LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

 

Į S A K Y M A S

DĖL POLICIJOS APYLINKĖS INSPEKTORIAUS TARNYBINĖS VEIKLOS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. spalio 10 d. Nr. 460

Vilnius

 

Siekdamas reglamentuoti policijos apylinkės inspektoriaus tarnybinę veiklą:

1. Tvirtinu pridedamą Policijos apylinkės inspektoriaus tarnybinės veiklos instrukciją.

2. Leidžiu policijos įstaigoms pradėti naudoti instrukcijos 1 priede nurodytas informacijos apie apylinkę bylas, išnaudojus seno pavyzdžio apylinkės knygas.

3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Viešosios policijos biuro Prevencijos tarnybai.

4. Pripažįstu netekusiu galios Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos 1999 m. vasario 12 d. generalinio komisaro įsakymą Nr. 56 „Dėl Policijos apylinkės inspektoriaus tarnybinės veiklos instrukcijos patvirtinimo“.

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Policijos generalinio komisaro

2001 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 460

 

POLICIJOS APYLINKĖS INSPEKTORIAUS TARNYBINĖS VEIKLOS

INSTRUKCIJA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Policijos apylinkės inspektoriaus (toliau – apylinkės inspektorius arba inspektorius) tarnybinės veiklos instrukcija nustato pagrindinius inspektorių darbo uždavinius ir pareigines funkcijas.

2. Pagrindinės šios instrukcijos sąvokos:

2.1. Apylinkė – vadovo įsakymu apylinkės inspektoriui priskirta aptarnaujama teritorija.

2.2. Informacijos apie apylinkę byla – apylinkę apibūdinantis duomenų rinkinys, kuriame nurodoma ir kaupiama informacija apie nusikaltimus, kitus teisės pažeidimus, prevencinį darbą, padidėjusios rizikos grupės ir policiją dominančius asmenis (1 priedas).

2.3. Padidėjusios rizikos grupės asmenys – asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka įrašyti į profilaktines sveikatos priežiūros įstaigų ar policijos įskaitas.

2.4. Policijos profilaktinė įskaita – duomenų apie policijos kontroliuojamus asmenis, kuriems įstatymų nustatyti apribojimai, rinkinys.

2.5. Policiją dominantys asmenys – asmenys, ieškomi už nusikaltimus ar kitus teisės pažeidimus, dingę be žinios, grįžę iš laisvės atėmimo vietų iki teistumo išnykimo, įtariami alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų nelegaliu gaminimu, įgijimu, laikymu ar prekyba, dažnai (tris ir daugiau kartų per metus) keliantys konfliktus buityje ar darantys administracinius teisės pažeidimus, asmenys, sergantys sunkia psichikos liga ir galintys padaryti esminę žalą savo ar aplinkinių sveikatai ar gyvybei ir pan.

2.6. Profilaktinės apskaitos kortelė – duomenų apie padidėjusios rizikos asmenų grupę rinkinys.

2.7. Pristatytų asmenų apskaitos žurnalas – žurnalas, kuriame registruojami į policijos tarnybines patalpas pristatyti ir atvesdinti asmenys.

3. Inspektorius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymu, kitais teisės aktais ir šia instrukcija.

4. Inspektoriaus pareigas atlieka policijos pareigūnas, turintis aukštesnįjį teisinį ar aukštąjį išsilavinimą. Teisės aktų nustatyta tvarka jam gali būti suteikiamas jaunesniojo inspektoriaus, inspektoriaus ir vyresniojo inspektoriaus specialusis pareiginis laipsnis.

5. Pareigūnui, pradedančiam dirbti apylinkės inspektoriumi, suteikiamas jaunesniojo inspektoriaus pareiginis laipsnis. Apylinkės inspektoriui savarankiškai dirbti leidžiama ne anksčiau kaip po 3 mėnesių darbo su kuratoriumi. Policijos įstaigos vadovo įsakymu konkrečiam laikotarpiui kuratoriumi paskiriamas apylinkės inspektorius, turintis ne mažesnį kaip 3 metų darbo stažą prevencijos padalinyje. Kuratorius atsakingas už pavestų užduočių vykdymą ir priimamų sprendimų pagrįstumą bei teisėtumą.

6. Inspektoriaus perkėlimas iš vienos apylinkės į kitą leidžiamas paties pareigūno prašymu arba atsižvelgiant į tarnybinį būtinumą. Inspektoriui atostogaujant ar susirgus, vadovo įsakymu apylinkei aptarnauti paskiriamas kitas apylinkės inspektorius.

