LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL MIŠKOTVARKOS PROJEKTŲ TVIRTINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

1995 m. vasario 14 d. Nr. 244

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Miškotvarkos projektų tvirtinimo tvarką (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

MIŠKŲ ŪKIO MINISTRAS                                                             ALBERTAS VASILIAUSKAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. vasario 14 d. nutarimu

Nr. 244

 

MIŠKOTVARKOS PROJEKTŲ TVIRTINIMO TVARKA

 

BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

1. Miškotvarkos projektas yra miško ūkio organizavimo pagrindas. Šis projektas privalomas visoms miško valdoms, išskyrus savininkų, turinčių miškų iki 3 ha ne miškų masyvuose, valdas.

Miško savininkų, turinčių miškų iki 3 ha ne miškų masyvuose, miškai tvarkomi ir naudojami Privačių miškų nuostatų ir Miškų ūkio ministerijos nustatyta tvarka.

2. Miškotvarkos projektus rengia valstybinė miškotvarkos tarnyba ar Miškų ūkio ministerijos leidimus (licencijas) atlikti šį darbą turintys fiziniai ir juridiniai asmenys.

3. Miškotvarkos projektas galioja 10 metų, jeigu jo tvirtinimo metu nenustatytas kitoks galiojimo laikas.

4. Atliekant miškotvarkos darbus valstybiniuose miškuose, šie darbai paprastai atliekami ir urėdijos administruojamoje teritorijoje esančiuose privačiuose bei kitų valdytojų miškuose.

 

MIŠKOTVARKOS DARBŲ PROJEKTINĖS UŽDUOTYS

 

5. Miškotvarkos darbų projektines užduotis rengia valstybinių miškų valdytojai ir privačių miškų savininkai ar jiems atstovaujantys fiziniai ir juridiniai asmenys.

6. Draustinių ir valstybinių parkų miškų tvarkymo projektinės užduotys turi būti suderintos su Aplinkos apsaugos ministerija. Valstybinių rezervatų miškų tvarkymo projektines užduotis rengia Aplinkos apsaugos ministerija ir derina jas su Miškų ūkio ministerija.

7. Užsakant tik kai kurių privačių iki 25 ha miškų valdų miškotvarkos projektus, projektinės užduotys nerengiamos. Miškotvarkos darbų atlikimo ir kiti su tuo susiję klausimai derinami užsakovo ir vykdytojo sutarta tvarka.

 

MIŠKOTVARKOS PASITARIMAI

 

8. Rengiant miškotvarkos projektus, organizuojami du miškotvarkos pasitarimai, kuriuose dalyvauja miškų valdytojai, Miškų ūkio ministerijos, Aplinkos apsaugos ministerijos, urėdijų administruojamų teritorijų Aplinkos apsaugos ministerijos regionų departamentų, rajonų agentūrų, Valstybinio miškotvarkos instituto atstovai, privačių miškų savininkams atstovaujantys vietos savivaldybės atstovai ar kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, o antrajame miškotvarkos pasitarime – dar projektų recenzentai ir ekspertai. Šiuos pasitarimus rengia Miškų ūkio ministerija.

9. Pirmasis miškotvarkos pasitarimas rengiamas ne vėliau kaip prieš mėnesį iki miškotvarkos lauko darbų pradžios. Jame svarstomi klausimai, susiję su kai kurių tvarkomų objektų miškotvarkos darbų ypatumais, teritorijų tvarkymu, pagal specialias taisykles tvarkytinais ypač vertingais bei saugomų teritorijų miškais, ir kiti.

10. Antrasis miškotvarkos pasitarimas rengiamas po to, kai atliekami miškotvarkos lauko darbai ir pagrindiniai kameraliniai skaičiavimai.

11. Prieš antrąjį miškotvarkos pasitarimą (ne vėliau kaip prieš dvi savaites) Valstybinio miškotvarkos instituto parengti aiškinamieji raštai (dėl valstybinių miškų) pateikiami Miškų ūkio ministerijai, Aplinkos apsaugos ministerijai, miškų valdytojams ir Aplinkos apsaugos ministerijos regionų departamentams. Tokie patys privačių miškų dokumentai pateikiami aplinkos apsaugos rajonų agentūroms ir miškų urėdijoms.

12. Pasitarimo metu apsvarstomi ir iš anksto suderinami miško fondo duomenys, svarbesnieji ūkinės veiklos rezultatai, miško kirtimų bei atkūrimo apimtis ir medynų plotai, kuriems neskaičiuojama pagrindinio naudojimo kirtimų apimtis.

13. Antrojo miškotvarkos pasitarimo pagrindu parengiamas miškotvarkos projektas. Projektavimo stadijoje projekto rengėjai derina valstybinių miškų ir stambių privačių miško valdų junginių (ne mažesnių kaip 500 ha) biržių išdėstymą su urėdijomis ir Aplinkos apsaugos ministerijos regionų departamentais.

14. Visiems miškų valdytojams ir savininkams būtina parengti miškotvarkos projekto gamtosauginę dalį medynų plano pagrindu, kuriame turi būti pažymėta:

14.1. miškų grupės;

14.2. saugomų teritorijų ribos ir zonos, įvairios apsauginės juostos, ypatingos apsaugos miškų sklypai, gamtos, kultūros, istorijos paminklai, Raudonosios knygos objektai.

 

MIŠKOTVARKOS PROJEKTŲ TVIRTINIMAS

 

15. Parengti valstybinių miškų ir stambių privačių miško valdų junginių miškotvarkos projektai pateikiami Miškų ūkio ministerijai tvirtinti.

16. Miškų ūkio ministerija atlieka parengtų miškotvarkos projektų ekspertizę ir rengia specialų pasitarimą, suderinusi šį klausimą su Aplinkos apsaugos ministerija. Pasitarime dalyvauja miškų valdytojai, Miškų ūkio ministerijos, Aplinkos apsaugos ministerijos, urėdijų administruojamų teritorijų Aplinkos apsaugos ministerijos regionų departamentų, rajonų agentūrų, Valstybinio miškotvarkos instituto atstovai, privačių miškų savininkams atstovaujantys vietos savivaldybės atstovai ar kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, projektų recenzentai ir ekspertai.

17. Protokoliniu specialaus pasitarimo sprendimu priimamas nutarimas dėl miškotvarkos projekto suderinimo. Šio protokolo pagrindu miškotvarkos projektą tvirtina Miškų ūkio ministerija. Kilus šalių nesutarimams dėl valstybinių miškų miškotvarkos projekto patvirtinimo, galutinį sprendimą šiuo klausimu priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

18. Iki 25 ha privačių miško valdų ir jų junginių miškotvarkos projektai specialiuose pasitarimuose nesvarstomi. Šiuos projektus miško savininko užsakymu parengia Valstybinis miškotvarkos institutas ir leidimus (licencijas) atlikti šį darbą turintys juridiniai ir fiziniai asmenys.

Parengti projektai suderinami su Aplinkos apsaugos ministerijos regionų departamentais ir pateikiami Miškų ūkio ministerijai tvirtinti. Jeigu projektų suderinti nepavyksta, galutinį sprendimą šiuo klausimu priima Miškų ūkio ministerija ir Aplinkos apsaugos ministerija.

 

MIŠKOTVARKOS PROJEKTŲ KEITIMAS

 

19. Dėl stichinių nelaimių (vėjavartų, gaisrų, ligų, kenkėjų) bei kitų priežasčių pakitusius miškotvarkos projektus valstybinių miškų valdytojų ar privačių miškų savininkų pasiūlymu patikslina Valstybinis miškotvarkos institutas. Pakeitimai derinami su Aplinkos apsaugos ministerija, o juos tvirtina Miškų ūkio ministerija.

20. Pagrindinių kirtimų biržių išdėstymo projektas antrajai vykmečio pusei gali būti tikslinamas, jeigu miškotvarkos autorinės priežiūros metu nustatoma, kad šie pakeitimai būtini. Projektą tikslina Valstybinis miškotvarkos institutas ir suderina su miškų valdytojais bei Aplinkos apsaugos ministerijos regionų departamentais.

______________