LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA

 

N U T A R I M A S

DĖL PERIODINĖS INFORMACIJOS APIE EMITENTŲ VEIKLĄ IR JŲ VERTYBINIUS POPIERIUS PATEIKIMO TAISYKLIŲ PAPILDYMO

 

1998 m. sausio 23 d. Nr. 4

Vilnius

 

Artėjant 2000-iesiems metams, visame pasaulyje aktuali tampa informacinių technologijų sistemų gebėjimo apdoroti 2000-ųjų metų datas problema, nes dauguma senesniųjų sistemų metams datoje vaizduoti naudoja tik du skaitmenis. Todėl dauguma sistemų 2000-uosius metus rodys kaip 00, o kadangi nebus galima parodyti šimtmečio pasikeitimo, sistema priims tai kaip 1900-uosius metus. Dėl to gali rastis neteisingų laiko intervalų skaičiavimų, gali būti netinkamai rūšiuojami duomenys pagal datą, pasirenkami netikslūs įrašai ar nustoti veikti ištisos sistemos bei procesai.

Atsižvelgdama į šios problemos aktualumą ir galimas pasekmes Lietuvos rinkai bei siekdama užtikrinti, kad būtų reikiamai pasiruošta 2000-iesiems metams, Vertybinių popierių komisija nutaria:

Papildyti Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos 1994 m. sausio 7 d. posėdžio protokolu Nr. 59 patvirtintų „Periodinės informacijos apie emitentų veiklą ir jų vertybinius popierius pateikimo taisyklių“ (Žin., 1994, Nr. 4-65) 1 priedo „Emitento metinio prospekto – ataskaitos turinys“ V skyrių 4 punktu ir išdėstyti jį taip:

4. Informacija apie 2000-ųjų metų problemos sprendimą

(Ar yra numatyti 2000-ųjų metų problemos sprendimo būdai? Ar yra įvertintas problemos mastas, ar nustatytos visos pažeidžiamos kompiuterinių sistemų vietos, įskaitant taikomųjų programų techninę įrangą, tinklo programinę įrangą, operacines sistemas ir biuro įrangą (apsaugos sistemas, laikrodžius, telefonų komutatorius), kurių veikimas susijęs su datos žymėjimu? Ar įvertinta, kokios bus pasekmės kiekvienoje sistemoje, sutrikus datos apdorojimui? Ar su technologijų tiekėjais išsiaiškinta, kaip įsigyta įranga bus pritaikyta 2000-ųjų metų pasikeitimui? Ar bendrovės kontroliuojamos įmonės bei kiti verslo partneriai jau atkreipė dėmesį į šią problemą, ar nustatė visas pažeidžiamas kompiuterinių sistemų bei technologijų vietas? Ar parengta 2000-ųjų metų strategija, numatanti programinės įrangos pakeitimą ar modifikavimą? Ar pakankamai skirta lėšų tam, kad būtų laiku išspręstos problemos? Ar sukurtas planas, kaip likviduoti pasekmes, jei problemos nepavyktų išvengti?).“

 

 

VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJOS PIRMININKAS                                         V. PODERYS