7. Policijos įstaigos vadovas privalo užtikrinti, kad inspektorius būtų aprūpintas apylinkėje esančiomis tarnybinėmis patalpomis (darbo kabinetas, telefonas, radijo ryšys), o kaimiškąsias seniūnijas aptarnaujantys inspektoriai – ir tarnybiniu transportu.

 

II. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Aptarnaujama apylinkė inspektoriui priskiriama vadovo įsakymu.

Kaimiškojoje apylinkėje gyventojų skaičius neturėtų viršyti 2500, o miesto – 3500 gyventojų. Apylinkės ribas, atsižvelgdamas į gyventojų skaičių, teritorijos administracinį išsidėstymą bei kitus ypatumus, įsakymu nustato vadovas.

9. Inspektoriui vadovo įsakymu gali būti suteikti įgaliojimai nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas.

10. Gindamas teisėtus gyventojų interesus ir turėdamas teisėtą pagrindą, apylinkės inspektorius teisės pažeidimus padariusiems asmenims taiko įstatymo numatytas prievartos priemones (pristatymą, atvesdinimą, sulaikymą ir kt.).

11. Apylinkės inspektorius teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) priima ir nagrinėja žodinius ir rašytinius gyventojų prašymus, pareiškimus, skundus ir pasiūlymus.

Prašymo, pareiškimo, skundo ar pasiūlymo nagrinėjimo metu inspektorius, nustatęs, kad padarytas administracinis teisės pažeidimas, parengia administracinio teisės pažeidimo bylą. Į policijos įstaigos ar jos struktūrinio padalinio raštinę grąžinama pažyma apie pareiškimo nagrinėjimą bei prašymo, pareiškimo, skundo ar pasiūlymo ir atsakymo pareiškėjui kopija.

12. Apylinkės inspektorius tarnybos metu dėvi policijos uniformą. Esant tarnybiniam būtinumui, vadovo leidimu inspektorius gali vilkėti civiliniais drabužiais. Atlikdamas tarnybines pareigas, inspektorius nustatyta tvarka privalo nešioti tarnybinį šaunamąjį ginklą, o dėvėdamas uniformą – ir specialiąsias priemones.

13. Inspektorių tarnybinės patalpos apylinkėje yra laikomos policijos patalpomis, todėl į jas pristatyti asmenys privalo būti registruojami pristatytų asmenų apskaitos žurnale.

14. Inspektorius apylinkėje privalo turėti informaciją apie:

14.1. pajėgas, dalyvaujančias saugant viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį, jų išdėstymą, maršrutus, darbo laiką bei ryšių su jomis būdus;

14.2. saugos tarnybas ir saugos tarnybų struktūrinius padalinius;

14.3. padarytus ir neišaiškintus nusikaltimus;

14.4. ieškomus asmenis (nusikaltėlius, dingusius be žinios), neatpažintus lavonus;

14.5. ieškomas transporto priemones ir ieškomus gyvulius;

14.6. ieškomas materialines vertybes, daiktus, turinčius numerius ar kitas ypatingas žymes ar požymius;

14.7. padidėjusios rizikos grupės asmenis;

14.8. asmenis, neturinčius galiojančių Lietuvos Respublikoje asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų (Lietuvos Respublikos piliečio paso arba leidimo nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje);

14.9. žmonių masinio susibūrimo ir poilsio vietas;

14.10. leidimų sistemos, valstybės reikšmės ir rizikos objektus;

14.11. asmenis, turinčius ribotos civilinės apyvartos ginklus;

14.12. parduotuves, prekybos kioskus, turgavietes, automobilių remonto dirbtuves, sąvartynus, metalo supirktuves, gyvulių skerdyklas, restoranus, kavines, viešbučius, pramonės bei civilinės saugos objektus, materialinių vertybių saugojimo vietas, įmonių, bendrovių, bankų kasas, jų apsaugos būdus, darbo laiką;

14.13. švietimo įstaigas;

14.14. visuomenines organizacijas.

15. Inspektorius privalo pildyti informacijos apie apylinkę bylą (toliau – byla), kurioje įrašo šios instrukcijos 14 punkte išvardytus duomenis bei savo tarnybinės veiklos rezultatus. Inspektorius sudaro apylinkės planą, kuriame pažymi gyvenamųjų namų, kelių ir kitų objektų išsidėstymą. Į segtuvą įrašomi duomenys koreguojami nuolat.

