LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL VALSTYBINIŲ STIPENDIJŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIŲ STUDIJOMS, MOKSLINĖMS STAŽUOTĖMS UŽSIENYJE IR UŽSIENIO PILIEČIŲ STUDIJOMS, MOKSLINĖMS STAŽUOTĖMS LIETUVOJE
1996 m. lapkričio 13 d. Nr. 1320
Vilnius
Vykdydama Lietuvos Respublikos tarpvalstybinius įsipareigojimus ir siekdama paremti gabių Lietuvos studentų, jaunųjų mokslininkų, menininkų ir pedagogų rengimą užsienyje tolesniam darbui Lietuvos mokslo ir studijų bei kitose valstybės institucijose, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Įsteigti 4 rūšių valstybines stipendijas, teikiamas konkurso tvarka Lietuvos Respublikos piliečių (toliau vadinama – piliečiai) studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijose (toliau vadinama – užsienyje) ir užsienio piliečių (toliau vadinama – užsieniečiai) studijoms, mokslinėms stažuotėms Lietuvos mokslo ir studijų institucijose (toliau vadinama – Lietuvoje), ir skirti tam lėšų minimalaus gyvenimo lygio (toliau vadinama – MGL) išraiška:
1.1. ne daugiau kaip 4000 MGL per metus – valstybinėms stipendijoms piliečių podiplominėms studijoms užsienyje (magistro ar daktaro mokslo laipsniui įgyti). Asmeniui skiriama ne mažesnė kaip 12 MGL per mėnesį bazinė stipendija (taikomas pagal Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms patvirtintas gyvenimo lygio vietos koeficientas);
1.2. ne daugiau kaip 4000 MGL per metus – valstybinėms stipendijoms ir kitoms sutartyse numatytoms išmokoms piliečių, Švietimo ir mokslo ministerijos išsiųstų ir siunčiamų pagal tarpvalstybines sutartis ir akademinio mobilumo programas (toliau vadinama – sutartys) studijoms ir mokslinėms stažuotėms užsienyje. Asmeniui skiriama bazinė stipendija (taikomas šio nutarimo 1.1 punkte nurodytas koeficientas), ne mažesnė kaip:
8 MGL per mėnesį – pagrindinių studijų studentams;
10 MGL per mėnesį – magistrantams ir doktorantams;
12 MGL per mėnesį – pedagogams ir mokslininkams;
1.3. ne daugiau kaip 2000 MGL per metus – valstybinėms vienkartinėms stipendijoms piliečių dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje. Asmeniui skiriama ne mažesnė kaip 5 MGL per mėnesį bazinė stipendija (taikomas šio nutarimo 1.1 punkte nurodytas koeficientas);
1.4. ne daugiau kaip 5000 MGL per metus – valstybinėms stipendijoms bei kitoms sutartyse numatytoms išmokoms užsieniečių studijoms, mokslinėms stažuotėms Lietuvoje. Asmeniui skiriama bazinė stipendija, ne mažesnė kaip:
8 MGL per mėnesį – pagrindinių studijų studentams;
10 MGL per mėnesį – magistrantams ir doktorantams;
12 MGL per mėnesį – pedagogams ir mokslininkams.
2. Skirti 3000 MGL per metus išmokoms Lietuvos Respublikos mokslininkams dalyvauti tarptautiniuose renginiuose.
3. Nustatyti, kad:
3.1. šio nutarimo 1 ir 2 punktuose nurodytos valstybinės stipendijos bei išmokos piliečiams ir užsieniečiams išmokamos švietimo ir mokslo ministro įsakymu Valstybinės tarptautinių studijų komisijos teikimu;
4. Patvirtinti pridedamus:
4.1. Valstybinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių podiplominėms studijoms užsienyje nuostatus;
4.2. Valstybinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje nuostatus;
4.3. Valstybinių vienkartinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje nuostatus;
4.4. Valstybinių stipendijų skyrimo užsieniečių studijoms, mokslinėms stažuotėms Lietuvoje nuostatus;
4.5. Išmokų skyrimo Lietuvos Respublikos mokslininkams dalyvauti tarptautiniuose renginiuose nuostatus;
5. Pavesti Švietimo ir mokslo ministerijai patvirtinti piliečių ir užsieniečių, pretenduojančių į šio nutarimo 1 ir 2 punktuose nurodytąsias valstybines stipendijas bei išmokas, dokumentų konkursams pateikimo ir skirtų lėšų išmokėjimo tvarką.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1320
Valstybinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių podiplominėms studijoms užsienyje nuostatai
Bendroji dalis
1. Valstybinės stipendijos Lietuvos Respublikos piliečių (toliau vadinama – piliečiai) podiplominėms studijoms užsienyje skiriamos konkurso tvarka jos piliečiams – gabiems ir perspektyviems studentams, jauniesiems mokslininkams ir menininkams (iki 35 metų). Jomis siekiama paremti valstybės užsakymu į užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijas (toliau vadinama – užsienis) siunčiamus piliečius, kurie įgiję aukštesnį išsimokslinimą turi grįžti dirbti į Lietuvos valstybines ir savivaldybių mokslo ir studijų institucijas arba į valstybės įmones, įstaigas, organizacijas (toliau vadinama – įstaigos).
2. Valstybinės stipendijos piliečių podiplominėms studijoms užsienyje (toliau vadinama – stipendijos) gali būti skiriamos piliečiams, kurie studijuos (studijuoja) tose užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijose, kurių suteikiama aukštojo mokslo kvalifikacija ir mokslo laipsnis pripažįstami Lietuvoje.
Stipendijų skyrimo tvarka
3. Stipendijų konkursas rengiamas kartą per metus, apie jį viešai skelbiama spaudoje, informuojamos ministerijos, Lietuvos mokslo ir studijų institucijos. Konkursą skelbia Švietimo ir mokslo ministerija. Kandidatūras šioms stipendijoms gali siūlyti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, ministerijos, įstaigos, suinteresuoti asmenys. Valstybinė tarptautinių studijų komisija svarsto kandidatūras ir priima sprendimus dėl stipendijų skyrimo. Komisijos priimtų sprendimų pagrindu rengiami švietimo ir mokslo ministro įsakymai mokėti stipendijas.
4. Stipendijos skiriamos 1–4 metams pagal šiuos nuostatus siunčiamiems asmenims, turintiems bakalauro (ar jį atitinkantį) laipsnį, kol jie įgis magistro ar daktaro (ar jį atitinkantį) mokslo laipsnį.
5. Stipendija išmokama vienu kartu už vienerius akademinius metus – 10 mėnesių. Vadovaujamasi stipendijos išmokėjimo dieną galiojančiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytu MGL dydžiu. Ateinantiems mokslo metams paskirta stipendija išmokama piliečiui pateikus praėjusių mokslo metų studijų, mokslinės veiklos ataskaitą bei tos mokslo ir studijų institucijos užsienyje, kurioje pilietis mokosi, rekomendaciją.
6. Piliečiui pasirašius studijų užsienyje sutartį, stipendija pervedama į jo asmeninę sąskaitą vienoje iš Lietuvos bankų įstaigų.
7. Pretenduojantys į stipendijas piliečiai privalo pateikti Švietimo ir mokslo ministerijai dokumentus, laikydamiesi šios ministerijos patvirtintos dokumentų konkursui pateikimo tvarkos.
8. Stipendijos mokėjimas piliečiui gali būti nutrauktas Valstybinės tarptautinių studijų komisijos sprendimu, jeigu: studijų rezultatai nepatenkinami; pilietis atsisako (netenka) Lietuvos Respublikos pilietybės; kitais sutartyje numatytais atvejais.
9. Valstybinė tarptautinių studijų komisija, priėmusi sprendimą nutraukti sutartį su piliečiu, informuoja Švietimo ir mokslo ministeriją apie priimtą sprendimą. Švietimo ir mokslo ministerija nutraukia sutartį ir remdamasi komisijos sprendimu teismo tvarka išieško asmeniui išmokėtą pinigų sumą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1320
Valstybinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje nuostatai
Bendroji dalis
1. Valstybinės stipendijos Lietuvos Respublikos piliečių (toliau vadinama – piliečiai) studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje (toliau vadinama – stipendijos) konkurso tvarka skiriamos piliečiams, Švietimo ir mokslo ministerijos siunčiamiems studijuoti ar stažuotis – užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijose (toliau vadinama – užsienyje).
2. Stipendijos po papildomo Valstybinės tarptautinių studijų komisijos svarstymo gali būti skiriamos ir asmenims, išsiųstiems studijuoti į užsienį pagal ankstesnius šios komisijos sprendimus.
3. Stipendijomis siekiama paremti:
3.1. tarpvalstybinių sutarčių, akademinio mobilumo programų (toliau vadinama – sutartys) pagrindu siunčiamus į užsienį piliečius;
Stipendijų skyrimo tvarka
5. Stipendijų konkursai organizuojami visus metus, atsižvelgiant į sutartyse numatytus terminus, kvotas bei užsienio valstybių pasiūlymus studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje, apie juos viešai skelbiama spaudoje, informuojamos Lietuvos mokslo ir studijų institucijos. Konkursus skelbia Švietimo ir mokslo ministerija. Kandidatūras į šias stipendijas gali siūlyti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kuriose mokosi, dirba pretendentai, bei patys suinteresuotieji asmenys. Valstybinė tarptautinių studijų komisija svarsto kandidatūras ir priima sprendimus dėl stipendijų skyrimo. Komisijos priimtų sprendimų pagrindu rengiami švietimo ir mokslo ministro įsakymai mokėti stipendijas.
6. Stipendijos išsiųstų pagal sutartis piliečių studijoms, mokslinėms stažuotėms į užsienį skiriamos šia tvarka: 1–4 metams – visam pagrindinių studijų laikotarpiui, kol jie įgis užsienyje bakalauro (ar jį atitinkantį) laipsnį; 1–2 metams, kol jie įgis magistro (ar jį atitinkantį) laipsnį; 2–10 mėnesių studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje pagal sutartyse numatytus studijų trukmės reikalavimus.
7. Atsižvelgiant į sutartyse numatytas sąlygas, papildomai gali būti apmokamos piliečių kelionės į studijų, stažuočių vietą ir atgal, privalomojo sveikatos draudimo, apgyvendinimo studentų, dėstytojų bendrabučiuose išlaidos (toliau vadinama – kitos išmokos).
8. Stipendija išmokama vienu kartu už visą, bet ne ilgesnį kaip vienerių akademinių metų – 10 mėnesių laikotarpį prieš mėnesį iki mokslo metų pradžios. Vadovaujamasi stipendijos išmokėjimo dieną galiojančiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytu MGL dydžiu. Ateinantiems mokslo metams paskirta stipendija išmokama piliečiui pateikus praėjusių mokslo metų studijų, mokslinės veiklos ataskaitą bei tos mokslo ir studijų institucijos užsienyje, kurioje pilietis mokosi, rekomendaciją.
9. Piliečiui pasirašius studijų užsienyje sutartį, stipendija pervedama į jo asmeninę sąskaitą vienoje iš Lietuvos bankų įstaigų.
10. Pretenduojantys į stipendijas piliečiai, Švietimo ir mokslo ministerijai paskelbus konkursą, privalo iki nurodytos datos pateikti dokumentus, laikydamiesi šios ministerijos patvirtintos (arba užsienio valstybės nustatytos) dokumentų konkursams pateikimo tvarkos.
11. Stipendijos mokėjimas piliečiui, kuris išsiųstas visam studijų laikotarpiui, gali būti nutrauktas Valstybinės tarptautinių studijų komisijos sprendimu, jeigu: studijų rezultatai nepatenkinami; pilietis atsisako (netenka) Lietuvos Respublikos pilietybės; kitais studijų užsienyje sutartyje numatytais atvejais.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1320
Valstybinių vienkartinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje nuostatai
Bendroji dalis
1. Valstybinės vienkartinės stipendijos Lietuvos Respublikos piliečių dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje (toliau vadinama – stipendijos) konkurso tvarka skiriamos piliečiams (iki 35 metų), kai jie savo iniciatyva vyksta studijuoti tokių Lietuvai aktualių studijų programų, kurių nėra Lietuvos mokslo ir studijų institucijose ar kurių nepakankamas lygis; kai rekomendacijomis patvirtinami nepaprasti asmens gabumai studijų, mokslo ar meno srityse; kai vykstama studijuoti specializuotų studijų programų; kai tęsiamos Lietuvoje pradėtos studijos, kurias iš dalies finansuoja priimanti užsienio institucija ar rėmėjai.
