LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLo (meno) darbų VERTINIMO
2009 m. birželio 29 d. Nr. ISAK-1321
Vilnius
Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų moksliniams tyrimams, eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai ir meno veiklai plėtoti valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 597 (Žin., 2009, Nr. 76-3103), 3.2 punktą ir siekdamas sukurti vieningą duomenų apie mokslo ir studijų institucijų mokslinę bei su ja susijusią kitą veiklą surinkimo sistemą:
1.2. Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaitos formą;
1.3. Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaitos pildymo taisykles.
2. Nustatau, kad:
2.1. mokslinių tyrimų įstaigos iki rugpjūčio 24 d., o aukštosios mokyklos iki rugsėjo 1 d. teikia ataskaitas apie praeitų metų mokslinę, meninę ir su jomis susijusią kitą veiklą, užpildytas vadovaujantis šio įsakymo 1.2 ir 1.3 punktais patvirtintais dokumentais, Lietuvos mokslo tarybai, o šių ataskaitų elektroninius variantus – Matematikos ir informatikos instituto duomenų bankui.
3. Pripažįstu netekusiais galios:
3.1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. balandžio 12 d. įsakymą Nr. ISAK-685 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslinės ir meninės produkcijos vertinimo” (Žin., 2006, Nr. 50-1836);
3.2. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. gruodžio 21 d. įsakymą Nr. ISAK-2413 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2006 m. balandžio 12 d. įsakymo Nr. ISAK-685 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslinės produkcijos vertinimo” pakeitimo” (Žin., 2006, Nr. 144-5525);
3.3. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. birželio 15 d. įsakymą Nr. ISAK-1182 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2006 m. balandžio 12 d. įsakymo Nr. ISAK-685 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslinės produkcijos vertinimo” pakeitimo” (Žin., 2007, Nr. 71-2814);
3.4. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. balandžio 30 d. įsakymą Nr. ISAK-1215 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2006 m. balandžio 12 d. įsakymo Nr. ISAK-685 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslinės produkcijos vertinimo” pakeitimo” (Žin., 2008, Nr. 56-2128);
3.5. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. lapkričio 5 d. įsakymą Nr. ISAK-3079 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2006 m. balandžio 12 d. įsakymo Nr. ISAK-685 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslinės produkcijos vertinimo” pakeitimo” (Žin., 2008, Nr. 130-5008).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
švietimo ir mokslo ministro
2009 m. birželio 29 d.
įsakymu Nr. ISAK-1321
MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLO (MENO) DARBŲ VERTINIMO METODIKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos mokslo ir studijų institucijų (toliau – Institucijų) mokslo (meno) darbų vertinimo metodika (toliau – Metodika) skirta Institucijų mokslo (meno) darbų suminei metinei vertei nustatyti pagal bendrąją Institucijų plėtojamų mokslinių tyrimų, eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros ir meninės veiklos apimtį ir reikšmingiausių mokslo (meno) darbų kokybę. Metodika skirta 2008 m. Institucijų mokslo (meno) darbams vertinti. Ji perima ankstesniųjų metodikų pagrindinius vertinimo kriterijus, tačiau orientuojasi į naujuoju Mokslo ir studijų įstatymu (Žin., 2009, Nr. 54-2140) nustatytus kokybinio (vidinio ir ekspertinio) mokslo (meno) darbų vertinimo principus.
2. Mokslo darbų vertinimą organizuoja Lietuvos mokslo taryba (LMT), o vykdo pačios Institucijos ir dvi LMT ekspertų grupės atitinkamai humanitarinių ir socialinių (HSM) ir fizinių, biomedicinos ir technologijos (FBTM) mokslo sričių mokslo darbams vertinti, bei jungtinė LMT ir Lietuvos kultūros ir meno tarybos (LKMT) ekspertų grupė – meno srities darbams vertinti. Institucijos LMT nustatytais ir švietimo ir mokslo ministro (ŠMM) patvirtintais terminais ir forma pateikia informaciją apie visų rūšių savo mokslo (meno) darbus.
3. Humanitarinių ir socialinių mokslo sričių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių mokslo darbų bei meno srities darbų vertinimas atliekamas pagal skirtingas vertinimo nuostatas. Institucijų mokslo (meno) darbų įverčiai lyginami atskirai humanitarinių ir socialinių mokslo sričių, meno srities bei fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių viduje.
4. Institucijų mokslo (meno) darbų vertinimo rezultatai skelbiami viešai. Institucijos gali jų požiūriu neteisingus formaliojo vertinimo rezultatus per dvi savaites nuo jų paskelbimo prašyti patikslinti. Klausimai dėl mokslo (meno) darbų vertinimo sprendžiami atitinkamų sričių (menų, humanitarinių ir socialinių bei biomedicinos, fizinių ir technologijos mokslų) LMT (ar jungtinės LMT ir LKMT) komisijose, sudarytose iš LMT ekspertų ir ŠMM skiriamų mokslininkų ir (ar) pripažintų menininkų.
5. Mokslo (meno) darbų vertinimo metodinės nuostatos Vyriausybės bei Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka pasitelkiamos apskaičiuojant mokslo ir studijų institucijų bazinį finansavimą bei paskirstant antrosios pakopos, laipsnio nesuteikiančių studijų ir doktorantūros vietas institucijoms.
II. PAGRINDINĖS METODIKOS SĄVOKOS IR SANTRUMPOS
6. Sąvokos.
Bendrosios:
Autorinis lankas (aut. l.) - 40 000 spaudos ženklų (įskaičiuojant tarpelius) teksto arba 3 000 cm2 spausdinto ploto iliustracijų; jei apimties spaudos ženklais nustatyti negalima, autorinio lanko atitikmeniu laikomi 14 p.; jei mokslo darbas yra elektroninėje laikmenoje, tai autorinis lankas apskaičiuojamas tik spaudos ženklais (įskaičiuojant tarpelius).
Meno kūrinys – viešai pristatytas dailės, dizaino, architektūros, teatro, kino, šokio, muzikos ar tarpdisciplininio meno kūrinys ar jo atlikimo aktas, atitinkantis konkrečioje meno kryptyje pripažįstamus meniškumo kriterijus.
Mokslo monografija - neperiodinis ir netęstinis leidinys, kuriame sistemingai ir (arba) išsamiai išnagrinėta viena tema (dalykas), aiškūs ir žymūs naujumo ir kiekvienai mokslo sričiai savi moksliškumo elementai; monografija privalo turėti ISBN numerį, jos apimtis turi būti ne mažesnė nei 8 aut. l.
Mokslo straipsnis - straipsnis, paskelbtas mokslinėje spaudoje arba (ir) turintis konkrečioje mokslo kryptyje įprastą mokslinį aparatą (išnašas ar (ir) bibliografiją, ar (ir) formules, ar (ir) brėžinius, ar (ir) metodologijos aprašą, ar (ir) statistines lenteles ir pan.) ir atitinkantis toje mokslo kryptyje pripažįstamus moksliškumo kriterijus.
Prieskyra – moksliniame darbe, meno kūrinio ar jo atlikimo pristatyme arba mokslo (meno) darbų deklaracijoje nurodytas autoriaus (atlikėjo) pri(si)skyrimas mokslo ir studijų institucijai.
Recenzuojamas leidinys – periodinis, tęstinis arba vienkartinis leidinys, kuriame straipsniai publikuojami remiantis mokslinių recenzentų (peer-review) rašytinėmis išvadomis.
Specialiosios:
Akademinė recenzija – publikuoto mokslo darbo išsamus ir argumentuotas įvertinimas; įskaitoma apimtis - ne mažesnė kaip 0,25 autorinio lanko.
Knygos skyrius – originalaus ar apžvalginio mokslinio straipsnio pobūdį atitinkantis mokslo darbas, paskelbtas sudarytame neperiodiniame leidinyje, išskyrus konferencijos darbų leidinius.
Konferencijos darbų leidinys – vienkartinis leidinys ar serijinio leidinio tomas (jo dalis), kuriame spausdinami mokslo konferencijos pranešimų turinį atitinkantys tekstai, nepraėję moksliniuose žurnaluose įprastos recenzavimo (peer review) procedūros.
Kultūros ir profesiniai leidiniai – leidiniai, skirti humanitarinių ir socialinių mokslų profesinei auditorijai.
Medicinos mokslai – biomedicinos mokslų srities medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas – (asmeninis) kūrinio (-ių) pristatymas, realizavimas (įskaitant restauravimą) ar atlikimas meninėje ar viešojoje erdvėje (įskaitant kino, televizijos ar radijo studijas) ar publikavimas leidykloje ar įrašų studijoje (knygų, muzikos plokštelių ar CD bei kino ar teatro DVD) ar demonstravimas festivalyje, televizijos ar radijo kanalu; šios meno erdvės, institucijos ir kiti kontekstai skirstomi į prestižinius, žinomus ir Lietuvos masto.
Mokslinis žinynas, enciklopedija, (bio)bibliografija – konkrečios srities ar krypties mokslo kūrinys, skirtas mokslo ir studijų reikmėms ir atitinkantis tos srities ar krypties moksliškumo ir sistemingumo reikalavimus.
Mokslinis žodynas – kalbotyros mokslo kūrinys, sudarytas iš moksliškai atrinktų naujų leksikografinių išteklių sistemos ir skirtas mokslo ir studijų reikmėms, publikuojamas kaip knyga (turi ISBN numerį) ir (ar) elektroniniu pavidalu; žodyno apimtis negali būti mažesnė kaip 8 autoriniai lankai.
Moksliškai komentuotas vertimas – mokslo srities ar konkrečios krypties raidai aktualaus arba istoriškai reikšmingo teksto vertimas iš lietuvių kalbos arba į lietuvių kalbą.
Mokslo studija – ne mažesnės kaip dviejų autorinių lankų apimties mokslo darbas, atitinkantis mokslo straipsniui keliamus reikalavimus.
Prestižinė meno erdvė – tarptautiniu mastu veikianti meno kūrinių eksponavimo ar meno atlikimo aktų demonstravimo institucija (parodų salė, muziejus, galerija, koncertų salė, teatras, šokio teatras, kino salė, etc.), kuruojama tarptautiniu mastu pripažintų konkrečios meno krypties ekspertų.
Sudarytas mokslo darbas – originalių mokslo darbų rinkinys arba kolektyvinis mokslo darbas; įskaitomas sudarytojui, nurodytam leidinio antraštiniame puslapyje ir (arba) metrikoje; neįskaitomas periodinio arba tęstinio mokslo leidinio nuolatinio redaktoriaus darbas.
Šviečiamieji projektai – didelės kultūrinės ir (ar) visuomeninės vertės autorinės, moksliškai pagrįstos, tačiau neprofesionalų auditorijai skirtos (parengtos ir vestos) TV, radijo laidos, publikacijos spausdintinėse arba elektroninėse žiniasklaidos priemonėse, viešos paskaitos visuomenei su diskusijomis, dokumentinių filmų scenarijai ir pan.
Šaltinio publikacija – mokslinę vertę turinčių archyvinių dokumentų, kalbos paminklų, jų rinkinių ir kitų tekstinių bei audiovizualinių šaltinių atrinkimas ir parengimas spaudai parūpinant mokslinį aparatą (transkripcijas, komentarus, rodykles ir kt.).
Taikomasis mokslo darbas – pagalbinis darbas, skirtas akademinei auditorijai ir (ar) platesnei visuomenei, generuojantis naujas žinias ir skirtas specifiniams praktiniams tikslams pasiekti; skirtini tokie darbai: katalogai, paminklų sąvadai, žemėlapiai, teisės aktų komentarai, akademinė literatūros ir meno kritika ir pan.; neįskaitomos mokslo projektų ataskaitos, neoriginalūs vadovėliai, mokslo populiarinimo darbai.
Tarptautiniu mastu pripažinta (mokslo) leidykla – leidykla, nuolat publikuojanti daugelio šalių mokslininkų darbus ir daugelyje šalių platinanti produkciją; publikuojanti tarptautiniu mastu pripažintus periodinius ir tęstinius mokslo (kultūros, profesinius) leidinius (privaloma prieiga per internetą, suteikianti pakankamos informacijos apie leidyklos pobūdį ir tarptautinį pripažinimą).
Teorinis, sintetinis mokslo darbas – kurią nors mokslo kryptį, šaką, discipliną apimantis ar tarpdalykinio pobūdžio darbas, sintetinantis ilgalaikius tyrimus, pateiktus monografijose, studijose bei mokslo straipsniuose, atitinkantis monografijoms keliamus mokslinio lygio ir adresato reikalavimus.
Žemės ūkio mokslai – biomedicinos mokslų srities agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo krypčių mokslai.
7. Santrumpos:
ISBN - International Standard Book Number (tarptautinis standartinis knygos numeris).
ISSN - International Standard Serial Number (tarptautinis standartinis serijinio leidinio numeris).
ISI JCR – Institute of Scientific Information Journal Citation Reports (Mokslinės informacijos instituto žurnalų citavimo ataskaitos).
ISI – Institute of Scientific Information (Mokslinės informacijos institutas).
SCI – Science Citation Index (Mokslo citavimo indeksas).
EPO – European Patent Office (Europos patentų biuras).
USPTO – United States Patent and Trademark Office (JAV patentų ir prekių ženklų biuras).
JPO – Japan Patent Office (Japonijos patentų biuras).
III. HUMANITARINIŲ IR SOCIALINIŲ MOKSLO SRIČIŲ MOKSLO DARBŲ VERTINIMO NUOSTATOS
8. Skiriami I ir II lygmens mokslo darbai. I lygmens mokslo darbai laikomi tie aukščiausio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentiniai darbai, kuriuos tokiais pripažįsta pačios Institucijos ir kokybės požiūriu įvertina LMT ekspertai. Institucijos, remdamosi: a) Metodikoje pateikiamais mokslo darbų rūšių sąrašais ir aprašu; b) kokybiniais kriterijais, kaip jie bendrai įvardyti Metodikoje ir kaip jie suprantami konkrečios mokslo krypties (srities) akademinėje bendruomenėje; c) pačios Institucijos padalinių atliekamu jų mokslo darbų vidiniu vertinimu, – iš visų darbų atrenka reikšmingiausius (nacionališkai ar tarptautiškai, konkrečios mokslo krypties ar tarpdisciplininei raidai, socialinei, kultūrinei ar eksperimentinei plėtrai etc.) – I lygmens mokslo darbus.
Greta šios Metodikos IV skyriuje nurodytų mokslo darbų rūšių I lygmens mokslo darbams gali būti priskiriami ir su paaiškinimu teikiami reikšmingi šviečiamieji projektai, kviestiniai pranešimai plenariniuose prestižinių tarptautinių konferencijų posėdžiuose, prestižinių tarptautinių konferencijų organizavimas ir pan.
Institucijos vertinimui teikiami I lygmens mokslo darbai negali viršyti 15% visų teikiamų mokslo darbų kiekybinės apimties. LMT atlieka ekspertinį visų I lygmens mokslo darbų vertinimą, kiekvieną mokslo darbą įvertindama pagal norminę skalę.
9. Kokybiniai kriterijai, į kuriuos rekomenduojama atsižvelgti Institucijoms, savo mokslo darbus priskiriant I lygmeniui: problemiškumas (formulavimas, pažintinė vertė, reikšmingumas, refleksija), aktualumas (lituanistinis, nacionalinis ar tarptautinis, visuomeninis ar kultūrinis, fundamentalusis ar tarpdalykinis), turinio mokslinis pagrįstumas (teorinis, empirinis, metodinis, sisteminis, atrankos, išvadų, etc.), formos ypatybės (struktūriškumas, stilingumas, sudėtingumas), naujumas ir originalumas (problemos, teorinis, metodologinis, metodinis, empirinis, interpretacijos, analizės, išvadų, apibendrinimų etc.). Taikomosios, šviečiamosios ir pan. paskirties mokslo darbai, kurie nefigūruoja kaip publikacijos, taip pat specifiniai konkrečios mokslo krypties ar net paradigmos mokslo darbai gali būti priskirti I lygmens mokslo darbams ir neatsižvelgiant į kai kuriuos šių kriterijų ar pagal kitokius (pvz., masto, poveikio, eksperimentiškumo). Ekspertinis I lygmens mokslo darbų vertinimas LMT sudarytose ekspertų grupėse vyksta paisant tų pačių kokybinių kriterijų. (Pastaba: remiamasi tarptautinės duomenų bazės Lituanistika ekspertinio vertinimo anketomis).
10. Institucijos pagal šios Metodikos IV skyriuje nurodytus mokslo darbų rūšių sąrašus pateikia apskaitai visus (įskaitant ir tuos, kurie atrinkti kaip I lygmens) mokslo darbus. Juos LMT, atlikusi formalųjį vertinimą, įskaito kaip II lygmens mokslo darbus ir nustato jų bendrąją kiekybinę vertę (taškais).
11. Institucijų mokslo darbų galutinį vertinimą sudaro I ir II lygmenų mokslo darbų įverčiai (iki 10 balų už I ir iki 10 balų už II lygmens mokslo darbus). Skaičiuojant I lygmens mokslo darbus, kiekvienas Institucijų vertinimui pateiktas vienetas LMT ekspertų vertinamas 10 balų skalėje; po to išvedamas visų Institucijos pateiktų vienetų įverčių vidurkis. Skaičiuojant II lygmens mokslo darbus, galutinis Institucijos surinktų taškų skaičius perskaičiuojamas į norminę 10 balų vertinimo skalę atsižvelgiant į Institucijos turimų tos srities mokslo darbuotojų ir 1/3 dėstytojų, tyrėjų bei menininkų tyrėjų etatų skaičių pagal formulę:
(3.1)
, åAIV – taškai už mokslo darbą, ETAT – Institucijos mokslo darbuotojų sąlyginiai etatai, T max – didžiausia surinkta taškų suma.
12. Jei prie mokslinės publikacijos pateikiamos dviejų ar daugiau Institucijų prieskyros, tai apskaičiuojant II lygmens mokslo darbus laikoma, kad vieno autoriaus indėlis yra ne didesnis kaip 1. Kaip I lygmens mokslo darbai Institucijų gali būti teikiami tik tie mokslo darbai, kurių tos Institucijos prieskyrų skaičius yra 3/4 bendro skaičiaus arba didesnis.
13. Institucijos autorių indėlis į II lygmens mokslo darbų vienetą taškais apskaičiuojamas taip:
. (3.2)
– pirminė vieneto vertė, – institucijos autorių skaičius, – visų vieneto autorių skaičius, – vieneto apimtis, kuri, priklausomai nuo mato, yra lygi 1 arba autorinių lankų skaičiui.
14. Autoriniais lankais apskaitomų mokslo darbų apimtis yra apvalinama 0,25 autorinio lanko tikslumu.
15. Elektroninės mokslinės publikacijos pripažįstamos lygiavertėmis spausdintinėms publikacijoms, jeigu jų publikavimas atitinka įprastų mokslinių publikacijų reikalavimus. Pakartotinio publikavimo (nesant esminių publikacijos turinio pokyčių) spausdintine ar elektronine forma atveju įskaitoma 25% (ta pačia kalba) arba 50% (vertimas į kitą kalbą) pirminės mokslinės publikacijos vieneto vertės. Pakartotinės publikacijos kaip I lygmens mokslo darbai neteiktinos.
IV. HUMANITARINIŲ IR SOCIALINIŲ MOKSLO SRIČIŲ MOKSLO DARBŲ VERTINIMAS
16. Humanitarinių ir socialinių mokslo sričių mokslo darbų rūšys bei už vienetą skiriami balai ir taškai yra šie:
Kodas |
Mokslo darbo rūšis |
I lygmens balai už vnt. |
II lygmens mato vienetas |
II lygmens vieneto vertė taškais |
01 |
Mokslo monografijos, studijos, teoriniai, sintetiniai veikalai. |
0–10 balų |
aut. l. sk. |
20 |
02 |
Mokslo straipsniai, publikuoti recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (su ISSN ar ISBN indeksu). |
0–10 balų |
vnt. |
15 |
03 |
Kiti straipsniai, akademinės recenzijos ir pan. publikacijos su moksliniu aparatu mokslo, profesiniuose, kultūros periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (taip pat ir elektroniniuose). |
0–10 balų |
vnt. |
10 |
04 |
Šaltinių publikacijos, moksliškai komentuoti vertimai, moksliniai žodynai, žinynai, enciklopedijos, (bio)bibliografijos, aukštųjų mokyklų vadovėliai. |
0–10 balų |
aut. l. sk. |
10 |
05 |
Kitos akademinės publikacijos be mokslinio aparato (pranešimai, tezės, recenzijos, esė, pastabos ir pan.). |
0–10 balų |
vnt. |
5 |
06 |
Taikomieji arba sudarytieji mokslo darbai, taikomieji socialinės ir kultūrinės plėtros darbai. |
0–10 balų |
vnt. |
5 |
V. MENO SRITIES DARBŲ VERTINIMO NUOSTATOS
17. Skiriami I ir II lygmens meno darbai. I lygmens meno darbais laikomi tie aukščiausio lygio meninės kūrybos, meninių tyrimų ir kultūrinės (šviečiamosios) veiklos darbai, kuriuos tokiais pripažįsta pačios Institucijos ir kokybės požiūriu įvertina jungtinė LMT ir LKMT ekspertų grupė. Institucijos, remdamosi: a) Metodikoje pateikiamais meno darbų rūšių sąrašais ir aprašu; b) kokybiniais kriterijais, kaip jie bendrai įvardyti Metodikoje ir kaip jie suprantami konkrečios meno krypties akademinėje bendruomenėje; c) pačios Institucijos padalinių atliekamu jų meno darbų vidiniu vertinimu, – iš visų darbų atrenka reikšmingiausius (nacionališkai ar tarptautiškai, konkrečios meno krypties ar tarpdisciplininei raidai, visuomenės ar kultūros plėtrai etc.) – I lygmens meno darbus.
Institucijos vertinimui teikiami I lygmens meno darbai negali viršyti 15% visų teikiamų meno darbų kiekybinės apimties. Jungtinė LMT ir LKMT ekspertų grupė atlieka ekspertinį visų I lygmens kategorijos meno darbų vertinimą, kiekvieną vertinimui pateiktą meno kūrinį vertindama pagal norminę skalę.
Kiekybiniam vertinimui Institucijos pateikia ne daugiau kaip po 10 reikšmingiausių kiekvieno autoriaus meno darbų, kurie buvo viešai pateikti (realizuoti) atitinkamais metais. Šiuos meno darbus (įskaitant ir tuos, kurie atrinkti kaip I lygmens), Institucijų pateikiamus apskaitai pagal Metodikos VI skyriuje nurodytus meno darbų rūšių sąrašus, jungtinė LMT ir LKMT ekspertų grupė, atlikusi formalųjį vertinimą, įskaito kaip II lygmens meno darbus ir nustato jų bendrąją kiekybinę vertę (taškais).
18. Meno darbams nepriskiriami studentų darbai ir dėstytojų, asmeniškai nedalyvavusių juos atliekant, įnašas, kuris laikomas pedagoginiu darbu.
19. Kokybiniai kriterijai, į kuriuos rekomenduojama atsižvelgti Institucijoms, savo meno darbus priskiriant I lygmeniui: aktualumas (nacionalinis ar tarptautinis, visuomeninis ar kultūrinis, tradicinis ar tarpdalykinis), turinio konceptualus pagrįstumas, formos ir turinio originalumas ir naujumas, kūrinio viešo pristatymo vietos prestižiškumas ir (ar) reprezentatyvumas. Šviečiamosios ir pan. paskirties meno darbai taip pat specifiniai konkrečios meno krypties ar net paradigmos (pvz.: konceptualūs, tarpdisciplininiai) meno darbai gali būti priskirti I lygmens meno darbams ir neatsižvelgiant į kai kuriuos šių kriterijų ar pagal kitokius (pvz., masto, poveikio, eksperimentiškumo). Ekspertinis I lygmens meno darbų vertinimas jungtinėje LMT ir LKMT ekspertų grupėje vyksta paisant tų pačių kokybinių kriterijų.
