS RODIKLIŲ SKAIČIAVIMO BŪDAI

 

31. Šiame skyriuje nurodyti stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmių skaičiavimo būdai taikomi tik stebėsenos rodikliams, kurių apskaičiavimo tipas – apskaičiuojamas.

32. Procentinių stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmių skaičiavimui taikoma vienoda skaičiavimo formulė, naudojant absoliučias bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmes: A/B * 100% .

33. Jeigu stebėsenos rodiklis matuoja nuokrypį, pvz., apyvartos padidėjimas, kaip bazinis stebėsenos rodiklis turėtų būti nurodyta apyvarta paraiškos pateikimo metais, o kaip pokyčio – apyvartos padidėjimas, palyginti su apyvarta paraiškos pateikimo metais, t. y. baziniam stebėsenos rodikliui priskiriamas požymis – fiksuotas, jo pasiekimo reikšmė turi būti didesnė už 0.

34. Procentinio stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmė gali būti lygi 0, jei baziniam ir (arba) pokyčio stebėsenos rodikliams priskirtas požymis – kintantis arba iš kito rodiklio, ir bazinis bei pokyčio stebėsenos rodikliai dar nėra pasiekti, t. y. jų pasiekimo reikšmės lygios 0.

35. Aukštesniaisiais lygmenimis sumuojamos žemesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklio bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės. Naudojant šias susumuotas bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmes ir taikant skaičiavimo formulę – A/B * 100% , apskaičiuojama aukštesniojo lygmens stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmė.

36. Skaitinių stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmėms aukštesniaisiais lygmenimis apskaičiuoti taikomas skaičiavimo būdas, kai sumuojamos žemesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės.

 

V. DUOMENŲ APIE ĮVEDAMŲ STEBĖSENOS RODIKLIŲ PASIEKIMĄ REGISTRAVIMAS

 

37. Stebėsenos rodiklių, kurių apskaičiavimo tipas yra – įvedamas, pasiekimo reikšmės registruojamos vadovaujantis SFMIS2007 taisyklėse nustatyta tvarka.

38. Šių taisyklių 37 punkte nurodytų stebėsenos rodiklių pasiekimų reikšmės nustatomos pagal tyrimų, apklausų, statistinius duomenis ar kitais būdais, nustatytais stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose.

 

_________________

 

 

Veiksmų programų įgyvendinimo stebėsenos rodiklių skaičiavimo rekomendacijų

2 priedas

 

(Stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymo forma)

 

STEBĖSENOS RODIKLIŲ SKAIČIAVIMO APRAŠYMAS

 

STEBĖSENOS RODIKLIO KODAS

STEBĖSENOS RODIKLIO NUMERIS

AUKŠTESNIOJO LYGMENS STEBĖSENOS RODIKLIO KODAS

STEBĖSENOS RODIKLIO PAVADINIMAS

STEBĖSENOS RODIKLIO PAAIŠKINIMAS

STEBĖSENOS RODIKLIO MATAVIMAS

INSTITUCIJA ARBA JURIDINIS ASMUO, ATSAKINGI UŽ INFORMACIJOS PATEIKIMĄ ĮGYVENDINANČIAJAI IR (AR) TARPINEI, IR (AR) VADOVAUJANČIAJAI INSTITUCIJOMS

MATAVIMO VIENETAS

APSKAIČIAVIMO TIPAS

SKAIČIAVIMO BŪDAS

INFORMACIJOS ŠALTINIS

LAIKAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STEBĖSENOS RODIKLIŲ SKAIČIAVIMO APRAŠYMO FORMOS PILDYMO INSTRUKCIJA

 

Eil. Nr.

Pildomo lauko pavadinimas

Pildymo instrukcija

1.

Stebėsenos rodiklio kodas

Nurodomas unikalus kiekvienam stebėsenos rodikliui suteiktas kodas, kuris suteikiamas pagal Paraiškų dėl projektų finansavimo registravimo numerių ir kodų suteikimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 1K-066 (Žin., 2008, Nr. 23-861, Nr. 114-4371).

2.

Stebėsenos rodiklio numeris

Nurodomos skirtingų lygių rodiklių sąsajos, nustatomos vadovaujantis šių Rekomendacijų 4 priedu.