Stipendijų skyrimo tvarka
3. Stipendijų konkursai organizuojami ne rečiau kaip 3 kartus per metus, apie juos viešai skelbiama spaudoje („Mokslo Lietuva“), informuojamos Lietuvos mokslo ir studijų institucijos. Konkursus skelbia Švietimo ir mokslo ministerija. Kandidatūras šioms stipendijoms gali siūlyti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kuriose mokosi pretendentai bei suinteresuotieji asmenys. Valstybinė tarptautinių studijų komisija svarsto kandidatūras ir priima sprendimus dėl stipendijų skyrimo. Komisijos priimtų sprendimų pagrindu rengiami švietimo ir mokslo ministro įsakymai mokėti stipendijas.
5. Stipendijos išmokamos vienu kartu už visą dalinių studijų, mokslinės stažuotės laikotarpį, prieš mėnesį iki studijų, stažuotės programos pradžios. Vadovaujamasi stipendijos mokėjimo dieną galiojančiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytu MGL dydžiu.
6. Stipendijos išmokamos grynais pinigais Švietimo ir mokslo ministerijos buhalterijoje arba pervedamos į piliečio asmeninę sąskaitą vienoje iš Lietuvos bankų įstaigų, prieš tai pasirašius studijų užsienyje sutartį (jeigu vykstama ne trumpesniam kaip vienerių mokslo metų laikotarpiui).
7. Piliečiai, pretenduojantys į stipendijas dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje, Švietimo ir mokslo ministerijai paskelbus konkursus, privalo iki nurodytosios datos pateikti dokumentus, vadovaudamiesi šios ministerijos patvirtinta dokumentų pateikimo tvarka.
9. Pilietis, gavęs stipendiją 1–10 mėnesių dalinėms studijoms, mokslinei stažuotei užsienyje, pasibaigus finansuojamam laikotarpiui, atsiskaito Švietimo ir mokslo ministerijai, pateikdamas pažymą apie baigtą studijų programą ar kursą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1320
Valstybinių stipendijų skyrimo užsieniečių studijoms, mokslinėms stažuotėms Lietuvoje nuostatai
Bendroji dalis
1. Valstybinės stipendijos užsieniečių studijoms, mokslinėms stažuotėms Lietuvoje (toliau vadinama – stipendijos) konkurso tvarka skiriamos užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijų studentams, jauniesiems mokslininkams, pedagogams (toliau vadinama – užsieniečiai), pariteto pagrindais atvykstantiems pagal tarpvalstybines sutartis, Švietimo ir mokslo ministerijos koordinuojamas akademinių mainų programas (toliau vadinama – sutartys). Užsieniečiams taip pat gali būti skiriamos kitos išmokos, numatytos sutartyse.
Stipendijų skyrimo tvarka
3. Valstybinė tarptautinių studijų komisija svarsto užsieniečių kandidatūras ir priima sprendimus dėl stipendijų skyrimo kelis kartus per metus, atsižvelgdama į sutartyse numatytus dokumentų pateikimo terminus. Komisijos priimtų sprendimų pagrindu rengiami švietimo ir mokslo ministro įsakymai mokėti stipendijas.
4. Stipendijos užsieniečių studijoms, mokslinėms stažuotėms Lietuvoje skiriamos 1–10 mėnesių laikotarpiui, atsižvelgiant į sutartyse numatytas kvotas.
5. Paskirtos stipendijos ir kitos sutartyse numatytos išmokos pervedamos atitinkamai į Lietuvos mokslo ir studijų institucijų, priimančių užsieniečius studijoms, mokslinėms stažuotėms, sąskaitas. Vadovaujamasi stipendijos mokėjimo dieną galiojančiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytu MGL dydžiu.