20. Institucijų meno darbų galutinį vertinimą sudaro I ir II lygmenų darbų įverčiai, pateikiami norminėje 10 balų skalėje (iki 10 balų už I ir iki 10 balų už II lygmens darbus). Skaičiuojant I lygmens meno darbus, kiekvienas Institucijų vertinimui pateiktas vienetas LMT ir LKMT ekspertų vertinamas 10 balų skalėje, po to išvedant visų Institucijos pateiktų vienetų įverčių vidurkį. Skaičiuojant II lygmens meno darbus, galutinis Institucijos surinktų taškų skaičius perskaičiuojamas į norminę 10 balų vertinimo skalę atsižvelgiant į Institucijos turimų meno srities darbuotojų ir 1/3 dėstytojų etatų skaičių pagal formulę:
. (5.1)
, åAIV – taškai už meno darbą, ETAT – Institucijos meno darbuotojų sąlyginiai etatai, T max – didžiausia surinkta taškų suma.
21. Jei prie meno kūrinio ar jo atlikimo pristatymo pateikiamos dviejų ar daugiau Institucijų prieskyros, tai apskaičiuojant II lygmens meno darbus laikoma, kad vieno autoriaus indėlis yra ne didesnis kaip 1. Kaip I lygmens meno darbai Institucijų gali būti teikiami tik tie meno kūriniai ar jų atlikimai, kurių tos Institucijos prieskyrų skaičius yra 3/4 bendro skaičiaus arba didesnis.
22. Institucijos autorių indėlis į II lygmens meno darbų vienetą taškais apskaičiuojamas taip:
. (5.2)
– pirminė vieneto vertė, – institucijos autorių skaičius, – visų vieneto autorių skaičius, – vieneto apimtis.
23. Įvertinus II lygmens meno darbus, jų vertė taškais gali būti dauginama iš koeficientų, kurių dydis priklauso nuo kūrinio autorių skaičiaus, viešo pristatymo ar atlikimo pakartotinai galimybių ir (arba) ypatingų kūrinio vertės pažymėjimų (pvz., nacionalinė premija, konkurso laureatūra). Kūriniams ir projektams, apdovanotiems tarptautinio konkurso, nacionaline ar kita reikšminga premija, naudojamas papildomas kokybės koeficientas: 1,25, 1,5, 1,75 arba 2 (ekspertų grupės sprendimu), iš kurio dauginamas už juos suteiktas taškų skaičius.
24. Pakartotinis kūrinio eksponavimas (įgyvendinimas) ar atlikimas įskaitomas kaip II lygmens meno darbas naudojant koeficientą 0,5 (ypač reikšmingose nacionalinėse ar užsienio meninėse erdvėse – 0,8). Pakartotiniai meno kūrinių pristatymai kaip I lygmens meno darbai apkritai neteiktini, tačiau autorius (-iai) gali pasirinkti teikti vieną labiausiai prestižinį vertinamuoju laikotarpiu vykusį meno kūrinio pristatymą.
VI. MENO SRITIES DARBŲ VERTINIMAS
26. Meno srities darbų rūšys bei už vienetą skiriami balai ir taškai yra šie:
Kodas |
Meno darbo rūšis |
I lygmens balai už vnt. |
II lygmens mato vienetas |
II lygmens vieneto vertė taškais |
01 |
Reikšmingas meno kūrinio (atlikimo) skelbimas prestižiniame kontekste ar reikšmingo kūrinio realizavimas užsienio užsakovui; pasaulinio garso atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo prestižinis meno muziejus, galerija; dalyvavimas ar apdovanojimas prestižiniame meno renginyje ar konkurse ir tokių renginių kuravimas; meninis tyrimas, jo publikacija pripažintame užsienio leidinyje; stambus urbanistinio komplekso, teritorinio planavimo projektas, patvirtintas realizuoti užsienyje ar Lietuvoje; architektūrinis kompleksas, visuomeninis pastatas ar interjeras realizuotas užsienyje arba Lietuvoje. |
0–10 balų |
vnt. |
10 |
02 |
Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas žinomame kontekste ar kūrinio realizavimas užsienio užsakovui; žinomų užsienio atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo žinomas meno muziejus, galerija; dalyvavimas ar apdovanojimas žinomame meno renginyje ar konkurse ir tokių renginių kuravimas; meninis tyrimas, jo publikacija pripažintame Lietuvos leidinyje; realizuoti stambūs landšaftiniai projektai; patvirtintas nedidelės apimties urbanistinio komplekso, teritorinio planavimo projektas Lietuvoje. |
0–10 balų |
vnt. |
8 |
03 |
Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas Lietuvos masto kontekste ar kūrinio realizavimas užsakovui; pripažintų Lietuvos atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo Lietuvos meno muziejus, galerija; dalyvavimas ar apdovanojimas meno renginyje ar konkurse Lietuvoje, kostiumo dizaino kūrinio pristatymas jungtinėje kolekcijoje Lietuvoje; edukacinę reikšmę turinčių meno renginių kuravimas; smulkios apimties interjeras, mažosios architektūros objektas, mažų pastatų rekonstrukcija, smulkios landšaftinės realizacijos; pagrindinių interjero elementų autorinis dizainas, realizuotų autorinių baldų dizainas; planuojamų objektų projektiniai pasiūlymai, interjero elementų, baldų projektiniai pasiūlymai. |
0–10 balų |
vnt. |
6 |
04 |
Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas Lietuvoje ar kūrinio realizavimas privačiam užsakovui; dalyvavimas edukaciniame meno renginyje Lietuvoje. |
0–10 balų |
vnt. |
4 |
05 |
Meno sritį liečiančios publikacijos be mokslinio aparato (pranešimai, tezės, recenzijos, pastabos ir pan.). |
0–10 balų |
vnt. |
2 |
VII. FIZINIŲ, BIOMEDICINOS IR TECHNOLOGIJOS MOKSLO SRIČIŲ MOKSLO DARBŲ VERTINIMO NUOSTATOS
27. Mokslo darbų rūšys yra skirstomos į tris kategorijas: bibliometriškai vertinamas A ir B kategorijas ir ekspertų vertinamą C kategoriją.
28. Įskaitoma B kategorijos darbų dalis negali būti didesnė nei:
20% A kategorijos darbų fizinių ir biomedicinos mokslų srityse (išskyrus žemės ūkio mokslus), 30% A kategorijos darbų technologijų srityje ir 40% A kategorijos darbų žemės ūkio moksluose.
29. Kategorijų A02, B02 ir B03 vieneto vertė VV taškais yra skaičiuojama taip:
. (7.1)
PV – pirminė vertė, galiojanti tam tikrai straipsnių kategorijai; NIA – institucijos autorių skaičius (jei institucijos autorius straipsnyje nurodo ir kitų institucijų prieskyras, tai šio autoriaus indėlis į NIA yra dalijamas iš visų jo nurodytų prieskyrų skaičiaus); NA – visų šio straipsnio autorių skaičius; NIP – visų straipsnio institucinių prieskyrų skaičius (jei NIP didesnis už NA, laikoma, kad NIP = NA); IF – žurnalo cituojamumo rodiklis (impact factor); AIF – agreguotasis cituojamumo rodiklis (aggregate impact factor), kurį kiekvienai žurnalų kryptinei kategorijai kasmet apskaičiuoja Mokslinės informacijos institutas (ISI); jei žurnalas priklauso kelioms kryptinėms kategorijoms arba tarpdalykinei kategorijai, tai kryptinę kategoriją, pagal kurią nustatoma AIF vertė, parenka ekspertai.
30. Publikacijos internetiniuose mokslo leidiniuose pripažįstamos lygiavertėmis spausdintinėms publikacijoms, jeigu leidiniai, kuriuose jos paskelbtos, tenkina atitinkamus spausdintinių leidinių reikalavimus. Už pakartotinį mokslo darbų paskelbimą (įskaitant ir elektroninę formą) ekspertų sprendimu skiriama 10, 25 arba 45 procentai pirminės mokslo darbų vertės.
31. Autoriniais lankais apskaitomų mokslo darbų apimtis yra apvalinama 0,25 autorinio lanko tikslumu.
32. Tam pačiam autoriui pateikus dviejų ar daugiau institucijų prieskyras, apskaičiuojant mokslo darbų institucinių prieskyrų skaičių laikoma, kad vieno autoriaus indėlis į šį skaičių yra ne didesnis kaip vienetas.
33. Kategorijai C yra priskiriami tokie į A ir B kategorijas neįtraukti reikšmingi mokslo darbai kaip kviestiniai straipsniai aukščiausius pasiekimus mokslo tematikoje apibendrinančiuose leidiniuose, kviestiniai pranešimai plenariniuose prestižinių konferencijų posėdžiuose, prestižinių tarptautinių konferencijų organizavimas, originaliomis mokslo žiniomis grįstos inovacijos ir pan. Geriausius kategorijos C mokslo darbų vienetus atrenka ir su paaiškinimais pateikia ekspertiniam vertinimui pačios institucijos. Vertinimui pateikiamų darbų skaičius priklauso nuo institucijos dydžio. Dvidešimčiai sąlyginių institucijos mokslininkų gali būti pateiktas vienas C kategorijos darbas.
VIII. FIZINIŲ, BIOMEDICINOS IR TECHNOLOGIJOS MOKSLO SRIČIŲ MOKSLO DARBŲ VERTINIMAS
35. Fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių mokslo darbų rūšys bei už mato vienetą skiriami taškai yra šie:
Kodas |
Mokslo darbo rūšis |
Mato vienetas |
Mokslo darbo vieneto vertė taškais |
A01 |
Tarptautiniu mastu pripažintų mokslo leidyklųa) išleistos monografijos ir knygų skyriai. |
aut. l. sk.b) |
50 |
A02 |
Mokslo straipsniai žurnaluose, kurių citavimo rodiklis (impact factor) Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazėje yra ne mažesnis nei 20% nuo agreguotojo rodiklio (agregate impact factor) tai žurnalų kategorijai. |
vnt. |
Skaičiuojama pagal formulę (7.1) su PV = 15 |
A03 |
Europos patentų biure (EPO), JAV patentų ir prekių ženklų biure (USPTO) ar Japonijos patentų biure (JPO) išduoti patentai, kurių savininkai yra Lietuvos fiziniai ar juridiniai asmenys. |
vnt. |
100 |
A04 |
ES bendruosiuose kataloguose (Common Catalogue of Varieties of Agricultural Plant Species, Common Catalogue of Varieties of Vegetable Species) įregistruotos augalų veislės. |
vnt. |
70 |
B01 |
Mokslo monografijos ir knygų skyriai, neatitinkantys kategorijos A01 reikalavimų. |
aut. l. sk.b) |
10 |
B02 |
Mokslo straipsniai žurnaluose, neatitinkančiuose kategorijos A02 reikalavimų, bet įtrauktuose į Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazę Web of Science. |
vnt. |
Skaičiuojama pagal formulę (7.1) su PV = 15 |
B03 |
Mokslo straipsniai recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ar vienkartiniuose moksliniuose leidiniuose, neatitinkantys kategorijų A02 ir B02 reikalavimų. |
vnt. |
Skaičiuojama pagal formulę (7.1) su PV = 5 |
B04 |
Lietuvos ar kitų šalių patentų registravimo įstaigų suteikti patentai, netenkinantys kategorijos A03 reikalavimų. |
vnt. |
20 |
B05 |
Lietuvoje ar kitose šalyse įregistruotos augalų veislės, netenkinančios kategorijos A04 reikalavimų. |
vnt. |
20 |
B06 |
Pagrindinių norminių ir (ar) teisės aktų projektai bei standartai, turintys Frascati žinyne apibrėžtus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros požymius. |
vnt. |
20 |
a) Pridedamas leidyklų sąrašas.
b) Tais atvejais, kai yra keli monografijos ar knygų skyrių bendraautoriai ir jų indėlis pačioje monografijoje nėra įvardytas, autorinių lankų skaičius yra dauginamas iš institucijos autorių NIA ir visų autorių NA santykio NIA/NA.
