LIETUVOS BANKO VALDYBOS

N U T A R I M A S

 

DĖL Lietuvos banko valdybos 2013 m. vasario 28 d. nutarimo Nr. 03-51 „Dėl Emitentų vadovų pranešimų apie sandorius dėl emitento vertybinių popierių taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2013 m. lapkričio 28 d. Nr. 03-192

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Lietuvos banko įstatymo (Žin., 1994, Nr. 99-1957; 2001, Nr. 28-890; 2004, Nr. 54-1830; 2009, Nr. 153-6895; 2011, Nr. 145-6812) 42 straipsnio 3 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymo (Žin., 2007, Nr. 17-627; 2011, Nr. 145-6818) 62 straipsniu, Lietuvos banko valdyba n u t a r i a:

Pakeisti Emitentų vadovų pranešimų apie sandorius dėl emitento vertybinių popierių taisykles, patvirtintas Lietuvos banko valdybos 2013 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 03-51 „Dėl Emitentų vadovų pranešimų apie sandorius dėl emitento vertybinių popierių taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės) (Žin., 2013, Nr. 26-1271):

1. Išbraukti Taisyklių 10 punkte po žodžių „privalo pateikti“ žodžius „Komisijai ir“.

2. Papildyti Taisykles III skyriumi:

 

III. IŠANKSTINIAI PREKYBOS PLANAI

 

11. Emitento vadovai ir su jais glaudžiai susiję asmenys, siekdami pasinaudoti Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymo 62 straipsnio 5 dalyje įtvirtinta išimtimi dėl išankstinių įsipareigojimų vykdymo, gali sudaryti sandorius dėl jų vadovaujamo emitento vertybinių popierių ir dėl išvestinių ar kitų su šiais vertybiniais popieriais susietų finansinių priemonių nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos iki ataskaitinio laikotarpio rezultatų paskelbimo dienos, įskaitant rezultatų paskelbimo dieną (toliau – draudžiamasis prekybos laikotarpis), pagal nedraudžiamuoju prekybos laikotarpiu parengtą ir Lietuvos bankui tuo pačiu laikotarpiu, pagal Lietuvos banko valdybos 2013 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 03-46 patvirtintų Viešai neatskleistos informacijos konfidencialumo užtikrinimo ir atskleidimo taisyklių 19 punkto nuostatas, pateiktą išankstinį prekybos planą.

12. Laikoma, kad sprendimas neprieštarauti išankstinio prekybos plano vykdymui yra priimtas, jeigu per 14 dienų nuo išankstinio prekybos plano gavimo Lietuvos banke dienos negaunamas Lietuvos banko sprendimas prieštarauti išankstinio prekybos plano vykdymui. Lietuvos bankas per keturiolika dienų nuo išankstinio prekybos plano gavimo dienos gali priimti sprendimą prieštarauti išankstinio prekybos plano vykdymui, jeigu kyla įtarimų, kad plane įtvirtintomis prekybos sąlygomis gali būti pažeistas Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymo 62 straipsnyje nustatytas draudimas naudotis viešai neatskleista informacija, arba jeigu nepateikta visa 14 punkte nurodyta informacija.

13. Rengiant išankstinį prekybos planą turi būti laikomasi Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymo 62 straipsnyje įtvirtinto draudimo naudotis viešai neatskleista informacija.

14. Emitento vadovų ir su jais glaudžiai susijusių asmenų išankstiniai prekybos planai turi būti tikslūs ir nustatyti visas reikšmingas sąlygas, kurios Lietuvos bankui leistų įvertinti, kokiomis aplinkybėmis bus sudaromi sandoriai dėl finansinių priemonių pagal išankstinius prekybos planus, t. y. turi būti nurodyti sandorių sudarymo terminai, sandorių rūšys, mastas, tikslios kainų ribos, konkretus finansų tarpininkas (įmonės pavadinimas, portfelį valdančio asmens vardas ir pavardė, tiesioginiai kontaktai; jeigu finansų tarpininkas pasikeičia, apie tai būtina informuoti Lietuvos banką), jeigu išankstinio prekybos plano vykdymą ketinama perduoti finansų tarpininkui, ir kitos reikšmingos aplinkybės, kuriomis planuojama įgyvendinti išankstiniame prekybos plane nurodytus sandorius. Išankstinis prekybos planas sudaromas vieniems kalendoriniams metams ir negali būti keičiamas.

15. Emitento vadovai ir su jais glaudžiai susiję asmenys išankstinį prekybos planą gali pradėti vykdyti praėjus keturiolikai dienų nuo išankstinio prekybos plano gavimo Lietuvos banke dienos, jeigu iš Lietuvos banko nebuvo gautas sprendimas prieštarauti pateikto išankstinio prekybos plano vykdymui. Šiame punkte nustatyti reikalavimai netaikomi, jeigu sandoris sudaromas ne draudžiamuoju prekybos laikotarpiu.

16. Emitento vadovai ir su jais glaudžiai susiję asmenys, jeigu tenkinamos visos išankstiniame prekybos plane numatytos sąlygos, turi užtikrinti tinkamą išankstinio prekybos plano vykdymą, t. y. turi būti atliekami veiksmai, kurie užtikrintų minėto plano įgyvendinimą.

17. Atsiradus aplinkybėms, dėl kurių išankstinio prekybos plano vykdyti negalima, jeigu Lietuvos bankas sutinka, minėto plano vykdymas gali būti sustabdomas motyvuotu emitento vadovo ar glaudžiai susijusio asmens prašymu. Prašyme išdėstomos aplinkybės, dėl kurių išankstinio prekybos plano vykdymas turi būti sustabdomas. Lietuvos bankas per keturiolika dienų nuo prašymo gavimo dienos priima sprendimą dėl išankstinio prekybos plano galiojimo sustabdymo. Išankstinio prekybos plano vykdymo stabdymas galimas tik išskirtiniais atvejais, kai Lietuvos bankui pateikiami argumentai, kurie leidžia daryti išvadą, kad tolimesnis plano vykdymas objektyviai nėra galimas arba pagrįstas, pavyzdžiui, kai emitentui iškeliama bankroto / restruktūrizavimo byla. Sprendimas sustabdyti išankstinio prekybos plano vykdymą negali būti priimtas remiantis emitento vadovo ar su juo glaudžiai susijusio asmens žinoma viešai neatskleista informacija. Sustabdyto išankstinio prekybos plano negalima atnaujinti. Naujas išankstinis prekybos planas gali būti sudaromas ir teikiamas Lietuvos bankui tik nedraudžiamuoju prekybos laikotarpiu.

18. Lietuvos bankas, turėdamas pagrindą įtarti, kad rengiant arba vykdant emitento vadovo ar su juo glaudžiai susijusio asmens išankstinį prekybos planą galėjo ar gali būti naudojamasi viešai neatskleista informacija, arba nustatęs, kad išankstinis prekybos planas buvo sudarytas arba yra vykdomas netinkamai, bet kuriuo metu gali atšaukti savo neprieštaravimą dėl išankstinio prekybos plano vykdymo.

19. Emitento vadovai ir su jais glaudžiai susiję asmenys, kurie sudaro sandorius vykdydami išankstinį prekybos planą, taip pat turi laikytis Taisyklių 5–10 punktų reikalavimų dėl viešo informacijos apie sudarytus sandorius skelbimo ir papildomai nurodyti, kad sandoriai įvykdyti pagal Lietuvos bankui konfidencialiai pateiktą išankstinį prekybos planą.“

 

 

 

Valdybos pirmininkas                                                         Vitas Vasiliauskas