LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2003 M. KOVO 12 D. ĮSAKYMO Nr. 114 „DĖL PRIVAČIŲ MIŠKŲ SAVININKŲ ŠVIETIMO, MOKYMO IR KONSULTAVIMO PERSPEKTYVINĖS PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. liepos 2 d. Nr. D1-369

Vilnius

 

Pakeičiu:

1. Privačių miškų savininkų švietimo, mokymo ir konsultavimo perspektyvinę programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. 114 „Dėl Privačių miškų savininkų švietimo, mokymo ir konsultavimo perspektyvinės programos patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 31-1291):

1.1. Išdėstau 1 punktą taip:

1. Vykdant žemės (miškų) reformą, privačių miškų plotas ir jų savininkų skaičius Lietuvoje nuolat didėja. 2003 m. sausio 1 d. šalyje buvo įregistruota 183,4 tūkst. privačių miškų savininkų, o privačių miškų plotas siekė 586 tūkst. ha. Privatūs miškai užima apie 29 procentus visų šalies miškų ploto, o vidutinis privačios miško valdos dydis yra tik 4,5 ha. Lietuvoje vyrauja smulkios privačios miško valdos. Privačių miškų savininkai (toliau – Miško savininkai), turintys iki 5 ha miško, sudaro daugiau nei 80 procentų bendro visų miško savininkų skaičiaus ir valdo daugiau nei 40 procentų bendro privačių miškų ploto. Miško savininkų apklausų duomenimis miškininkystės žinių bei ūkininkavimo miškuose patirties stoką savininkai nurodo kaip vieną svarbiausių problemų privataus miškų ūkio sektoriuje. Miško savininkų konsultavimas yra pavestas regionų aplinkos apsaugos departamentams, mokymus organizuoja miškų urėdijos, Lietuvos miško savininkų asociacija ir Privačių miškų plėtros centras, Privačių miškų savininkų asociacija, Lietuvos žemės ūkio universitetas, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija. Per pastarąjį dešimtmetį įvarius Miško savininkų mokymo kursus baigė apie 15 tūkst. asmenų, t.y. apie 8 procentai visų privačių miškų savininkų. Tačiau vieningos Miško savininkų švietimo, mokymo ir konsultavimo sistemos nėra. Miško savininkų švietimo, mokymo ir konsultavimo perspektyvinė programa sudaro sąlygas efektyviau koordinuoti Miško savininkų švietimo, mokymo ir konsultavimo procesą.“

1.2. Išdėstau 8.2. punktą taip:

8.2. Regionų aplinkos apsaugos departamentai:“

1.3. Išdėstau 9.3. punktą taip:

9.3. Mokymo ir konsultavimo specialistai periodiškai turi lankyti Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškų fakulteto ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Miškininkystės informacinio centro organizuojamus dviejų savaičių profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus.“

2. 1 punkte nurodytu įsakymu patvirtinto Privačių miškų savininkų švietimo, mokymo ir konsultavimo perspektyvinės programos įgyvendinimo veiksmų ir priemonių plano 2003–2005 metams 14 eilutę ir ją išdėstau taip:

 

14

Vykdyti Miško savininkų

informavimą ir konsultavimą

 

 

Aplinkos ministerija, Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija, regionų aplinkos

apsaugos departamentai, Lietuvos žemės

ūkio universitetas, Kauno miškų ir aplinkos

inžinerijos kolegija, privačių miškų savininkus

vienijančios organizacijos (savo iniciatyva).

 

2003–2005 metai

SBMŪRP

 

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                          ARŪNAS KUNDROTAS