STATISTIKOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIO DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL KROVINIŲ IR KELEIVIŲ VEŽIMO GELEŽINKELIŲ TRANSPORTU STATISTINĖS ATASKAITOS PATVIRTINIMO
2003 m. kovo 24 d. Nr. 66
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo (Žin., 1993, Nr. 54-1048; 1999, Nr. 114-3299) 12 straipsnio 2 dalimi:
1. Tvirtinu ketvirtinio periodiškumo krovinių ir keleivių vežimo geležinkelių transportu statistinę ataskaitą TG–03 (pridedama).
2. Laikau netekusiais galios Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2000 m. gruodžio 18 d. įsakymą Nr. 137 „Dėl geležinkelių transporto statistinių ataskaitų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 2-37) ir 2001 m. lapkričio 23 d. įsakymą Nr. 141 „Dėl Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2000 m. gruodžio 18 d. įsakymo Nr. 137 „Dėl geležinkelių transporto statistinių ataskaitų patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 2001, Nr. 99-3588).
GENERALINIS DIREKTORIUS ALGIRDAS ŠEMETA
______________
INFORMACIJA IR PAAIŠKINIMAI DĖL KROVINIŲ IR KELEIVIŲ VEŽIMO
GELEŽINKELIŲ TRANSPORTU TYRIMO
(ATASKAITA TG-03)
TEISINIS PAGRINDAS |
Lietuvos Respublikos statistikos įstatymas (Žin., 1993, Nr. 54-1048; 1999, Nr. 114-3299) |
TYRIMO TIKSLAS |
Tyrimo tikslas – nustatyti krovinių ir keleivių vežimų apimtį. |
DUOMENŲ PATEIKIMO PAREIGA |
Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo 14 straipsnis. |
PATEIKIMO TVARKA |
Patvirtinta ataskaita nustatytais terminais pateikiama Statistikos departamento Transporto ir paslaugų statistikos skyriui. Ataskaita pateikiama didėjančia tvarka nuo metų pradžios. Ataskaitos duomenys turi būti pateikti reikalaujamais matavimo vienetais. Visuose skyriuose nurodoma bendroji vežtų krovinių masė. Ataskaita pildoma remiantis: - standartine transporto statistikos krovinių nomenklatūra (NST/R); - pasaulio šalių ir teritorijų registru. Nomenklatūra, Pasaulio šalių ir teritorijų registras pateikiami šių nurodymų priede. |
1 skyrius
100 eilutėje nurodoma, kiek iš viso vežta krovinių (tonomis), kiek vidaus ir kiek tarptautiniais vežimais.
Tarptautinis vežimas – tai vežimas iš vieno šalyje esančio punkto į kitą (iš pakrovimo punkto į iškrovimo punktą), esančių skirtingose šalyse.
Tarptautinius vežimus sudaro:
Įvežimas – tai krovinių vežimas geležinkelių transportu tarp pakrovimo punkto užsienyje ir iškrovimo punkto mūsų šalyje.
Išvežimas – tai krovinių vežimas geležinkelių transportu tarp pakrovimo punkto mūsų šalyje ir iškrovimo punkto užsienyje.
Tranzitas – tai krovinių vežimas šalies geležinkeliu, kai pakrovimo ir iškrovimo punktai yra užsienyje.
101-124 eilutės pildomos remiantis Standartine transporto statistikos krovinių nomenklatūra (NST/R).
130 eilutėje nurodoma krovinių apyvarta tarifiniais tonkilometriais. Krovinių apyvarta nustatoma kiekvieną vežtą krovinių kiekį (tonos) dauginant iš jų tarifinio vežimo atstumo (kilometrai)
131-154 eilutėse krovinių apyvarta skirstoma pagal rūšis remiantis NST/R nomenklatūra.
