LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PILIEČIŲ IR KITŲ ASMENŲ APTARNAVIMO POLICIJOS DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. kovo 21 d. Nr. 5-V-184

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 60-1945), Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių įstaigų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 10-236), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugsėjo 25 d. nutarimo Nr. 1491 „Dėl Piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo viešojo administravimo ir kitose institucijose pavyzdinės tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 95-4105), Lietuvos policijos generalinio komisaro 2002 m. balandžio 25 d. įsakymu Nr. 217 patvirtinto Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos darbo reglamento nuostatomis:

1. Tvirtinu Piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos taisykles (pridedama).

2. Skiriu atsakingus už piliečių ir kitų asmenų aptarnavimą Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) atstovus:

2.1. Policijos departamento Bendrąjį skyrių;

2.2. Policijos departamento Policijos informacijos valdybą.

3. Įpareigoju:

3.1. šio įsakymo 1 punktu patvirtintomis taisyklėmis vadovautis Policijos departamentą, Lietuvos kriminalinės policijos biurą ir Lietuvos policijos logistikos centrą;

3.2. Lietuvos policijos logistikos centrą:

3.2.1. pagaminti ir aprūpinti šio įsakymo 3.1 punkte išvardytas policijos įstaigas piliečių ir kitų asmenų pageidavimų, pasiūlymų ir pastabų knygomis (laisvos formos);

3.2.2. Policijos departamento fojė tvarkyti stendą ir rodyklę apie pastate, Saltoniškių g. 19, esančias įstaigas, padalinius, jų vadovus (pareigos, vardas, pavardė, telefono numeris).

3.3. Policijos departamento Policijos informacijos valdybą paskelbti ir tvarkyti Policijos departamento interneto svetainėje informaciją apie Policijos departamento atstovus, atsakingus už asmenų aptarnavimą: adresus, telefonų bei faksų numerius ir priėmimo valandas, kokiais klausimais galima kreiptis.

4. Pripažįstu netekusiais galios:

4.1. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2002 m. gruodžio 10 d. įsakymą Nr. 638 „Dėl piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos“;

4.2. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 16 d. įsakymą Nr. V-341 „Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2002 m. gruodžio 10 d. įsakymo Nr. 638 „Dėl piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos“ pakeitimo“;

4.3. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2006 m. sausio 4 d. įsakymą Nr. 5-V-11 „Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2002 m. gruodžio 10 d. įsakymo Nr. 638 „Dėl piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos“ pakeitimo“.

5. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento interneto svetainėje.

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2006 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. 5-V-184

 

PILIEČIŲ IR KITŲ ASMENŲ APTARNAVIMO POLICIJOS DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja piliečių ir kitų asmenų (toliau – asmenys) aptarnavimą Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas), Lietuvos kriminalinės policijos biure ir Lietuvos policijos logistikos centre.

2. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Asmenų aptarnavimas veikla, apimanti asmenų aptarnavimą jiems atvykus į Policijos departamentą, informacijos teikimą telefonu, prašymų ir skundų, gautų tiesiai iš asmenų ar atsiųstų paštu ir kitomis susižinojimo priemonėmis nagrinėjimą, priimtų sprendimų įforminimą ir perdavimą asmenims.

2.2. Pareiškėjas fizinis ar juridinis asmuo, įteikęs ar atsiuntęs Policijos departamentui rašytinį prašymą ar skundą.

2.3. Prašymas asmens kreipimasis raštu ar žodžiu į Policijos departamentą, prašant priimti individualų administracinį aktą, išduoti dokumentą, patvirtinantį tam tikrą juridinį faktą, ar atlikti kitus administracinius veiksmus; išdėstant asmens norą, pageidavimą, nuostatą tam tikru klausimu; pranešant apie Policijos departamento veiklos trūkumus, valstybės tarnautojų ar darbuotojų piktnaudžiavimą ar neteisėtus veiksmus, kurie susiję su valstybės ar daugelio žmonių, o ne konkretaus asmens, interesų ir teisių pažeidimu; pateikiant pasiūlymus ką nors pagerinti viešojo administravimo, viešųjų paslaugų teikimo ar kitose srityse; atkreipiant dėmesį į tam tikrą padėtį ir siūlant ką nors tobulinti, pakeisti, nuveikti ar susilaikyti nuo veiklos.