3.

Aukštesniojo lygmens stebėsenos rodiklio kodas

Nurodomas aukštesniojo lygmens stebėsenos rodiklio, prie kurio pasiekimo prisideda aprašomas priemonės rodiklis, kodas. Kodas įrašomas vadovaujantis Paraiškų dėl projektų finansavimo registravimo numerių ir kodų suteikimo taisyklėmis.

4.

Stebėsenos rodiklio pavadinimas

Nurodomas tikslus stebėsenos rodiklio pavadinimas, nurodytas veiksmų programoje arba veiksmų programos priede.

5.

Stebėsenos rodiklio paaiškinimas

Paaiškinamos visos rodiklio pavadinime vartojamos sąvokos. Kur įmanoma, rekomenduojama vartoti Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytas sąvokas ir nurodyti šaltinį, pavyzdžiui:

Bedarbis – nedirbantis darbingo amžiaus darbingas asmuo, nesimokantis pagal dieninę mokymo formą įstatymų nustatyta tvarka įsiregistravęs teritorinėje darbo biržoje kaip ieškantis darbo ir pasirengęs dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse (Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymas (Žin., 2004, Nr. 4-26);

 

Jeigu įstatymuose ir (arba) kituose teisės aktuose atitinkamos sąvokos nėra apibrėžtos ar jų apibrėžimai turi būti patikslinti (pvz., susiaurinti) atsižvelgiant į veiksmų programos prioriteto (uždavinio, priemonės) kontekstą, jos apibrėžiamos šioje lentelėje, pavyzdžiui:

Geležinkelio mazgo pajėgumas – galimas per visas geležinkelio mazgo stotis pervežti projektinis ar apskaičiuotas maksimalus krovinių kiekis (per metus).

Gyventojai – visi 15–74 metų amžiaus Lietuvos Respublikos gyventojai.

 

Kai kurie rodikliai (dažniausiai rezultato) reikalauja ir papildomo paaiškinimo (patikslinimo), pvz., jeigu rodiklis skamba „išaugęs pasitikėjimas xxx“, „turintys galimybę tapti xxx“, „sėkmingai baigusių xxx skaičius“. Pavyzdžiai:

Sėkmingai baigusiais formaliojo švietimo programos dalį laikomi asmenys, kurių išklausytų programos dalykų vidutinis įvertinimas ne mažesnis negu 6 balai.

Sėkmingai baigusiais kursus laikomi asmenys, dalyvavę ne mažiau kaip 60 proc. kursų užsiėmimų ir gavę kursų baigimo pažymėjimą. Pasitiki – interneto vartotojai, kurie per apklausą teigė, kad visiškai pasitiki arba pasitiki elektroninio bendravimo su valstybių ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis saugumu.

Turintys galimybę tapti plačiajuosčio tinklo paslaugų vartotojais – gyventojai, turintys techninę galimybę gauti plačiajuosčio ryšio paslaugas iš interneto tiekėjų savo gyvenamojoje vietovėje (darant prielaidą kad visi gyventojai, esantys 5 km spinduliu nuo plačiajuosčio interneto linijos, turės techninę galimybę naudotis įdiegto plačiajuosčio ryšio paslaugomis), bet nebūtinai šia galimybe pasinaudosiantys.

6.

Stebėsenos rodiklio matavimas

 

6.1

Matavimo vienetas

Pateikiamas konkretaus rodiklio matavimo vienetas, nurodytas veiksmų programoje arba veiksmų programos priede (pvz., hektarai arba kvadratiniai metrai).

6.2

Apskaičiavimo tipas

Nurodomas apskaičiavimo tipas. Detali informacija apie rodiklių apskaičiavimo tipus pateikiama šių Rekomendacijų 1 priede.

6.3

Skaičiavimo būdas

Nurodomas konkretaus rodiklio apskaičiavimo būdas žemiausiuoju lygmeniu, t. y. jei už rodiklio pasiekimą atsakingas projekto vykdytojas, nurodoma, kaip rodiklis turi būti apskaičiuotas projekto lygmeniu. Detali informacija apie rodiklių apskaičiavimo būdus pateikiama šių Rekomendacijų 1 priede.

6.4

Informacijos šaltinis

Nurodomi stebėsenos rodiklio pasiekimo ar registravimo pagrindimo dokumentai. Informacijos šaltiniai:

1. Pirminis – rodiklio pasiekimo pagrindimo dokumentas: sąskaita faktūra, priėmimo–perdavimo aktas, statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktas, dalyvių sąrašas, suvestinė, sutartis, tyrimo ar apklausos ataskaita ir t. t.

2. Antrinis – dokumentas, kuriame registruojama informacija apie rodiklio pasiekimą. Kai informaciją apie rodiklio pasiekimo pažangą teikia:

2.1. projekto vykdytojas: mokėjimo prašymas, ataskaita po projekto užbaigimo;

2.2. ministerija ir (ar) kita valstybės ar įgyvendinančioji institucija: metinė veiksmų programų įgyvendinimo ataskaita. Kai rodiklis yra nacionalinis (papildomas), antrinis informacijos šaltinis nenurodomas.

6.5

Laikas

Nurodomas rodiklio matavimo laikas (pirminiai šaltiniai) ir rodiklio registravimo laikas (antriniai šaltiniai). Rodiklio registravimo laikas:

1. kas ketvirtį, jei informacija apie stebėsenos rodiklio pasiekimą registruojama teikiant mokėjimo prašymus;

2. kas metus, jei informacija apie stebėsenos rodiklio pasiekimą registruojama teikiant ataskaitas po projekto užbaigimo arba metines veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitas.

7.

Institucija arba juridinis asmuo, atsakingi už informacijos pateikimą įgyvendinančiajai ir (ar) tarpinei, ir (ar) vadovaujančiajai institucijoms

Nurodoma už rodiklio matavimą ir duomenų apie jo pasiekimą teikimą atsakinga institucija arba asmuo:

1. jei stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės renkamos iš projektų, tai atsakingas asmuo būtų projekto vykdytojas;

2. jei stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės įvedamos atsakingos institucijos, kaip nurodyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose arba priemonių stebėsenos rodiklių metodikose, tai atsakingas asmuo būtų ministerija ir (ar) kita valstybės institucija arba įgyvendinančioji institucija.

 

_________________

 

 

Veiksmų programų įgyvendinimo stebėsenos rodiklių skaičiavimo rekomendacijų

3 priedas

 

(Veiksmų programų ir veiksmų programų įgyvendinimo priemonių stebėsenos rodiklių pasiekimų pažangos būklės (ataskaitos) forma)

 

VEIKSMŲ PROGRAMŲ IR VEIKSMŲ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ STEBĖSENOS RODIKLIŲ PASIEKIMŲ PAŽANGOS BŪKLĖ IKI ______________

 

___________________________________

(data)

 

Veiksmų programa

Prioritetas

Uždavinys

Priemonės kodas

Tarpinė institucija

Įgyvendinančioji institucija

Projekto kodas

Projekto pavadinimas

Stebėsenos rodiklio kodas

Stebėsenos rodiklio pavadinimas

Stebėsenos rodiklio numeris

Stebėsenos rodiklio tipas

Stebėsenos rodiklio apskaičiavimo tipas

Stebėsenos rodiklio matavimo vienetai

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veiksmų programoje nurodyta pradinė stebėsenos rodiklio reikšmė

Veiksmų programoje nurodyta planuojama pasiekti stebėsenos rodiklio reikšmė

Veiksmų programų priede nurodyta planuojama pasiekti stebėsenos rodiklio reikšmė

Veiksmų programos priede nurodytos planuojamos pasiekti reikšmės dalis nuo veiksmų programoje nurodytos planuojamos pasiekti reikšmės (netaikoma procentiniams rodikliams) (17/16x100%)

Sutartyse nurodyta planuojama pasiekti stebėsenos rodiklio reikšmė

Sutartyse nurodyta planuojama pasiekti bazinio stebėsenos rodiklio reikšmė

Sutartyse nurodyta planuojama pasiekti pokyčio stebėsenos rodiklio reikšmė

Skirtumas tarp sutartyse ir veiksmų programos priede nurodytų planuojamų pasiekti stebėsenos rodiklių reikšmių (19–17)

15

16

17

18

19

20

21

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Per ataskaitinį laikotarpį pasiekta reikšmė, nurodyta mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo) arba įvesta atsakingos institucijos

Per ataskaitinį laikotarpį pasiekta bazinio stebėsenos rodiklio reikšmė, nurodyta mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo)

Per ataskaitinį laikotarpį pasiekta pokyčio stebėsenos rodiklio reikšmė, nurodyta mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo)

Per ataskaitinį laikotarpį pasiektos reikšmės, nurodytos mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo), palyginti su sutartyse nurodytomis siektinomis rodiklių reikšmėmis (netaikoma procentiniams rodikliams) (23/19*100%)

Per ataskaitinį laikotarpį pasiektos reikšmės, nurodytos mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo) arba įvestos atsakingos institucijos, palyginti su veiksmų programos priede nurodytomis planuojamomis pasiekti reikšmėmis (netaikoma procentiniams rodikliams) (23/17*100%)

Per ataskaitinį laikotarpį pasiektos reikšmės, nurodytos mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo) arba įvestos atsakingos institucijos, palyginti su veiksmų programoje nurodytomis planuojamomis pasiekti reikšmėmis (netaikoma procentiniams rodikliams) (23/16*100%)

23

24

25

26

27

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VEIKSMŲ PROGRAMŲ IR VEIKSMŲ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ STEBĖSENOS RODIKLIŲ PASIEKIMŲ PAŽANGOS BŪKLĖS (ATASKAITOS) FORMOS PILDYMO INSTRUKCIJA

 

Eil. Nr.

Pildomo lauko pavadinimas

Pildymo instrukcija

1.

Veiksmų programa

Nurodomas veiksmų programos kodas, veiksmų programos identifikavimo ženklas, rodantis, kokiai veiksmų programai priskiriamas stebėsenos rodiklis („VP1“, „VP2“, „VP3“ arba „VP4“).

2.

Prioritetas

Nurodomas prioriteto numeris, veiksmų programos prioriteto identifikavimo ženklas (1, 2 ir t. t.)

3.

Uždavinys

Nurodomas uždavinio numeris, veiksmų programos uždavinio identifikavimo ženklas (1, 2 ir t. t.)

4.

Priemonės kodas

Nurodomas priemonės kodas. Kodai priemonėms suteikiami vadovaujantis Paraiškų dėl projektų finansavimo registravimo numerių ir kodų suteikimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 1K-066 (Žin., 2008, Nr. 23-861, Nr. 114-4371).

5.

Tarpinė institucija

Nurodomas tarpinės institucijos akronimas, ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos, pagal kompetenciją atsakingos už bendrai finansuojamus iš ES fondų lėšų ūkio sektorius, pavadinimo santrumpa (Lietuvos Respublikos ūkio ministerija – ŪM, Lietuvos Respublikos sveikatos ministerija – SAM ir t. t.)

6.

Įgyvendinančioji institucija

Nurodomas įgyvendinančiosios institucijos akronimas, t. y. įgyvendinančiosios institucijos, pagal kompetenciją atsakingos už bendrai finansuojamus iš ES fondų lėšų ūkio sektorius, pavadinimo santrumpa (VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra – CPVA ir t. t.).

7.

Projekto kodas

Nurodomas projekto kodas. Kodai projektams suteikiami vadovaujantis Paraiškų dėl projektų finansavimo registravimo numerių ir kodų suteikimo taisyklėmis.

8.

Projekto pavadinimas

Nurodomas projekto pavadinimas

9.

Stebėsenos rodiklio kodas

Nurodomas stebėsenos rodiklio kodas. Kodai priemonės stebėsenos rodikliams suteikiami vadovaujantis Paraiškų dėl projektų finansavimo registravimo numerių ir kodų suteikimo taisyklėmis.

10.

Stebėsenos rodiklio pavadinimas

Nurodomas stebėsenos rodiklio pavadinimas

11.

Stebėsenos rodiklio numeris

Nurodomas stebėsenos rodiklio numeris. Numeriai stebėsenos rodikliams suteikiami vadovaujantis šių Rekomendacijų 4 priedu.

12.

Stebėsenos rodiklio tipas

Nurodomas stebėsenos rodiklio tipas

13.