16. Tarnybos (nuovados) vadovas ne rečiau kaip kartą per ketvirtį tikrina bylą, įrašo pastabas ir pasirašo.

17. Inspektorius ne rečiau kaip kartą per savaitę savo apylinkėje esančiose tarnybinėse patalpose priima gyventojus jiems patogiu laiku.

 

III. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS TARNYBINĖS VEIKLOS UŽDAVINIAI

 

18. Pagrindiniai inspektoriaus tarnybinės veiklos uždaviniai yra:

18.1. vykdyti nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų prevenciją;

18.2. pagal kompetenciją organizuoti ir vykdyti apylinkėje viešosios tvarkos bei visuomeninės rimties apsaugą;

18.3. užtikrinti gyventojų teisių ir teisėtų interesų apsaugą, teikti jiems socialinę pagalbą;

18.4. pagal kompetenciją apylinkėje vykdyti saugaus eismo priežiūrą;

18.5. pagal kompetenciją vykdyti ikiteisminio tyrimo institucijų, teismų ir prokuratūros pavedimus;

18.6. vykdyti apylinkėje esančių leidimų sistemos objektų bei asmenų, turinčių ribotos civilinės apyvartos ginklus, kontrolę;

18.7. pagal kompetenciją vykdyti aplinkos, intelektualinės nuosavybės apsaugą, nelegalaus darbo bei nelegalios migracijos prevenciją;

18.8. vykdyti teisės aktų numatytų tam tikrų kategorijų asmenų paiešką.

 

IV. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS FUNKCIJOS VYKDANT NUSIKALTIMŲ BEI KITŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ PREVENCIJĄ

 

19. Inspektorius byloje, profilaktinės apskaitos kortelėse, registruotose tiriamose medžiagose kaupia informaciją apie asmenis, procesus ir veiksmus, jeigu tai gali būti reikšminga užkardant nusikaltimus ir nustatant teisės pažeidėjus.

Pasikeitimas informacija su kitomis tarnybomis vyksta teisės aktų nustatyta tvarka.

20. Apylinkės inspektorius, gavęs pranešimą apie nusikaltimą, nedelsdamas informuoja policijos įstaigos budėtojų padalinį ir pirmas, atvykęs į įvykio vietą, imasi priemonių įvykio vietai apsaugoti ir asmenims, dalyvavusiems šiame įvykyje ar žinantiems ką nors apie jį, nustatyti.

21. Gavęs vadovo nurodymą, inspektorius vykdo ikiteisminio tyrimo institucijų pavedimus, atlieka atskirus procesinius veiksmus.

22. Byloje inspektorius įrašo apylinkėje padarytus nusikaltimus, pažymi, kuriuos jis atskleidė asmeniškai arba padėjo išaiškinti (turi būti nurodomas baudžiamosios bylos numeris bei asmenų, kaltinamų padarius nusikaltimą, duomenys).

23. Vykdydamas teisės pažeidimų prevenciją, apylinkės inspektorius byloje, profilaktinės apskaitos kortelėse arba kompiuteryje įrašo duomenis apie atitinkamų kategorijų asmenis ir domisi asmenų elgesiu.

24. Byloje ir profilaktinės apskaitos kortelėse įrašomi duomenys apie asmenis, įrašytus į policijos profilaktinę įskaitą:

24.1. kuriems pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą pareikšti oficialūs perspėjimai ar teismo paskirti įpareigojimai;

24.2. kuriems yra paskirta kardomoji priemonė – namų areštas.

25. Byloje ir profilaktinės apskaitos kortelėse įrašomi duomenys apie asmenis:

25.1. įrašytus į Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos pataisos inspekcijų įskaitas (nuteisti pataisos darbais be laisvės atėmimo pagal Baudžiamojo kodekso 29 str.; kuriems teismo nuosprendžiu bausmės vykdymas atidėtas pagal Baudžiamojo kodekso 471 str.; lygtinai paleisti iš laisvės atėmimo vietų pagal Baudžiamojo kodekso 542 ir 543 str.);

25.2. grįžusius iš laisvės atėmimo vietų iki teistumo išnykimo.

26. Byloje taip pat kaupiama informacija apie asmenis:

26.1. padariusius administracinius teisės pažeidimus, už kurių pakartotinumą numatyta baudžiamoji atsakomybė;

26.2. ieškomus už nusikaltimus ar kitus teisės pažeidimus, dingusius be žinios;

26.3. kitus policiją dominančius asmenis.

Byloje gali būti kaupiama ir kita nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijai reikšminga informacija.

Kiekvieną padidėjusios rizikos grupės asmenį apylinkės inspektorius privalo pažinti asmeniškai.

27. Apylinkės inspektorius teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) kontroliuoja asmenis, įrašytus į Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos pataisos inspekcijų įskaitas, domisi grįžusių iš laisvės atėmimo vietų (iki teistumo išnykimo) asmenų, teistų už sunkius nusikaltimus, taip pat vadovo pavedimu asmenų, kuriems pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą teismo yra paskirti įpareigojimai, elgesiu, ryšiais ir užimtumu. Turint duomenų apie šių asmenų nusikalstamą veiką, teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) nedelsiant informuojamas įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

Apylinkės inspektorius teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) prižiūri asmenis, kuriems paskirta kardomoji priemonė – namų areštas.

Apylinkės inspektorius teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) vykdo prevencijos padalinių pareigūnų kompetencijai priklausančių asmenų paiešką.

28. Vadovaudamasis Policijos veiklos įstatymo 19 str. 1 punktu ir remdamasis surinktais įrodymais, apylinkės inspektorius gali įspėti asmenis dėl neleistino priešingo visuomenės interesams elgesio bei supažindinti juos dėl atsakomybės pagal atitinkamus Administracinių teisės pažeidimų kodekso ar Baudžiamojo kodekso straipsnius.

29. Gavus pirminę informaciją, kad asmenys neteisėtai įgyja, laiko ar vartoja narkotines priemones, verčiasi alkoholinių gėrimų nelegaliu gaminimu ar prekyba, ir turint papildomų duomenų, patvirtinančių šią informaciją, kaupiama įrodomoji medžiaga (rašytinė ir žodinė informacija, t. y. paaiškinimai, tarnybiniai pranešimai, protokolų kopijos ir kt.). Ji turi būti vizuota policijos įstaigos ar padalinio vadovo. Medžiaga registruojama atskirame registracijos žurnale.

Medžiaga renkama, kol įrodomas administracinis teisės pažeidimas ar nusikaltimas, bet ne ilgiau kaip metus. Praėjus nustatytam laikui, su pareigūno motyvuotu tarnybiniu pranešimu vadovo sutikimu medžiaga, pažymint tai registracijos žurnale, perduodama į raštinę.

30. Inspektorius, išaiškinęs teisės pažeidimus, susijusius su narkologiniais susirgimais ar piktnaudžiavimu psichiką veikiančiomis medžiagomis, teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) asmeniui gali siūlyti konsultuotis dėl piktnaudžiavimo psichiką veikiančiomis medžiagomis ar gydytis nuo narkologinio susirgimo.

31. Apylinkės inspektorius, įtardamas, kad asmuo serga sunkia psichikos liga, teisės aktų nustatyta tvarka (2 priedas) gali kreiptis į psichiatrą dėl pirminio asmens psichikos būklės patikrinimo.

Asmenų, sergančių sunkia psichikos liga, duomenys įrašomi į bylą. Su jais profilaktinis darbas neatliekamas.

32. Policijos ieškomų asmenų, gyvenusių apylinkėje, duomenys įrašomi į bylą. Nustačius jų buvimo vietą arba sulaikius, tai pažymima byloje.

 

V. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS FUNKCIJOS VYKDANT VIEŠOSIOS TVARKOS APSAUGĄ

 

33. Inspektorius privalo žinoti apylinkėje esančias pajėgas, dalyvaujančias saugant viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį, jų išdėstymą, maršrutus, darbo laiką bei ryšių su jomis būdus, esant tarnybiniam būtinumui, gali naudotis šių padalinių pagalba. Vadovo pavedimu inspektorius instruktuoja šių padalinių pareigūnus (nurodo teritorijos ypatumus, kriminogenines vietas, padidėjusios rizikos grupės asmenis), siūlo dislokacijos pakeitimus.

Vadovas atsako už tai, kad inspektorius būtų supažindintas su viešosios policijos padalinių pajėgų išdėstymu.

34. Apylinkės inspektorius viešosios tvarkos užtikrinimą organizuoja pasitelkdamas visuomenę, formuodamas policijai padedantį visuomenės aktyvą, policijos rezervo narius, policijos rėmėjus.

35. Inspektorius į bylą įrašo visus leidimų sistemos objektus, asmenis, turinčius ribotos civilinės apyvartos ginklus, tikrina, kaip laikomasi ginklų laikymo taisyklių, o apie nustatytus pažeidimus informuoja leidimų sistemos pareigūnus.

