LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2004 M. KOVO 25 D. ĮSAKYMO NR. D1-133 „DĖL PRIVALOMŲJŲ MIŠKO ATKŪRIMO, APSAUGOS IR TVARKYMO DARBŲ NORMŲ NUSTATYMO IR APSKAITOS TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. spalio 1 d. Nr. D1-514

Vilnius

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. kovo 25 d. įsakymą Nr. D1-133 „Dėl privalomųjų miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų normų nustatymo ir apskaitos tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 52-1746) ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PRIVALOMŲJŲ MIŠKO ATKŪRIMO, APSAUGOS IR TVARKYMO DARBŲ NORMŲ NUSTATYMO IR APSKAITOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 22 d. nutarimu Nr. 1138 (Žin., 1998, Nr. 84-2353; 2008, Nr. 46(1)-1725), 6.5.2 ir 13.5 punktais,

tvirtinu Privalomųjų miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų normų nustatymo ir apskaitos tvarkos aprašą (pridedama).“

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                             ARTŪRAS PAULAUSKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2008 m. spalio 1 d. įsakymu Nr. D1-514

 

PRIVALOMŲJŲ MIŠKO ATKŪRIMO, APSAUGOS IR TVARKYMO DARBŲ NORMŲ NUSTATYMO IR APSKAITOS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Privalomųjų miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų normų nustatymo ir apskaitos tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja privalomųjų miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų normų (toliau – Privalomosios darbų normos) nustatymo ir tikslinimo, miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų išlaidų planavimo ir apskaitos valstybės įmonėse miškų urėdijose (toliau – Miškų urėdijos) tvarką.

2. Tvarkos apraše vartojamos pagrindinės sąvokos:

2.1. Privalomosios darbų normos – natūriniais dydžiais išreikštos miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų apimtys ar jiems atlikti skirtinos Miškų urėdijų nuosavos lėšos;

2.2. natūrinės Privalomosios darbų normos – pagrindinių miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų apimtys, išreikštos vienetais (vnt. arba tūkst. vnt.), hektarais (ha), kilogramais (kg) ar kilometrais (km);

2.3. piniginės Privalomosios darbų normos – Miškų urėdijų nuosavos lėšos miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbams atlikti (tūkst. Lt).

 

II. PRIVALOMŲJŲ DARBŲ NORMŲ NUSTATYMAS IR TIKSLINIMAS

 

3. Miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbai yra grupuojami pagal Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Generalinė miškų urėdija) patvirtintą Miškų ūkio darbų klasifikatorių.

4. Darbai, kuriems nustatomos natūrinės Privalomosios darbų normos, yra šie:

4.1. miško sėklinių plantacijų, klonų rinkinių bei bandomųjų želdinių įveisimas, ha;

4.2. miško sėklinės bazės objektų ir bandomųjų želdinių priežiūra ir apsauga, ha;

4.3. sėklinės miško medžiagos ruoša, kg;

4.4. miško sodmenų, tinkamų miškui veisti planuojamais metais, išauginimas, tūkst. vnt.;

4.5. miško atkūrimas, ha;

4.6. miško įveisimas, ha;

4.7. miško želdinių ir žėlinių priežiūra, ha;

4.8. miško želdinių ir žėlinių apsauga, ha;

4.9. priešgaisrinių juostų įrengimas, km;

4.10. jaunuolynų ugdymas, ha;

4.11. retinimai, ha;

4.12. sausinamojo tinklo įrengimas, remontas ir priežiūra, km;

4.13. kelių (tiltų) tiesimas (statyba), rekonstravimas, remontas ir priežiūra, km;

4.14. vidinės miškotvarkos projektų rengimas ir tikslinimas, ha;

4.15. valstybinės reikšmės miškų ribų priežiūra ir atnaujinimas, km;

4.16. valstybinės reikšmės miško žemės sklypų ribų nustatymas ir paženklinimas bei kadastro duomenų bylų parengimas ir pateikimas apskrities viršininko administracijos žemės tvarkymo departamento teritoriniam žemėtvarkos skyriui, ha;

4.17. mokslo ir mokymo objektų įrengimas ir priežiūra, vnt.

5. Darbų grupės, kurioms nustatomos piniginės Privalomosios darbų normos, yra šios:

5.1. miško atkūrimo ir įveisimo;

5.2. miško apsaugos;

5.3. miško tvarkymo (tarp jų aplinkosauginių ir rekreacinių objektų įrengimo ir tvarkymo darbai).

6. Miškų urėdijos, sudarydamos Privalomųjų darbų normų projektą, vadovaujasi valstybės nustatytais veiklos prioritetais ir prioritetiniais uždaviniais, galiojančiu vidinės miškotvarkos projektu, patvirtintomis pagrindinių ir tarpinių miško kirtimų apimtimis, Valstybine miškų sanitarinės apsaugos programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. 74 (Žin., 2002, Nr. 27-975), Valstybine miškų priešgaisrinės apsaugos programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. 91 (Žin., 2002, Nr. 28-1004), Miško genetinių išteklių išsaugojimo ir selekcijos plėtros programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. 110 (Žin., 2003, Nr. 28-1168), Valstybinių miško medelynų modernizavimo programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. 434 (Žin., 2003, Nr. 85-3889), Lietuvos miškingumo didinimo programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 616/471 (Žin., 2003, Nr. 1-10), Ąžuolynų atkūrimo valstybiniuose miškuose programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. D1-316 (Žin., 2005, Nr. 80-2910), kitais teisės aktais bei Tvarkos aprašu.

7. Privalomųjų darbų normų projektas sudaromas vadovaujantis Generalinės miškų urėdijos patvirtintu Metinio veiklos plano sudarymo ir tikslinimo tvarkos aprašu.

8. Privalomųjų darbų normų projektą ateinantiems metams Miškų urėdijos pateikia Generalinei miškų urėdijai iki gruodžio 1 d.

9. Generalinė miškų urėdija parengtų Privalomųjų darbų bendrųjų normų valstybiniuose miškuose projektą iki kitų metų sausio 15 d. suderina su Aplinkos ministerija ir iki sausio 25 d. nustato Privalomąsias darbų normas kiekvienai Miškų urėdijai.

10. Privalomosios darbų normos gali būti tikslinamos ne anksčiau kaip lapkričio mėnesį, o dėl neigiamo gamtos reiškinių poveikio miškams (vėjavartų, vėjalaužų, snieglaužų ir panašiai) bei įgyvendinat valstybės institucijų sprendimus dėl valstybinių miškų tvarkymo – bet kuriuo metu.

 

III. IŠLAIDŲ, SKIRIAMŲ MIŠKO ATKŪRIMO IR ĮVEISIMO, APSAUGOS IR TVARKYMO DARBAMS VYKDYTI BEI MIŠKO ATKŪRIMUI IR ĮVEISIMUI, APSAUGAI IR TVARKYMUI ADMINISTRUOTI, PLANAVIMAS IR APSKAITA

 

11. Miškų urėdijų išlaidos miško atkūrimo ir įveisimo, apsaugos ir tvarkymo darbams vykdyti bei miško atkūrimui ir įveisimui, apsaugai ir tvarkymui administruoti apskaitomos vadovaujantis Generalinės miškų urėdijos patvirtinta pavyzdine valstybės įmonės miškų urėdijos Apskaitos politika.

12. Planuojant Privalomąsias darbų normas, turi būti užtikrinama, kad metinės Miškų urėdijų išlaidos miško atkūrimo ir įveisimo, apsaugos ir tvarkymo darbams vykdyti bei miško atkūrimui ir įveisimui, apsaugai ir tvarkymui administruoti sudarytų ne mažiau kaip 90 proc. Miškų urėdijai tiems metams patvirtintos pagrindinių ir tarpinių miško kirtimų apimčių vertės, apskaičiuotos nenukirsto valstybinio miško kainomis.

13. Faktinės metinės išlaidos miško atkūrimo ir įveisimo, apsaugos ir tvarkymo darbams vykdyti bei miško atkūrimui ir įveisimui, apsaugai ir tvarkymui administruoti turi sudaryti ne mažiau kaip 90 proc. Miškų urėdijos faktiškai iškirsto miško vertės, apskaičiuotos nenukirsto valstybinio miško kainomis.

14. Miško atkūrimui ir įveisimui, apsaugai ir tvarkymui administruoti priskiriamos šios Miškų urėdijų išlaidos:

14.1. miško atkūrimo, įveisimo, apsaugos, naudojimo ir miškotvarkos personalo visos išlaikymo išlaidos;

14.2. 90 proc. girininkijų personalo išlaikymo išlaidų, jeigu Medienos ruošos, prekybos ir techninis padalinys (toliau – Padalinys) organizuoja visus miško kirtimus; 75 proc. girininkijų personalo išlaikymo išlaidų, jeigu Padalinys organizuoja pagrindinius miško kirtimus; 60 proc. girininkijų personalo išlaikymo išlaidų, jeigu visus miško kirtimus organizuoja girininkijų specialistai;

14.3. 50 proc. bendrųjų ir administracinių išlaidų.

15. Maksimalias lėšas miško atkūrimui ir įveisimui, apsaugai ir tvarkymui administruoti Miškų urėdijoms nustato Generalinė miškų urėdija kartu su Privalomosiomis darbų normomis.

16. Miškų urėdijų faktinės išlaidos, viršijančios nustatytas maksimalias lėšas miško atkūrimui ir įveisimui, apsaugai ir tvarkymui administruoti, nepriskiriamos Miškų urėdijų išlaidoms, nurodytoms Tvarkos aprašo 13 punkte.

17. Privalomųjų darbų normų įvykdymo ataskaitos formą, jos pateikimo terminus nustato Generalinė miškų urėdija, suderinusi su Statistikos departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Privalomųjų darbų normų įvykdymo vertinimas atliekamas vadovaujantis Generalinės miškų urėdijos patvirtintu Metinio veiklos plano sudarymo ir tikslinimo tvarkos aprašu.

19. Už Tvarkos apraše nustatytų reikalavimų pažeidimus asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

_________________