Stebėsenos rodiklio apskaičiavimo tipas

Nurodomas stebėsenos rodiklio apskaičiavimo tipas, kaip nustatyta stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašymuose.

14.

Stebėsenos rodiklio matavimo vienetai

Nurodomas stebėsenos rodiklio matavimo vienetas, nurodytas veiksmų programoje ir (arba) veiksmų programos priede (km, skaičius ir t. t.).

15.

Veiksmų programoj e nurodyta pradinė stebėsenos rodiklio reikšmė

Nurodoma atitinkamoje veiksmų programoje patvirtinta pradinė prioriteto (uždavinio) stebėsenos rodiklio reikšmė.

16.

Veiksmų programoj e nurodyta planuojama pasiekti stebėsenos rodiklio reikšmė

Nurodoma atitinkamoje veiksmų programoje patvirtinta prioriteto (uždavinio) stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė.

17.

Veiksmų programų priede nurodyta planuojama pasiekti stebėsenos rodiklio reikšmė

Nurodoma atitinkamos veiksmų programos priede patvirtinta planuojama pasiekti priemonės lygmens stebėsenos rodiklio reikšmė.

 

Uždavinio lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės, gautos susumavus pirmiau minėtas priemonės lygmens stebėsenos rodiklių planuojamas pasiekti skaitines reikšmes. Prioriteto lygmeniu atitinkamai nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės, gautos susumavus uždavinio lygmens rodiklių skaitines reikšmes.

(Netaikoma, jei ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai. Šiuo atveju uždavinio lygmeniu stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė nėra nurodoma, t. y. stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės nesumuojamos uždavinio lygmeniu).

18.

Veiksmų programos priede nurodytos planuojamos pasiekti reikšmės dalis nuo veiksmų programoje nurodytos planuojamos pasiekti reikšmės (netaikoma procentiniams rodikliams) (17/16x100%)

Nurodoma stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė, rodanti, kokią dalį nuo 16 stulpelyje nurodytos stebėsenos rodiklio planuojamos pasiekti reikšmės sudaro 17 stulpelyje nurodyta stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė.

(Reikšmės nurodomos tik uždavinio ir prioriteto lygmenimis, išskyrus tuos atvejus, kai ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai. Šiuo atveju šiame stulpelyje stebėsenos rodiklio planuojamos pasiekti reikšmės nenurodomos).

19.

Sutartyse nurodyta planuojama pasiekti stebėsenos rodiklio reikšmė

Nurodoma stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė pagal pasirašytų projekto finansavimo ir administravimo sutarčių duomenis. Netaikoma, jeigu ataskaitos 13 stulpelyje nurodyta reikšmė – įvedamas (šiuo atveju duomenys į ataskaitą nėra įtraukiami). Nutrauktų sutarčių duomenys neįskaičiuojami į stebėsenos rodiklių pasiekimą.

 

Projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės pagal kiekvieną projektą. Aukštesniaisiais lygmenimis stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės yra sumuojamos iš apačios į viršų.

Tuo atveju, jei ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai, stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės:

1. projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės pagal pasirašytų projekto finansavimo ir administravimo sutarčių duomenis (t. y. neapskaičiuojamos iš bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių reikšmių);

2. aukštesniaisiais lygmenimis (priemonės, uždavinio, prioriteto) stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės apskaičiuojamos susumavus projekto lygmeniu 20 ir 21 stulpeliuose pateiktus duomenis ir pritaikius atitinkamą stebėsenos rodiklio apskaičiavimo algoritmą, t. y. šiame stulpelyje įrašyti duomenys nesumuojami iš apačios į viršų.

Vadovaujantis šių Rekomendacijų nuostatomis, bazinio ir pokyčio stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės nenurodomos ataskaitoje tik tuo atveju, jei ir baziniam, ir pokyčio stebėsenos rodikliui bus priskirtas požymis – kintantis. Visais kitais atvejais bus nurodomos abiejų šių rodiklių siektinos reikšmės.

20.

Sutartyse nurodyta planuojama pasiekti bazinio stebėsenos rodiklio reikšmė

Reikšmės nurodomos tik tuo atveju, kai ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai, ir 13 stulpelyje nurodyta – apskaičiuojamas:

1. projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės pagal pasirašytų projekto finansavimo sutarčių duomenis;

2. aukštesniaisiais lygmenimis nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės, gautos susumavus žemesniųjų lygmenų duomenis.

Bazinio stebėsenos rodiklio planuojama reikšmė nenurodoma ataskaitoje tik tuo atveju, jei ir baziniam, ir pokyčio rodikliams bus priskirtas požymis – kintantis. Visais kitais atvejais, kai baziniam stebėsenos rodikliui priskirtas požymis – iš kito rodiklio arba fiksuotas, bazinio stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė turi būti nurodoma.

21.

Sutartyse nurodyta planuojama pasiekti pokyčio stebėsenos rodiklio reikšmė

Reikšmės nurodomos tik tuo atveju, kai ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai, ir 13 stulpelyje nurodyta – apskaičiuojamas:

1. projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės pagal pasirašytų projekto finansavimo sutarčių duomenis;

2. aukštesniaisiais lygmenimis nurodomos stebėsenos rodiklių planuojamos pasiekti reikšmės, gautos susumavus žemesniųjų lygmenų duomenis.

Pokyčio stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė nebus nurodoma ataskaitoje tik tuo atveju, jei ir baziniam, ir pokyčio stebėsenos rodikliams bus priskirtas požymis – kintantis. Visais kitais atvejais, kai baziniam stebėsenos rodikliui priskirtas požymis – iš kito rodiklio arba fiksuotas, pokyčio stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė turi būti nurodoma, neatsižvelgiant į jam priskirtą požymį.

22.

Skirtumas tarp sutartyse ir veiksmų programos priede nurodytų planuojamų pasiekti stebėsenos rodiklių reikšmių (19–17)

Nurodoma stebėsenos rodiklio planuojama pasiekti reikšmė, rodanti skirtumą tarp 19 stulpelyje ir 17 stulpelyje nurodytų stebėsenos rodiklių planuojamų pasiekti reikšmių.

23.

Per ataskaitinį laikotarpį pasiekta reikšmė, nurodyta mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo) arba įvesta atsakingos institucijos

Nurodomos stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės pagal mokėjimo prašymų ir (arba) ataskaitų po projekto užbaigimo duomenis arba atsakingos institucijos įvestos stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės.

 

Kai ataskaitos 13 stulpelyje nurodytas tipas – apskaičiuojamas, projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės pagal kiekvieną projektą. Aukštesniaisiais lygmenimis stebėsenos rodiklių pasiekimo reikšmės yra sumuojamos iš apačios į viršų. Netaikoma, jeigu ataskaitos 13 stulpelyje nurodyta reikšmė – įvedamas.

Tuo atveju, jei ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai, stebėsenos rodiklio pasiektos reikšmės:

1. projekto lygmeniu apskaičiuojamos pagal 24 stulpelio ir 25 stulpelio duomenis;

2. aukštesniaisiais lygmenimis (priemonės, uždavinio, prioriteto) reikšmės apskaičiuojamos susumavus projekto lygmeniu 26 ir 27 stulpeliuose pateiktus duomenis ir pritaikius atitinkamą stebėsenos rodiklio apskaičiavimo algoritmą pokytis / bazinis *100 %, t. y. šiame stulpelyje įrašyti duomenys nesumuojami iš apačios į viršų.

 

Kai ataskaitos 13 stulpelyje nurodytas tipas – įvedamas, kiekvienu lygmeniu nurodomos atsakingos institucijos užregistruotos stebėsenos rodiklio pasiekimo reikšmės.

 

24.

Per ataskaitinį laikotarpį pasiekta bazinio stebėsenos rodiklio reikšmė, nurodyta mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo)

Reikšmės nurodomos tik tuo atveju, kai ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai ir 13 stulpelyje nurodyta – apskaičiuojamas. Projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių pasiektos reikšmės pagal mokėjimo prašymų ir (arba) ataskaitų po projekto užbaigimo duomenis.

Aukštesniaisiais lygmenimis nurodomos stebėsenos rodiklių pasiektos reikšmės, gautos susumavus žemesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklių pasiekimo duomenis.

