LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ BEI ASMENŲ BE PILIETYBĖS STUDIJŲ LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. vasario 28 d. Nr. 235

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715) 3 straipsnio 2 dalimi ir 59 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose reikalavimus (pridedama).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

Švietimo ir mokslo ministras                                            Algirdas Monkevičius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 235

 

UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ IR ASMENŲ BE PILIETYBĖS STUDIJŲ LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE REIKALAVIMAI

 

1. Šis teisės aktas nustato užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės (toliau vadinama – užsieniečiai) studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose reikalavimus.

2. Užsienyje įgytas ir Lietuvoje pripažintas išsilavinimas asmeniui nesuteikia teisių daugiau, negu jis turėjo valstybėje, kurioje įgijo išsilavinimą, taip pat negu Lietuvoje įgytas atitinkamas išsilavinimas.

3. Užsieniečiai, turintys Lietuvoje pripažintą ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, gali stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

4. Į valstybės finansuojamas vietas gali būti priimami užsieniečiai:

4.1. jeigu jie yra piliečiai užsienio valstybės, kurioje studijuojantiems Lietuvos piliečiams nereikia mokėti už studijas;

4.2. turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

5. Užsieniečiams taikomos priėmimo į valstybės finansuojamas vietas kvotos, kurias nustato Švietimo ir mokslo ministerija. Užsieniečių priėmimo į valstybės finansuojamas vietas kvotos nurodomos sutartyje, kuri sudaroma tarp Švietimo ir mokslo ministerijos ir valstybinės aukštosios mokyklos.

6. Užsieniečiai, priimti studijuoti į valstybės finansuojamas vietas, pasirašo su aukštąja mokykla ir Lietuvos valstybiniu mokslo ir studijų fondu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos formos ir turinio trišalę sutartį dėl paskolos suteikimo.

7. Užsieniečiai studentai, priimti studijuoti į valstybės finansuojamas vietas, turi teisę tokiomis pat sąlygomis kaip ir Lietuvos Respublikos piliečiai gauti stipendijas iš Stipendijų fondo.

8. Užsieniečiai, atvykstantys pagal Švietimo ir mokslo ministerijos koordinuojamas tarptautines sutartis ar susitarimus, priimami į aukštąsias mokyklas tarptautinėse sutartyse ar susitarimuose numatytomis sąlygomis. Šių užsieniečių studijų apmokėjimo tvarka nustatoma tarptautinėse sutartyse ar susitarimuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

9. Užsieniečiai studentai, išskyrus nurodytus šių reikalavimų 8 punkte, nepatekę į valstybės finansuojamas vietas, moka aukštosios mokyklos nustatytą studijų kainą. Užsieniečių atitinkamos krypties studijų Lietuvos valstybinėse aukštosiose mokyklose minimali kaina per metus negali būti mažesnė už Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą tos krypties studijų Lietuvos valstybinėse aukštosiose mokyklose kainą.

10. Užsieniečiai gali pradėti studijuoti tik nustatytąja tvarka gavę leidimą laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje arba turėdami leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

11. Užsieniečiai, priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, pasirašo studijų sutartį su aukštąja mokykla, kurioje nustatomos studento ir aukštosios mokyklos tarpusavio teisės ir įsipareigojimai.

12. Užsieniečiams, išėjusiems pasirinktą nuosekliųjų studijų pakopos programą, išduodami nustatytos formos diplomai valstybine kalba.

13. Užsienietis pašalinamas iš aukštosios mokyklos:

13.1. jeigu priimtas sprendimas dėl užsieniečio įpareigojimo išvykti iš Lietuvos Respublikos;

13.2. jeigu priimtas sprendimas dėl užsieniečio išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos;

13.3. kitais Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais.

______________