 

VI. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS FUNKCIJOS VYKDANT SAUGAUS EISMO PRIEŽIŪRĄ

 

36. Vykdydamas saugaus eismo priežiūrą bei išaiškindamas teisės pažeidimus ir nusikaltimus, inspektorius bendradarbiauja su kelių policijos padalinio, ten kur nėra kelių policijos – su atitinkamo viešosios policijos padalinio, kuriam pavesta saugaus eismo priežiūra, pareigūnais.

37. Inspektorius, turintis ne mažesnį kaip 3 metų darbo stažą vidaus reikalų sistemoje, teisę vairuoti ne mažiau kaip A ir B kategorijų transporto priemones ir baigęs kursus pagal specialią parengimo programą, policijos įstaigos vadovo įsakymu įgaliotas gali asmeniškai kontroliuoti eismą bei taikyti eismo pažeidėjams administracines nuobaudas.

Kiti apylinkės inspektoriai, nustatę kelių eismo taisyklių pažeidėjus, informuoja apie tai policijos įstaigos budėtojų padalinį, kelių policijos ar kitų tarnybų, kurioms pavesta saugaus eismo priežiūra, pareigūnus.

38. Inspektorius informuoja policijos įstaigos budėtojų padalinį apie nustatytas šeimininko neturinčias transporto priemones, autoavarijas, imasi priemonių įvykio vietai apsaugoti.

39. Inspektorius informuoja policijos įstaigos budėtojų padalinį apie kelio dangos ir kitus pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui. Teikia siūlymus bei pastabas atitinkamoms institucijoms dėl eismo organizavimo tvarkos apylinkės avaringiausiose vietose.

 

VII. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS FUNKCIJOS TEIKIANT GYVENTOJAMS SOCIALINĘ PAGALBĄ

 

40. Inspektorius teikia pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo nusikaltimų ar kitų teisės pažeidimų, bei kitiems asmenims, kuriems dėl fizinės ar psichinės būklės reikalinga neatidėliotina pagalba.

41. Apylinkės inspektorius, bendraudamas su gyventojais ir įstaigų, įmonių, organizacijų atstovais, teikia jiems informaciją ir konsultuoja turtinių nusikaltimų prevencijos ir nuosavybės apsaugos klausimais.

42. Apylinkės inspektorius privalo stengtis, kad kuo daugiau apylinkės gyventojų jį pažinotų, ir turi teikti informaciją gyventojams šiais būdais:

42.1. asmeninio apsilankymo metu suteikdamas informaciją apie savo darbo laiką, vietą, telefoną ir kt., esant galimybei, įteikdamas vizitinę kortelę;

42.2. per vietines žiniasklaidos priemones;

42.3. pakabindamas žmonių susibūrimo vietose (apylinkėje esančių įstaigų, įmonių, gyvenamųjų namų eksploatacijos bendrijų, butų ūkio tarnybų, mokymosi ir auklėjimo įstaigų skelbimų lentose ir kitose tam pritaikytose vietose) skelbimus apie gyventojų priėmimo laiką ir vietą;

42.4. palaikydamas nuolatinius (ne rečiau kaip kartą per savaitę) ryšius su seniūnais ir kitais savivaldybių administracijos pareigūnais, gyvenamųjų namų (butų) savininkų bendrijų atstovais, lankydamasis apylinkėje esančiose įmonėse;

42.5. visais kitais įmanomais būdais.

 

VIII. APYLINKĖS INSPEKTORIAUS FUNKCIJOS VYKDANT APLINKOS,

INTELEKTUALINĖS NUOSAVYBĖS APSAUGĄ, NELEGALAUS DARBO BEI

NELEGALIOS MIGRACIJOS PREVENCIJĄ

 

43. Inspektorius, siekdamas užtikrinti asmens ir visuomenės saugumą bei viešąją tvarką, bendradarbiauja su kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis.

44. Inspektorius vykdo aplinkos ir intelektualinės nuosavybės teisių apsaugą, nelegalaus darbo bei nelegalios migracijos prevenciją pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatytą kompetenciją.

45. Inspektorius privalo žinoti savo apylinkės, joje esančių miškų ir vandens telkinių, saugomų teritorijų teisinį režimą, teritorijai būdingus aplinkos apsaugos pažeidimus.

 

IX. TEISMO, PROKURATŪROS IR IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO INSTITUCIJŲ PAVEDIMŲ VYKDYMAS

 

46. Teismų, prokuratūros ir ikiteisminio nagrinėjimo institucijų pavedimus, nutarimus dėl atvesdinimo, paieškos užduotis vykdo inspektoriai pagal atvesdinamų, ieškomų asmenų faktinę buvimo vietą.