25.

Per ataskaitinį laikotarpį pasiekta pokyčio stebėsenos rodiklio reikšmė, nurodyta mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo)

Reikšmės nurodomos tik tuo atveju, kai ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai ir 13 stulpelyje nurodyta – apskaičiuojamas. Projekto lygmeniu nurodomos stebėsenos rodiklių pasiektos reikšmės pagal mokėjimo prašymų ir (arba) ataskaitų po projekto užbaigimo duomenis.

Aukštesniaisiais lygmenimis nurodomos stebėsenos rodiklių pasiektos reikšmės, gautos susumavus žemesniųjų lygmenų stebėsenos rodiklių pasiekimo duomenis.

26.

Per ataskaitinį laikotarpį pasiektos reikšmės, nurodytos mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo), palyginti su sutartyse nurodytomis siektinomis rodiklių reikšmėmis (netaikoma procentiniams rodikliams) (23/19*100%)

Nurodoma reikšmė, rodanti, kokią dalį nuo 19 stulpelyje nurodytos stebėsenos rodiklio planuojamos pasiekti reikšmės sudaro 23 stulpelyje nurodyta stebėsenos rodiklio pasiekta reikšmė.

 

Reikšmės nurodomos tik tuo atveju, kai ataskaitos 13 stulpelyje nurodyta – apskaičiuojamas. Reikšmės nenurodomos, jei ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai.

27.

Per ataskaitinį laikotarpį pasiektos reikšmės, nurodytos mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo) arba įvestos atsakingos institucijos, palyginti su veiksmų programos priede nurodytomis planuojamomis pasiekti reikšmėmis (netaikoma procentiniams rodikliams) (23/17*100%)

Nurodoma reikšmė, rodanti, kokią dalį nuo 17 stulpelyje nurodytos stebėsenos rodiklio planuojamos pasiekti reikšmės sudaro 23 stulpelyje nurodyta stebėsenos rodiklio pasiekta reikšmė.

Rodiklių, kurių apskaičiavimo tipas yra – apskaičiuojamas, reikšmės nurodomos tik priemonės ir aukštesniaisiais lygmenimis.

 

Rodiklių kurių apskaičiavimo tipas yra – įvedamas, reikšmės nurodomos tik priemonės lygmeniu.

 

Reikšmės nenurodomos, jei ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai.

28.

Per ataskaitinį laikotarpį pasiektos reikšmės, nurodytos mokėjimo prašymuose (ataskaitose po projekto užbaigimo) arba įvestos atsakingos institucijos, palyginti su veiksmų programoje nurodytomis planuojamomis pasiekti reikšmėmis (netaikoma procentiniams rodikliams) (23/16*100%)

Nurodoma reikšmė, rodanti, kokią dalį nuo 16 stulpelyje nurodytos stebėsenos rodiklio planuojamos pasiekti reikšmės sudaro 23 stulpelyje nurodyta stebėsenos rodiklio pasiekta reikšmė. Reikšmės nurodomos tik uždavinio ir prioriteto lygmenimis.

 

Reikšmės nenurodomos, jei ataskaitos 14 stulpelyje nurodyta – procentai.

_________________

 

 

Veiksmų programų įgyvendinimo

stebėsenos rodiklių skaičiavimo

rekomendacijų

4 priedas

 

NUMERIŲ STEBĖSENOS RODIKLIAMS SUTEIKIMO TAISYKLĖS

 

1. Veiksmų programos prioriteto (pagrindinio) stebėsenos rodiklio numeris sudaromas iš keturių dalių atskiriamų viena nuo kitos skiriamuoju ženklu brūkšneliu („-“):

1.1. požymio, rodančio, kad tai yra veiksmų programos stebėsenos rodiklis („VR“);

1.2. veiksmų programos identifikavimo ženklo, rodančio, kokiai veiksmų programai priskiriamas stebėsenos rodiklis („VP1“, „VP2“, „VP3“ arba „VP4“);

1.3. veiksmų programos prioriteto numerio;

1.4. veiksmų programos prioriteto pagrindinio stebėsenos rodiklio požymio, kad tai yra pagrindinis (core) rodiklis („C“), ir vienaženklio rodiklio eilės numerio.

