LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL SEIMO KOMISIJOS, PRIŽIŪRINČIOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO 3 DALIES ĮGYVENDINIMO KONSTITUCINIO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMĄ, NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. birželio 19 d. Nr. IX-1641

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas nutaria:

 

1 straipsnis.

Patvirtinti Seimo komisijos, prižiūrinčios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo konstitucinio įstatymo įgyvendinimą, nuostatus (pridedami).

 

2 straipsnis.

Pripažinti netekusiu galios 1998 m. gruodžio 21 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą Nr. VIII-991 „Dėl Seimo specialiosios komisijos, prižiūrinčios Konstitucinio įstatymo Nr. I-1392 įgyvendinimą, nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 114-3195).

 

3 straipsnis.

Nutarimas įsigalioja nuo priėmimo.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKAS                       ARTŪRAS PAULAUSKAS

______________


PATVIRTINTI

Lietuvos Respublikos Seimo

2003 m. birželio 19 d. nutarimu Nr. IX-1641

 

SEIMO KOMISIJOS, PRIŽIŪRINČIOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO 3 DALIES ĮGYVENDINIMO KONSTITUCINIO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMĄ,

 

N U O S T A T A I

 

1. Seimo komisija, prižiūrinti Konstitucijos 47 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo konstitucinio įstatymo įgyvendinimą (toliau – Komisija), sudaroma Seimo nutarimu Seimo statuto nustatyta tvarka.

2. Komisija dirba vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Seimo statutu, šiais nuostatais ir kitais norminiais teisės aktais.

3. Komisija prižiūri, kaip įgyvendinamos Konstitucinio įstatymo nuostatos, kuriomis užsienio subjektams šiame Konstituciniame įstatyme nustatyta tvarka ir sąlygomis Lietuvoje gali būti leidžiama nuosavybės teise įsigyti žemę, vidaus vandenis ir miškus.

4. Komisija pagal savo kompetenciją:

1) svarsto Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų priimtus sprendimus;

2) priima sprendimus ir teikia išvadas;

3) nagrinėja užsienio subjektų, kurių prašymų nepatenkino Vyriausybė ar jos įgaliota institucija, pareiškimus ir skundus bei informuoja subjektus ir Vyriausybę ar jos įgaliotą instituciją apie Komisijos išvadas bei priimtus sprendimus;

4) vykdydama parlamentinę kontrolę, išklauso Vyriausybės, ministerijų, valstybės institucijų vadovus Komisijos kompetencijos klausimais;

5) informuoja visuomenę apie Komisijos priimtus sprendimus bei padarytas išvadas dėl Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos sprendimų;

6) kasmet pateikia Seimui darbo ataskaitą.

5. Komisijos narys turi teisę:

1) dalyvauti rengiant ir svarstant klausimus Komisijoje;

2) siūlyti kviesti į Komisijos posėdžius reikalingus asmenis;

3) siūlyti Komisijai svarstyti klausimus;

4) susipažinti su visais Komisijos gautais dokumentais bei kita medžiaga;

5) pareikšti pastabas ir teikti pasiūlymus dėl Komisijos posėdžio protokolo per tris dienas po jo pasirašymo arba artimiausiame Komisijos posėdyje.

6. Komisijos narys privalo:

1) dalyvauti Komisijos posėdžiuose, atlikti Komisijos pavedimus ir užduotis;

2) negalėdamas dalyvauti Komisijos posėdyje, apie tai informuoti Komisijos pirmininką.

7. Komisijos pirmininkas:

1) šaukia Komisijos posėdžius ir užtikrina, kad jiems būtų parengti reikalingi dokumentai bei kita medžiaga;

2) duoda nariams pavedimus, teikia jiems su Komisijos veikla susijusią medžiagą ir dokumentus;

3) kviečia reikalingus asmenis dalyvauti Komisijos posėdžiuose;

4) pirmininkauja Komisijos posėdžiams;

5) pasirašo Komisijos sprendimus, išvadas ir posėdžių protokolus.