2.4. Privati informacija informacija apie žmogaus asmeninį ir jo šeimos gyvenimą, jo sveikatą, tikėjimą, rasę, partiškumą, kita su asmens garbe ir orumu susijusi ir pagal teisės aktus neskelbtina informacija apie žmogaus privatų gyvenimą.

2.5. Skundas kreipimasis į Policijos departamentą, nurodant, kad yra pažeistos asmens teisės ar teisėti interesai, ir prašant juos apginti.

3. Policijos departamento valstybės tarnautojai ir kiti darbuotojai, teikdami asmenims informaciją telefonu, nagrinėdami jų prašymus ir skundus, privalo vadovautis pagarbos žmogaus teisėms, teisingumo, sąžiningumo ir protingumo, taip pat Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme (Žin., 1999, Nr. 60-1945) įtvirtintais įstatymo viršenybės, objektyvumo, nešališkumo, proporcionalumo, nepiktnaudžiavimo valdžia ir tarnybinio bendradarbiavimo principais.

4. Policijos departamente nagrinėjami tokie rašytiniai prašymai ir skundai, kurie tvarkingi ir įskaitomi, pareiškėjo parašyti valstybine (lietuvių) kalba, nurodytas vardas, pavardė ir tikslus adresas, kuriuo jis pageidautų gauti atsakymą, taip pat telefonas (jeigu pareiškėjas jį turi). Taip pat nagrinėjami prašymai ir skundai, pateikti elektroniniu paštu. Neįskaitomi, nesuprantamai išdėstyti prašymai ir skundai grąžinami pareiškėjui ir nurodoma grąžinimo priežastis.

5. Prašymai ir skundai, kuriuose nenurodytas pareiškėjo vardas ir pavardė, nenurodytas adresas arba pareiškėjo nepasirašyti, ir elektroniniu paštu gauti prašymai ir skundai, kai neįmanoma nustatyti siuntusio asmens elektroninio pašto adreso, policijos generalinio komisaro ar jo įgalioto asmens, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos logistikos centro vadovų ar jų įgaliotų asmenų sprendimu paliekami nenagrinėti.

6. Nevalstybine kalba gauti prašymai ir skundai nagrinėjami bendra tvarka. Į lietuvių kalbą gautą prašymą ar skundą išverčia Policijos departamento Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos (toliau – Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba) pakviestas darbuotojas. Kai asmuo nemoka kalbėti ar nesupranta valstybinės kalbos, Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba pagal galimybes turi pakviesti vertėją, sugebantį versti į asmeniui suprantamą kalbą. Pareiškėjui atsakoma valstybine kalba.

7. Kai asmuo dėl sensorinio ar kalbos sutrikimo negali suprantamai išreikšti savo minčių, Bendrojo skyriaus priimamojo darbuotojas turi organizuoti, kad dalyvautų vertėjas.

8. Asmeniui ir pareiškėjui neteikiama privati informacija apie kitus asmenis.

 

II. ASMENŲ APTARNAVIMAS JIEMS ATVYKUS Į POLICIJOS DEPARTAMENTĄ

 

9. Atvykę į Policijos departamentą (Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius) asmenys prašymus ir skundus gali pateikti tiek raštu, tiek žodžiu Policijos departamento Bendrojo skyriaus (toliau – Bendrasis skyrius) priimamajame. Žodiniai prašymai priimami tik tais atvejais, kai juos galima išnagrinėti ir spręsti tuoj pat, nepažeidžiant asmens ir Policijos departamento interesų.

10. Asmenų aptarnavimo klausimas jų pageidavimu derinamas iš anksto telefonu (8 ~ 5) 271 9731, el. paštu info@policija. lt ar kita ryšių priemone.

11. Asmenims, pageidaujantiems užsirašyti į priėmimą pas policijos generalinį komisarą, Bendrojo skyriaus priimamojo viršininkas rekomenduoja kreiptis į teritorinę policijos įstaigą pagal asmens gyvenamąją vietą, o joje neišsprendus problemos – į aukštesnės pakopos policijos komisariatą.

12. Asmenys, dėl pagrįstų priežasčių nepatenkinti jų gyvenamosios vietos ir aukštesnės pakopos policijos komisariato pareigūnų veiksmais ar prašymų nagrinėjimo rezultatais, pageidaujantys problemą išdėstyti žodžiu Policijos departamento vadovybei, apie tai iš anksto informuoja Bendrojo skyriaus priimamojo viršininką, su juo suderina priėmimo laiką. Bendrojo skyriaus priimamojo viršininkas šiems asmenims rekomenduoja prieš 10 kalendorinių dienų pateikti Policijos departamentui turimą teritorinio ir aukštesnės pakopos policijos komisariato ar kitą medžiagą apie šios problemos nagrinėjimo rezultatus. Per 7 dienas Policijos departamento struktūrinio padalinio vadovas ar jo įgaliotas asmuo privalo surinkti su prašymu ar skundu susijusią informaciją, išsiaiškinti problemos esmę ir apie tai informuoti Bendrojo skyriaus priimamojo viršininką. Preliminaraus patikrinimo metu iš esmės pavykus teigiamai išspręsti pareiškėjo problemą, Bendrojo skyriaus priimamojo viršininkas apie tai informuoja pareiškėją. Jei pareiškėjas vis tiek nori patekti į priėmimą, tai procedūros vykdomos nustatyta tvarka.

13. Jei asmenys pageidauja operatyviai išspręsti jų skunduose ar prašymuose išdėstytas problemas, Bendrojo skyriaus priimamojo viršininkas rekomenduoja asmenims kreiptis į policijos generalinio komisaro pavaduotojus ar patarėjus bei struktūrinių padalinių, pagal kompetenciją atsakingų už šių problemų sprendimą, vadovus. Jei pareiškėjas primygtinai reikalauja, jį priima policijos generalinis komisaras. Policijos generaliniam komisarui iš anksto pateikiama asmens skundo ar prašymo preliminaraus patikrinimo medžiaga ir jo nurodymu kompetentingas pareigūnas bet kuriuo metu gali būti pakviestas dalyvauti priėmime ir nedelsiant imtis spręsti problemą.

14. Jei asmuo atvyksta į Policijos departamentą ir reikalauja susitikti su Policijos departamento vadovybe prieš tai nepranešęs Bendrojo skyriaus priimamojo viršininkui, šis nedelsdamas išsiaiškina problemos esmę ir informuoja Policijos departamento struktūrinio padalinio, kompetentingo spręsti asmens problemą, vadovą, kuris privalo priimti atvykusį asmenį pats arba pavesti tai kitam vadovaujamo padalinio darbuotojui.

 

III. PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ REGISTRAVIMAS, JŲ PERDAVIMAS NAGRINĖTI

 

15. Prašymai ir skundai, gauti tiesiogiai iš asmens ar atsiųsti paštu, faksu, turi būti užregistruoti atitinkamame registre arba įrašyti kompiuterinėse laikmenose. Ant prašymo ar skundo dedamas registracijos spaudas, jame įrašoma prašymo ar skundo gavimo data ir registracijos numeris. Prašymo ar skundo registracijos numerį sudaro registro identifikavimo žymuo pagal patvirtintą Policijos departamento dokumentų registrų sąrašą (Policijos departamento kodas pagal Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Bendrojo departamento parengtą ir teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą klasifikatorių) ir gauto prašymo ar skundo registravimo eilės numeris, skaičiuojant nuo kalendorinių metų pradžios, pavyzdžiui, Nr. 5-AP-1, Nr. 5-AP-2, Nr. 5-AP-3 ir t. t.

16. Prašymai ir skundai, gauti elektroniniu paštu, registruojami, jeigu jie atitinka šių Taisyklių 2.3 ir 2.5 punktuose numatytus požymius. Kiti prašymai ir skundai, gauti elektroniniu paštu, neregistruojami. Į tokiu būdu gautus prašymus ar skundus pagal kompetenciją atsako Policijos departamento darbuotojas.

