LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL PROFESIJŲ, DARBŲ IR VEIKLOS SRIČIŲ DARBUOTOJŲ, TRANSPORTO PRIEMONIŲ VAIRUOTOJŲ MĖGĖJŲ, BUVUSIŲ KARTU SU NUKENTĖJUSIAISIAIS AR LIGONIAIS, NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ AR ŪMAUS GYVYBEI PAVOJINGO SUSIRGIMO VIETOSE IR PRIVALANČIŲ SUTEIKTI PIRMĄJĄ PAGALBĄ, SĄRAŠO PATVIRTINIMO

 

1998 m. rugsėjo 21 d. Nr. 530

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos žmogaus mirties registravimo ir kritinių būklių įstatymą (Žin., 1997, Nr. 30-712) ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos 1994 09 22 įsakymu Nr. 71 ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 04 10 nutarimu Nr. 504,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Profesijų, darbų ir veiklos sričių darbuotojų, transporto priemonių vairuotojų mėgėjų, buvusių kartu su nukentėjusiaisiais ar ligoniais nelaimingų atsitikimų ar ūmaus gyvybei pavojingo susirgimo vietose ir privalančių suteikti pirmąją pagalbą, sąrašą (pridedamas).

2. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu viceministrui V. Basiui.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                    MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministerijos

1998 09 21 įsakymu Nr. 530

 

Profesijų, darbų ir veiklos sričių darbuotojų, transporto priemonių vairuotojų mėgėjų, buvusių kartu su nukentėjusiaisiais ar ligoniais nelaimingų atsitikimų ar ūmaus gyvybei pavojingo susirgimo vietose ir privalančių suteikti pirmąją pagalbą,

SĄRAŠAS

 

1. Miškininkystės, miško ruošos ir jas aptarnaujančios veiklos darbuotojai.

2. Žuvininkystės, žuvų inkubacinių stočių ir veisyklų, žuvininkystės būdingos aptarnavimo veiklos darbuotojai.

3. Durpių išgavimo darbuotojai.

4. Žalios naftos ir gamtinių dujų išgavimo, naftos ir dujų išgavimui būdingos, išskyrus paieškas, aptarnavimo veiklos darbuotojai.

5. Metalo rūdų gavybos darbuotojai.

6. Maisto produktų ir gėrimų gamybos darbuotojai.

7. Tabako produktų gamybos darbuotojai.

8. Tekstilės pramonės ir austinių dirbinių gamybos darbuotojai.

9. Drabužių gamybos, kailių išdirbimo ir dažymo darbuotojai.

10. Odų rauginimo ir išdirbimo, rankinio bagažo (rankinukų, rankinių lagaminėlių), balnų, pakinktų ir avalynės gamybos darbuotojai.

11. Medienos, medžio bei kamščio dirbinių gamybos darbuotojai.

12. Celiuliozės, popieriaus ir popieriaus dirbinių gamybos darbuotojai.

13. Leidybos, spausdinimo ir įrašytų priemonių atgaminimo darbuotojai (įeina ir garso įrašų leidybos, garso įrašų, videoįrašų, kompiuterio dauginimo darbuotojai).

14. Kokso, išvalytų naftos produktų ir branduolinio kuro gamybos (įeina ir variklių degalų, kuro, tepalinių aliejų ir tepalų produktų naftos chemijos pramonei ir kelio dangos, vazelino, parafino ir kt.) darbuotojai.

15. Cheminių preparatų ir produktų gamybos (įeina dažų ir pigmentų, trąšų ir azoto junginių, plastmasinių, sintetinio kaučiuko žaliavų, pesticidų ir kitų agrochemijos produktų, farmacinių preparatų, muilo, dezinfekcinių valymo priemonių, parfumerijos ir tualetinių priemonių, klijų ir želatinos, eterinių aliejų, fotocheminių medžiagų, dirbtinio pluošto gamybos) darbuotojai.

16. Gumos ir plastmasės gamybos darbuotojai.

17. Mineralinių produktų gamybos (stiklo ir stiklo dirbinių, ugniai neatsparių ir atsparių keraminių dirbinių, keraminių plytelių ir plokščių, degto molio plytų, plytelių ir statybinių medžiagų, cemento, kalkių ir gipso, betono, cemento ir gipso dirbinių gamybos, akmens pjaustymo ir apdirbimo) darbuotojai.

18. Pagrindinių metalų gamybos (geležies, plieno ir ferolydinių, vamzdžių gamybos, šaltojo valcavimo, formavimo ir lankstymo, vielos, pagrindinių tauriųjų ir spalvotųjų metalų gamybos, metalų liejimo) darbuotojai.

19. Surenkamųjų metalo dirbinių, išskyrus mašinas ir įrengimus, gamybos (įeina statybinių metalinių karkasų, cisternų, rezervuarų, talpyklų, centrinio šildymo radiatorių ir boilerių, garo generatorių gamybos, metalo kalimo, presavimo, štampavimo ir profiliavimo, metalo apdorojimo ir dengimo, peilių, įrankių, užraktų ir vyrių, lengvųjų metalų taros, vielos dirbinių gamybos) darbuotojai.

20. Niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrengimų gamybos (mechaninės jėgos mašinų, išskyrus lėktuvų, automobilių ir dviračių variklių, siurblių ir kompresorių, čiaupų ir vožtuvų, guolių ir krumpliaračių, krosnių ir miško ūkio mašinų, staklių, kitų specialios paskirties mašinų, ginklų ir šaudmenų, buitinių prietaisų gamybos) darbuotojai.

21. Raštinės įrangos ir kompiuterių gamybos darbuotojai.

22. Elektrinių mašinų ir prietaisų, niekur kitur nepaminėtų gamybos priemonių (elektros variklių, generatorių ir transformatorių, elektros srovės paskirstymo ir kontrolės aparatūros, izoliuotų laidų ir kabelių, akumuliatorių, galvaninių elementų ir baterijų, apšvietimo įrengimų ir elektros lempų gamybos) darbuotojai.

23. Radijo, televizijos, ryšių įrengimų ir prietaisų gamybos darbuotojai.

24. Medicinos, tiksliųjų ir optinių prietaisų, rankinių ir kišeninių bei stalinių, sieninių ir bokštinių laikrodžių gamybos darbuotojai.

25. Automobilių, priekabų ir puspriekabių gamybos darbuotojai.

26. Kitų transporto įrengimų gamybos (laivų ir valčių, geležinkelio lokomotyvų, skraidymo aparatų, motociklų ir dviračių, karučių, vežimėlių, kinkomojo transporto priemonių gamybos) darbuotojai.

27. Baldų, niekur kitur nepriskirtų gaminių (įeina juvelyrinių dirbinių, muzikos instrumentų, sporto prekių, žaidimų ir žaislų gamybos) darbuotojai.

28. Antrinio medžiagų perdirbimo darbuotojai (atliekų perdirbimo).

29. Elektros, dujų, garo ir karšto vandens tiekimo darbuotojai.

30. Vandens rinkimo, valymo ir paskirstymo darbuotojai.

31. Darbuotojai, atliekantys statybos (įeina kelių tiesimo, užtvankų ir pylimų statybos, vandens telkinių dugno gilinimo, povandeninius) darbus.

32. Automobilių ir motociklų pardavimo, techninės priežiūros ir remonto, automobilių degalų mažmeninės prekybos darbuotojai.

33. Viešbučių ir restoranų (įeina ir kempingų, bufetų, valgyklų) darbuotojai.

34. Sausumos transporto, transportavimo vamzdynais darbuotojai.

35. Vandens transporto darbuotojai.

36. Oro transporto darbuotojai.

37. Papildomos ir pagalbinės transporto veiklos, kelionių agentūrų (įeina ir krovinių tvarkymo bei laikymo) darbuotojai.

38. Pašto ir ryšių darbuotojai.

39. Su kompiuteriais susijusios veiklos darbuotojai.

40. Valstybės valdymo ir gynimo (išskyrus valstybės valdymą), privalomo socialinio draudimo darbuotojai.

41. Sveikatos ir socialinio aprūpinimo darbuotojai.

42. Nešvaraus nutekamojo vandens, atliekų ir šiukšlių šalinimo, sanitarinės ir panašios veiklos darbuotojai.

43. Poilsio, pramogų organizavimo, kultūros ir sporto įstaigų (kino, radijo ir televizijos, teatro, bibliotekų, archyvų, muziejų, botanikos ir zoologijos sodų, sporto arenų ir stadionų) darbuotojai.

44. Kitų rūšių paslaugų teikimo – tekstilės ir kailių gaminių skalbimo ir cheminio valymo, pirčių, baseinų, saunų, soliariumų, kirpyklų, kosmetinės priežiūros, laidojimo paslaugų darbuotojai, automobilių stovėjimo aikštelių prižiūrėtojai.

45. Areštinių, tardymo izoliatorių, įkalinimo įstaigų darbuotojai.

46. Bendrabučių, viešbučių, pensionų, globos įstaigų darbuotojai.

47. Ikimokyklinio ir mokyklinio vaikų ugdymo įstaigų darbuotojai.

48. A, B, C, D, E kategorijų autotransporto (tarp jų ir A, B, C, D, E kategorijų traktorių, rankinio valdymo automobilių, savaeigių mašinų ir taksi) vairuotojai.

49. Policininkai, gaisrininkai, vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų kariai.

______________