LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ĮDARBINIMO Į UŽIMTUMO FONDO REMIAMUS DARBUS TVARKOS 2.1 IR 2.2 PUNKTŲ IR BEDARBIŲ REGISTRAVIMO, PAŠALPŲ JIEMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS 11, 12, 13 PUNKTŲ DALINIO PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

2001 m. gegužės 8 d. Nr. 60

Vilnius

 

 

Vykdydama Pirmaeilių priemonių nedarbui mažinti 6 ir 9.1 punktus (pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. kovo 28 d. posėdyje (protokolo Nr. 14, kl. 39),

1. Iš dalies pakeičiu ir papildau Įdarbinimo į Užimtumo fondo remiamus darbus tvarkos, patvirtintos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1996 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. 39 „Dėl Lietuvos Respublikos gyventojų užimtumo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo įgyvendinimo“ 2.1 ir 2.2 punktus ir juos išdėstau taip:

2.1. Remiami darbai priklausomai nuo situacijos vietos darbo rinkoje ir finansavimo galimybių darbo biržos iniciatyva gali būti organizuojami visų nuosavybės formų įmonėse, įstaigose ir organizacijose, kurios per pastaruosius 3 mėnesius atitiko šias sąlygas:

• vykdė ūkinę veiklą;

• deklaravo pajamas ir mokėjo įstatymų nustatytus mokesčius;

• nemažino darbuotojų skaičiaus;

• neturėjo gamybos prastovų, kilusių ne dėl darbuotojų kaltės ir priverstinio ne visos darbo dienos arba savaitės darbo laiko.

Remiami darbai taip pat gali būti organizuojami visų nuosavybės formų įmonėse, įstaigose ir organizacijose, kurios buvo įsteigtos per pastaruosius 3 mėnesius, taip pat veikiančių įmonių, įstaigų ir organizacijų padaliniuose, minėtu laikotarpiu įsteigtuose kitose vietovėse, netaikant šio punkto pirmojoje dalyje išvardytų sąlygų.“

2.2. Remiami darbai paprastai organizuojami ne daugiau kaip 6 mėnesiams. Jeigu jų metu darbdaviui ir dirbančiam remiamuose darbuose asmeniui paaiškėja, kad nuolatiniam įsidarbinimui šioje įmonėje būtina įsigyti papildomų žinių profesinio mokymo kursuose už jos ribų, remiamų darbų trukmė gali būti pratęsiama tam tikram laikui, bet ne ilgiau kaip 2 mėnesius.

Pirmą kartą pradedantiems darbinę veiklą remiamų darbų trukmė gali būti iki 3 mėnesių:

neturintiems profesinio pasirengimo bedarbiams (vidurinių bendrojo lavinimo mokyklų abiturientams, taip pat asmenims, nebaigusiems vidurinių bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų) profesinei motyvacijai nustatyti;

profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų absolventams, baigusiems:

pagrindinio profesinio mokymo I, II, III, IV pakopos ne trumpesnių kaip vienerių mokslo metų profesinio mokymo programas ir įgijusiems pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą;

aukštesniųjų mokyklų ne trumpesnių kaip dvejų metų studijų programas ir įgijusiems aukštesnįjį išsilavinimą;

aukštųjų mokyklų pagrindinių nuosekliųjų universitetinių ir neuniversitetinių studijų pirmos pakopos ne trumpesnių kaip ketverių metų studijų programas ir įgijusiems aukštąjį išsilavinimą darbo įgūdžiams įgyti ir įsitvirtinti darbe.“

2. Iš dalies papildau Bedarbių registravimo, pašalpų jiems skyrimo ir mokėjimo tvarkos, patvirtintos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1996 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. 76, 11, 12, 13 punktus ir juos išdėstau taip:

11. Bedarbiams, pasirengusiems darbo rinkai, 3 mėnesius siūlomas darbas, atitinkantis jų profesinį pasirengimą bei sveikatos būklę, taip pat kai nuvykimo į siūlomą darbovietę ir grįžimo atgal laikas miesto ar priemiestiniu transportu neviršija 3 valandų, o moterims, turinčioms vaikų iki 8 metų, ir vyrams, vieniems auginantiems vaikus iki 8 metų, – 2 valandų. Po to nustatyta tvarka sudaromas „Įsidarbinimo planas“, numatantis bedarbio ir darbo biržos veiklos priemones, siekiant įsidarbinimo.

Profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų absolventams per septynias dienas po užsiregistravimo darbo biržoje organizuojama Intensyvaus integravimo į darbo rinką programa, po kurios sudaromas „Įsidarbinimo planas“.

12. Bedarbiams, nepasirengusiems darbo rinkai, siūlomas nekvalifikuotas darbas, atitinkantis jų sveikatos būklę bei šios Tvarkos 11 punkte nurodytas nuvykimo į siūlomą darbovietę ir grįžimo atgal sąlygas, sudaromas „Įsidarbinimo planas“.

Vidurinių bendrojo lavinimo mokyklų abiturientams, taip pat asmenims iki 18 metų, nebaigusiems vidurinių bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų, per septynias dienas po užsiregistravimo darbo biržoje organizuojama Intensyvaus integravimo į darbo rinką programa, po kurios sudaromas „Įsidarbinimo planas“.

13. Bedarbiams, kurių tolesnis įsidarbinimas siejamas su „Įsidarbinimo plano“ priemonių vykdymu, pasiūlymas profesiniam mokymui prilyginamas darbo pasiūlai.

Bedarbių atsisakymas dalyvauti Intensyvaus integravimo į darbo rinką programose, sudarant „Įsidarbinimo planą“ ir jo priemonėse, prilyginamas kaip atsisakymas darbo biržos paslaugų. Tokie asmenys pakartotinai gali registruotis darbo biržoje po 6 mėnesių.

Bedarbiams, gyvenantiems kaimo vietovėse ir negaunantiems bedarbio pašalpos, atvykstantiems dalyvauti priemonėse, numatytose „Įsidarbinimo plane“, arba darbo biržai iškvietus, teritorinės darbo biržos direktoriaus sprendimu gali būti padengiamos kelionės išlaidos. Kelionės išlaidos padengiamos pagal pateiktus važiavimo bilietus. Nepateikus važiavimo bilietų, kelionės išlaidos apmokamos atsižvelgiant į patvirtintus važiavimo paprastu autobusu ar bendrame vagone tarifinius įkainius.“

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR

DARBO MINISTRĖ                                                                                VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