17. Vykdytojas (jei rezoliucijoje nurodyti keli vykdytojai – pirmasis pagal sąrašą), kuriam pavesta tiesiogiai nagrinėti prašymą ar skundą, nedelsdamas apie tai raštu arba elektroniniu paštu (pareiškėjo pageidavimu) informuoja prašymo ar skundo pateikėją, nurodydamas šiuos duomenis: prašymo ar skundo priėmimo datą, valstybės tarnautojo, kuriam pavesta nagrinėti prašymą ar skundą, vardą, pavardę, telefono numerį, prašymo ar skundo registracijos numerį.

18. Asmeniui, tiesiogiai pateikusiam rašytinį prašymą ar skundą Bendrojo skyriaus priimamajame, jei jis to pageidauja, įteikiama prašymo ar skundo kopija, pažymėta registracijos spaudu.

19. Prašymai ir skundai, kuriuos turi nagrinėti žemesnės pagal pavaldumą policijos įstaigos ar kitos institucijos, kompetentingos spręsti prašyme ar skunde išdėstytus klausimus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo Policijos departamente datos persiunčiami nagrinėti šioms įstaigoms. Apie tai pranešama pareiškėjui. Prašymai ir skundai, kuriuose yra privačios informacijos, persiunčiami nagrinėti kitoms įstaigoms tik atsiklausus pareiškėjo. Šiuo atveju 5 darbo dienų terminas skaičiuojamas nuo pareiškėjo sutikimo persiųsti prašymą gavimo datos. Jeigu per 10 darbo dienų iš pareiškėjo sutikimas negaunamas, prašymas ar skundas grąžinamas pareiškėjui (nurodoma grąžinimo priežastis).

Jeigu prašymo ar skundo nagrinėjimas susijęs su komisijos sudarymu, posėdžio sušaukimu ar kitomis organizacinėmis priemonėmis, dėl kurių atsakymo pateikimas asmeniui gali užsitęsti ilgiau kaip 30 dienų nuo prašymo ar skundo Policijos departamente gavimo datos, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo ar skundo gavimo datos apie tai raštu informuojamas pareiškėjas, nurodant prašymo ar skundo gavimo datą, registracijos numerį, prašymą ar skundą nagrinėjančio valstybės tarnautojo pareigas, vardą ir pavardę, darbo telefono numerį.

20. Tuo atveju, kai nėra institucijos, kuri pagal savo kompetenciją turėtų nagrinėti prašymą ar skundą, prašymas ar skundas per 5 darbo dienas nuo jo gavimo Policijos departamente datos grąžinamas pareiškėjui (nurodoma grąžinimo priežastis). Persiunčiant prašymus ir skundus, kuriuose yra privačios informacijos, laikomasi šių Taisyklių 19 punkte nustatytų apribojimų.

21. Prašymai ir skundai nepersiunčiami nagrinėti institucijoms ar valstybės tarnautojams ir kitiems darbuotojams, kurių veiksmai skundžiami.

22. Užregistruoti prašymai ir skundai policijos generalinio komisaro ar jo įgalioto atstovo nustatyta tvarka pagal kompetenciją perduodami nagrinėti Policijos departamento padaliniams.

 

IV. PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

23. Asmenų skundai nagrinėjami pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo Trečiajame skirsnyje nustatytą administracinę procedūrą.

24. Prašymas ar skundas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jo gavimo Policijos departamente datos, išskyrus tuos atvejus, kai įstatymų nustatyta kitaip arba prašymo ar skundo nagrinėjimas yra susijęs su komisijos sudarymu, posėdžio sušaukimu ar kitomis organizacinėmis priemonėmis, dėl kurių atsakymo pateikimas asmeniui gali užsitęsti ilgiau kaip 30 dienų nuo prašymo ar skundo gavimo Policijos departamente datos.

25. Prašymo ar skundo, adresuoto keliems Policijos departamento padaliniams ir priklausančio kelių padalinių kompetencijai, nagrinėjimą organizuoja pirmasis adresatas, kuris apibendrina siūlomą sprendimą dėl prašyme ar skunde keliamo klausimo. Kiti padaliniai pagal savo kompetenciją privalo nedelsdami pateikti pasiūlymus dėl prašymo ar skundo sprendimo be atskiro pirmojo adresato prašymo (reikalavimo).

26. Valstybės politikų, Lietuvos Respublikos Prezidento ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos persiųsti prašymai ir skundai turi būti išnagrinėti per 30 dienų, o Lietuvos Respublikos Seimo persiųsti – per 20 dienų nuo jų gavimo Policijos departamente datos. Valstybės politikai ir nurodytos įstaigos informuojamos apie prašymo ar skundo nagrinėjimo eigą per jų nustatytą terminą.

27. Kartotiniai prašymai ir skundai nenagrinėjami, jeigu juose nenurodoma naujų aplinkybių, sudarančių prašymo pagrindą, ir nėra įtikinamų argumentų, kad Policijos departamento sprendimas dėl ankstesnio prašymo ar skundo išnagrinėjimo yra neteisingas. Tuo atveju per 5 darbo dienas nuo kartotinio prašymo ar skundo gavimo Policijos departamente datos pareiškėjui pranešama, kad jo prašymas ar skundas nebus nagrinėjamas, nurodomos priežastys ir apskundimo tvarka.

 

V. SPRENDIMŲ DĖL IŠNAGRINĖTŲ PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ ĮFORMINIMAS

 

28. Sprendimai dėl išnagrinėtų prašymų priimti individualų administracinį aktą, išduoti dokumentą, patvirtinantį tam tikrą juridinį faktą ar atlikti kitus administracinius veiksmus įforminami policijos generalinio komisaro ar jo įgalioto asmens įsakymu, išvada, tarnybiniu pranešimu ar kitokiu sprendimą patvirtinančiu dokumentu, atitinkančiu prašymo esmę.

29. Sprendimai dėl išnagrinėtų prašymų, kuriuose išdėstytos pareiškėjo nuostatos tam tikru klausimu ir kuriais pranešama apie Policijos departamento veiklos trūkumus, valstybės tarnautojų ar kitų darbuotojų piktnaudžiavimą ar neteisėtus veiksmus, susijusius su valstybės ar daugelio žmonių, o ne konkretaus asmens, interesų ir teisių pažeidimu, taip pat sprendimai dėl prašymų, kuriuose pateikiami pasiūlymai ką nors gerinti viešojo administravimo, viešųjų paslaugų teikimo ar kitose srityse, atkreipiamas dėmesys į tam tikrą būklę ir siūloma ką nors patobulinti, pakeisti, nuveikti ar susilaikyti nuo veiklos, įforminami laisvos formos raštu, kuriame turi būti motyvuotai atsakyta į visus pareiškėjo keliamus klausimus, nurodyta, kokių priemonių buvo (ar bus) imtasi ir kas atsakingas už jų įgyvendinimą.

30. Sprendimai dėl išnagrinėtų skundų, kiti administraciniai veiksmai įforminami atsižvelgiant į administracinio veiksmo turinį.

31. Apie prašymo ar skundo išnagrinėjimą ir priimtą sprendimą pareiškėjui turi būti pranešta registruotu laišku, paprastu laišku arba atitinkamas dokumentas pareiškėjui įteikiamas asmeniškai. Kokiu būdu informuoti pareiškėją, sprendžia policijos generalinis komisaras ar jo įgaliotas asmuo, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos logistikos centro vadovai ar jų įgalioti asmenys.

32. Pranešime apie nepatenkintą prašymą ar skundą turi būti nurodyti prašymo ar skundo nepatenkinimo motyvai, pagrįsti teisės aktų nuostatomis, taip pat kur ir kokia tvarka gali būti apskųstas šis sprendimas.