2. Veiksmų programos prioriteto (pagrindinio) stebėsenos rodiklio numerio pavyzdys:

VR-VP1-1-C1 – veiksmų programos stebėsenos rodiklis, 1 veiksmų programos, 1 prioriteto, 1 pagrindinis rodiklis.

3. Veiksmų programos prioriteto (pagrindiniai) stebėsenos rodikliai turi būti numeruojami pagal priskyrimą prie konkretaus prioriteto, pagal kurio duomenis bus stebimas jo įgyvendinimas.

4. Veiksmų programos uždavinio stebėsenos rodiklio numeris sudaromas iš keturių dalių atskiriamų viena nuo kitos skiriamuoju ženklu brūkšneliu („-“):

4.1. požymio, rodančio, kad tai yra veiksmų programos stebėsenos rodiklis („VR“);

4.2. veiksmų programos identifikavimo ženklo, rodančio, kokiai veiksmų programai priskiriamas uždavinys („VP1“, „VP2“, „VP3“ arba „VP4“);

4.3. veiksmų programų prioriteto numerio ir uždavinio numerio, nustatyto veiksmų programų „Uždavinių išraiškoje skaičiais“, kurie tarpusavyje atskiriami taškais;

4.4. požymio, rodančio rodiklio tipą (rezultato ar produkto rodiklis) („R“ arba „P“), ir rodiklio eilės numerį veiksmų programoje (atskirai numeruojami rezultato ir produktų rodikliai, pagal kiekvieną uždavinį atskirai).

5. Veiksmų programos uždavinio stebėsenos rodiklio numerio pavyzdys:

VR-VP1-1.4-R1 – veiksmų programos rodiklis, 1 veiksmų programos, 1 prioriteto, 4 uždavinio, 1 rezultato rodiklis.

6. Priemonės stebėsenos rodiklio, kuris priskiriamas veiksmų programos rodikliui, numeris sudaromas iš šešių dalių, atskiriamų viena nuo kitos skiriamuoju ženklu brūkšneliu („-“):

6.1. požymio, rodančio, kad tai yra veiksmų programos stebėsenos rodiklis („VR“);

6.2. veiksmų programos identifikavimo ženklo, rodančio, kokiai veiksmų programai priskiriama priemonė („VP1“, „VP2“, „VP3“ arba „VP4“);

6.3. veiksmų programų prioriteto numerio ir uždavinio numerio, nustatyto veiksmų programų „Uždavinių išraiškoje skaičiais“, kurie tarpusavyje atskiriami taškais;

6.4. požymio, rodančio rodiklio tipą (rezultato ar produkto rodiklis) („R“ arba „P“), ir rodiklio eilės numerį veiksmų programoje (atskirai numeruojami rezultato ir produktų rodikliai, pagal kiekvieną uždavinį atskirai);

6.5. ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos, pagal kompetenciją atsakingos už bendrai finansuojamus iš ES fondų lėšų ūkio sektorius, pavadinimo santrumpos (lentelė);

6.6. priemonės eilės numerio, kuris yra dviženklis skaičius, suteikiamas atsakingos ministerijos ir (ar) kitos valstybės institucijos chronologiškai pagal uždavinio lygį.

7. Priemonės stebėsenos rodiklio numerio pavyzdys:

VR-VP1-1.4-R1-UM-02 – veiksmų programos lygio rodiklis, 1 veiksmų programos, 1 prioriteto, 4 uždavinio, 1 rezultato rodiklis, kuris nurodomas 1 veiksmų programos 1 prioriteto 4 uždavinio 2 priemonėje, už kurios įgyvendinimą atsakinga Lietuvos Respublikos ūkio ministerija.

 

Ministerijų ir (ar) kitų valstybės institucijų pavadinimų santrumpos

 

Ministerijų ir (ar) kitų valstybės institucijų pavadinimų santrumpos

Ministerijų ir (arba) kitų valstybės institucijų pavadinimas

AM

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

SADM

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

SM

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

SAM

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

ŠMM

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija

ŪM

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

IVPK

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

FM

Lietuvos Respublikos finansų ministerija

 

_________________