LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIGŲ IR KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ SĄRAŠŲ TIKSLINIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2002 m. sausio 15 d. Nr. 22
Vilnius
Siekdamas užtikrinti sveikatos apsaugos ministro 2001 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. 529 „Dėl komisijos ligų ir kompensuojamų vaistų sąrašams tikslinti sudarymo“ (Žin., 2001, Nr. 88-3107; Nr. 103-3689) sudarytos Ligų ir kompensuojamų vaistų sąrašų tikslinimo komisijos darbo efektyvumą ir procedūrų aiškumą:
1. Tvirtinu Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašų tikslinimo komisijos darbo reglamentą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos
ministro 2002 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. 22
LIGŲ IR KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ SĄRAŠŲ TIKSLINIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis reglamentas nustato Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašų tikslinimo komisijos (toliau – Komisija) darbo tvarką.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo, sveikatos priežiūros įstaigų, sveikatos sistemos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės nutarimais, sveikatos apsaugos ministro įsakymais bei kitais teisės aktais, taip pat šiuo reglamentu.
3. Komisija nagrinėja ir priima sprendimus dėl Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašo, Kompensuojamųjų vaistų sąrašo ir Medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, sąrašo keitimo fondo lėšų, sąrašo (toliau – Sąrašai) keitimo.
II. KOMISIJOS POSĖDŽIAI
5. Komisijos posėdžius kviečia Komisijos pirmininkas arba Komisijos sekretorius, suderinęs su Komisijos pirmininku.
6. Kvietimai į posėdį bei reikiama medžiaga Komisijos nariams turi būti pateikta prieš 5 darbo dienas.
9. Priimti sprendimai dėl ligų, vaistų ar medicinos pagalbos priemonių įrašymo ar išbraukimo iš Sąrašų yra teisėti, kai už juos balsuoja daugiau kaip trys ketvirtadaliai posėdyje dalyvavusių Komisijos narių. Jeigu balsų skaičius pasiskirsto po lygiai, lemiamąjį balsą turi Komisijos pirmininkas. Balsuojama atviru balsavimu.
10. Priimti sprendimai dėl kitų su komisijos darbu susijusių klausimų yra teisėti, kai už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių Komisijos narių. Jeigu balsų skaičius pasiskirsto po lygiai, lemiamąjį balsą turi Komisijos pirmininkas. Balsuojama atviru balsavimu.
11. Komisijos pirmininko raštišku kvietimu Komisijos posėdžiuose gali dalyvauti Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai konsultantai, medicinos mokslo draugijų, medicinos ir farmacijos visuomeninių organizacijų, pacientų teisių gynimo organizacijų, farmacinių kompanijų atstovai.
III. KOMISIJOS SPRENDIMAI IR JŲ ĮFORMINIMAS
13. Posėdžiai protokoluojami. Protokole nurodoma data, posėdžio dalyviai, nagrinėto klausimo esmė, Komisijos narių pastabos ir siūlymai bei balsavimu priimtas sprendimas. Protokolą pasirašo visi posėdyje dalyvavę Komisijos nariai.
14. Komisijos veiklos organizacinį-techninį darbą atlieka Farmacijos departamentas prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
15. Protokolas turi būti parengtas ir pasirašytas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio, jeigu nėra nustatytas kitas terminas.
16. Kiekvienam posėdyje dalyvavusiam komisijos nariui yra pateikiama komisijos narių pasirašyta protokolo kopija.
17. Komisijai priėmus sprendimą gautą siūlymą teikti Privalomojo sveikatos draudimo tarybai, kartu turi būti teikiamas ir Tarybos nutarimo projektas.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS