Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL Lietuvos Respublikos VYRIAUSYBĖS 2004 M. SPALIO 11 D. NUTARIMO NR. 1272 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ POREIKIO NUSTATYMO IR JŲ SKYRIMO MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJOMS METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. rugsėjo 3 d. Nr. 854

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. spalio 11 d. nutarimą Nr. 1272 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų poreikio nustatymo ir jų skyrimo mokslo ir studijų institucijoms metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 151-5493; 2006, Nr. 108-4114):

1. Pripažinti netekusiu galios 2.1 punktą.

2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintoje Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų poreikio nustatymo ir jų skyrimo mokslo ir studijų institucijoms metodikoje:

2.1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Metodikoje vartojamos sąvokos:

Nominalus kurso studentų skaičius – skaičius, lygus kurso priėmimo metais nustatytam studijų vietų, į kurias priimamų studentų studijos visiškai arba iš dalies apmokamos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, skaičiui.

Sąlyginis kurso studentų skaičius – skaičius, lygus:

nominaliam kurso studentų skaičiui, jeigu faktinis kurso studentų skaičius spalio 1 d. ne daugiau kaip 20 procentų mažesnis už nominalų kurso studentų skaičių (toliau vadinama – leidžiamas nuokrypis) arba didesnis už nominalų kurso studentų skaičių;

faktinio kurso studentų skaičiaus spalio 1 d. ir 20 procentų nominalaus kurso studentų skaičiaus sumai, jeigu faktinis kurso studentų skaičius daugiau kaip 20 procentų mažesnis už nominalų kurso studentų skaičių.

Studijų programų tipas – parametras, naudojamas studijų programoms klasifikuoti pagal studijų tikslus, sudėtingumo laipsnį, apimtį, įgyjamą kvalifikaciją. Studijų programų tipai yra šie: neuniversitetinių studijų ir universitetinių pagrindinių studijų (abu tipai priskiriami pagrindinėms studijoms), magistrantūros studijų ir specialiųjų profesinių studijų (abu tipai priskiriami antrosios pakopos studijoms), vientisųjų studijų (suderintos pirmoji ir antroji pakopos), doktorantūros studijų, meno aspirantūros studijų ir rezidentūros studijų (pastarieji trys priskiriami trečiosios pakopos studijoms).“

2.2. Išdėstyti 11 punktą taip:

11. Tam tikro studijų programos tipo tam tikros studijų krypčių grupės tam tikros studijų formos studijų išlaidos apskaičiuojamos vienam studentui tenkančias studijų išlaidas padauginus iš sąlyginio visų kursų studentų skaičiaus. Bendros studijų išlaidos (lėšų poreikis) apskaičiuojamos susumavus visų studijų programų tipų visų studijų krypčių grupių visų studijų formų studijų išlaidas.“

2.3. Išdėstyti 13 punktą taip:

13. Mokslo ir studijų institucijoms (atskirai kolegijoms ir kitoms mokslo ir studijų institucijoms) ateinantiesiems metams paskirstoma lėšų studijoms suma nustatoma prie einamiesiems metams valstybės biudžete atitinkamoms mokslo ir studijų institucijoms studijų išlaidoms numatytų lėšų sumos pridėjus ateinantiesiems metams numatomų skirti papildomų lėšų studijoms sumą (arba atėmus sumą, kuria ateinančiaisiais metais numatoma sumažinti lėšas studijoms), kuri tarp kolegijų, kitų mokslo ir studijų institucijų paskirstoma proporcingai pagal Metodiką apskaičiuotam šių institucijų studijų lėšų poreikiui.“

2.4. Išdėstyti 18 punkto pirmąją pastraipą taip:

18. Lėšos mokslui ir menui, nurodytos Metodikos 17 punkte, mokslo ir studijų institucijoms (išskyrus kolegijas) paskirstomos pagal švietimo ir mokslo ministro patvirtintą šių lėšų paskirstymo tvarką atsižvelgiant į 3 metų (t. y., n-4–n-2 metų, kai n – einamieji metai) mokslinę ir meninę produkciją, įvertintą vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos tvirtinama metodika, taip pat į lėšų, gautų dalyvaujant tarptautinių mokslo programų projektuose, sumas ir lėšų, gautų vykdant ūkio subjektų užsakymus, sumas laikantis šių nuostatų.“

2.5. Išdėstyti 19 punktą taip:

19. Einamiesiems metams atitinkamoms mokslo ir studijų institucijoms numatytos lėšų administravimui ir ūkiui, kultūros vertybėms prižiūrėti, darbo užmokesčiui didinti sumos, taip pat 80 procentų einamiesiems metams atitinkamoms mokslo ir studijų institucijoms mokslui ir menui numatytų lėšų sumos, rengiant Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, tarp mokslo ir studijų institucijų neperskirstoma ir numatoma šioms institucijoms ateinantiesiems metams (jeigu valstybės biudžeto sudarymą reglamentuojantys teisės aktai nenustato ko kita).“

2.6. Papildyti šiuo 23 punktu:

23. Papildomos lėšos darbo užmokesčiui didinti mokslo ir studijų institucijoms ateinantiesiems metams numatomos atsižvelgiant į atitinkamų mokslo ir studijų institucijų einamųjų metų lėšų darbo užmokesčiui sumas.“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                     Gediminas Kirkilas

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                                                                      Algirdas Monkevičius