LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ IŠLAIDOS ARBA JŲ DALIS AMBULATORINIO GYDYMO METU KOMPENSUOJAMOS IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO LĖŠŲ, IŠRAŠYMO IR IŠDAVIMO TVARKOS

 

1997 m. liepos 2 d. Nr. 366

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymu,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos arba jų dalis ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, išrašymo ir išdavimo tvarką (pridedama).

2. Įsakymas įsigalioja nuo 1997 m. liepos 1 d.

3. Įsakymo kontrolę pavesti Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrei D. Kučinskienei.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                       JUOZAS GALDIKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

Sveikatos apsaugos ministerijos

1997 07 02 įsakymu Nr. 366

 

VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ IŠLAIDOS ARBA JŲ DALIS AMBULATORINIO GYDYMO METU KOMPENSUOJAMOS IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO LĖŠŲ, IŠRAŠYMO IR IŠDAVIMO TVARKA

 

Nebaltyminius maisto produktus, negliuteninius miltus ir specialios paskirties maisto produktus, kuriuose yra pilnavertis elementinių amino rūgščių mišinys, turi teisę išrašyti Žmogaus genetikos ir pediatrijos centrų gydytojai gydytojų komisijos sprendimu: I. Cimbalistienė, I. Vasiliauskienė, R. Ušinskienė, A. Utkus, V. Urbonas ir L. Indrijaitytė.

Nebaltyminiai maisto produktai, negliuteniniai miltai ir specialios paskirties maisto produktai, kuriuose yra pilnavertis elementinių amino rūgščių mišinys, išduodami UAB valstybinėje įmonėje Vilniaus Gedimino vaistinėje (Gedimino pr. 27).

Insulino, desmopresino ir sudėtiniai proteino hidrolizato preparatai gali būti išrašomi 3 mėnesiams, taip pat 3 mėnesiams gydytojai onkologai gali išrašyti antinavikinius vaistus ligoniams, gyvenantiems toliau nuo onkologinių ligoninių (centrų) su sąlyga, kad tokia gydymo kurso trukmė būtų argumentuota ligonio medicininiuose dokumentuose.

Antihemofiliniai faktoriai gali būti vienu metu skiriami: vaikams iki 10 metų – ne daugiau kaip 500 vv, vaikams nuo 10 iki 16 metų – 1000 vv, suaugusiems asmenims – 1200 vv.

Antihemofilinius faktorius gali išrašyti gydytojų komisijos sprendimu: Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskričių suaugusiems ligoniams – gydytoja V. Kiuberienė, o vaikams – gydytoja I. Ragelienė; Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskričių ligoniams – gydytoja V. Laučkienė; Klaipėdos ir Tauragės apskričių ligoniams – gydytojas R. Jurgutis; Šiaulių ir Telšių apskričių ligoniams – gydytoja V. Jankaitienė.

Antihemofiliniai faktoriai išduodami: valstybinėje įmonėje Vilniaus Gedimino vaistinėje (Gedimino pr. 27), Kauno „Teatro“ vaistinėje (Laisvės al. 89), Klaipėdos m. savivaldybės įmonėje Debreceno vaistinėje (Taikos pr. 101), Šiaulių „Valerijono“ vaistinėje (Vilniaus g. 173), valstybės įmonėje Lazdynų vaistinėje (Architektų g. 17, Vilnius).

Biosintetiniai žmogaus insulino preparatai kompensuojami: vaikams ir nėščioms moterims, pagimdžiusioms moterims, kol vaikui sukanka 1 metai; regos invalidams ir akliesiems bei silpnaregiams dėl diabeto, kai geresnis akies regėjimo aštrumas su visiška korekcija – 0,1 ir mažiau, o po vitrektomijų – nepriklausomai nuo pooperacinio regėjimo aštrumo; ligoniams, alergiškiems kitiems insulinams, bei tiems, kuriems pirmą kartą išaiškintas I tipo cukrinis diabetas arba numatomas inkstų persodinimas bei po persodinimo; asmenims, nevaldantiems arba netekusiems vienos rankos.

Akinių lęšiai išduodami optikos parduotuvėse, kurios yra sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa.

Vaistai ir medicinos pagalbos priemonės turi būti išrašomos pagal įrašus ligonio medicininiuose dokumentuose.

Kiti vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, išduodami toje pačioje apskrityje, kurioje yra įstaiga, išrašiusi receptus, arba ligonio gyvenamojoje vietoje.

______________