LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2010 M. BALANDŽIO 23 D. ĮSAKYMO Nr. V-595 „DĖL 2007–2013 M. ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ PLĖTROS VEIKSMŲ PROGRAMOS 3 PRIORITETO „TYRĖJŲ GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS“ VP1-3.2-ŠMM-01-K PRIEMONĖS „VALSTYBĖS PAGALBA AUKŠTOS KVALIFIKACIJOS DARBUOTOJŲ ĮDARBINIMUI ĮMONĖSE“ PROJEKTŲ FINANSAVIMO SĄLYGŲ APRAŠO Nr. 2 PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. liepos 16 d. Nr. V-1236

Vilnius

 

Vadovaudamasis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1443 (Žin., 2008, Nr. 4-132), 29.1 punktu,

p a k e i č i u 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.2-ŠMM-01-K priemonės „Valstybės pagalba aukštos kvalifikacijos darbuotojų įdarbinimui įmonėse“ projektų finansavimo sąlygų aprašą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2010 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. V-595 „Dėl 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.2-ŠMM-01-K priemonės „Valstybės pagalba aukštos kvalifikacijos darbuotojų įdarbinimui įmonėse“ projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 2 patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 50-2452):

1. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Apraše vartojamos sąvokos:

Aukštos kvalifikacijos darbuotojai – mokslininkai ir kiti tyrėjai, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) techniniai darbuotojai ir jiems prilygintas personalas (įskaitant rinkodaros vadybininkus), turintys ne žemesnį nei II pakopos išsilavinimą ir ne mažiau kaip 5 metų profesinę patirtį MTEP srityje, vykdant fundamentinius ir (arba) taikomuosius mokslinius tyrimus ir (arba) atliekant pagrindines užduotis vykdant ir įgyvendinant su MTEP susijusias veiklas (pagal Bendrojo bendrosios išimties reglamento 37 straipsnyje nustatytas sąlygas). Doktorantūros studijos gali būti laikomos tinkama profesine patirtimi.

Aukšto (tarptautinio) lygio mokslininkas – tyrėjas, turintis mokslo laipsnį ir atliekantis aukšto (tarptautinio) lygio mokslinius tyrimus. Aukšto (tarptautinio) lygio mokslininkai gali būti skirstomi į jaunus ir patyrusius, atsižvelgiant į mokslinį stažą ir/arba publikacijų skaičių tarptautiniuose moksliniuose leidiniuose, arba patentinę veiklą (įregistruotus patentus).

Aukšto (tarptautinio) lygio moksliniai tyrimai – tyrimai, kurių rezultatai publikuojami ir cituojami tarptautiniuose moksliniuose leidiniuose, paskelbtuose ISI Web of Science duomenų bazėje įrašytuose moksliniuose periodiniuose leidiniuose, turinčiuose citavimo indeksą (nuo 1992 m.), ir/arba tyrimai, kurių rezultatai yra užpatentuoti Europos (European Patent Office), JAV (United States Patent and Trademark Office) ir Japonijos (Japan Patent Office) patentų biuruose (įregistruotas bent vienas patentas).

Delegavimas – laikinas mokslinių tyrimų organizacijos ar didelės įmonės aukštos kvalifikacijos darbuotojų įdarbinimas labai mažoje, mažoje arba vidutinėje įmonėje moksliniams tyrimams atlikti, po kurių darbuotojai turi teisę grįžti pas ankstesnį darbdavį.

Didelė įmonė – privatus juridinis asmuo, neatitinkantis Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme esančio labai mažos, mažos arba vidutinės įmonės apibrėžimo.

Eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme ir Frascati vadove.

Fundamentiniai moksliniai tyrimai – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme ir Frascati vadove.

Jungtinė tyrimų programa (toliau – JTP) – taip, kaip apibrėžta Jungtinių tyrimų programų rengimo ir įgyvendinimo apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. ISAK-1475 „Dėl Jungtinių tyrimų programų rengimo ir įgyvendinimo aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 87-3732). Patvirtintos keturios Jungtinių tyrimų programos – Gamtos išteklių ir žemės ūkio; Biomedicinos ir biotechnologijos; Medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų, Inžinerijos ir informacinių technologijų.

Labai maža įmonė – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

Maža įmonė – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

Mokslininkas – tyrėjas, turintis mokslo laipsnį.

Moksliniai tyrimai ir eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra (MTEP arba MTTP) – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme ir Frascati vadove.

Mokslinių tyrimų organizacija – įstaiga (universitetas, kolegija arba mokslinių tyrimų institutas), neatsižvelgiant į jos juridinę formą (reglamentuojama viešosios arba privačiosios teisės) arba finansavimo būdą, kurios pagrindinė paskirtis yra vykdyti fundamentinius tyrimus, pramoninius tyrimus ar bandomąją taikomąją veiklą ir skleisti jų rezultatus, organizuojant mokymus, leidžiant leidinius arba perduodant technologijas. Visas gautas pelnas yra reinvestuojamas į šią veiklą, jos rezultatų sklaidą arba mokymą; įmonės, galinčios daryti įtaką tokios įstaigos veiklai, pavyzdžiui, akcininkai arba nariai, neturi jokių pirmenybės teisių naudojantis tokios mokslo tyrimo įstaigos techninėmis galimybėmis arba jos sukurtais mokslo tiriamosios veiklos rezultatais.