 

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

47. Apylinkės inspektoriaus darbo vertinimo kriterijai:

47.1. inspektoriaus apylinkės demografiniai ir kiti ypatumai;

47.2. nusikalstamumo bei kitų teisės pažeidimų būklė apylinkėje;

47.3. inspektoriaus veikla atskleidžiant ir tiriant nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus;

47.4. pateikti pasiūlymai ir rekomendacijos, turintys tiesioginę įtaką kriminogeninei būklei;

47.5. prevencinio darbo su padidėjusios rizikos grupės asmenimis organizavimas, efektyvumas;

47.6. organizuotų bendrosios prevencijos priemonių efektyvumas;

47.7. darbo viešosios tvarkos, visuomeninės rimties ir saugumo, piliečių teisių ir laisvių apsaugos srityje organizavimas;

47.8. bendradarbiavimas su kitomis policijos tarnybomis;

47.9. gyventojų prašymų, pareiškimų, skundų ir pasiūlymų tyrimo objektyvumas ir kokybė;

47.10. teismo, prokuratūros ir ikiteisminio nagrinėjimo institucijų pavedimų vykdymas;

47.11. bendradarbiavimas su kitomis valstybės institucijomis, viešumo plėtojimas darbe, susitikimai su vietos administracijos pareigūnais, gyventojais;

47.12. gyventojų atsiliepimai (atliekant apklausas, skundai, pagyrimai ir pan.) apie inspektoriaus darbą;

47.13. įstatymų, kitų teisės aktų, reikalingų praktiniame darbe, išmanymas;

47.14. drausmė bei uniformos dėvėjimo taisyklių laikymasis.

______________


Policijos apylinkės inspektoriaus

tarnybinės veiklos instrukcijos

1 priedas

 

 

 

………………………………………………………………..

(Policijos įstaigos pavadinimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACIJOS APIE APYLINKĘ BYLA

 

 

Nr. …………

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                           Pradėta _________________

 

                                                                                            Baigta __________________

 

 

TURINYS

 

1. Bylos pildymo ir saugojimo taisyklės.

2. Bylos priėmimas ir perdavimas.

3. Duomenys, apibūdinantys apylinkę.

4. Pajėgos, dalyvaujančios saugant viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį, jų išdėstymas, maršrutai, darbo laikas bei ryšio su jomis būdai.

5. Įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais.

6. Kitos įmonės, organizacijos, žmonių masinio susibūrimo vietos.

7. Visuomeninės organizacijos.

8. Leidimų sistemos, valstybės reikšmės ir rizikos objektai.

9. Asmenų, turinčių šaunamuosius ginklus, sąrašas.

10. Apylinkėje užregistruoti nusikaltimai.

11. Duomenys apie asmenis, esančius policijos profilaktinėje įskaitoje.

12. Duomenys apie asmenis, įrašytus į Kalėjimo departamento prie Teisingumo ministerijos pataisos inspekcijų įskaitas:

12.1. kuriems bausmės vykdymas atidėtas pagal BK 471 straipsnį;

12.2. lygtinai paleistus iš laisvės atėmimo vietų pagal BK 542 ir 543 straipsnius;

12.3. kitus pataisos inspekcijų įskaitoje esančius asmenis.

13. Duomenys apie ieškomus, dingusius be žinios asmenis, neatpažintus lavonus.

14. Duomenys apie policiją dominančius asmenis:

14.1. grįžusius iš laisvės atėmimo vietų (iki teistumo išnykimo), teistus už sunkius nusikaltimus;

14.2. padariusius administracinius teisės pažeidimus, už kurių pakartotinumą numatyta baudžiamoji atsakomybė;

14.3. įtariamus alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų nelegaliu gaminimu ar prekyba;

14.4. dažnai keliančius konfliktus buityje ar darančius administracinius teisės pažeidimus;

14.5. sergančius sunkia psichikos liga ir galinčius padaryti esminę žalą savo ar aplinkinių sveikatai ar gyvybei;

14.6. kitus policiją dominančius asmenis.

15. Duomenys apie asmenis, neturinčius galiojančių Lietuvos Respublikoje asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų (Lietuvos Respublikos piliečio paso, leidimo nuolat gyventi).

16. Duomenys apie policiją dominančius objektus.

17. Apylinkėje ieškomos transporto priemonės, gyvuliai, materialinės vertybės, daiktai, turintys numerius, kitas ypatingas žymes ar požymius.

