LIETUVOS RESPUBLIKOS DRAUDIMO PRIEŽIŪROS KOMISIJA

 

N U T A R I M A S

DĖL DALYVIŲ INFORMAVIMO APIE DRAUDIMO ĮMONĖS KETINIMĄ PERLEISTI TEISES IR PAREIGAS, ATSIRANDANČIAS IŠ PENSIJŲ KAUPIMO SUTARČIŲ, BEI LEIDIMO PERLEISTI TEISES IR PAREIGAS, ATSIRANDANČIAS IŠ PENSIJŲ KAUPIMO SUTARČIŲ, IŠDAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2004 m. balandžio 13 d. Nr. N-41

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatymo (Žin., 2003, Nr. 75-3472) 20 straipsnio 3 dalimi ir 28 straipsnio 1 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisija nutaria:

Patvirtinti Dalyvių informavimo apie draudimo įmonės ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, bei leidimo perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, išdavimo tvarką (pridedama).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

DRAUDIMO PRIEŽIŪROS

KOMISIJOS PIRMININKAS                                            EDVINAS VASILIS-VASILIAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

draudimo priežiūros komisijos

2004 m. balandžio 13 d. nutarimu Nr. N-41

 

DALYVIŲ INFORMAVIMO APIE DRAUDIMO ĮMONĖS KETINIMĄ PERLEISTI TEISES IR PAREIGAS, ATSIRANDANČIAS IŠ PENSIJŲ KAUPIMO SUTARČIŲ, BEI LEIDIMO PERLEISTI TEISES IR PAREIGAS, ATSIRANDANČIAS IŠ PENSIJŲ KAUPIMO SUTARČIŲ, IŠDAVIMO TVARKA

 

1. Dalyvių informavimo apie draudimo įmonės ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, bei leidimo perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, išdavimo tvarka (toliau – tvarka) nustato dalyvių informavimo apie draudimo įmonės ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, tvarką ir terminus bei leidimo perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, išdavimo tvarką.

2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatyme (Žin., 2003, Nr. 75-3472) vartojamas sąvokas.

3. Draudimo įmonė apie ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, privalo savo lėšomis paskelbti tris kartus ne mažesniais kaip trisdešimties dienų intervalais paskutinės žinomos dalyvių gyvenamosios vietos laikraščiuose ir dviejuose pagrindiniuose Lietuvos Respublikos dienraščiuose, platinamuose visoje Lietuvos Respublikoje arba paskelbti dviejuose pagrindiniuose Lietuvos Respublikos dienraščiuose, platinamuose visoje Lietuvos Respublikoje, vieną kartą ir pranešti visiems dalyviams pasirašytinai ar registruotu laišku. Jeigu draudimo įmonei yra iškelta bankroto byla ar teismas priėmė sprendimą likviduoti draudimo įmonę apie ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, draudimo įmonė privalo savo lėšomis paskelbti dviejuose pagrindiniuose Lietuvos Respublikos dienraščiuose, platinamuose visoje Lietuvos Respublikoje, vieną kartą. Draudimo įmonė apie ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, privalo raštu pranešti Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijai (toliau – Priežiūros komisija) ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai.

4. Preziumuojama, kad šios tvarkos 3 punkte numatyta pareiga įvykdyta praėjus 30 dienų nuo paskutinio paskelbimo ar pranešimo išsiuntimo arba įteikimo dienos.

5. Skelbime apie ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, turi būti nurodyti:

5.1. pensijų kaupimo bendrovių, ketinančių perleisti ir priimti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, duomenys (pavadinimas, adresas, kodas, telefonas, faksas, elektroninis paštas);

5.2. ketinamų perleisti teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, pensijų fondo pavadinimas;

5.3. informacija apie dalyvių teisę teisės aktų nustatyta tvarka pareikšti draudimo įmonei savo prieštaravimą dėl ketinimo perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, bei informacija apie dalyvių teisę teisės aktų nustatyta tvarka patiems pereiti į kitą pensijų kaupimo bendrovę be atskaitymų iš jų pensijų turto, numatytų Pensijų kaupimo įstatyme.

