LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL MOKSLO POPULIARINIMO DARBŲ KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2003 m. balandžio 24 d. Nr. ISAK-540
Vilnius
Siekdamas objektyvaus visuomenės informavimo apie naujausius mokslo pasiekimus, žinių visuomenės raidos tendencijas ir perspektyvas, skatindamas mokslo populiarinimo veiklą,
2. Nustatau, kad 2003 m. šiuo įsakymu patvirtinti nuostatai įgyvendinami šiais terminais:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2003 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr.
ISAK-540
MOKSLO POPULIARINIMO DARBŲ KONKURSO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Mokslo populiarinimo darbų konkurso (toliau – konkursas) nuostatai reglamentuoja lėšų, numatytų mokslo populiarinimo darbų (toliau – darbai) autoriams (toliau – autoriai) premijuoti, skyrimo tvarką. Lėšos premijoms už praėjusių metų rezultatus mokslo populiarinimo srityje konkurso būdu skiriamos iš einamųjų metų valstybės biudžeto asignavimų, skirtų mokslo ir studijų sistemos bendrųjų poreikių tenkinimui.
II. KONKURSO TIKSLAI
3. Vykdant konkursą siekiama šių tikslų:
3.1. propaguoti mokslo svarbą visuomenės raidai ir skatinti mokslinės bendruomenės ir likusios visuomenės dalies dialogą, taip pat siekti, kad visuomenė tinkamai vertintų mokslinę veiklą ir jos rezultatus, didinti mokslininko profesijos ir mokslinės veiklos patrauklumą, plėtoti visuomenės gebėjimus veiksmingai pasinaudoti naujausiais mokslo pasiekimais;
3.2. skatinti autorių, populiarinančių mokslą, veiklą, siekiant į šią veiklą įtraukti kuo platesnį jų ratą, taip pat skatinti autorių tarpusavio konkurenciją šioje veikloje ir didinti mokslo populiarinimo darbo profesionalumą;
3.3. pasiekti, kad visuomenė būtų objektyviai informuojama apie naujausius mokslo pasiekimus, žinių visuomenės raidos tendencijas ir perspektyvas, įtraukiant į mokslo populiarinimo darbą labiausiai kvalifikuotą mokslo visuomenės dalį;
III. KONKURSO OBJEKTAS
4. Konkurso objektas – mokslo populiarinimo darbas ar darbų ciklas, pateiktas (paskelbtas) šalies visuomenei praėjusiais kalendoriniais metais per Lietuvos masines informavimo priemones.
IV. KONKURSO DALYVIAI
7. Darbus konkursui teikia autoriai (gali būti ne daugiau kaip trys vieno darbo autoriai). Paraiškoje nurodoma, kurių (jei ne visų) autorių darbas ar jo dalis pristatomi konkursui. Vieno autoriaus teikiamų konkursui darbų skaičius neribojamas.
V. KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA
9. Kiekvienais metais iki balandžio 1 d. Švietimo ir mokslo ministerija skelbia mokslo populiarinimo darbų konkursą.
VI. PARAIŠKŲ PATEIKIMAS
13. Autoriai komisijai privalo pateikti nustatytos formos paraišką (pridedama). Pagrindinė informacija apie darbą pateikiama laisva forma, tačiau darbo apibūdinimas turi būti visapusiškas, jame būtina atskleisti darbo esmę ir pobūdį, atspindėti darbo sudėtingumo laipsnį, nagrinėtų temų aktualumą ir reikšmę mokslo populiarinimui. Komisija turi teisę paprašyti papildomos informacijos apie darbą. Darbas arba jo kopija pridedami prie paraiškos.
VII. ATRANKOS KOMISIJA
14. Atrankos komisiją savo įsakymu kiekvienais metais sudaro švietimo ir mokslo ministras. Komisiją sudaro ne mažiau kaip 9 asmenys.
16. Komisijos sprendimai priimami, dalyvaujant ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių, paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, galutinį sprendimą priima komisijos pirmininkas.
17. Komisija sudaro reitinguotą mokslo populiarinimo darbų sąrašą, parengia siūlymus dėl geriausių darbų autorių skatinimo premijomis ir teikia švietimo ir mokslo ministrui.
VIII. DARBŲ ATRANKOS TVARKA IR KRITERIJAI
19. Mokslo populiarinimo darbai atrenkami pagal šiuos prioritetų tvarka išvardytus kriterijus:
IX. KONKURSO LAIMĖTOJŲ SKATINIMAS
21. Mokslo populiarinimo konkurso laimėtojams skiriamos šios premijos:
22. Be šių premijų, atrankos komisijos teikimu švietimo ir mokslo ministras konkurso dalyviams gali skirti ne didesnes kaip 1000 Lt paskatinamąsias premijas.
Priedas
MOKSLO POPULIARINIMO DARBŲ KONKURSO DALYVIO PARAIŠKOS FORMA
2. Autoriaus vardas, pavardė, mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, asmens kodas, darbovietė, pareigos, adresas, telefonai, elektroninio pašto adresas.
3. Trumpa informacija apie darbą (spausdintas arba kitos formos leidinys ar kūrinys, televizijos ar radijo laida, paskaitų ciklas ir pan.), kur ir kada darbas skelbtas, darbo apibūdinimas, sklaidos apimtis, prieinamumas visuomenei, darbo apimtis.