LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1996 M. KOVO 29 D. NUTARIMO NR. 400 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS DOKUMENTŲ RENGIMO IR NAGRINĖJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1997 m. rugsėjo 19 d. Nr. 1032

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 1, 17 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymu (Žin., 1997, Nr. 67-1668), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo ir nagrinėjimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. kovo 29 d. nutarimu Nr. 400 „Dėl Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo ir nagrinėjimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 31-771):

1. Išdėstyti 12.1 punktą taip:

12.1. asmenims, iki 1940 m. birželio 15 d. turėjusiems Lietuvos pilietybę, jų vaikams ir vaikaičiams (jeigu šie asmenys, jų vaikai ar vaikaičiai nerepatrijavo iš Lietuvos), gyvenantiems kitose valstybėse“.

2. Išdėstyti 14 ir 14.1 punktus taip:

14. Asmenys, norintys įgyvendinti teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę, paduoda rašytinį prašymą (pagal pridedamą 2 formą). Prie prašymo asmenys prideda šiuos dokumentus (vietoj dokumentų gali būti pridedamos notaro ar pareigūno, ar Pasaulio lietuvių bendruomenės krašto bendruomenės valdybos pirmininko, priimančio šį prašymą, patvirtintos kopijos):

14.1. nurodytieji šių taisyklių 12.1 punkte – dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę, taip pat dokumentus, patvirtinančius asmens tapatybę, turimą kitos valstybės pilietybę arba tai, kad yra be pilietybės (pasą ar jį atstojantį dokumentą, kitos valstybės kompetentingos institucijos išduotą pažymėjimą apie turimą kitos valstybės pilietybę arba tai, kad yra be pilietybės), nuolatinę gyvenamąją vietą; dokumentus, patvirtinančius giminystės ryšį, jeigu dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo kreipiasi asmenų, turėjusių Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., vaikai ir vaikaičiai, teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimą, jeigu asmeniui toks buvo išduotas“.

3. Išdėstyti 16 punkto antrąją pastraipą taip:

„Jeigu šių dokumentų nėra, gali būti pateikiami dokumentai apie mokymąsi, darbą, gyvenimą Lietuvoje iki 1940 m. birželio 15 d., priesaikinis pareiškimas, patvirtintas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, notaro patvirtinti trijų Lietuvos Respublikos piliečių, kurie patys turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., paliudijimai apie tai, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę, užsienio valstybės paso patvirtinta kopija ir kiti dokumentai. Priesaikinį pareiškimą gali rašyti asmuo, turėjęs Lietuvos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 dienos“.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                           VIDMANTAS ŽIEMELIS

______________