LIETUVOS RESPUBLIKOS

FIZINIŲ ASMENŲ PAJAMŲ MOKESČIO LAIKINOJO ĮSTATYMO 7, 15, 16, 24, 35 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

Į S T A T Y M A S

 

1996 m. birželio 25 d. Nr. I-1400

Vilnius

 

(Žin., 1990, Nr. 31-742; 1991, Nr. 6-170, Nr. 19-501, Nr. 22-569; 1992, Nr. 7-150, Nr. 14-388; 1993, Nr. 30-681, Nr. 59-1144, Nr. 70-1305; 1994, Nr. 30-531, Nr. 58-1135; 1995, Nr. 34-814, Nr. 44-1077; 1996, Nr. 1-3, Nr. 11-285, Nr. 35-858, Nr. 46-1104)

 

1 straipsnis. 7 straipsnio pirmosios dalies pakeitimas

7 straipsnio pirmosios dalies 2 punkto trečiąją pastraipą pripažinti netekusia galios, 3 punkte po žodžio „prizai“ įrašyti žodį „(dovanos)“, po žodžio „prizų“ įrašyti žodį „(dovanų)“ ir šią dalį išdėstyti taip:

„Į apmokestinamąsias pajamas neįskaitoma:

1) socialinio aprūpinimo ir socialinės paramos (šalpos) pašalpos, mokamos iš valstybės bei socialinio draudimo lėšų, išskyrus ligos, motinystės (tėvystės) pašalpas; pašalpos, skiriamos Respublikos Vyriausybės bei vietos savivaldos organų, taip pat mokamos iš labdaros fondų bei labdaros organizacijų (išskyrus pašalpas, mokamas šių fondų ir organizacijų darbuotojams); įmonių, įstaigų ir organizacijų mokamos pašalpos mirus darbuotojui ar jo šeimos nariui, taip pat stichinių nelaimių bei gaisrų atvejais; iš valstybės biudžeto mokamos premijos, kurios skiriamos konkurso tvarka;

2) materialinės ir moralinės žalos atlyginimas, taip pat įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio kompensacijos:

komandiruočių išlaidoms apmokėti, kitų su darbu susijusių išlaidų kompensacijos darbuotojams;

3) prizai (dovanos), gauti asmeninių švenčių, konkursų bei kitomis progomis, jeigu per kalendorinius metus šių prizų (dovanų) vertė ne didesnė už nustatytą pajamų neapmokestinamąjį minimumą.“

 

2 straipsnis. 15 straipsnio pakeitimas

15 straipsnyje vietoj žodžių „Bažnyčių ir kitų religinių organizacijų“ įrašyti žodžius „Religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų (aukštesniųjų valdymo institucijų)“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

15 straipsnis.

Religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų (aukštesniųjų valdymo institucijų) dvasininkų, religinių apeigų patarnautojų ir aptarnaujančio personalo (išskyrus asmenis, atliekančius statybos, remonto, restauravimo darbus) pajamos, gaunamos iš tikinčiųjų, fizinių asmenų pajamų mokesčiu neapmokestinamos.“

 

3 straipsnis. 16 straipsnio papildymas trečiąja dalimi

Papildyti 16 straipsnį trečiąja dalimi:

„Apmokestinamosios pajamos sumažinamos lėšų suma, kuri duota labdaros ar paramos gavėjui Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka.“

 

4 straipsnis. 24 straipsnio pakeitimas ir papildymas

24 straipsnio ketvirtąją dalį pripažinti netekusia galios ir papildyti straipsnį ketvirtąja, penktąja, šeštąja, septintąja dalimis:

„Jeigu ūkinė bendrija ir juridinio asmens statuso neturinti individuali (personalinė) įmonė buvo įsteigta (registruota) arba užsienio kapitalas buvo investuotas iki 1993 m. gruodžio 31 d., tai jos pajamų dalis (proporcinga užsienio investicijos daliai įmonės nuosavame kapitale), tenkanti šiai užsienio investicijai ir nepanaudota darbo užmokesčiui, taip pat reinvestuota įmonėje, 5 metus nuo įplaukų gavimo dienos apmokestinama 70 procentų mažesniu pajamų mokesčiu. Šiam terminui pasibaigus, užsienio investicijai tenkanti pajamų dalis 3 metus apmokestinama 50 procentų mažesniu pajamų mokesčiu.