Mokslo ir studijų institucijų mokslo (meno)
darbų vertinimo metodikos
priedas
Fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių svarbiausių mokslinės literatūros leidyklų sąrašas
Eil. Nr. |
Mokslinės literatūros leidyklos pavadinimas |
URL adresas |
1 |
Elsevier Science grupė |
http://www.sciencedirect.com |
2 |
Springer grupė |
http://www.springerlink.com/ |
3 |
Blackwell Publishing |
http://www.blackwellpublishing.com/ |
4 |
Wiley |
http://eu.wiley.com/WileyCDA/ |
5 |
Taylor&Francis grupė |
http://journalsonline.tandf.co.uk |
6 |
Academic Press |
http://www.sciencedirect.com |
7 |
Lippincott Williams&Wilkins |
http://www.lww.com/ |
8 |
Karger |
http://www.karger.com/ |
9 |
Oxford University Press |
http://www.oup.co.uk/ |
10 |
Cambridge University Press |
http://www.cup.cam.ac.uk/default.asp |
11 |
SAGE Publications |
http://www.sagepub.co.uk/ |
12 |
Nature Publishing Group |
http://www.nature.com/ |
13 |
MAIK Nauka/Interperiodic |
http://www.maik.rssi.ru/ |
14 |
Mary Ann Liebert |
http://www.liebertpub.com |
15 |
World Scientific |
http://www.worldscientific.com/ |
16 |
IOP Publishing |
http://www.ioppublishing.com/ |
17 |
Kitos (pagal ISI JCR duomenis leidžiančioms ne mažiau kaip 5 žurnalus su svorio koeficientu) |
|
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2009 m. birželio 29 d.
įsakymu Nr. ISAK-1321
MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLINĖS, MENINĖS IR SU JOMIS SUSIJUSIOS KITOS VEIKLOS ATASKAITA, ____ m.
1. Institucijos arba padalinio rekvizitai: |
||||||||||||
1.1. Visas institucijos arba padalinio pavadinimas
|
||||||||||||
1.2. Oficiali santrumpa arba sutrumpintas pavadinimas
|
||||||||||||
Pildo tik padalinys |
1.3. Institucijos, kuriai priklauso padalinys, visas pavadinimas
|
|||||||||||
1.4. Aukštesnio lygio padalinio pavadinimas
|
||||||||||||
1.5. Adresas |
||||||||||||
|
||||||||||||
1.6. Ryšių priemonės |
||||||||||||
telefonas |
|
faksas |
|
|||||||||
elektroninis paštas |
|
tinklalapio adresas |
|
|||||||||
2 . Vadovaujantys darbuotojai: |
||||||||||||
2.1. Vadovas |
||||||||||||
vardas |
pavardė |
mokslo laipsnis, pedagoginis vardas |
mokslo sritis |
pareigos |
telefonai |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
2.2. Atstovas ryšiams |
||||||||||||
vardas |
pavardė |
mokslo laipsnis, pedagoginis vardas |
mokslo sritis |
pareigos |
telefonai |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
||||||||||||
Ataskaitoje pildomi „pilki laukai“, o raudoni - automatiškai skaičiuojami.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, ____ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
2.3. Institucijos (arba padalinio) struktūriniai padaliniai, jų vadovai bei institucijos administracija, finansininkas |
||
Padalinio pavadinimas |
Pareigos |
Vadovas (vardas, pavardė, mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, mokslo sritis, elektroninis paštas, telefonas) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
3. Institucijos arba padalinio charakteristika per metus (skaičiai): |
Duomenys apie darbuotojus, kuriems ši institucija yra pagrindinė darbovietė |
3.1. Iš viso darbuotojų užimtų etatų:0,00 |
3.1.1. Darbuotojų, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje, užimtų etatų: 0,00 |
3.1.1.1. Tyrėjų (dėstytojų, mokslininkų ir kitų darbuotojų su aukštuoju išsilavinimu, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje) užimtų etatų: 0,00 |
0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00/ |
(skaičių čia ir toliau grupės pateikiamos atskirai dėstytojams ir mokslo darbuotojams) (dirbančių visą darbo dieną / dirbančių ne visą darbo dieną / užimtų etatų skaičius) |
Tyrėjų (3.1.1.1) pasiskirstymas pagal mokslo (meno) sritis: |
Humanitariniai mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Socialiniai mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Fiziniai mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Biomedicinos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Medicinos mokslai1: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Žemės ūkio mokslai2: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Kiti biomedicinos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Technologijos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Menai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Iš viso: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
3.1.1.1.1. Mokslininkų: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Mokslininkų (3.1.1.1.1) pasiskirstymas pagal mokslo sritis: |
Humanitariniai mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Socialiniai mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Fiziniai mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Biomedicinos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Medicinos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Žemės ūkio mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00
Kiti biomedicinos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
Technologijos mokslai: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
3.1.1.1.2. Kitų tyrėjų (be mokslo laipsnio), išskyrus doktorantus: 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
3.1.1.1.2.1. Profesorių (pripažintų menininkų): 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
3.1.1.1.2.2. Docentų (pripažintų menininkų): 0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
3.1.1.1.2.3. Kitų tyrėjų (įskaitant lektorius, asistentus ir jaunesniuosius mokslo darbuotojus):
0 / 0 / 0,00 // 0 / 0 / 0,00 |
3.1.1.2. Kitų darbuotojų, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje, užimtų etatų: 0,00 |
3.1.2. Kitų darbuotojų, nevykdančių mokslinių tyrimų ir nedalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje (įskaitant lektorius ir asistentus), užimtų etatų: 0,00 |
3.2. Doktorantų skaičius: 0 |
________________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
Duomenys apie darbuotojus, kuriems ši institucija nėra pagrindinė darbovietė |
3.3. Iš viso darbuotojų užimtų etatų: 00,00 |
3.3.1. Darbuotojų, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje, užimtų etatų: 00,00 |
3.3.1.1. Tyrėjų (dėstytojų, mokslininkų ir kitų darbuotojų su aukštuoju išsilavinimu, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje) užimtų etatų: 0,00 |
0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
(čia ir toliau skaičių grupės pateikiamos atskirai dėstytojams ir mokslo darbuotojams) |
(darbuotojų skaičius / užimtų etatų skaičius) |
Tyrėjų (3.3.1.1) pasiskirstymas pagal mokslo (meno) sritis: |
Humanitariniai mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Socialiniai mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Fiziniai mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Biomedicinos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Medicinos mokslai1: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Žemės ūkio mokslai2: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Kiti biomedicinos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Technologijos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Menai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Iš viso: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
3.3.1.1.1. Mokslininkų: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Mokslininkų (3.3.1.1.1) pasiskirstymas pagal mokslo sritis: |
Humanitariniai mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Socialiniai mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Fiziniai mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Biomedicinos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Medicinos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Žemės ūkio mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00
Kiti biomedicinos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
Technologijos mokslai: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
3.3.1.1.2. Kitų tyrėjų (be mokslo laipsnio), išskyrus doktorantus: 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
3.3.1.1.2.1. Profesorių (pripažintų menininkų): 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
3.3.1.1.2.2. Docentų (pripažintų menininkų): 0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
3.3.1.1.2.3. Kitų tyrėjų (įskaitant lektorius, asistentus ir jaunesniuosius mokslo darbuotojus):
0 / 0,00 // 0 / 0,00 |
3.3.1.2. Kitų darbuotojų, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje, užimtų etatų: 0,00 |
3.3.2. Kitų darbuotojų, nevykdančių mokslinių tyrimų ir nedalyvaujančių eksperimentinėje (socialinėje, kultūrinėje) plėtroje (įskaitant lektorius ir asistentus), užimtų etatų: 00,00 |
________________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
3.5. Tyrėjų pasiskirstymas pagal amžiaus grupes ir mokslo (meno) sritis, kuriose dirbama |
|||||||
Tyrėjų grupės |
Sritys |
Amžiaus grupės |
|||||
iki 25 m. |
25–34 m. |
35–44 m. |
45–54 m. |
55–64 m. |
³65 m |
||
3.5. Tyrėjų (iš viso) |
H |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
S |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
F |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
B |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
T |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Menai |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3.5.1. Mokslininkų (iš viso) |
H |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
S |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
F |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
B |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
T |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3.5.2. Kitų tyrėjų (be mokslo laipsnio, iš viso) |
H |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
S |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
F |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
B |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
T |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Menai |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3.5.2.1. Profesorių (pripažintų menininkų) |
Menai |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3.5.2.2. Docentų (pripažintų menininkų) |
Menai |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3.5.2.3. Kitų tyrėjų (įskaitant lektorius, asistentus ir jaunesniuosius mokslo darbuotojus) |
H |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
S |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
F |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
B |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
T |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Menai |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
3.7. Institucijos pajamos (tūkst. Lt) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1. Valstybės biudžeto lėšos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1. Tiesioginiai asignavimai |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.1. Lėšos moksliniams tyrimams ir eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai (MTEP) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.1.1. MTEP darbuotojų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.1.2. doktorantų stipendijos (67 proc.) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.1.3. lėšų šildymui, elektros energijai, ryšių paslaugoms dalis, tenkanti MTEP |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.1.4. kitų išlaidų ilgalaikiam ir trumpalaikiam turtui įsigyti dalis, tenkanti MTEP |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2. Lėšos studijoms |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2.1. studijų personalo darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2.2. lėšos stipendijoms (rezidentams – paramai): |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2.2.1. I, II pakopų ir vientisųjų studijų studentams 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2.2.2. doktorantams (įskaityti 33 proc. doktorantų stipendijų), rezidentams, meno aspirantams 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2.3. lėšų šildymui, elektros energijai, ryšių paslaugoms dalis, tenkanti studijoms |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.1.2.4. kitų paprastųjų ir nepaprastųjų lėšų dalis, tenkanti studijoms |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.2. Lėšos iš Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.3. Struktūrinių fondų lėšos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.4. Lėšos Lietuvos valstybinėms mokslo programoms vykdyti |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.5. Kitos biudžetinės lėšos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.5.1. Iš jų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.5.2. Iš jų studijoms (pvz., įmokos už studijų paslaugas, kai biudžetinė įstaiga apmoka įmokas už studijas, kursus ir pan.) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.1.5.3. Biudžetinių institucijų kitų užsakymų lėšos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.2. Savivaldybių lėšos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.2.1. Moksliniams tyrimams ir eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.2.2. Studijų paslaugos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.2.3. Kitų užsakymų lėšos |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3. Užsakovų lėšos (nepatenkančios į 3.7.1 ir 3.7.2) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1. Iš jų užsakovų (nebiudžetinės) lėšos už MTEP |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1.1. Iš Lietuvos subjektų (išskyrus 3.7.3.1.3, 3.7.3.1.4, 3.7.3.1.5, 3.7.3.1.6) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1.2. Iš užsienio subjektų (išskyrus 3.7.3.1.3, 3.7.3.1.4, 3.7.3.1.5, 3.7.3.1.6) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1.3. Už dalyvavimą tarptautinėse mokslo programose |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1.4. Lėšos, gautos už parduotas licencijas |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1.5. Lėšos, gautos už sukurtas ir panaudotas naujas technologijas |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.1.6. Iš rėmėjų gautos lėšos, skirtos MTEP |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.2. Iš jų užsakovų (nebiudžetinės) lėšos už studijas |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.2.1. Lėšos, gautos už studijų paslaugas |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.2.1.1. Lėšos, gautos iš mokančiųjų 4 MGL dydžio įmokas už semestrą 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.3.2.1.2. Lėšos, gautos iš mokančiųjų visą studijų kainą 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.3.2.1.3. Kitos lėšos (stojamosios įmokos, įmokos už kurso kartojimą, pasirenkamus dalykus, nenuosekliųjų studijų klausytojų įmokos, kursai ir pan.) 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.3.2.2. Už dalyvavimą tarptautinėse studijų programose 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.3.2.3. Kitos lėšos (pvz., už užsienio studentų praktiką, mokomosios medžiagos parengimą ir pan.) 0,0 |
||||||||||||||||||||||
3.7.3.2.4. Iš rėmėjų gautos lėšos studijoms |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.3. Savi šaltiniai (lėšos iš ūkinės, komercinės veiklos, leidybos, dokumentų išdavimo ar jų kopijavimo ir kt.) |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.3.1. Iš jų lėšos, gautos už bendrabučius |
0,0 |
|||||||||||||||||||||
3.7.3.4. Lėšos, gautos už dalyvavimą kitose (ne mokslo ir ne studijų) tarptautinėse programose 0,0 |
||||||||||||||||||||||
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
3.8. Išlaidos ( tūkst. Lt ) |
0,0 |
||
3.8.1. Moksliniams tyrimams ir eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai pagal mokslo sritis: 0,0 |
|||
3.8.1.1. Humanitariniai mokslai: 0,0 |
|||
3.8.1.2. Socialiniai mokslai: 0,0 |
|||
3.8.1.3. Fiziniai mokslai: 0,0 |
|||
3.8.1.4. Biomedicinos mokslai: 0,0 |
|||
3.8.1.5. Technologijos mokslai: 0,0 |
|||
3.8.1.6. Menai: 0,0 |
|||
3.8.2. Studijoms: |
0,0 |
||
3.8.3. Nepanaudotas likutis: |
0,0 |
||
3.7 ir 3.8 punktų paaiškinimai: 1. Visa tiesioginių asignavimų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai (toliau – MTEP) suma apskaičiuojama (susumuojant) taip: 1.1. MTEP darbuotojų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai: 1.1.1. mokslo darbuotojų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai; 1.1.2. mokslo aptarnaujančio personalo darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai; 1.1.3. 33% pedagoginio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 11%); 1.1.4. 10% mokymo pagalbinio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 11%); 1.1.5. 33% kito aptarnaujančio ir ūkio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 11%). 1.2. 67 % doktorantų stipendijų. Darbo užmokesčio negali būti. 1.3. Lėšų šildymui, elektros energijai, ryšių paslaugoms dalis, tenkanti MTEP, nustatoma proporcingai MTEP tenkančiam darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įnašams ir 67% doktorantų stipendijų, t. y. proporcingai 1.1 ir 1.2 punktuose apskaičiuotų lėšų ir visų tiesioginių asignavimų santykiui. 1.4. Kitų išlaidų dalis, susijusi su MTEP, nustatoma taip pat kaip 1.3 punkte. |
|||
2. Visa tiesioginių asignavimų studijoms suma apskaičiuojama (susumuojant) taip: 2.1. Studijų personalo darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai: 2.1.1. 67% dėstytojų darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 89 %); 2.1.2. 90% mokymo pagalbinio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų; 2.1.3. 67% kito aptarnaujančio ir ūkio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 89%). 2.2. Stipendijos: 2.2.1. I, II pakopų ir vientisųjų studijų studentams; 2.2.2. 33% doktorantų stipendijų; 100% meno aspirantų stipendijų, 100% rezidentų stipendijų. 2.3. Lėšų šildymui, elektros energijai, ryšių paslaugoms dalis, tenkanti studijoms, nustatoma proporcingai (nuo tiesioginių asignavimų sumos) studijoms tenkančiam darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įnašams. 2.4. Kitų išlaidų dalis, susijusi su studijomis, nustatoma taip pat kaip 2.3 punkte. |
|||
3. Visos išlaidos MTEP veiklai (paskirstant pagal mokslo sritis 3.8 punktą) apskaičiuojamos susumavus tikslines valstybės biudžeto lėšas MTEP veiklai pagal 3.7.1.1.1, 3.7.1.2, 3.7.1.3, 3.7.1.4, 3.7.1.5.1 punktus, savivaldybių biudžeto lėšas MTEP veiklai pagal 3.7.2.1 punktą ir užsakovų (nebiudžetines) lėšas MTEP veiklai pagal 3.7.3.1 punktą bei pagal šių paaiškinimų 1.3 punkte aprašytą metodiką apskaičiavus išlaidų, tenkančių MTEP veiklai, dalį pagal 3.7.1.5.3, 3.7.2.3, 3.7.3.2.1, 3.7.3.3, 3.7.3.4 punktus. |
|||
4. Visos išlaidos studijoms apskaičiuojamos susumavus tikslines valstybės biudžeto lėšas studijoms pagal 3.7.1.1.2,..., 3.7.1.5.2, savivaldybių biudžeto lėšas studijoms 3.7.2.2 ir užsakovų (nebiudžetines) lėšas studijoms 3.7.3.2 punktus, atmetus 3.7.3.2 punkto lėšų dalį priskirtų MTEP ir nurodytų 3 punkte, ir pagal šių paaiškinimų 2.3 punkte aprašytą metodiką apskaičiavus išlaidų, tenkančių studijoms, dalį pagal 3.7.1.5.3, 3.7.2.3, 3.7.3.3 ir 3.7.3.4 punktus. |
|||
5. Rėmėjų lėšos, jei jos ne tikslinės, paskirstomos MTEP ir studijoms, remiantis šių paaiškinimų 1.3 bei 2.3 punktuose aprašyta metodika.
|
|||
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
Humanitariniai (H); socialiniai (S); fiziniai (F); biomedicinos (B); technologijos (T) mokslai
d - dėstytojams
m - mokslo darbuotojams
4.4. Institucijų tyrėjų, pakėlusių kvalifikaciją, skaičius (per ataskaitinius metus) |
||||||||
Nr. |
|
d/m |
H |
S |
F |
B |
T |
Iš viso |
4.4. |
Institucijos tyrėjams suteiktų mokslo laipsnių skaičius (per ataskaitinius metus) |
d |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
m |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
||
4.4.1. |
Iš jų darbų skaičius, kuriuose apibendrinti rezultatai, publikuoti bent viename leidinyje, įrašytame į Mokslinės informacijos instituto (Institute of Scientific Information) sąrašą |
d |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
m |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
4.4.2.1. |
Institucijos tyrėjams (pripažintiems menininkams) suteiktų profesoriaus vardų skaičius (per ataskaitinius metus) |
|
0 |
|||||
4.4.2.2. |
Institucijos tyrėjams (pripažintiems menininkams) suteiktų docento vardų skaičius (per ataskaitinius metus) |
0 |
||||||
4.4.3. |
Ataskaitiniais metais priimtų į doktorantūrą asmenų skaičius |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
4.5. Tarptautiniai mokslininkų mainai: 0 // 0,0
(darbuotojų sk. / / mėnesių sk.) |
||
4.5.1. Besistažavusiųjų užsienyje iki 6 mėn. |
||
Valstybė |
Darbuotojų skaičius |
Mėnesių skaičius |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
Iš viso: |
0 |
0,0 |
4.5.2. Dirbusiųjų užsienyje |
||
Valstybė |
Darbuotojų skaičius |
Mėnesių skaičius |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
Iš viso: |
0 |
0,0 |
4.5.3. Kitas bendradarbiavimas užsienyje (ne konferencijose) |
||
Valstybė |
Darbuotojų skaičius |
Mėnesių skaičius |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
Iš viso: |
0 |
0,0 |
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas
/
4.6. Užsienio mokslininkų vizitai: 0 // 0,0/
(darbuotojų sk. / / mėnesių sk.) |
||
4.6.1. Besistažavusių institucijoje užsieniečių iki 6 mėn. |
||
Valstybė |
Darbuotojų skaičius |
Mėnesių skaičius |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
Iš viso: |
0 |
0,0 |
4.6.2. Dirbusių institucijoje mokslininkų |
||
Valstybė |
Darbuotojų skaičius |
Mėnesių skaičius |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
Iš viso: |
0 |
0,0 |
4.6.3. Kitų besilankiusiųjų (išskyrus dalyvavimą konferencijose) |
||
Valstybė |
Darbuotojų skaičius |
Mėnesių skaičius |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
|
0 |
0,0 |
Iš viso: |
0 |
0,0 |
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: ________________________________________
4.7 Lentelės 12 ir 13 stulpelių paaiškinimai
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) rūšis (pasirinkti vieną):
FMT – Fundamentiniai moksliniai tyrimai,
TMT – Taikomieji moksliniai tyrimai,
EP – Eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra,
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių):
R01 – naujos žinios |
R13 – esminis metodo (įrenginio, įrangos, paslaugos) modernizavimas |
R02 – naujas žinių taikymas |
R14 – socialinio reiškinio tyrimas |
R03 – naujas metodas |
R15 – originalus testas |
R04 – prototipas |
R16 – veiksnių tyrimas |
R05 – nauja technologija |
R17 – nauja koncepcija |
R06 – tyrimais grįstas modelis |
R18 – naujas instrumentarijus |
R07 – matematinis tyrimas |
R19 – kalbos studija |
R08 – naujas algoritmas |
R20 – šaltinių tyrimas |
R09 – nauja programinė įranga |
R21 – nestandartiniai gyvų ir negyvų medžiagų tyrimai |
R10 – informacinių technologijų plėtra |
R22 – klinikiniai tyrimai (1–3 fazė) |
R11 – internetinė technologija |
R23 – duomenų apdorojimo priemonių įdiegimas naujoje srityje ar nauju būdu |
R12 – MTEP programinės įrangos panaudojimas technologijoms |
R24 – mokslinio projekto įgyvendinamumo tyrimas |
|
R25 – kita (įrašyti) |
4.7. Dalyvavimas tarptautinėse programose 4.7.1. Dalyvavimas studijų tarptautinėse programose |
||||||||||||
Ataskaitos 4.7.1 punkto Nr. |
Programos (jeigu yra paprogramės) ar veiklos krypties pavadinimas ir trumpinys |
Projekto sutartis (pavadinimas, sutarties Nr.) |
Projekto koordinatorė |
Dalyviai (valstybės) |
Projekto vykdymo laikotarpis |
Projekto finansavimas |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|||
institucija |
valstybė |
nuo |
iki |
institucijai tenkanti sutarties (pasiūlymo) dalis (tūkst. Lt)* |
pagal sutartį gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
4.7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita,___ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.7.2. Dalyvavimas mokslo tarptautinėse programose 4.7.2.1. Inicijuotos, koordinuojamos ir/ar vykdomos Europos Sąjungos, kitų Europos valstybių (išskyrus šalis, nurodytas 4.7.2.5 punkte) 4.7.2.2. Inicijuotos, koordinuojamos ir/ar vykdomos trečiosiose šalyse (JAV, Kanada, Japonija, Kinija ir kitos neeuropinės valstybės, išskyrus šalis, nurodytas 4.7.2.5 punkte) 4.7.2.3. Inicijuotos, koordinuojamos ir/ar vykdomos dvišalio bendradarbiavimo sutartimis (tarpvalstybinėmis ar tarpinstitucinėmis) 4.7.2.4. Inicijuotos, koordinuojamos ir/ar vykdomos tarptautinių organizacijų (TATENA, UNESCO, UNDP, NATO ir kt.) 4.7.2.5. Inicijuotos, koordinuojamos ir/ar vykdomos Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių (Rusija ir kt.) bei Ukrainos 4.7.2.6. ES programos projektų pasiūlymai, kurie sėkmingai praėjo vertinimo procedūrą, bet programos biudžeto neužteko jiems finansuoti (pateikti atitinkamą ES komisijos raštą; pildant lentelėje rašyti ne sutarties, o pasiūlymo Nr.; 9 stulpelyje įrašyti planuotas gauti lėšas; 10 stulpelio nepildyti)
|
||||||||||||
Ataskaitos 4.7.2 punkto Nr. |
Programos (jeigu yra paprogramės) ar veiklos krypties pavadinimas ir trumpinys |
Projekto sutartis (pavadinimas, sutarties Nr.) |
Projekto koordinatorė |
Dalyviai (valstybės) |
Projekto vykdymo laikotarpis |
Projekto finansavimas |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|||
institucija |
valstybė |
nuo |
iki |
institucijai tenkanti sutarties (pasiūlymo) dalis (tūkst. Lt)* |
pagal sutartį gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
4.7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.7.3. Dalyvavimas kitose tarptautinėse programose |
||||||||||||
Ataskaitos 4.7.3 punkto Nr. |
Programos (jeigu yra paprogramės) ar veiklos krypties pavadinimas ir trumpinys |
Projekto sutartis (pavadinimas, sutarties Nr.) |
Projekto koordinatorė |
Dalyviai (valstybės) |
Projekto vykdymo laikotarpis |
Projekto finansavimas |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|||
institucija |
valstybė |
nuo |
iki |
institucijai tenkanti sutarties (pasiūlymo) dalis (tūkst. Lt)* |
pagal sutartį gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
4.7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
* – konvertuojama sutarties sudarymo dienos kursu.