8. Komisijos pirmininko pavaduotojas pirmininko pavedimu atlieka kai kurias jo funkcijas; pavaduoja išvykusį arba susirgusį ir dėl to laikinai negalintį eiti pareigų Komisijos pirmininką.

9. Komisijos posėdžiai rengiami pirmininko siūlymu arba daugiau kaip 1/3 Komisijos narių reikalavimu, taip pat Seimo ar Seimo valdybos pavedimu.

10. Komisijos eilinių posėdžių darbotvarkė paskelbiama ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki posėdžio pradžios.

11. Komisijos posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti kitų Seimo komitetų, komisijų nariai. Dėl kitų asmenų dalyvavimo posėdžiuose tikslingumo sprendžia Komisija.

12. Komisija turi teisę posėdyje nagrinėjamu klausimu išklausyti valstybės valdžios institucijų informaciją bei pranešimus Komisijos kompetencijos klausimais.

13. Pagal savo kompetenciją Komisija turi teisę išreikalauti Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų dokumentus, raštus, išvadas, duomenis ir kitokią medžiagą.

14. Komisija, svarstydama Vyriausybės arba jos įgaliotų institucijų sprendimus, rengia savo išvadas bei pasiūlymus.

15. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komisijos narių. Jei Komisijos posėdyje dalyvauja mažiau kaip pusė Komisijos narių, gali būti skelbiama posėdyje dalyvavusių narių nuomonė, tačiau ji nelaikoma Komisijos sprendimu.

16. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsavimo metu balsai pasiskirsto po lygiai, priimamas sprendimas, už kurį balsavo Komisijos pirmininkas.

17. Jeigu Komisijos narių mažuma, kurią sudaro bent trys Seimo nariai, Komisijos svarstytu klausimu pareiškia atskirąją nuomonę, ji turi būti paskelbta kartu su Komisijos sprendimu.

18. Komisijos posėdžiai protokoluojami, prireikus gali būti daromas garso įrašas. Šie dokumentai registruojami bendra raštvedybos tvarka.

19. Pasibaigus kalendoriniams metams, posėdžių protokolai ir kiti dokumentai vienerius metus saugomi Komisijoje, paskui nustatyta tvarka perduodami Seimo archyvui.

20. Komisija turi teisę pateikti Seimui ar Seimo valdybai pasiūlymą dėl nagrinėjamų klausimų perdavimo svarstyti kitai komisijai ar komitetui.

21. Komisija svarstomais klausimais priima sprendimus, kurie Vyriausybei ar jos įgaliotoms institucijoms yra rekomendaciniai.

22. Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos, gavusios Komisijos sprendimus, rekomendacijas ir pasiūlymus, privalo juos apsvarstyti. Apie svarstymo rezultatus arba priemones, kurių imasi, turi būti pranešta Komisijai ne vėliau kaip per 15 dienų arba per kitą Komisijos nustatytą laiką.

23. Komisija Seimo posėdžiuose pateikia pranešimus savo iniciatyva parengtais, taip pat jai perduotais nagrinėti klausimais. Tam Komisija iš savo narių skiria pranešėjus.

24. Komisija praneša Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriui apie savo posėdžius bei juose priimtus sprendimus.

25. Komisijoje gauti raštai, laiškai, prašymai ir skundai registruojami, nagrinėjami, kontroliuojami bei saugomi Seimo valdybos nustatyta tvarka. Raštų ir laiškų, kuriuose yra konkrečių pasiūlymų bei pastabų dėl įstatymų ar kitų teisės aktų, svarstymo terminai, nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, nustatomi Komisijos posėdyje.

26. Seimo komisijos, prižiūrinčios Konstitucijos 47 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo konstitucinio įstatymo įgyvendinimą, įgaliojimų laikas baigiasi, kai naujai išrinktas Seimas susirenka į pirmąjį posėdį.

______________