6. Švietimo ir mokslo ministerija informuoja užsienio šalių koordinatorius apie komisijos sprendimą dėl stipendijos skyrimo jų šalies atstovui.
7. Užsienietis, pasibaigus Lietuvos Respublikos finansuojamam jo studijų, mokslinės stažuotės laikotarpiui, raštu informuoja Švietimo ir mokslo ministeriją apie baigtą semestrą, kursą, programą ir pristato Lietuvos mokslo ir studijų institucijos patvirtintą pažymą apie jo studijas, mokslinę stažuotę Lietuvoje.
8. Jeigu užsienietis dėl kurių nors priežasčių neatvyksta į studijas, mokslinę stažuotę Lietuvoje, Lietuvos mokslo ir studijų ar kita valstybinė institucija, kuriai buvo pervestos lėšos, privalo per mėnesį grąžinti į Švietimo ir mokslo ministerijos biudžetinę sąskaitą pervestą, bet neišmokėtą jam stipendiją bei kitas išmokas.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1320
Išmokų skyrimo Lietuvos Respublikos mokslininkams dalyvauti tarptautiniuose renginiuose nuostatai
Bendroji dalis
1. Išmokos Lietuvos Respublikos mokslininkams (toliau vadinama – mokslininkai) dalyvauti tarptautiniuose renginiuose gali būti skiriamos, kai jie vyksta į ypač svarbius tarptautinius renginius:
1.5. dalyvauti tarptautinių komisijų darbe švietimo, studijų, mokslo klausimais ar prisidėti prie mokslinių projektų svarstymo;
2. Mokslininkams gali būti skiriamos išmokos, kurių reikia kelionės į tarptautinį renginį ir atgal išlaidoms, tarptautinio renginio dalyvio (registracijos) mokesčiui ar gyvenamųjų patalpų nuomos išlaidoms padengti (tuo atveju, kai priimanti užsienio institucija ar rėmėjai garantuoja mokslininkams kitą finansinį išlaikymą, išskyrus vieną iš šiame punkte nurodytų išmokų).
Išmokų mokslininkams skyrimo tvarka
3. Mokslininkų prašymai dėl vienos iš šių nuostatų 2 punkte nurodytų išmokų svarstomi Valstybinės tarptautinių studijų komisijos (toliau vadinama – komisija) posėdžiuose ne rečiau kaip kartą per 2 mėnesius. Komisija priima sprendimus dėl išmokų skyrimo. Komisijos priimtų sprendimų pagrindu rengiami švietimo ir mokslo ministro įsakymai dėl išmokų mokėjimo.
4. Prašymą finansuoti komisijai gali pateikti mokslininkas, einantis pagal darbo sutartį pagrindines pareigas Lietuvos mokslo ir studijų institucijoje.
5. Vienam mokslininkui skiriama suma negali viršyti 35 MGL (vadovaujamasi išmokėjimo dieną galiojančiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytu MGL dydžiu).
7. Grįžęs iš tarptautinio renginio mokslininkas per 3 dienas atsiskaito Švietimo ir mokslo ministerijai, pateikdamas pateisinamus dokumentus apie jam skirtų lėšų panaudojimą ir dalykinę ataskaitą apie dalyvavimą renginyje.
8. Be komisijos sprendimo paskirta pinigų suma negali būti to asmens panaudota dalyvauti kitame tarptautiniame renginyje.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1320
Tipinė studijų užsienyje sutartis
VILNIUS
199__ m. mėn. ___ d.
__________________________________________ ministerija, toliau vadinama ministerija,
(ministerijos pavadinimas)
atstovaujama ________________________________________________ departamento atstovo(-ės)
____________________________________ , įgalioto(-os) ministro 199 __ m. _____________ mėn.
___ d. įsakymu Nr. _____________________ , iš vienos pusės, ir Lietuvos Respublikos piliečio(-tės)
_______________________________________________________ , gimusio(-s) ______________,
(vardas ir pavardė) (gimimo data)
_______________________________________________________________________________ ,
(paso serija, numeris, asmens kodas, paso išdavimo data ir vieta)
nuolat gyvenančio(-s) ____________________________ , toliau vadinamo(-os) piliečiu(-te), iš kitos
(adresas Lietuvoje)
pusės, sudarėme šią sutartį:
1. Ministerija įsipareigoja remti esančio(-os) __________________ nuo __________ metų iki
(šalies pavadinimas)
__________ metų, išvykusio(-os) ____________________________________________________ ,
(studijų pobūdis, tikslai, trukmė: 1–2 metai, 1–4 metai, 1 metai)
piliečio(-tės) studijas ____________________________________________________ , šiais būdais:
(mokymo įstaigos, fakulteto, studijų programos pavadinimas)
1.1. studijų metu mokėti piliečiui(-tei) valstybinę stipendiją bakalauro studijoms, podiplominėms (magistro, daktaro mokslo laipsniui įgyti) studijoms, dalinėms studijoms (reikiamus žodžius pabraukti), po _____ Lt per mėnesį, _____ Lt per 199 ______ metus;
2. Pilietis(-ė) įsipareigoja:
2.1. išklausyti visą mokymo kursą pagal mokymo įstaigos programą, išlaikyti nustatytus egzaminus ir gauti studijų baigimo dokumentus;
2.2. informuoti ministeriją apie studijų nutraukimą ar jų baigimą ir pateikti ministerijai atitinkamo dokumento kopiją ne vėliau kaip per mėnesį nuo jo išdavimo;
2.3. baigęs(-usi) studijas, grįžti į Lietuvos Respubliką, ne vėliau kaip per 3 mėnesius įsidarbinti Lietuvos Respublikos įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje ir dirbti pagal įgytą specialybę ne trumpiau kaip 2 metus (prireikus ministerija gali tarpininkauti įsidarbinant);
3. Prieš išvykdamas(-a) studijuoti į užsienį, pilietis(-ė) apsidraudžia dėl ambulatorinio ir stacionarinio gydymo, taip pat dėl žalos atlyginimo nelaimingo atsitikimo atveju.
4. Pilietis(-ė), dėl pateisinamų ar nepateisinamų priežasčių nutraukęs(-usi) studijas, per mėnesį apie tai turi informuoti ministeriją.
5. Pilietis(-ė) privalo per 3 mėnesius nuo studijų nutraukimo ar neįsidarbinęs(-usi) nustatytąja tvarka grąžinti visą jam (jai) skirtą piniginę sumą, jeigu jis (ji):
5.1. studijas nutraukia be pateisinamos priežasties (dėl nepažangaus mokymosi, nesąžiningumo, aukštosios mokyklos įstatų pažeidimo ir panašiai);
6. Už kiekvieną uždelstą dieną (praėjus mėnesiui nuo studijų nutraukimo ar neįsidarbinus nustatytąja tvarka) skaičiuojama 0,1 procento delspinigių nuo šia sutartimi piliečiui(-tei) skirtos sumos.
7. Kai kuriais atvejais šios sutarties 2.3 punkto vykdymas ministerijos sutikimu gali būti nukeltas 1–3 metams, kai pilietis(-ė) tęsia studijas užsienyje aukštesniam išsimokslinimo laipsniui įgyti.
8. Šios sutarties sąlygos šalių susitarimu ir Valstybinės tarptautinių studijų komisijos pritarimu gali būti pakeistos. Pakeitimai įforminami atskiru dokumentu.
9. Ypač svarbiais atvejais šalių susitarimu ir Valstybinės tarptautinių studijų komisijos sprendimu sutartis gali būti nutraukta ir priimtas konkretus sprendimas dėl finansinių įsipareigojimų valstybei.
10. Ginčai dėl šios sutarties vykdymo sprendžiami teismine tvarka pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.
11. Ši sutartis sudaryta 2 egzemplioriais, iš kurių vienas įteikiamas piliečiui(-tei), o kitas lieka ministerijoje; abu sutarties egzemplioriai turi vienodą galią.
Ministerijos atstovas (Parašas) (Vardo raidė ir pavardė) Pilietis(-ė) (Parašas) (Vardo raidė ir pavardė)
Ministerijos antspaudas Registracijos Nr.
Sutartis pratęsta 199________________ m.
Sutartį pratęsus, mokėti po _______ Lt per mėnesį už 199______ m.