6. Jei draudimo įmonė netinkamai įvykdė šios tvarkos 3 ir 5 punktuose nustatytus reikalavimus, Priežiūros komisija turi teisę pareikalauti, kad draudimo įmonė apie ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, paskelbtų pakartotinai arba informuotų visus dalyvius pasirašytinai ar registruotu laišku.

7. Pasibaigus šios tvarkos 4 punkte nustatytam terminui, draudimo įmonė, ketinanti perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, privalo kreiptis į Priežiūros komisiją dėl leidimo perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, išdavimo bei pateikti:

7.1. prašymą išduoti leidimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, kuriame turi būti nurodyti:

7.1.1. pensijų kaupimo bendrovių, ketinančių perleisti ir priimti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, pavadinimai, buveinių adresai, telefonai;

7.1.2. paaiškinimai, kodėl teisės ir pareigos, atsirandančios iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidžiamos kitai pensijų kaupimo bendrovei, kokią reikšmę ir įtaką teisių ir pareigų perleidimas ir priėmimas turės pensijų kaupimo bendrovių veiklai, finansinei padėčiai, taip pat dalyvių interesams;

7.1.3. pridedamų dokumentų sąrašas;

7.2. dokumentus, įrodančius, kad draudimo įmonė apie ketinimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, informavo dalyvius šios tvarkos 3 ir 5 punktuose nustatyta tvarka, taip pat ketinamų perleisti sutarčių dalyvių raštu pateiktus prieštaravimus dėl teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidimo bei informaciją, kiek dalyvių pasinaudojo teise pereiti į kitą pensijų kaupimo bendrovę;

7.3. dokumentus, kuriuose būtų nurodyta:

7.3.1. perleidžiamų teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, pensijų fondų taisyklių pavadinimai, perduodamo pensijų turto vertė;

7.3.2. perduodamo pensijų turto sudėtis;

7.3.3. pensijų kaupimo bendrovės, priimančios teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, kompetetingo organo sutikimas priimti iš perleidžiančios draudimo įmonės teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, bei su jomis susijusį pensijų turtą;

7.4. draudimo įmonės kompetentingo organo sprendimas perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, kitai pensijų kaupimo bendrovei arba jo nuorašas.

7.5. teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidimo sutarties projektas;

8. Jeigu perleidžiamos teisės ir pareigos, atsirandančios iš pensijų kaupimo sutarčių, pagal kurias perleidžianti draudimo įmonė buvo įsipareigojusi dalyviams garantuoti tam tikrą pajamingumą, priimanti teises ir pareigas pensijų kaupimo bendrovė privalo pateikti išsamų, motyvuotą rašytinį pagrindimą, kaip bus užtikrinamas pensijų kaupimo sutartyse numatytas garantuotas pajamingumas.

9. Dokumentų pateikimą Priežiūros komisijai reglamentuoja Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos 2004 m. sausio 13 d. nutarimas Nr. N-3 „Dėl Bendrųjų reikalavimų Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijai pateikiamiems dokumentams patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 12-369).

10. Leidimą perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, Priežiūros komisija išduoda per 1 mėnesį nuo kreipimosi, jei:

10.1. pateikti visi šioje tvarkoje nustatyti bei Priežiūros komisijos papildomai pareikalauti dokumentai ir informacija;

10.2. pensijų kaupimo bendrovė, priimanti teises ir pareigas, prisiima visas teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, bei su jomis susijusį pensijų turtą;

10.3. teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidimas neturės neigiamos įtakos perleidžiančios teises ir pareigas draudimo įmonės valdomo pensijų fondo dalyvių turtiniams interesams;

10.4. teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidimas neprieštarauja įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytiems reikalavimams.

11. Priežiūros komisija išduodama leidimą nustato terminą, per kurį teisės ir pareigos privalo būti perleistos. Leidimas perleisti teises ir pareigas, atsirandančias iš pensijų kaupimo sutarčių, skelbiamas „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.

12. Draudimo įmonė, sudariusi teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidimo sutartį, privalo per 10 dienų pateikti jos originalą ar patvirtintą nuorašą Priežiūros komisijai.

13. Pasibaigus teisių ir pareigų, atsirandančių iš pensijų kaupimo sutarčių, perleidimui draudimo įmonė privalo ne vėliau kaip per 10 dienų apie tai informuoti Priežiūros komisiją.

______________