LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL PAŽYMĖJIMO, SUTEIKIANČIO TEISĘ VAŽIUOTI SU 80 PROCENTŲ NUOLAIDA LIETUVOS RESPUBLIKOS NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJAMS, NUKENTĖJUSIEMS NUO 1991 M. SAUSIO 11-13 D. IR PO TO VYKDYTOS SSRS AGRESIJOS, FORMOS IR PAŽYMĖJIMŲ, SUTEIKIANČIŲ TEISĘ VAŽIUOTI SU 80 PROCENTŲ NUOLAIDA LIETUVOS RESPUBLIKOS NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJAMS, NUKENTĖJUSIEMS NUO 1991 M. SAUSIO 11-13 D. IR PO TO VYKDYTOS SSRS AGRESIJOS, IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2007 m. vasario 6 d. Nr. A1-34
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos 2000 m. balandžio 28 d. nutarimo Nr. 478 „Dėl Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2000, Nr. 36-1006) 3 punktu bei atsižvelgdama į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 66-1916):
1. Tvirtinu pridedamus:
1.1. Pažymėjimo, suteikiančio teisę važiuoti su 80 procentų nuolaida Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, formą;
2. Pavedu:
2.1. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Finansų ir buhalterinės apskaitos skyriui pažymėjimams pagaminti skirti lėšų iš ministerijai 2007 m. patvirtintų valstybės biudžeto asignavimų;
3. Nustatau, kad Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – II ir III grupių invalidais) dėl 1991 metų sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, nuo 2007 m. liepos 1 d. turi teisę važiuoti su 80 procentų nuolaida tik su pažymėjimais, išduotais šio įsakymo 1.2 p. nustatyta tvarka.
4. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sekretorei Violetai Murauskaitei.
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ
SUDERINTA Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos 2007 m. sausio 31d. raštu Nr. (14)-15B-289 |
SUDERINTA AB „Lietuvos geležinkeliai“ 2007 m. sausio 31 d. raštu Nr. 2(DL)200 |
SUDERINTA Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos 2007 m. vasario 1 d. raštu Nr. 2-18-1-565 |
Forma patvirtinta
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro
2007 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. A1-34
(Pažymėjimo, suteikiančio teisę važiuoti su 80 procentų nuolaida Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (toliau vadinama – pažymėjimas), forma)
(Pirmoji pažymėjimo pusė)
LIETUVOS RESPUBLIKOS NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJAS, NUKENTĖJĘS NUO 1991 M. SAUSIO 11–13 D. IR PO TO VYKDYTOS SSRS AGRESIJOS |
||
__________________________________ (vardas, pavardė) |
||
|
(vieta nuotraukai) |
____________________________ (savivaldybės pavadinimas) ____________________________ ____________________________ A. V. (pažymėjimą išdavusio asmens pareigos, parašas, vardo raidė ir pavardė) |
|
|
____________________________ (pažymėjimo išdavimo data) |
(Antroji pažymėjimo pusė)
|
PAŽYMĖJIMAS Nr. 0000
SUTEIKIA TEISĘ VAŽIUOTI SU 80 PROCENTŲ NUOLAIDA PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS TRANSPORTO LENGVATŲ ĮSTATYMO 5 STR. 1 DALĮ
PAŽYMĖJIMAS GALIOJA NETERMINUOTAI
|
Pažymėjimo blanko formatas 100 mm x 70 mm.
______________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro
2007 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. A1-34
PAŽYMĖJIMŲ, SUTEIKIANČIŲ TEISĘ VAŽIUOTI SU 80 PROCENTŲ NUOLAIDA LIETUVOS RESPUBLIKOS NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJAMS, NUKENTĖJUSIEMS NUO 1991 M. SAUSIO 11–13 D. IR PO TO VYKDYTOS SSRS AGRESIJOS, IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pažymėjimų, suteikiančių teisę važiuoti su 80 procentų nuolaida Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (toliau vadinama – pažymėjimas), išdavimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – Tvarkos aprašas) reglamentuoja pažymėjimų išdavimo ir keitimo tvarką Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – II ir III grupių invalidais) dėl 1991 metų sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (toliau vadinama – Nepriklausomybės gynėjai).
3. Pažymėjimus Nepriklausomybės gynėjams išduoda jų gyvenamosios vietos savivaldybių administracijų socialinės paramos skyriai (toliau vadinama – socialinės paramos skyriai).
II. PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMAS
5. Nepriklausomybės gynėjas, turintis teisę gauti pažymėjimą, socialinės paramos skyriui pateikia prašymą išduoti pažymėjimą ir nuotrauką (2x3). Nuotrauka gali būti spalvota arba nespalvota.
6. Socialinės paramos skyrius priima sprendimą dėl pažymėjimo išdavimo vadovaudamasis:
6.1. Nepriklausomybės gynėjo, nukentėjusio nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, teisinio statuso pažymėjimo, išduoto atitinkamos savivaldybės mero potvarkiu, kopija, patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka;
7. Pirmojoje pažymėjimo pusėje nurodoma:
7.2. pažymėjimą išduodančios savivaldybės pavadinimas, jį išdavusio asmens pareigos, vardo raidė ir pavardė;
8. Padarius pažymėjime reikalingus įrašus, turi būti priklijuota pažymėjimą gaunančio Nepriklausomybės gynėjo nuotrauka, ant nuotraukos kraštelio priklijuotas apvalus kinegraminis lipdukas, pasirašoma, uždėtas socialinės paramos skyriaus antspaudas; galiausiai pažymėjimas laminuojamas ir atiduodamas asmeniui.
III. PAŽYMĖJIMO KEITIMAS
9. Pažymėjimas keičiamas, jeigu:
10. Nepriklausomybės gynėjas, praradęs pažymėjimą, turi pranešti apie tai socialinės paramos skyriui ir viename iš šalies dienraščių savo lėšomis spausdinti skelbimą dėl prarasto pažymėjimo negaliojimo.
12. Nepriklausomybės gynėjas, norėdamas, kad jam būtų pakeistas pažymėjimas, socialinės paramos skyriui kartu su prašymu pakeisti pažymėjimą, nurodydamas keitimo priežastį, pateikia anksčiau išduotą pažymėjimą. Jei pažymėjimo gavėjas nepateikia senojo pažymėjimo, prašyme turi būti nurodyta priežastis, dėl kurios nepateiktas senasis pažymėjimas, bei šalies dienraščio skelbimo dėl prarasto pažymėjimo negaliojimo kopija.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
13. Už pažymėjimų blankų gavimą, pažymėjimų išdavimą ir jų apskaitą atsako socialinės paramos skyrių vedėjai ar jų įgalioti šių skyrių darbuotojai (tarnautojai).
14. Pildant pažymėjimo blanką, draudžiama daryti bet kokius pataisymus. Jei pažymėjimo blankas jį pildant sugadinamas, jis perbraukiamas kryžmai ir jame užrašoma „sugadintas“.
15. Sugadinti ir seni, naujais pakeisti pažymėjimai, grąžinami juos išdavusiam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padaliniui, kuris juos sunaikina dokumentų naikinimo aparatu ir surašo pažymėjimų sunaikinimo aktą.
16. Nepriklausomybės gynėjas, gavęs naują pažymėjimą ir suradęs prarastąjį, privalo nedelsdamas grąžinti pastarąjį socialinės paramos skyriui. Po to atliekami Tvarkos aprašo 15 p. numatyti veiksmai.
17. Nepriklausomybės gynėjui pažymėjimas išduodamas arba keičiamas per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos.