LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJA

 

R A Š T A S

DĖL REGISTRUOJAMO TURTO PERLEIDIMO DOKUMENTŲ ĮFORMINIMO

 

1994 m. birželio 17 d. Nr. 43N

Vilnius

 

Finansų ministerijoje gautas Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Kelių policijos valdybos raštas, kuriuo informuojama, kad įmonės, realizuojančios transporto priemones arba teikiančios tarpininkavimo paslaugas gyventojams perkant ar parduodant transporto priemones, įformindamos pirkimo-pardavimo dokumentus nenurodo transporto priemonių pirkimo-pardavimo kainų. Dėl šios priežasties Kelių policijos registravimo padaliniai negali vykdyti nuo šių metų birželio 1 dienos įsigaliojusio Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl brangų turtą įsigijusių arba įsigyjančių Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų deklaravimo“ bei Vyriausybės 1994 m. balandžio 25 d. nutarimo Nr. 312 dėl šio įstatymo įgyvendinimo nuostatų.

Atsižvelgdama į tai, Finansų ministerija atkreipia visų ūkio subjektų ir gyventojų dėmesį, kad, sutinkamai su Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 43 straipsniu (Lietuvos Respublikos 1994 m. gegužės 17 d. įstatymo Nr. I-459 redakcija), įmonių, įstaigų ir organizacijų sandoriai su fiziniais asmenimis, taip pat fizinių asmenų tarpusavio sandoriai, kai sandorio suma jo sudarymo metu yra didesnė kaip 500 litų, išskyrus sandorius, kurie įvykdomi tuo pačiu metu, turi būti sudaromi rašytine forma. Šio kodekso 45 str. reglamentuota, kad rašytine forma sudaromus sandorius turi pasirašyti juos sudarą asmenys. Sandoriuose būtinai nurodoma kaina.

Todėl Kelių policijos registracijos padaliniai neturi teisės registruoti transporto priemonių, jei jų pirkimo-pardavimo ar kituose dokumentuose nenurodyta jų kaina (vertė) ir nėra abiejų sandorio dalyvių parašų.

Ši nuostata taikoma įforminant visų rūšių registruojamo turto perleidimo dokumentus, jeigu tai vykdoma ne notarine tvarka.

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                              EDUARDAS VILKELIS

______________