** – konvertuojama lėšų gavimo dienos kursu.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.8. Sutartys
4.8 Lentelių 7 ir 8 stulpelių paaiškinimai
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) rūšis (pasirinkti vieną):
FMT – Fundamentiniai moksliniai tyrimai,
TMT – Taikomieji moksliniai tyrimai,
EP – Eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra,
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių):
R01 – naujos žinios |
R13 – esminis metodo (įrenginio, įrangos, paslaugos) modernizavimas |
|
|||||||
R02 – naujas žinių taikymas |
R14 – socialinio reiškinio tyrimas |
|
|||||||
R03 – naujas metodas |
R15 – originalus testas |
|
|||||||
R04 – prototipas |
R16 – veiksnių tyrimas |
|
|||||||
R05 – nauja technologija |
R17 – nauja koncepcija |
|
|||||||
R06 – tyrimais grįstas modelis |
R18 – naujas instrumentarijus |
|
|||||||
R07 – matematinis tyrimas |
R19 – kalbos studija |
|
|||||||
R08 – naujas algoritmas |
R20 – šaltinių tyrimas |
|
|||||||
R09 – nauja programinė įranga |
R21 – nestandartiniai gyvų ir negyvų medžiagų tyrimai |
|
|||||||
R10 – informacinių technologijų plėtra |
R22 – klinikiniai tyrimai (1–3 fazė) |
|
|||||||
R11 – internetinė technologija |
R23 – duomenų apdorojimo priemonių įdiegimas naujoje srityje ar nauju būdu |
|
|||||||
R12 – MTEP programinės įrangos panaudojimas technologijoms |
R24 – mokslinio projekto įgyvendinamumo tyrimas |
|
|||||||
|
R25 – kita (įrašyti) |
|
|||||||
4.8.1. Sutartys su Lietuvos ūkio subjektais, išskyrus biudžetines įstaigas moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti |
|
||||||||
Eil. Nr. |
Sutartis |
Subjektas, su kuriuo sudaryta sutartis |
Bendra sutarties suma (tūkst. Lt)* |
Ataskaitiniais metais gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
||
Pavadinimas, sudarymo data, sutarties galiojimo laikotarpis (nuo–iki) |
|
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
|||||
|
4.8.2. Sutartys su užsienio subjektais moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti |
|
|||||||
Eil. Nr. |
Sutartis |
Subjektas, su kuriuo sudaryta sutartis |
Bendra sutarties suma (tūkst. Lt)* |
Ataskaitiniais metais gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|
Pavadinimas, sudarymo data, sutarties galiojimo laikotarpis (nuo–iki) |
|
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.8.3. Sutartys su Lietuvos valstybinėmis įstaigomis moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti |
|
|||||||
Eil. Nr. |
Sutartis |
Subjektas, su kuriuo sudaryta sutartis |
Bendra sutarties suma (tūkst. Lt)* |
Ataskaitiniais metais gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|
Pavadinimas, sudarymo data, sutarties galiojimo laikotarpis (nuo–iki) |
|
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
4.8.4. Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo lėšos už sutartis moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti |
|
|||||||
Eil. Nr. |
Sutartis |
Subjektas, su kuriuo sudaryta sutartis |
Bendra sutarties suma (tūkst. Lt)* |
Ataskaitiniais metais gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|
Pavadinimas, sudarymo data, sutarties galiojimo laikotarpis (nuo–iki) |
|
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
4.8.5. Sutartys su savivaldybių biudžetinėmis įstaigomis moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti |
|
|||||||
Eil. Nr. |
Sutartis |
Subjektas, su kuriuo sudaryta sutartis |
Bendra sutarties suma (tūkst. Lt)* |
Ataskaitiniais metais gautos lėšos (tūkst. Lt)** |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S, F, B, T) |
MTEP rūšis (pasirinkti vieną: FMT, TMT, EP) |
MTEP rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių) pvz.: R01, R02,… |
|
Pavadinimas, sudarymo data, sutarties galiojimo laikotarpis (nuo–iki) |
|
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
* – konvertuojama sutarties sudarymo dienos kursu.
** – konvertuojama lėšų gavimo dienos kursu.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.9. Institucijos svarbiausiosios mokslinės veiklos kryptys |
||||
Mokslinių tyrimų svarbiausiosios krypties ar programos Nr. |
Mokslinės veiklos krypties pavadinimas |
|||
1 |
|
|||
|
|
|||
|
|
|||
4.10. Mokslinių darbų trumpas apibūdinimas (pagal nurodytą veiklos kryptį) |
||||
Mokslinių tyrimų svarbiausiosios krypties ar programos temos Nr. (kaip ir 4.9 punkte) |
Mokslo krypčių kodai |
Temos pavadinimas. Nurodomas temos naujumas, svarbiausieji laimėjimai, produkcija, svarbiausios mokslo publikacijos, išradimai ir pan. |
||
1.1 |
|
|
||
1.2 |
|
|
||
|
|
|
||
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
Mokslo sritys: fiziniai, biomedicinos, technologijos mokslai
4.11 FBT Lentelės stulpelių paaiškinimai
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius;
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos1, Z – žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos;
Publikacijos tipas:
A01 – Tarptautiniu mastu pripažintų mokslo leidyklų išleistos monografijos ir knygų skyriai*:
B01 – Mokslo monografijos ir knygų skyriai*, neatitinkantys kategorijos A01 reikalavimų
4.11. FBT Mokslo monografijos |
||||||||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius* (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius* (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Autorinių lankų skaičius |
Puslapių skaičius |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
ISBN |
Leidykla |
Publikacijos tipas (A01, B01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
0 |
|
* Deklaruojant knygų skyrius įrašyti skyrių autorių skaičius.
_________________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
Mokslo sritys: Humanitariniai, socialiniai mokslai
4.11 HS Lentelės stulpelių paaiškinimai
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius;
Publikacijos tipas:
01– Mokslo monografijos, studijos, teoriniai, sintetiniai veikalai
4.11. HS mokslo monografijos, studijos, teoriniai, sintetiniai veikalai |
||||||||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Autorinių lankų skaičius |
Puslapių skaičius |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S) |
ISBN |
Leidykla |
Lygmuo* (1; 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
0 |
|
* Institucijos vertinimui teikiami I lygmens mokslo darbai negali viršyti 15% visų teikiamų mokslo darbų kiekybinės apimties. Dalis darbų, viršijus numatytą ribą, ekspertų bus perkelti į II lygmenį.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
Mokslo sritys: fiziniai, biomedicinos, technologijos mokslai
4.12.1 FBT Lentelės stulpelių paaiškinimai
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos1, Z – žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos
4.12.1. FBT |
|||||||
A02-Mokslo straipsniai žurnaluose, kurių citavimo rodiklis (impact factor) Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazėje yra didesnis už 0 * |
|||||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius
(NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Prieskyrų3 (afiliacijų) skaičius (NIP) |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
ISSN/ISBN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
* Straipsniai žurnaluose, kurių citavimo rodiklis yra mažesnis nei 20% nuo agreguotojo rodiklio (aggregate impact factor) tai žurnalų kategorijai, ekspertų bus perkelti į B02 kategoriją
________________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
3 Prieskyra – moksliniame darbe, meno kūrinio ar jo atlikimo pristatyme arba mokslo (meno) darbų deklaracijoje nurodytas autoriaus (atlikėjo) pri(si)skyrimas mokslo ir studijų institucijai.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
Mokslo sritys: fiziniai, biomedicinos, technologijos mokslai
4.12.2 FBT Lentelės stulpelių paaiškinimai
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos1, Z – žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos
Publikacijos tipas:
B02 – Mokslo straipsniai žurnaluose, neatitinkančiuose kategorijos A02 reikalavimų, bet įtrauktuose į Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazę Web of Science.
B03 – Mokslo straipsniai recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ar vienkartiniuose moksliniuose leidiniuose, neatitinkantys kategorijų A02 ir B02 reikalavimų.
4.12.2. FBT mokslo publikacijos kituose recenzuojamuose periodiniuose mokslo leidiniuose |
||||||||
Visas (bibliografinis) aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Prieskyrų3 (afiliacijų) skaičius (NIP) |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
ISSN/ISBN |
Publikaci-jos tipas (B02, B03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
________________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
3 Prieskyra – moksliniame darbe, meno kūrinio ar jo atlikimo pristatyme arba mokslo (meno) darbų deklaracijoje nurodytas autoriaus (atlikėjo) pri(si)skyrimas mokslo ir studijų institucijai.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.12.3 FBT Lentelės stulpelių paaiškinimai
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos1, Z – žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos
4.12.3. FBT C kategorijai priskirtini reikšmingi mokslo veiklos rezultatai ir mokslo darbai, neatitinkantys A ir B kategorijų reikalavimų |
||
Reikšmingo mokslo veiklos rezultato pavadinimas |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
Veiklos rezultato aprašymas |
|
|
|
|
|
|
Pastaba. Dvidešimčiai sąlyginių institucijos mokslininkų gali būti pateiktas vienas C kategorijos darbas. Anketoje pateikiamas kiekvieno darbo aprašymas (apimtis iki 2 puslapių).
_______________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
Mokslo sritys: Humanitariniai, socialiniai mokslai
4.12.1 HS Lentelės stulpelių paaiškinimai:
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius;
Publikacijos tipas:
02 – Mokslo straipsniai, publikuoti recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (su ISSN ar ISBN indeksu).
03 – Kiti straipsniai, akademinės recenzijos ir pan. publikacijos su moksliniu aparatu mokslo, profesiniuose, kultūros periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (taip pat ir elektroniniuose).
4.12.1. HS mokslo straipsniai |
|||||||||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Autorinių lankų skaičius |
Puslapių skaičius |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S) |
ISSN /ISBN |
Leidykla |
Publikaci-jos tipas (02, 03) |
Lygmuo* (1; 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
* Institucijos vertinimui teikiami I lygmens mokslo darbai negali viršyti 15% visų teikiamų mokslo darbų kiekybinės apimties. Dalis darbų, viršijus numatytą ribą, ekspertų bus perkelti į II lygmenį.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.12.2 HS Lentelės stulpelių paaiškinimai
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius;
Publikacijos tipas:
04 – Šaltinių publikacijos, moksliškai komentuoti vertimai, moksliniai žodynai, žinynai, enciklopedijos, (bio)bibliografijos, aukštųjų mokyklų vadovėliai.
05 – Kitos akademinės publikacijos be mokslinio aparato (pranešimai, tezės, recenzijos, esė, pastabos ir pan.).
06 – Taikomieji arba sudarytieji mokslo darbai, taikomieji socialinės ir kultūrinės plėtros darbai.
4.12.2. HS kiti darbai |
|||||||||||
Visas bibliografinis aprašas (darbo pavadinimas) |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Autorinių lankų skaičius |
Puslapių skaičius |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: H, S) |
ISSN /ISBN |
Leidykla |
Publikaci-jos tipas (04,05,06) |
Lygmuo* (1; 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
* Institucijos vertinimui teikiami I lygmens mokslo darbai negali viršyti 15% visų teikiamų mokslo darbų kiekybinės apimties. Dalis darbų, viršijus numatytą ribą, ekspertų bus perkelti į II lygmenį.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.13 Lentelės stulpelių paaiškinimai
Mokslo sritis: F – fiziniai, M – medicinos1, Z -žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos
4.13. B06 – Pagrindinių norminių ir (ar) teisės aktų projektai bei standartai, turintys Frascati žinyne apibrėžtus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros požymius. |
|||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių. skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
4.14 Lentelės stulpelių paaiškinimai
Mokslo sritis: F – fiziniai, M – medicinos1, Z – žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos;
Tipas:
A04 – ES bendruosiuose kataloguose (Common Catalogue of Varieties of Agricultural Plant Species, Common Catalogue of Varieties of Vegetable Species) įregistruotos augalų veislės;
B05 – Lietuvoje ar kitose šalyse įregistruotos augalų veislės, netenkinančios kategorijos A04 reikalavimų.