2 skyrius
Remiantis Lietuvos Respublikos pavojingų krovinių vežimo automobilių ir vidaus vandenų transportu įstatymu (Žin., 2001, Nr. 111-4022), visos įmonės, kurių veikla susijusi su pavojingų krovinių vežimu, privalo nustatyta tvarka teikti statistinius duomenis apie pavojingų krovinių vežimą Statistikos departamentui.
Pavojingi kroviniai – medžiagos ar gaminiai, kurie dėl savo cheminių ar fizikinių savybių gali sukelti pavojų žmonių sveikatai, aplinkai ar turtui ir kuriems suteikti identifikavimo numeriai yra įrašyti į Jungtinių Tautų Organizacijos Europos ekonominės komisijos sudarytą pavojingų medžiagų sąrašą bei išvardyti Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, reglamentuojančiose pavojingų krovinių vežimą.
200 eilutėje nurodomas bendras vežtų pavojingų krovinių svoris.
201-213 eilutės pildomos remiantis Pavojingų krovinių klasifikacija.
220-233 eilutėse nurodoma krovinių apyvarta.
3 ir 4 skyriai
Pateikiami duomenys apie įvežtų, išvežtų ir tranzitinių krovinių apimtį pagal šalis (tonos, tonkilometriai) ir nurodomas šalies pavadinimas ir kodas.
5 skyrius
Nurodomas vežtų krovinių svoris ir krovinių apyvarta pagal siuntimo būdus.
Krovinių siunta – tai krovinių partija (siunta) vežama pagal vieną dokumentą atsižvelgiant į šalyje galiojančias taisykles ir tarifus.
Sąstato siunta – tai kiekviena krovinių siunta, susidedanti iš vieno ar kelių vagono siuntų, vežamų tuo pačiu metu iš vieno siuntėjo iš tos pačios stoties nekeičiant traukinio vagonų sąstato iki tos pačios galinės stoties to paties gavėjo adresu.
Vagono siunta – tai krovinių siunta, kuriai vežti reikia viso vagono, neatsižvelgiant į tai, kar visiškai, ar ne visiškai panaudojama vagono kėlimo galia.
Smulkioji siunta – tai krovinių siunta, kuriai vežti nereikia ir nereikalaujama naudoti išimtinai visą vagoną.
6 skyrius
Intermodalinis vežimas – krovinių vežimas (tame pačiame transporto vienete arba toje pačioje transporto priemonėje) paeiliui keliomis transporto rūšimis, kai neperkraunami kroviniai, o keičiama transporto rūšis.
Transporto priemonės – tai kelių transporto priemonės, riedmenys, laivai.
Intermodaliniai transporto vienetai – konteineriai, nukeliamieji kėbulai, krovininės kelių transporto priemonės (krovininiai automobiliai, vilkikai su puspriekabėmis, puspriekabės ir priekabos), tinkančios intermodaliniams vežimams.
Konteineriai – daugkartinio naudojimo standartinė tara kroviniams vežti, užtikrinanti krovinių apsaugą ir pritaikyta mechanizuotai pakrauti ir iškrauti.
Dideli konteineriai:
20 pėdų – 20 pėdų ilgis, 8 pėdų - plotis
40 pėdų – 40 pėdų ilgis, 8 pėdų – plotis
Nukeliamasis kėbulas – vežimo vienetas, tinkamas naudoti daug kartų, bet netinkamas štabeliuoti.
601 ir 611 eilutėse nurodomas vežtų konteinerių skaičius.
6011 ir 6111 eilutėse nurodomas konteinerių skaičius TEU.
Vienas TEU lygus vienam 20 pėdų ilgio konteineriui. Jei konteineris 40 pėdų ilgio, tai jis lygus 2 TEU.
602 ir 612 eilutėse nurodomas vežtų nukeliamųjų kėbulų skaičius.
603 ir 613 eilutėse nurodomas vežtų krovinių kelių transporto priemonių, lydimų vairuotojo, skaičius.
604, 605, 614 ir 615 eilutėse nurodomas vežtų puspriekabių ir priekabų skaičius.