MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO PREKIŲ KLASIFIKAVIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2003 m. rugpjūčio 27 d. Nr. 1B-756
Vilnius
2. Pripažįstu netekusiais galios Muitinės departamento direktoriaus 1997 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. 337 patvirtintus Muitinės departamento Prekių klasifikavimo komisijos nuostatus (Žin., 1997, Nr. 95-2409).
3. Pavedu Tarifų skyriui (V. Mickienė) šį įsakymą paskelbti oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“.
PATVIRTINTA
Muitinės departamento prie Lietuvos
Respublikos finansų ministerijos direktoriaus
2003 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. 1B-756
MUITINĖS DEPARTAMENTO PREKIŲ KLASIFIKAVIMO KOMISIJOS
NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Muitinės departamento Prekių klasifikavimo komisijos (toliau – Komisija) nuostatai reglamentuoja šios Komisijos sudarymą, uždavinius, funkcijas ir darbo organizavimą.
2. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos muitinės kodeksu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Suderintos prekių aprašymo ir kodavimo sistemos bendrosiomis aiškinimo taisyklėmis, oficialiuose Pasaulio muitinių organizacijos leidiniuose paskelbtais Suderintos prekių aprašymo ir kodavimo sistemos paaiškinimais ir klasifikavimo patarimais, Europos Bendrijų Komisijos patvirtintais EEB kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimais, Pasaulio muitinių organizacijos Suderintos sistemos komiteto ir Mokslo pakomitečio rekomendacijomis bei Europos Bendrijų Komisijos reglamentais ir nutarimais dėl prekių klasifikavimo, Pasaulio muitinių organizacijos Suderintos sistemos duomenų bazėje sukauptais duomenimis, Europos Sąjungos valstybėse išduotais ir galiojančiais privalomosios tarifinės informacijos aktais, tarpžinybinės Kombinuotosios muitų tarifų ir užsienio prekybos statistikos nomenklatūros naudojimo komisijos (toliau – Tarpžinybinė komisija) sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.
II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
3. Svarbiausias Komisijos uždavinys – užtikrinti vieningą ir teisingą Kombinuotosios prekių nomenklatūros (toliau – KPN) taikymą Lietuvos Respublikoje ir sutelkti prekių klasifikavimo klausimų nagrinėjimui Lietuvos muitinės prekių klasifikavimo specialistus.
4. Komisija vykdo šias funkcijas:
4.1. Muitinės departamento struktūrinių padalinių ar muitinės įstaigų prašymu arba savo iniciatyva rengia išaiškinimus ir išvadas dėl prekių klasifikavimo;
4.2. Muitinės departamento Apeliacijų skyriaus arba teritorinių muitinių prašymu teikia išvadas dėl prekių klasifikavimo, reikalingas nagrinėjant asmenų skundus, susijusius su prekių klasifikavimu;
4.4. teikia siūlymus Muitinės departamento vadovybei dėl Lietuvos muitinės darbo gerinimo prekių klasifikavimo srityje bei dėl Komisijos narių kvalifikacijos kėlimo (įskaitant stažuotes užsienyje) ir dalyvavimo Pasaulio muitinių organizacijos Suderintos sistemos komiteto bei Mokslo pakomitečio darbe;
III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS IR JOS KOMPETENCIJA
6. Komisiją sudaro pirmininkas, jo pavaduotojas, sekretorius ir nariai. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.
7. Komisijos pirmininkas:
8. Komisijos sekretorius, kuriuo skiriamas Muitinės departamento Tarifų skyriaus pareigūnas:
8.1. teikia siūlymus Komisijos pirmininkui dėl Komisijos posėdžių organizavimo, rengia Komisijos posėdžių medžiagą, tvarko jų raštvedybą, atsako už Komisijos dokumentų tvarkymą ir saugojimą;
9. Muitinės departamento Tarifų skyrius:
9.2. ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šių nuostatų 4.2 punkte nurodytų prašymų gavimo datos informuoja skundus pateikusius asmenis apie su šiais skundais susijusių klausimų nagrinėjimą Komisijos posėdyje;
9.3. prireikus prašo skundus pateikusių asmenų pateikti papildomą informaciją, reikalingą Komisijai nagrinėjant su šiais skundais susijusius klausimus;
11. Kiekvienas Komisijos narys turi teisę susipažinti su posėdžio medžiaga, gauti informaciją ir paaiškinimus, susijusius su nagrinėjamais klausimais.
12. Komisijos posėdžiai paprastai vyksta kas du mėnesius. Komisijos posėdžio darbotvarkės projektą bei visą numatomą svarstyti medžiagą parengia Komisijos sekretorius ir, suderinęs su Komisijos pirmininku, pateikia Komisijos nariams ne vėliau nei prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Prašymai ir siūlymai dėl Komisijos posėdyje svarstytinų klausimų teikiami Komisijos sekretoriui.
13. Komisijos posėdyje svarstomi klausimai, kuriame medžiagą ir sprendimo ar dokumentų projektus Komisijos nariai parengia iš anksto. Komisijos pirmininko siūlymu Komisija gali nagrinėti ir iš anksto neparengtą klausimą, jeigu dėl to neprieštarauja daugiau kaip vienas trečdalis posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių.
14. Komisijos posėdžiuose, be Komisijos narių, gali dalyvauti:
14.1. asmenys, pateikę Muitinės departamentui arba kitai muitinės įstaigai prašymą arba skundą, susijusį su prekių klasifikavimu;
15. Dėl kiekvieno Komisijos posėdžio darbotvarkės klausimo nutariama atskirai atviru balsavimu. Komisijos sprendimai yra teisėti, jeigu juos svarstant posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų Komisijos narių ir už sprendimą balsuoja daugiau kaip pusė dalyvaujančiųjų.
16. Komisijos posėdžio metu svarstyti klausimai surašomi į posėdžio protokolą, kuriame nurodoma:
16.2. posėdžio pirmininko bei posėdyje dalyvavusių Komisijos narių vardai ir pavardės bei kitų asmenų vardai, pavardės ir pareigos;
17. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo posėdžiui pirmininkavęs Komisijos pirmininkas ar jo pavaduotojas ir Komisijos sekretorius.
19. Jeigu Komisijos posėdyje svarstytu klausimu sprendimas dėl nepakankamo balsų skaičiaus nepriimamas, tas pats klausimas kartotinai svarstomas kitame Komisijos posėdyje.
20. Komisijos narys, dalyvavęs posėdyje, bet kuriuo tame posėdyje nagrinėtu klausimu gali pareikšti atskirą nuomonę, kuri turi būti raštu pateikta Komisijos sekretoriui ir pridėta prie protokolo.
21. Komisijos posėdžio metu priėmus atitinkamą sprendimą, parengiamas prašymo pateikti išvadą dėl posėdyje svarstyto klausimo Muitinės laboratorijai, kitai kompetentingai institucijai, įmonei, įstaigai ar organizacijai, Pasaulio muitinių organizacijos Suderintos sistemos komitetui, Europos Komisijos TAXUD generaliniam direktoratui ar kitos valstybės muitinei projektas ir teikiamas Muitinės departamento vadovybei pasirašyti.