18. Tarnybinės veiklos rezultatai:

18.1. asmeniškai išaiškinta nusikaltimų;

18.2. išaiškinta kartu su kitų padalinių pareigūnais;

18.3. priimta nutarimų atsisakyti iškelti baudžiamąsias bylas;

18.4. surašyta administracinių teisės pažeidimų protokolų;

18.5. išnagrinėta asmenų prašymų, pareiškimų, pasiūlymų ir skundų;

18.6. įvykdyta teismo ir ikiteisminio tyrimo institucijų pavedimų;

18.7. įvykdyta paklausimų ir kitų institucijų pavedimų.

 

1. Informacijos apie apylinkę bylos pildymo ir saugojimo taisyklės

 

1. Informacijos apie apylinkę byla susiuvama. Byla įrašoma į policijos įstaigos bylų nomenklatūrą.

2. Bylos pildymo ir saugojimo tvarką kontroliuoja policijos įstaigos vadovas.

 

 

2. Bylos priėmimas ir perdavimas

 

 

Eil. Nr.

Pareigūno vardas, pavardė

Priėmė

(parašas, data)

Perdavė

(parašas, data)

Vadovo parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Duomenys, apibūdinantys apylinkę

 

 

Eil. Nr.

Pagrindiniai apylinkę apibūdinantys duomenys

………m.

I

pusmetis

……m.

II pusmetis

….……m.

I

pusmetis

…..…m.

II

pusmetis

 

1.

Apylinkė (kv. km)

 

 

 

 

 

2.

Gyvenamieji namai (iš viso)

 

 

 

 

 

3.

Apylinkės gyventojų skaičius

 

 

 

 

 

4.

Policijos profilaktinėje įskaitoje esantys asmenys, tarp jų:

 

 

 

 

 

 

kuriems pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą teismo yra paskirti įpareigojimai;

 

 

 

 

 

 

kuriems yra paskirta kardomoji priemonė – namų areštas

 

 

 

 

 

5.

Policiją dominantys asmenys:

 

 

 

 

 

 

įrašyti į Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos pataisos inspekcijų įskaitas:

 

 

 

 

 

 

lygtinai paleisti iš laisvės atėmimo vietų (BK 542, 543 str.);

 

 

 

 

 

 

kuriems teismo nuosprendžiu bausmės vykdymas atidėtas (BK 471 str.);

 

 

 

 

 

 

nuteisti pataisos darbams be laisvės atėmimo (BK 29 str.).

 

 

 

 

 

6.

Į bylą įrašyti asmenys:

 

 

 

 

 

 

padarę administracinius teisės pažeidimus, už kurių pakartotinumą numatyta baudžiamoji atsakomybė;

 

 

 

 

 

 

grįžę iš laisvės atėmimo vietų (iki teistumo išnykimo), teisti už sunkius nusikaltimus;

 

 

 

 

 

 

ieškomi už nusikaltimus ar kitus teisės pažeidimus;

 

 

 

 

 

 

dingę be žinios;

 

 

 

 

 

 

įtariami alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų nelegaliu gaminimu ar prekyba;

 

 

 

 

 

 

dažnai keliantys konfliktus buityje ar darantys administracinius teisės pažeidimus;

 

 

 

 

 

 

sergantys sunkia psichikos liga ir galintys padaryti esminę žalą savo ar aplinkinių sveikatai ar gyvybei

 

 

 

 

 

7

Apylinkėje padarytų nusikaltimų skaičius

 

 

 

 

 

 

iš jų išaiškinta

 

 

 

 

 

8.

Administracinių teisės pažeidimų skaičius

 

 

 

 

 

9.

Leidimų sistemos, valstybės reikšmės ir rizikos objektų skaičius

 

 

 

 

 

10.

Asmenų, turinčių šaunamuosius ginklus, skaičius

 

 

 

 

 

 

4. Pajėgos, dalyvaujančios saugant viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį, jų išdėstymas, maršrutai, darbo laikas bei ryšių su jomis būdai

 

 

Eil. Nr.

Pajėgos

Išdėstymas, maršrutai, darbo laikas

Šaukinys, telefonas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais

 

 

Eil. Nr.

Įmonės pavadinimas

Adresas

Vadovo vardas, pavardė, darbo ir namų telefonai

Darbo laikas

Leidimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Nr., data, apribojimai

Apsaugos būdas, kitos pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Kitos įmonės, įstaigos, organizacijos, žmonių masinio susibūrimo vietos

 

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Adresas

Vadovo vardas, pavardė, darbo ir namų telefonai

Darbo laikas

Apsaugos būdas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Visuomeninės organizacijos

 

 

Eil. Nr.

Visuomeninės organizacijos pavadinimas

Adresas

Vadovo vardas, pavardė, darbo ir namų telefonai

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Leidimų sistemos, valstybės reikšmės ir rizikos objektai

 

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas

Adresas

Vadovo vardas, pavardė, namų ir darbo telefonai

Objekte kontroliuojami daiktai, medžiagos, įrengimai

Leidimo Nr., kas ir kada jį išdavė, galiojimo laikas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Asmenų, turinčių ribotos civilinės apyvartos ginklus, sąrašas

 

 

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Adresas

Ginklo rūšis, numeris

Kas ir kada išdavė leidimą, jo numeris

Ginklo perregistravimo data

Ginklo paskirtis (medžioklinis, vardinis, tarnybinis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Apylinkėje užregistruoti nusikaltimai

 

 

Eil. Nr.

Nusikaltimo padarymo laikas, vieta, būdas, pagrobtų daiktų identifikaciniai požymiai

Pareigūnai, dalyvavę išaiškinant nusikaltimą; data, nustatytas asmuo, rasti daiktai, priimtos priemonės

Pastabos (baudžiamosios bylos Nr., tyrimo eiga)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Duomenys apie asmenis, esančius policijos profilaktinėje įskaitoje

 

 

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė, gim. data, adresas

Įskaitos rūšis, įrašymo data

Asmens charakteristika, atliktas darbas, kitos pastabos

Išrašymo iš įskaitos data, pagrindai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Duomenys apie asmenis, įrašytus į Kalėjimo departamento prie Teisingumo ministerijos pataisos inspekcijų įskaitas

 

 

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė, gim. data, adresas

Įskaitos rūšis, įrašymo data

Asmens charakteristika, atliktas darbas, kitos pastabos

Išrašymo iš įskaitos data, pagrindai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Duomenys apie ieškomus asmenis (nusikaltimus padarę asmenys, alimentininkus, skolininkus), dingusius be žinios, neatpažintus lavonus

 

 

 

Eil. Nr.

Ieškomi asmenys, neatpažinti lavonai

Dingimo, radimo aplinkybės, paieškos bylos Nr., tyrimo eiga ir kitos pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Duomenys apie policiją dominančius asmenis

 

 

 

Eil. Nr.

Įrašo

data

Kategorija, vardas, pavardė, adresas

Asmens charakteristika, kitos pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Duomenys apie asmenis, neturinčius galiojančių Lietuvos Respublikos asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų

 

 

Eil. Nr.

Įrašo data

Asmens vardas, pavardė

Gyvenamoji vieta, telefonas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Duomenys apie policiją dominančius objektus

 

 

Eil. Nr.

Įrašo data

Objekto vieta

Informacija apie objektą, kitos pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. Ieškomos transporto priemonės, materialinės vertybės, daiktai, turintys numerius, kitas ypatingas žymes ar požymius

 

 

Eil. Nr.

Rūšis, pavadinimas

Numeris, ypatingos žymės

Nusikaltimo, kurio metu buvo pavogta transporto priemonė (daiktas), aplinkybės

Suradimo data, kitos aplinkybės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Tarnybinės veiklos rezultatai

 

 

Eil. Nr.

Data

Kas atlikta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


Policijos apylinkės inspektoriaus

tarnybinės veiklos instrukcijos

2 priedas

 

TEISĖS AKTŲ, REGLAMENTUOJANČIŲ POLICIJOS APYLINKĖS INSPEKTORIAUS

TARNYBINĘ VEIKLĄ, SĄRAŠAS

 

1. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas.

2. Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymas.

3. Lietuvos Respublikos narkologinės priežiūros įstatymas.

4. Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymas.

5. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2000 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 312 patvirtinta Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo, registravimo, apskaitos ir nagrinėjimo policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus reikalų sistemos įstaigose instrukcija.

6. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir teisingumo ministrų 2000 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. 303/163 patvirtinta Policijos vykdytų priežiūros funkcijų perdavimo Kalėjimų departamentui prie Teisingumo ministerijos tvarkos ir bendradarbiavimo pereinamuoju laikotarpiu instrukcija.

7. Vidaus reikalų ministro 2000 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. 9 RN patvirtinta Asmenų paieškos instrukcija.

8. Vidaus reikalų ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 288 patvirtinta Kardomosios priemonės – namų arešto – vykdymo kontrolės instrukcija.

9. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 1996 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. 40 patvirtinta Pasikeitimo informacija tarp kriminalinės policijos ir operatyvinės veiklos nevykdančių vidaus reikalų sistemos padalinių instrukcija.

______________