 

VI. SPRENDIMŲ DĖL IŠNAGRINĖTŲ PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ APSKUNDIMAS

 

33. Jeigu pareiškėjas nesutinka su priimtu sprendimu dėl prašymo, jis turi teisę paduoti skundą policijos generaliniam komisarui, kuris privalo jį nagrinėti, laikydamasis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme nustatytų administracinės procedūros reikalavimų, arba paduoti skundą Administracinių ginčų komisijai ar Administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

34. Jeigu pareiškėjas nesutinka su sprendimu dėl išnagrinėto jo skundo, jis turi teisę paduoti skundą Administracinių ginčų komisijai ar Administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

35. Jeigu per nustatytą prašymo ar skundo nagrinėjimo terminą sprendimas nėra priimamas, pareiškėjas turi teisę tai apskųsti Administracinių ginčų komisijai ar Administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

VII. INFORMACIJOS TEIKIMAS TELEFONU

 

36. Taupant asmenų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo laiką, policijos generalinio komisaro sprendimu Bendrojo skyriaus priimamajame yra paskiriamas darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą asmenims telefonu (8 ~ 5) 271 9731, ir Policijos informacijos valdyboje įvesta atskira telefono linija (8 ~ 5) 271 7967.

37. Teikiant informaciją asmenims telefonu Policijos departamento darbuotojų uždavinys – orientuoti asmenį, kuris kreipiasi į Policijos departamentą, kad operatyviai ir kvalifikuotai būtų išspręstas jo keliamas klausimas, gebėti trumpai ir suprantamai jam paaiškinti:

37.1. ar Policijos departamentas kompetentingas spręsti asmeniui rūpimą klausimą;

37.2. kokius dokumentus (pažymą, pareiškimą, kitus dokumentus) ir kaip (asmeniškai ar paštu) reikia pateikti, kad asmens klausimas būtų išnagrinėtas ir išspręstas;

37.3. į kokią kitą instituciją asmuo gali kreiptis, jeigu Policijos departamentas nekompetentingas spręsti asmeniui rūpimo klausimo, ir nurodyti tos institucijos adresą bei telefono numerį.

38. Bendrojo skyriaus priimamojo ir Policijos informacijos valdybos darbuotojai gali teikti ir kitą asmens pageidaujamą viešą informaciją, kuria disponuoja Policijos departamentas ir kurią asmuo turi teisę gauti pagal Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių įstaigų įstatymą (Žin., 2000, Nr. 10-236).

39. Darbuotojai, atsakingi už informacijos teikimą asmenims telefonu, turi laikytis šių taisyklių:

39.1. pakelti telefono ragelį ne vėliau kaip prieš trečią skambutį;

39.2. prisistatyti skambinančiajam;

39.3. atidžiai išklausyti asmenį, prireikus paprašyti patikslinti kreipimosi esmę;

39.4. aiškiai ir tiksliai atsakyti į asmens klausimus;

39.5. pasistengti iš karto atsakyti į klausimą, prireikus laiko išsamiam atsakymui parengti, tiksliai nurodyti kito ryšio telefonu ar kita ryšių priemone laiką;

39.6. ramiai kalbėtis, mandagiai atsisveikinti.

 

VIII. ASMENŲ APTARNAVIMO KOKYBĖS VERTINIMAS

 

40. Policijos generalinis komisaras ar jo įgaliotas asmuo reguliariai nagrinėja asmenų pageidavimų, pasiūlymų ir pastabų knygos įrašus, ne rečiau kaip kartą per metus pasirinktinai organizuoja anoniminę asmenų apklausą, kad sužinotų:

40.1. ar jie pakankamai informuoti apie Policijos departamento darbo laiką;

40.2. ar jiems patogus Policijos departamente nustatytas priėmimo laikas;

40.3. ar jiems tenka ilgai laukti priėmimo;

40.4. ar mandagiai jie buvo aptarnaujami;

40.5. ar jiems rūpimi klausimai buvo išspręsti pakankamai kvalifikuotai;

40.6. ar juos patenkino atsakymų į prašymus ir skundus pateikimo terminai;

40.7. ar jie buvo informuoti apie veiksmus, kurių Policijos departamentas ėmėsi jų klausimams spręsti.

 

41. Gali būti pateikta ir kitų su asmenų aptarnavimu susijusių klausimų.

42. Apklausos duomenys ir kita gauta informacija panaudojami asmenų aptarnavimo kokybei gerinti.

______________