LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KRIZIŲ VALDYMO KOMITETO SUDARYMO IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. lapkričio 27 d. Nr. 1427

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001–2004 metų programos įgyvendinimo priemones, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1196 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001–2004 metų programos įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 86-3015), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šį Krizių valdymo komitetą:

Ministras Pirmininkas (komiteto pirmininkas);

vidaus reikalų ministras;

krašto apsaugos ministras;

užsienio reikalų ministras;

ūkio ministras;

finansų ministras.

2. Patvirtinti Krizių valdymo komiteto nuostatus (pridedama).

3. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2002 m. sausio 1 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                           LINAS LINKEVIČIUS


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1427

 

KRIZIŲ VALDYMO KOMITETO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Krizių valdymo komiteto (toliau vadinama – komitetas) uždavinius, funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Komitetas yra strateginio lygio krizių valdymo sistemos institucija, padedanti Lietuvos Respublikos Vyriausybei priimti sprendimus dėl krizių valdymo koordinavimo.

3. Komitetas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, taip pat šiais nuostatais.

 

II. KOMITETO UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Komiteto uždaviniai yra:

4.1. numatyti krizių valdymo strategiją;

4.2. koordinuoti krizių valdymą.

5. Komitetas, vykdydamas savo uždavinius, atlieka šias funkcijas:

5.1. teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos krizių valdymo sistemos plėtros krypčių, krizių valdymo strategijos;

5.2. susidarius krizinei situacijai ar kilus krizei, organizuoja jos lokalizavimą ir koordinuoja valdymą, rekomenduoja Lietuvos Respublikos Vyriausybei krizės valdymo operacijos vadovą.

 

III. KOMITETO TEISĖS

 

6. Komitetas turi šias teises:

6.1. pavesti Krizių valdymo centrui, valstybės institucijoms ir įstaigoms patikslinti arba patikrinti pateiktą svarstyti aktualią informaciją apie rizikos veiksnius ir grėsmes;

6.2. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl teisės aktų, reglamentuojančių krizių valdymą, rengimo, pakeitimo ir papildymo;

6.3. kviesti į savo posėdžius suinteresuotus asmenis, rengusius komiteto aptariamus klausimus, ir mokslo, studijų, kitų institucijų specialistus sprendimams priimti;

6.4. teikti valstybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus-rekomendacijas krizių valdymo klausimais.

 

IV. KOMITETO DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Susidarius krizinei situacijai ar kilus krizei, Krizių valdymo centro ar atitinkamos valstybės institucijos vadovas informuoja apie tai komiteto pirmininką. Komiteto pirmininkui pritarus, komiteto posėdis šaukiamas nedelsiant.

8. Komitetui vadovauja ir jo darbą organizuoja komiteto pirmininkas.

9. Komiteto posėdžiuose, be komiteto narių, dalyvauja parengusios aptariamą sprendimo projektą valstybės institucijos vadovas (arba jo įgaliotas asmuo) ir kiti pakviesti asmenys, kurių dalyvavimas būtinas sprendimams priimti.

10. Komiteto sprendimai priimami bendru posėdyje dalyvavusių komiteto narių sutarimu.

11. Komiteto sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo komiteto pirmininkas. Posėdžio protokolai išsiunčiami visiems komiteto nariams ir kitoms suinteresuotoms institucijoms.

12. Techniniu ir organizaciniu komiteto aptarnavimu rūpinasi Krašto apsaugos ministerija.

______________