LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL MIŠKŲ SKIRSTYMO Į GRUPES TVARKOS

 

1995 m. kovo 27 d. Nr. 434

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Miškų skirstymo į grupes tvarką (pridedama).

2. Pavesti Miškų ūkio ministerijai:

2.1. per vieną mėnesį nustatyti, kokius miškų priskyrimo grupėms normatyvus reikia patikslinti ar parengti iš naujo;

2.2. per 1995–1996 metus patikslinti ar parengti trūkstamus normatyvus, o Miškų skirstymo į grupes tvarkos 3.1 ir 3.2 punktuose nurodytus normatyvus pateikti tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

MIŠKŲ ŪKIO MINISTRAS                                                             ALBERTAS VASILIAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. kovo 27 d. nutarimu

Nr. 434

 

MIŠKŲ SKIRSTYMO Į GRUPES TVARKA

 

1. Visi Lietuvos miškai nepriklausomai nuo nuosavybės formų turi būti priskirti miškų grupėms, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos miškų įstatymo, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr. 22-652) nuostatas.

2. Saugomų teritorijų (valstybinių rezervatų, nacionalinių ir regioninių parkų, valstybinių draustinių) miškai priskiriami miškų grupėms, remiantis šių teritorijų nuostatais ir jų teritorinio planavimo dokumentais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

3. Kiti miškai priskiriami miškų grupėms pagal:

3.1. kurortinių bei miestų miškų, miško parkų ir rekreacinių miškų išskyrimo normatyvus, suderintus su Statybos ir urbanistikos ministerija bei Aplinkos apsaugos ministerija. Miškų ūkio ministerijos teikimu šiuos normatyvus tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

3.2. priešerozinių, laukų ir vandens apsauginių, kitokių apsauginių miškų išskyrimo normatyvus, suderintus su Aplinkos apsaugos ministerija ir Žemės ūkio ministerija. Miškų ūkio ministerijos teikimu šiuos normatyvus tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

3.3. miško genetinių rezervatų bei draustinių, unikalių, etaloninių ir ypač vertingų miškų išskyrimo normatyvus, kuriuos tvirtina Miškų ūkio ministerija, suderinusi su Aplinkos apsaugos ministerija.

4. Nurodytieji šios tvarkos 3 punkte normatyvai reglamentuoja miškų priskyrimą I, II ir III miškų grupėms. Visi kiti miškai, nepatekę pagal normatyvus į šias grupes, taip pat miškai, nepatekę į šias grupes saugomose teritorijose, priskiriami IV miškų grupei.

5. Valstybinis miškotvarkos institutas 1995 metais parengia pagal galiojančius normatyvus miškų priskyrimo grupėms projektus, suderina su Aplinkos apsaugos ministerija (saugomose teritorijose), Statybos ir urbanistikos ministerija (miestų ir kurortų miškuose), Žemės ūkio ministerija (laukų apsauginiuose ir priešeroziniuose miškuose) ir pateikia tvirtinti Miškų ūkio ministerijai.

Priskyrimas laikomas galutiniu ir įsigalioja nuo projekto patvirtinimo dienos tiems miškams, kur nauji normatyvai nebus rengiami, o kitiems miškams jis laikomas preliminariniu. Galutinis šių miškų priskyrimas turi būti nustatytąja tvarka atliktas patvirtinus naujus normatyvus.

6. Miškų priskyrimas miškų grupėms gali būti tikslinamas rengiant miškotvarkos projektus. Patikslintas priskyrimas įsigalioja, patvirtinus miškotvarkos projektus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. vasario 14 d. nutarime Nr. 244 „Dėl Miškotvarkos projektų tvirtinimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 16-376) nustatyta tvarka.

7. Jeigu būtina tam tikroje teritorijoje pakeisti patvirtintą miškų priskyrimą grupėms, parengiamas naujas šios teritorijos miškotvarkos projektas. Jis tvirtinamas pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. vasario 14 d. nutarimo Nr. 244 nuostatas.

8. Pasiūlymus dėl miškų priskyrimo miškų grupėms arba normatyvų pakeitimo gali teikti aplinkos apsaugos tarnybos, miškų urėdijos ir valstybiniai parkai, miestų (rajonų) valdybos, mokslo ir mokymo institucijos bei visuomeninės organizacijos. Pasiūlymus nagrinėja Miškų ūkio ministerija ir Aplinkos apsaugos ministerija, o dėl miestų ir kurortų miškų – nurodytosios ministerijos kartu su Statybos ir urbanistikos ministerija.

______________