LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SAUSIO 15 D. NUTARIMO NR. 43 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS DERYBINIŲ POZICIJŲ DERYBOSE DĖL NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO
2002 m. sausio 14 d. Nr. 34
Vilnius
1. Iš dalies pakeisti Lietuvos Respublikos derybinę poziciją „Žemės ūkis“ (7 derybinis skyrius), patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 43 „Dėl Lietuvos Respublikos derybinių pozicijų derybose dėl narystės Europos Sąjungoje patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 6-165):
1.1. pripažinti netekusiomis galios skyriaus „Pereinamieji laikotarpiai“ pirmąją, trečiąją, aštuntąją ir dvyliktąją pastraipas;
1.2. skyriuje „Techniniai pritaikymai“:
1.2.1. išdėstyti pirmąją – trečiąją pastraipas taip:
„Lietuvos Respublika pastebi, jog didelė dalis paramos Integruotai administravimo ir kontrolės sistemai (IAKS) diegti teikiama per PHARE programą. Tai įgalina spartinti IAKS diegimo darbus Lietuvoje.
Įvertinusi IAKS kūrimo finansinius poreikius, kompleksiškumą, spartą ir Lietuvos apsisprendimą įdiegti šią sistemą nuo narystės ES datos, Lietuvos Respublika tikisi paramos iš ES, kad galėtų toliau didinti IAKS efektyvumą.
1.2.2. išdėstyti dešimtąją pastraipą taip:
„Lietuvos Respublika sutinka atsiimti prašymą dėl vynuogių veislių ir auginimo regionų, iš kurių importuojamas vynas gali būti naudojamas putojančio vyno gamybai, įtraukimo į sąrašą (Komisijos reglamentas 1907/85 EEB), jeigu bus visiškai liberalizuota prekyba vyno produktais tarp ES ir Lietuvos, ir prašo leisti importuoto vyno, kurio kilmės šalis – Moldova, naudojamo putojančio vyno gamybai, likučius sunaudoti putojančio vyno gamybai, o iš jų pagamintus produktus tiekti į rinką bei eksportuoti, kol pasibaigs jų atsargos“;
1.2.4. išdėstyti dvidešimtąją pastraipą taip:
1.3. skyriaus „1. Bendrosios nuostatos ir horizontaliosios priemonės“:
1.3.1. poskyrio „1.1. Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondas“ dalyje „II. ACQUIS perėmimas“:
1.3.1.1. išdėstyti antrąją pastraipą taip:
„Lietuvos Respublika bus pasirengusi įgyvendinti Integruotos administravimo ir kontrolės sistemos (IAKS) modelį nuo įstojimo į ES datos, tačiau pasilieka teisę tikslinti IAKS diegimo grafiką priklausomai nuo tolesnių derybų rezultatų. Lietuvos Respublika pastebi, jog didelė dalis paramos, skiriamos IAKS diegti, teikiama per PHARE programą. Tai įgalina spartinti IAKS diegimo darbus Lietuvoje. Įvertinusi IAKS kūrimo finansinius poreikius, kompleksiškumą, spartą ir Lietuvos apsisprendimą įdiegti šią sistemą nuo narystės ES datos, Lietuvos Respublika tikisi paramos iš ES, kad galėtų toliau didinti IAKS efektyvumą“;
1.3.2. poskyrio „1.2. Horizontaliosios priemonės“ poskirsnio „1.2.3. Ūkių apskaitos duomenų tinklas“ dalyje „II. ACQUIS perėmimas“ išdėstyti paskutinę pastraipą taip:
1.3.3. poskirsnio „1.2.5. Valstybės parama“ dalyje „II. ACQUIS perėmimas“:
1.3.3.1. išdėstyti antrąją – dvyliktąją pastraipas taip:
„Lietuvos Respublika yra pasirengusi laikytis ES rekomendacijų dėl valstybės paramos žemės ūkiui, ypač reikalavimų, nurodytų Europos Bendrijų sutarties 87–89 straipsniuose ir Tarybos reglamento 1257/1999 EB „Dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo“ 51 straipsnyje, tačiau norėtų išsaugoti valstybės paramą šiose srityse:
1.4. skyriaus „2. Bendrosios rinkos organizavimas“ poskyrio „2.7. Vynas ir alkoholis“:
1.4.1. skirsnio „2.7.1. Vynas“ dalyje „II. ACQUIS perėmimas „:
1.4.1.1. išdėstyti tekstą nuo penktosios pastraipos taip:
Lietuvos Respublika sutinka atsiimti prašymą dėl vynuogių veislių ir auginimo regionų, iš kurių importuojamas vynas gali būti naudojamas putojančio vyno gamybai, įtraukimo į sąrašą (Komisijos reglamentas 1907/85 EEB), jeigu bus visiškai liberalizuota prekyba vyno produktais tarp ES ir Lietuvos, ir prašo leisti importuoto vyno, kurio kilmės šalis – Moldova, naudojamo putojančio vyno gamybai, likučius sunaudoti putojančio vyno gamybai, o iš jų pagamintus produktus tiekti į rinką bei eksportuoti, kol pasibaigs jų atsargos.
Lietuva nuo 1980 metų, kai buvo pradėta putojančio vyno gamyba, importuoja vynuogių vyną, skirtą putojančio vyno gamybai, iš Moldovos. 1995–2000 metais vyno, skirto putojančio vyno gamybai, iš Moldovos buvo importuota apie 450 tūkst. hektolitrų, tai yra apie 90 tūkst. hektolitrų per metus.
1.5. skyriaus „4. Veterinarija, gyvulių veislininkystė ir fitosanitarija“ poskyrio „4.1. Veterinarija ir gyvulių veislininkystė“:
1.5.1. skirsnio „4.1.1. Veterinarija“ dalyje „I. Sektoriaus aprašymas ir ACQUIS perėmimas“:
1.5.1.2. nurodytosios dalies 1 punkte:
1.5.1.2.2. papildyti nurodytąjį punktą šia pastraipa:
1.5.2. poskyrio „4.2. Fitosanitarija“ skirsnio „4.2.1. Sėklos ir sodinamoji medžiaga“ dalyje „II. ACQUIS perėmimas“:
1.5.2.1. išdėstyti antrąją pastraipą taip:
1.5.2.3. išdėstyti devintąją pastraipą taip:
1.6. nurodytosios derybinės pozicijos 2 priede „Svarbūs Lietuvos ūkiui teisės aktai ir pozicija, kuri bus teikiama Europos Komisijos Vykdomajam komitetui“:
1.7. papildyti nurodytosios derybinės pozicijos 3 priedo „Prašymai Vadybos komitetui“ antrąjį, trečiąjį ir ketvirtąjį prašymus šia pastraipa:
1.8. pripažinti netekusiu galios nurodytosios derybinės pozicijos 7 priedo „Veiksmų planas iki įstojimo į ES ir prašomu pereinamuoju laikotarpiu (veterinarijos sritis)“ 1 punktą (įskaitant jo lentelės 1–8 punktus) ir buvusius šio priedo 2–5 punktus laikyti 1–4 punktais;
2. Pavesti Užsienio reikalų ministerijai ir Europos komitetui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės informuoti Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą konferenciją apie šio nutarimo 1 punkte nurodytus derybinės pozicijos „Žemės ūkis“ (7 derybinis skyrius) pakeitimus.
3. Pavesti Žemės ūkio ministerijai patikslinti, kiek reikės lėšų Integruotai administravimo ir kontrolės sistemai (IAKS) įdiegti, atsižvelgiant į tarptautinę paramą pasirengimui administruoti Europos Sąjungos bendrąją žemės ūkio politiką.