Jei tokia įmonė buvo įsteigta (registruota) arba užsienio kapitalas buvo investuotas nuo 1994 m. sausio 1 d. iki 1995 m. rugpjūčio 1 d., tai pajamų dalis, tenkanti užsienio investicijai, 6 metus apmokestinama 50 procentų mažesniu pajamų mokesčiu.

Jeigu užsienio investuotojas (investuotojai) po 1995 m. rugpjūčio 1 d. įsigijo ne mažiau kaip 30 procentų įmonės nuosavo kapitalo ir investavo ne mažesnį kaip 2 milijonų JAV dolerių vertės užsienio kilmės kapitalą, tai tokia įmonė 3 metus nuo pajamų gavimo pradžios nemoka pajamų mokesčio. Kitus 3 metus ši įmonė moka 50 procentų mažesnį pajamų mokestį. Įmonė, norinti įgyvendinti teisę į šiame straipsnyje numatytas mokesčių lengvatas, privalo pateikti mokesčių inspekcijai Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus dokumentus, patvirtinančius užsienio kapitalo kilmę ir investavimą į įmonės kapitalą.

Mažųjų įmonių įstatymo reikalavimus atitinkančių ūkinių bendrijų ir juridinio asmens teisių neturinčių individualių (personalinių) įmonių apmokestinamosioms pajamoms taikomas 50 procentų mažesnis pajamų mokesčio tarifas. Kai mažųjų įmonių gamybinės veiklos įplaukos sudaro ne mažiau kaip 2/3 realizacinių įplaukų, pajamų mokesčio tarifas pirmuosius 2 metus nuo įmonės įsteigimo (įregistravimo) mažinamas 70 procentų.“

 

5 straipsnis. 35 straipsnio pakeitimas

35 straipsnio 5 punkte po žodžio „neviršijančios“ įrašyti žodį „Vyriausybės“, 8 punkte po žodžio „pajus“ įrašyti žodžius „iš Lietuvos Respublikos ūkio subjektų“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

35 straipsnis.

Pajamų mokesčiu neapmokestinama:

1) pajamos iš donorystės;

2) paveldėjimo ar dovanojimo būdu gautos pajamos, išskyrus paveldėtą autorinį atlyginimą ir įmonių, įstaigų bei organizacijų dovanas;

3) gaunami alimentai;

4) žalai atlyginti gautos sumos netekus maitintojo bei darbingumo;

5) sumos, gautos pagal galiojančius darbo įstatymus (nustatyto dydžio) komandiruočių išlaidoms, materialinei ir moralinei žalai atlyginti bei neviršijančios Vyriausybės nustatytų normų piniginės kompensacijos;

6) sumos, išmokamos už valstybės ir savivaldybių paskolų obligacijas;

7) loterijų laimėjimai;

8)už akcijas ir pajus iš Lietuvos Respublikos ūkio subjektų gaunami dividendai;

9) privalomojo ir savanoriškojo draudimo išmokamos sumos;

10) grąžinami pajiniai įnašai bei sumos už parduotas akcijas;

11) pajamos už parduotą gyventojui priklausiusį turtą, jei už parduotus daiktus gauta suma neviršija 1 PNM per mėnesį arba kai per metus parduotas vienas bet kokios vertės vienos ar kitos rūšies daiktas (prekė);

12) sporto ir kitų varžybų bei konkursų prizai ir dovanos;

13) už indėlius gautos palūkanos;

14) iki įsigalios Lietuvos Respublikos bendrojo pajamų mokesčio įstatymas, pagal 1992, 1993, 1994 ir 1995 metų veiklos rezultatus akcininkams ar įmonės darbuotojams išduotų akcijų nominali vertė arba anksčiau išduotų akcijų nominalios vertės padidinimo suma;

15) sumos, mokamos iš labdaros fondų bei organizacijų.“

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS

______________