Mokslui imlūs ūkio subsektoriai – taip, kaip apibrėžta Bendrojoje nacionalinėje kompleksinėje programoje. Mokslui imliems ūkio subsektoriams gali būti priskiriami ūkio subjektai, veikiantys ir dalyvaujantys Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programų ir/arba Jungtinių tyrimų programų, ir/arba nacionalinių kompleksinių programų kūrime ir įgyvendinime.

MTEP techniniai darbuotojai ir jiems prilygintas personalas – asmenys, turintys ne žemesnį nei II pakopos išsilavinimą ir ne mažiau kaip 5 metų profesinę patirtį (doktorantūros studijos gali būti laikomos tinkama profesine patirtimi), kurių pagrindinis darbas reikalauja technikos žinių ir patirties vienoje ar keliose inžinerijos, fizikos ir biologijos arba socialinių ir humanitarinių mokslų srityse (įskaitant rinkodaros vadybininkus). Jie dalyvauja MTEP, atlikdami mokslines ir technines užduotis. Technikams prilyginti darbuotojai, vadovaujami tyrėjų, vykdo atitinkamas MTEP užduotis.

Nacionalinė technologijų platforma – taip, kaip apibrėžta Tyrėjų karjeros programoje.

Pagalbos intensyvumas – pagalbos dydis, išreikštas tinkamų finansuoti išlaidų procentine dalimi nuo visų tinkamų finansuoti išlaidų sumos.

Privačios lėšos – visos kitos lėšos, išskyrus viešąsias lėšas, kurios apibrėžtos Tarybos reglamente Nr. 1083/2006.

Taikomieji moksliniai tyrimai – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme.

Tyrėjas – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme.

Valstybės pagalba įdarbinimui (toliau – pagalba) – valstybės teikiama finansinė parama iš mokslinių tyrimų organizacijos arba didelės įmonės deleguotų aukštos kvalifikacijos darbuotojų įdarbinimui labai mažose, mažose ir vidutinėse įmonėse pagal Bendrojo bendrosios išimties reglamento 37 straipsnyje nustatytas sąlygas. Pagalbos gavėjas turi sugebėti pademonstruoti papildomumą, t. y. pagalba turi būti būtina sąlyga sėkmingai vykdyti projektą, t. y. be jos projektas negalėtų būti vykdomas arba būtų vykdomas mažesne apimtimi, gerokai ilgiau ar kur kas blogesnės kokybės.

Valstybės pagalbos gavėjas (toliau – pagalbos gavėjas) – labai maža, maža arba vidutinė įmonė, įdarbinanti iš mokslinių tyrimų organizacijos ar didelės įmonės deleguotus aukštos kvalifikacijos darbuotojus MTEP veiklai vykdyti.

Vidutinė įmonė – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

Žinioms imlūs ūkio subsektoriai – tai ūkio subjektų grupė, kuri atitinka M ir kitų sekcijų skyrių grupes pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.), patvirtintą Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 (Žin., 2007, Nr. 119-4877).

Žinioms imlios įmonės – ūkio subjektai, savo ekonominėje veikloje tiesiogiai arba netiesiogiai nurodę mokslinių tyrimų ir taikomąją veiklą, taip pat vykdantys patentinę veiklą ir gaunantys iš jos pajamas.

Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Aprašo 2 punkte nurodytuose dokumentuose sąvokas.“

2. Išdėstau 30 punkto lentelės 2.2 punkto „Tinkamos finansuoti išlaidų kategorijos“ skiltį „Reikalavimai, komentarai, paaiškinimai“ taip:

Aukštos kvalifikacijos darbuotojų karjeros ugdymo išlaidos, tiesiogiai susijusios su darbo pobūdžiu MVĮ: dalyvavimas tarptautiniuose mokslo renginiuose (konferencijose, seminaruose), komandiruotės, tiesiogiai susijusios su aukštos kvalifikacijos darbuotojo MVĮ vykdoma MTEP veikla

 

3. Išdėstau 30 punkto lentelės 2.2 punkto „Tinkamos finansuoti išlaidų kategorijos“ skiltį „Dydžio apribojimai“ taip:

Aukštos kvalifikacijos darbuotojų komandiruotės, tiesiogiai susijusios su MVĮ vykdoma MTEP veikla, išlaidas sudaro: apgyvendinimo išlaidos, kelionės išlaidos, dienpinigiai. Vienam aukštos kvalifikacijos darbuotojui komandiruotės trukmė gali būti ne daugiau kaip 5 kalendorinės dienos ne daugiau kaip du kartus per metus

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius