Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Kazachstano Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo
Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Kazachstano Respublikos Vyriausybė, toliau vadinamos „Susitariančiosiomis Šalimis“,
atsižvelgdamos į būtinumą sukurti palankias sąlygas prekybiniams ir ekonominiams santykiams tarp Susitariančiųjų Šalių plėtoti,
siekdamos plėtoti ir stiprinti prekybinius ir ekonominius santykius tarp Susitariančiųjų Šalių lygiateisiškumo, abipusės naudos ir tarptautinės teisės principais,
siekdamos plėtoti savo prekybinius santykius pagal Pasaulinės prekybos organizacijos (WTO) principus,
susitarė:
1 straipsnis
Susitariančiosios Šalys, vadovaudamosi lygiateisiškumo, abipusės naudos ir suinteresuotumo principais, imasi priemonių plėtojant prekybinius ir ekonominius santykius tarp Susitariančiųjų Šalių valstybinių institucijų ir ūkio subjektų, nepriklausomai nuo jų nuosavybės formų, laikydamosi abiejose valstybėse galiojančių įstatymų ir kitų teisės aktų.
2 straipsnis
Siekdamos sudaryti abipusiškai naudingas prekybinių ir ekonominių santykių plėtojimo sąlygas, Susitariančiosios Šalys nuo šio Susitarimo įsigaliojimo dienos suteikia viena kitai didžiausio palankumo statusą dėl:
- importo ir eksporto muitų mokesčių, kitų mokesčių ir rinkliavų, susijusių su importu ir eksportu, įskaitant tokių muito mokesčių, kitų mokesčių ir rinkliavų rinkimo metodus;
- veiksmų, susijusių su muitinės formalumais, prekių tranzitu, sandėliavimu, perkrovimu ir kitų panašaus pobūdžio paslaugų;
3 straipsnis
- lengvatoms, teikiamoms vienos iš Susitariančiųjų Šalių kaimyninėms valstybėms, siekiant palengvinti pasienio prekybą ir pasienio pervežimus;
- lengvatoms, teikiamoms trečiosioms šalims, dėl vienos iš Susitariančiųjų Šalių esamo ar būsimo dalyvavimo muitų sąjungose, laisvos prekybos zonose arba kitokiose prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo formose;
4 straipsnis
5 straipsnis
6 straipsnis
7 straipsnis
Įgyvendinant abipusį prekybinių ir ekonominių santykių tarifinį ir netarifinį reguliavimą, keičiantis statistine informacija, atliekant muitinės procedūras Susitariančiosios Šalys naudos užsienio ekonominės veiklos prekinę nomenklatūrą, paruoštą pagal Europos Ekonominės Bendrijos kombinuotą prekių aprašymo ir kodavimo sistemą.
8 straipsnis
1. Kiekviena Susitariančioji Šalis pagal nacionalinius valstybių įstatymus ir kitus teisės aktus užtikrina sąlygas tranzitui per savo valstybės teritoriją prekėms, kilusioms kitos Susitariančiosios Šalies muitų teritorijoje ir/arba trečiosiose šalyse ir skirtoms kitos Susitariančiosios Šalies muitų teritorijai arba bet kuriai trečiajai šaliai.
9 straipsnis
Susitariančiosios Šalys susitarė, kad prekių pervežimo, transporto judėjimo, įskaitant tranzitinių krovinių ir keleivių pervežimą, tvarka ir sąlygos, taip pat transporto sistemų tarpusavio sąveika bus reguliuojama pagal tarptautines pervežimų taisykles ir/arba nustatoma atskirais Susitariančiųjų Šalių susitarimais.
10 straipsnis
11 straipsnis
12 straipsnis
Šio Susitarimo nuostatos neriboja kiekvienos Susitariančiosios Šalies teisės imtis draudžiančių arba ribojančių eksportą, importą ir tranzitą priemonių inter alia, skirtų:
13 straipsnis
Susitariančiosios Šalys remia savo teritorijose organizuojamas prekybines muges, parodas, techninius ir ekonominius seminarus. Susitariančiosios Šalys, vadovaudamosi kiekvienoje Susitariančioje Šalyje galiojančiais valstybės įstatymais ir kitais teisės aktais, atleidžia nuo importo muito ir lygiavertį poveikį turinčių kitų mokesčių iš kitos Susitariančiosios Šalies laikinai įvežamus eksponatus ir prekių pavyzdžius, skirtus parodoms ir kitoms panašioms eksponavimo priemonėms. Tokie eksponatai ir pavyzdžiai negali būti parduoti (perduoti, padovanoti) valstybėje, kurioje jie buvo eksponuojami, be tos valstybės kompetentingų įstaigų sutikimo, taip pat nesumokėjus muito ir importo mokesčių.
14 straipsnis
Atsižvelgdamos į šio Susitarimo tikslus ir siekdamos parengti rekomendacijas, kad būtų tobulinami abiejų valstybių prekybiniai ir ekonominiai santykiai, Susitariančiosios Šalys susitarė įsteigti dvišalę Komisiją.
- pasiūlymų rengimas dėl abiejų valstybių prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo gerinimo ir dėl tolimesnių jo plėtimosi perspektyvų;
15 straipsnis
16 straipsnis
17 straipsnis
1. Šis Susitarimas įsigalioja trečio mėnesio pirmąją dieną nuo to momento, kai abi Susitariančiosios Šalys gauna raštiškus pranešimus apie reikalavimų, reikalingų jo įsigaliojimui pagal kiekvienos Susitariančiosios Šalies įstatymus ir kitus teisės aktus, įvykdymą.
2. Šis Susitarimas yra sudaromas penkeriems metams. Jis yra automatiškai pratęsiamas vienerių metų periodams, jeigu viena iš Susitariančiųjų Šalių, likus šešiems mėnesiams iki Susitarimo galiojimo pabaigos, nepraneš raštu kitai Susitariančiajai Šaliai apie savo ketinimą nutraukti šį Susitarimą.
3. Nutraukus Susitarimą, jo nuostatos bus taikomos visoms sutartims, sudarytoms šio Susitarimo galiojimo laikotarpiu ir neįvykdytoms iki jo galiojimo pabaigos, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.
Sudaryta Alma Atoje 1997 m. kovo 7 d. dviem originaliais egzemplioriais, kiekvienas jų lietuvių, kazachų ir rusų kalbomis, visi tekstai turi vienodą galią. Kilus Susitariančiųjų Šalių nesutarimams dėl šio Susitarimo aiškinimo, taikymo arba vykdymo, Susitariančiosios Šalys remsis Susitarimo tekstu rusų kalba.