4.14. Įregistruotos augalų veislės |
||||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
Tipas (A04; B05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
4.15 Lentelės stulpelių paaiškinimai
Mokslo sritis: F – fiziniai, M – medicinos1, Z -žemės ūkio2, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos;
Tipas:
A03 – Europos patentų biure (EPO), JAV patentų ir prekių ženklų biure (USPTO) ar Japonijos patentų biure (JPO) išduoti patentai, kurių savininkai yra Lietuvos fiziniai ar juridiniai asmenys;
B04 – Lietuvos ar kitų šalių patentų registravimo įstaigų suteikti patentai, netenkinantys kategorijos A03 reikalavimų.
4.15. Patentai |
||||||
Visas bibliografinis aprašas |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Mokslo sritis (pasirinkti vieną: F, M, Z, Bk, T) |
Tipas (A03, B04) |
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
0 |
|
___________________
1 Medicinos mokslai – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys.
2 Žemės ūkio mokslai – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys.
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.16.1. Doktorantai |
||||
Kodas |
Mokslo kryptis |
Bendras doktorantų skaičius |
___ metais įstojusių į doktorantūrą |
|
skaičius |
Iki 200_-12-31 sėkmingai baigusių skaičius |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
4.16.2. Meno aspirantai |
|||
Kodas |
Mokslo kryptis |
Meno aspirantų skaičius |
___ metais baigusių skaičius |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
4.16.3. Rezidentai |
||||
Kodas |
Mokslo kryptis |
Pavadinimas, tipas |
Rezidentų skaičius |
___ metais baigusių skaičius |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
4.17. Unikali mokslinė aparatūra bei įranga |
|
4.18. Sukurtų ir eksploatuojamų institucijoje (padalinyje) duomenų bankų, informacinių fondų sąrašas (trumpas apibūdinimas) |
|
4.19. Siūlomos mokslinės paslaugos, ekspertizės, gaminiai |
|
4.20. Svarbiausieji meno veiklos rezultatai |
|
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
4.21. Licencijos |
||
Licencijos pavadinimas |
Kam parduota |
Gauta lėšų (tūkst. Lt) |
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
4.22. Sukurtos ir panaudotos naujos technologijos |
|
Technologijos pavadinimas |
Kam parduota arba kur panaudota |
|
|
|
|
4.23. Mokslo populiarinimo darbai |
|
4.24. Pastabos (Jūsų nuomone, kita svarbi informacija) |
|
Patvirtinu, kad pateikti duomenys teisingi:
asmens, pateikusio informaciją,
Vardas |
Pavardė |
Informacijos pateikimo data |
|
Institucijos (padalinio) vadovo parašas |
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaita, __ m.
Institucijos arba padalinio pavadinimas: _________________________
5.M. Meninė veikla
5.M1. Meno dalykus dėstančių dėstytojų sąrašas
Eil. Nr. |
Meno dalykus dėstančio dėstytojo vardas, pavardė, mokslo laipsnis, pedagoginis vardas |
Užimamų etatų skaičius, jei ši institucija yra: |
Dėstoma disciplina |
|
pagrindinė darbovietė |
nepagrindinė darbovietė |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.M2. Prašome pateikti 5.M1 sąrašo dėstytojų atliktų ryškiausių meno darbų sąrašą ir pateikti jį pagal Mokslo ir studijų institucijų mokslo (meno) darbų vertinimo metodikoje pateiktą meno srities darbų vertinimo lentelę. Prie šių užpildytų punktų prašome pridėti kūrinius apibūdinančią bei jų viešą pateikimą (realizavimą) įrodančią medžiagą.
Kiekybiniam vertinimui (I lygmuo) institucijos pateikia ne daugiau kaip po 10 reikšmingiausių kiekvieno autoriaus meno darbų, kurie buvo viešai pateikti (realizuoti) atitinkamais metais.
5.M2. Meninė veikla
Stulpelių paaiškinimai:
Tipai:
01 – Reikšmingas meno kūrinio (atlikimo) skelbimas prestižiniame kontekste ar reikšmingo kūrinio realizavimas užsienio užsakovui;
pasaulinio garso atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo prestižinis meno muziejus, galerija;
dalyvavimas ar apdovanojimas prestižiniame meno renginyje ar konkurse ir tokių renginių kuravimas;
meninis tyrimas, jo publikacija pripažintame užsienio leidinyje;
stambus urbanistinio komplekso, teritorinio planavimo projektas, patvirtintas realizuoti užsienyje ar Lietuvoje;
architektūrinis kompleksas, visuomeninis pastatas ar interjeras realizuotas užsienyje arba Lietuvoje.
02 – Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas žinomame kontekste ar kūrinio realizavimas užsienio užsakovui;
žinomų užsienio atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo žinomas meno muziejus, galerija;
dalyvavimas ar apdovanojimas žinomame meno renginyje ar konkurse ir tokių renginių kuravimas;
meninis tyrimas, jo publikacija pripažintame Lietuvos leidinyje;
realizuoti stambūs landšaftiniai projektai;
patvirtintas nedidelės apimties urbanistinio komplekso, teritorinio planavimo projektas Lietuvoje.
03 – Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas Lietuvos masto kontekste ar kūrinio realizavimas užsakovui;
pripažintų Lietuvos atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo Lietuvos meno muziejus, galerija;
dalyvavimas ar apdovanojimas meno renginyje ar konkurse Lietuvoje, kostiumo dizaino kūrinio pristatymas jungtinėje kolekcijoje Lietuvoje;
edukacinę reikšmę turinčių meno renginių kuravimas;
smulkios apimties interjeras, mažosios architektūros objektas, mažų pastatų rekonstrukcija, smulkios landšaftinės realizacijos;
pagrindinių interjero elementų autorinis dizainas, realizuotų autorinių baldų dizainas;
planuojamų objektų projektiniai pasiūlymai, interjero elementų, baldų projektiniai pasiūlymai.
04 – Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas Lietuvoje ar kūrinio realizavimas privačiam užsakovui;
dalyvavimas edukaciniame meno renginyje Lietuvoje.
05 – Meno sritį liečiančios publikacijos be mokslinio aparato (pranešimai, tezės, recenzijos, pastabos ir pan.).
Autoriaus vardas ir pavardė, kūrinio autorystės pobūdis (autorius, bendraautoris), kūrinio pavadinimas, kūrinio realizavimo vieta, pobūdis (premjera ar pakartojimas), kūrinio vieši įvertinimai |
Institucijos (padalinio) autoriai (vardas, pavardė) |
Visų autorių skaičius (NA) |
Institucijos (padalinio) autorių skaičius (NIA) |
Institucijos (padalinio) autorių indėlis |
Tipas (01, 02, 03, 04, 05) |
Lygmuo* (1; 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
0 |
|
* Institucijos vertinimui teikiami I lygmens meno darbai negali viršyti 15% visų teikiamų meno darbų kiekybinės apimties. Dalis darbų, viršijus numatytą ribą, ekspertų bus perkelti į II lygmenį.
Patvirtinu, kad pateikti duomenys teisingi:
Institucijos ar padalinio vadovo pareigos |
Parašas |
Vardas ir pavardė |
data
_________________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2009 m. birželio 29 d.
įsakymu Nr. ISAK-1321
MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLINĖS, MENINĖS IR SU JOMIS SUSIJUSIOS KITOS VEIKLOS ATASKAITOS PILDYMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos ataskaitos pildymo taisyklės (toliau – taisyklės) nustato Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslinės, meninės ir su ja susijusios kitos veiklos ataskaitų (toliau – ataskaita) pildymo tvarką.
2. Ataskaitas pildo mokslo ir studijų institucija ir atskirai kiekvienas aukštosios mokyklos struktūrinis padalinys, užsiimantis moksline veikla ir (ar) vykdantis studijas.
Ataskaitos dalį „Meninė produkcija (veikla)“ pildo tik aukštosios mokyklos, rengiančios meno srities studentus.
3. Šių taisyklių priede pateikiamas ataskaitos pildymo vadovas. Priedo punktų numeravimas atitinka ataskaitos punktų numeravimą.
4. Aukštosios mokyklos pildo bendrą aukštosios mokyklos ataskaitą pagal ataskaitos 1–3 ir 4.4 punktus (čia nurodomi suminiai institucijos padalinių duomenys) ir pilnas ataskaitas, užpildytas pagal jų struktūrinius padalinius.
6. Kiekvieno ataskaitos puslapio viršuje arba antraštėje (header) būtina įrašyti institucijos pavadinimą arba trumpinį.
7. Ataskaita susideda iš 20 bylų (failų). Ataskaitoje pildomi „pilki laukai“, o raudoni – automatiškai skaičiuojami. Įvedant informaciją, galima naudotis „pele“, duomenims susumuoti būtina paspausti „TAB“.
8. Kiekviename ataskaitos punkte nurodomi šie duomenys:
Elektroninės bylos (failo) pavadinimas |
Ataskaitos punktai |
1_2 punktai |
1 punktas (Institucijos arba padalinio rekvizitai) 2 punktas (Vadovaujantys darbuotojai) |
3_1 punktai |
3.1 punktas (Duomenys apie darbuotojus, kuriems ši institucija yra pagrindinė darbovietė) |
3_3 punktai |
3.3 punktas (Duomenys apie darbuotojus, kuriems ši institucija nėra pagrindinė darbovietė) |
3_5 punktai |
3.5 punktas (Tyrėjų pasiskirstymas pagal amžiaus grupes ir mokslo sritis, kuriose dirbama) |
3_7 punktai |
3.7 punktas (Institucijos pajamos) 3.8 punktas (Institucijos išlaidos) |
4_4 punktas |
4.4 punktas (Institucijų tyrėjų, pakėlusių kvalifikaciją, skaičius) |
4_5 punktas |
4.5 punktas (Tarptautiniai mokslininkų mainai) |
4_6 punktas |
4.6 punktas (Užsienio mokslininkų vizitai) |
4_7 punktas |
4.7 punktas (Dalyvavimas tarptautinėse mokslo, studijų ir kitose programose ) |
4_8 punktas |
4.8 punktas (Sutartys moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei plėtrai vykdyti) |
4_9-4_10 punktai |
4.9 punktas (institucijos svarbiausiosios mokslinės veiklos kryptys) 4.10 punktas (Mokslinių darbų trumpas apibūdinimas) |
4_11_HS punktas 4_11_FBT punktas |
4.11 punktas (Mokslo monografijos) |
4_12_HS punktas 4_12_FBT punktas |
4.12 punktas (Mokslo publikacijos ir kiti darbai) |
4_13-4_15 punktai |
4.13 punktas (Norminiai teisės aktai) 4.14 punktas (Augalų veislės) 4.15 punktas (Patentai) |
4_16-24 punktai |
4.16.1 punktas (Doktorantai) 4.16.2 punktas (Meno aspirantai) 4.16.3 punktas (Rezidentai) 4.17 punktas (Unikali mokslinė aparatūra bei įranga) 4.18 punktas (Sukurtų ir eksploatuojamų institucijoje (padalinyje) duomenų bankų, informacinių fondų sąrašas (trumpas apibūdinimas) 4.19 punktas (Siūlomos mokslinės paslaugos, ekspertizės, gaminiai) 4.20 punktas (Svarbiausieji meno veiklos rezultatai) 4.21 punktas (Licencijos) 4.22 punktas (Sukurtos ir panaudotos naujos technologijos) 4.23 punktas (Mokslo populiarinimo darbai) 4.24 punktas (Pastabos bei, Jūsų nuomone, kita svarbi informacija) |
5_M punktai |
5.M1. punktas (meno dalykus dėstančių dėstytojų sąrašas) 5.M2. punktas (meninė veikla) |
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Mokslo ir studijų institucijų mokslinės,
meninės ir su jomis susijusios kitos veiklos
ataskaitos pildymo taisyklių
priedas
ATASKAITOS PILDYMO VADOVAS
1. Institucijos arba padalinio rekvizitai.
1.1. Nurodomas visas institucijos arba padalinio pavadinimas. Pildant padalinio pavadinimą, nurodomas ir aukštesniojo padalinio arba, jo nesant, institucijos pavadinimas.
1.2. Nurodoma oficiali santrumpa arba sutrumpintas pavadinimas (patvirtintas institucijos statute ar įstatuose), pvz., BchI.
1.3. Pildo tik struktūriškai pavaldūs padaliniai. Nurodoma institucijos, kuriai priklauso padalinys, visas pavadinimas.
2. Vadovaujantys darbuotojai.
2.1. Išvardijami vadovaujantys darbuotojai, nurodant visą vardą ir pavardę, mokslo laipsnį, mokslo sritį, pedagoginį vardą, užimamas pareigas.
2.2. Nurodomas kontaktinis asmuo, atsakingas už ataskaitos pildymą. (Jeigu vienas žmogus eina kelias pareigas (pvz., vadovas ir kontaktinis asmuo), jis nurodomas kiekviename atitinkamame punkte.)
3. Institucijos arba padalinio charakteristika per metus (skaičiai).
3.1. Nurodomi tik tie darbuotojai, kuriems ši institucija yra pagrindinė darbovietė (punktuose dvigubas įstrižas brūkšnelis skiria dėstytojų ir mokslo darbuotojų skaičių grupes).
3.1.1. Atskirai nurodomi visą darbo dieną dirbantys darbuotojai, ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai ir užimtų etatų skaičius, gaunamas įskaičiavus darbuotojus, dirbančius ne visą darbo dieną, į darbuotojų, dirbančių visą darbo dieną, skaičių. Darbuotojai į dėstytojus, mokslinius darbuotojus ir t. t. skirstomi pagal etatus.
Biomedicinos mokslo sritis skirstoma į: medicinos mokslus – priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys, žemės ūkio mokslus – priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys, ir kitus biomedicinos mokslus (be medicinos ir žemės ūkio mokslų).
3.1.1.1. Nurodomi tyrėjų, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje plėtroje, skaičiai. (Tyrėjai, vykdantys mokslinius tyrimus ir dalyvaujantys eksperimentinėje plėtroje, yra skirstomi į dėstytojus, mokslininkus ir kitus tyrėjus (darbuotojus su aukštuoju išsilavinimu)). (3.1.1.1 punkte „Tyrėjų, vykdančių mokslinius tyrimus ir dalyvaujančių eksperimentinėje plėtroje“ nurodomi skaičiai turi būti punktų 3.1.1.1.1 ir 3.1.1.1.2 atitinkamų skaičių suma. Ši taisyklė taikoma 3.3.1.1, 3.5, 3.7, 3.8, ir kt. punktams, pvz., 3.5 = 3.5.1+3.5.2 ir t. t.).
3.3. Nurodomi darbuotojai, kuriems ši institucija nėra pagrindinė darbovietė, pateikiami praeitų metų gruodžio 31 d. duomenys (smulkesniuose punktuose dvigubas įstrižas brūkšnelis skiria dėstytojų ir mokslo darbuotojų skaičių grupes).
3.5. Nurodomas dėstytojų ir tyrėjų pasiskirstymas pagal amžiaus grupes ir mokslo sritis, kuriose dirbama.
3.7. Nurodomos visos institucijos gautos lėšos (nepriklausomai nuo to, kam jos bus naudojamos).
3.7.1. Nurodomos valstybės biudžeto lėšos.
3.7.1.1. Nurodomos institucijai paskirtos valstybės biudžeto lėšos, skirtos mokslui ir studijoms, kurias institucija gauna tiesiogiai iš Finansų ministerijos.
3.7.1.5. Nurodomos lėšos, gaunamos iš kitų valstybės valdymo institucijų, pavyzdžiui, švietimo ir mokslo ministerijos, kitų ministerijų, departamentų, tarnybų (mokslinės ar pedagoginės literatūros leidybai, konferencijoms, seminarams ar kitiems mokslo renginiams organizuoti, kitai neplanuotai veiklai ir pan.).
3.8. Nurodomos institucijos išlaidos moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai pagal mokslo sritis, studijoms ir kt. (Pastaba. 3.7 ir 3.8 punktuose nurodomos tik pačios institucijos gautos ir (ar) išleistos lėšos. Pvz., institucijos, kurios finansuoja valstybines mokslo programas, valstybės užsakymus ir kt., neturi nurodyti visų valstybinėms mokslo programoms skiriamų lėšų, o tik tą jų dalį, kuri skiriama institucijos vykdomiems darbams finansuoti.)
3.7 ir 3.8 punktų paaiškinimai:
1. Visa tiesioginių asignavimų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (toliau – MTEP) suma apskaičiuojama (susumuojant) taip:
1.1. MTEP darbuotojų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai:
1.1.3. 33% pedagoginio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 11%);
1.1.4. 10% mokymo pagalbinio personalo darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 11%);
1.3. Lėšų šildymui, elektros energijai, ryšių paslaugoms dalis, tenkanti MTEP, nustatoma proporcingai MTEP tenkančiam darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įnašams ir 67% doktorantų stipendijų, t. y. proporcingai 1.1 ir 1.2 p. apskaičiuotų lėšų ir visų tiesioginių asignavimų santykiui.
2. Visa tiesioginių asignavimų studijoms suma apskaičiuojama (susumuojant) taip:
2.1. Studijų personalo darbo užmokestis ir socialinio draudimo įnašai:
2.1.1. 67% dėstytojų darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įnašų (meno mokyklų – atitinkamai 89 %);
2.2. Stipendijos:
2.3. Lėšų šildymui, elektros energijai, ryšių paslaugoms dalis, tenkanti studijoms, nustatoma proporcingai (nuo tiesioginių asignavimų sumos) studijoms tenkančiam darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įnašams.
3. Visos išlaidos MTEP veiklai (paskirstant pagal mokslo sritis 3.8 punktą) apskaičiuojamos susumavus tikslines valstybės biudžeto lėšas MTEP veiklai pagal 3.7.1.1.1, 3.7.1.2, 3.7.1.3, 3.7.1.4, 3.7.1.5.1 punktus, savivaldybių biudžeto lėšas MTEP veiklai pagal 3.7.2.1 punktą ir užsakovų (nebiudžetines) lėšas MTEP veiklai pagal 3.7.3.1 punktą bei pagal šių paaiškinimų 1.3 punkte aprašytą metodiką apskaičiavus išlaidų, tenkančių MTEP veiklai, dalį pagal 3.7.1.5.3, 3.7.2.3, 3.7.3.2.1, 3.7.3.3, 3.7.3.4 punktus.
4. Visos išlaidos studijoms apskaičiuojamos susumavus tikslines valstybės biudžeto lėšas studijoms pagal 3.7.1.1.2,..., 3.7.1.5.2, savivaldybių biudžeto lėšas studijoms 3.7.2.2 ir užsakovų (nebiudžetines) lėšas studijoms 3.7.3.2 punktą, atmetus 3.7.3.2 punkto lėšų, priskirtų MTEP ir nurodytų 3 punkte, dalį ir pagal šių paaiškinimų 2.3 punkte aprašytą metodiką apskaičiavus išlaidų, tenkančių studijoms, dalį pagal 3.7.1.5.3, 3.7.2.3, 3.7.3.3 ir 3.7.3.4 punktus.
5. Rėmėjų lėšos, jei jos ne tikslinės, paskirstomos MTEP ir studijoms, remiantis pagal šių paaiškinimų 1.3 bei 2.3 punktuose aprašyta metodika.
4.4. Nurodomi mokslo laipsnių, suteiktų institucijos darbuotojams, skaičiai. Skaičiai nurodomi atskirai dėstytojams ir atskirai mokslo darbuotojams konkrečioje mokslo srityje. Lentelėje naudojamos santrumpos:
Humanitariniai (H); socialiniai (S); fiziniai (F); biomedicinos (B); technologijos (T) mokslai;
d – dėstytojams;
m – mokslo darbuotojams;
4.5. Pateikiami suminiai duomenys apie tarptautinius mokslininkų mainus, t. y. nurodomas bendras visų darbuotojų skaičius visose bendradarbiavimo srityse ir bendras jų užsienyje praleistų mėnesių skaičius (formatas xx, y). Kiekviename smulkesniame 4.5.1, 4.5.2, 4.5.3 punkte nurodomi ne tik suminiai skaičiai, bet ir išvardijamos pagrindinės valstybės, į kurias buvo išvykę institucijos mokslininkai.
4.6. Pateikiami suminiai duomenys apie užsienio mokslininkų vizitus, t. y. nurodomas bendras visų darbuotojų skaičius visose bendradarbiavimo srityse ir bendras jų užsienyje praleistų mėnesių skaičius (formatas xx, y). Kiekviename smulkesniame 4.6.1, 4.6.2, 4.6.3 punkte nurodomi ne tik suminiai skaičiai, bet ir išvardijamos pagrindinės valstybės, iš kurių buvo atvykę mokslininkai.
4.7. Aprašomos tarptautinės programos (projektai), kuriose dalyvavo institucija, skirstant juos į 4.7.1 (dalyvavimas studijų tarptautinėse programose), 4.7.2 (dalyvavimas mokslo tarptautinėse programose, tarp jų 4.7.2.6 punkte – ES programos projektų pasiūlymai, kurie sėkmingai praėjo vertinimo procedūrą, bet programos biudžeto neužteko jiems finansuoti (pateikti atitinkamą ES komisijos raštą; pildant lentelėje rašyti ne sutarties, o pasiūlymo Nr.; 9 stulpelyje įrašyti planuotas gauti lėšas; 10 stulpelio nepildyti), 4.7.3 (dalyvavimas kitose tarptautinėse programose) punktas.
4.7 punkto šeštajame stulpelyje nurodomos kitos valstybės, dalyvaujančios projekte.
4.7 punkto septintajame ir aštuntajame stulpeliuose nurodomi tik metai, pvz., septintajame stulpelyje „2005“, o aštuntajame – „2006“.
4.7 punkto devintajame stulpelyje nurodoma bendra pinigų suma litais, kuri buvo (bus) skirta institucijai per visą projekto vykdymo laikotarpį.
4.7 punkto dešimtajame stulpelyje nurodoma pinigų suma litais, kurią per atsiskaitomuosius metus gavo institucija.
4.7 punkto dvyliktajame stulpelyje nurodoma mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (toliau vadinama – MTEP) rūšis (fundamentiniai moksliniai tyrimai, taikomieji moksliniai tyrimai ar eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra), o paskutiniame – MTEP rezultatas pagal Frascati vadove nustatytas kategorijas (naujos žinios, prototipas ir pan.).
4.7 punkto lentelės 12 ir 13 stulpelių paaiškinimai:
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) rūšis (pasirinkti vieną):
FMT – fundamentiniai moksliniai tyrimai,
TMT – taikomieji moksliniai tyrimai,
EP – eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra.
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių):
R01 – naujos žinios
R02 – naujas žinių taikymas
R03 – naujas metodas
R04 – prototipas
R05 – nauja technologija
R06 – tyrimais grįstas modelis
R07 – matematinis tyrimas
R08 – naujas algoritmas
R09 – nauja programinė įranga
R10 – informacinių technologijų plėtra
R11 – internetinė technologija
R12 – MTEP programinės įrangos panaudojimas technologijoms
R13 – esminis metodo (įrenginio, įrangos, paslaugos) modernizavimas
R14 – socialinio reiškinio tyrimas
R15 – originalus testas
R16 – veiksnių tyrimas
R17 – nauja koncepcija
R18 – naujas instrumentarijus
R19 – kalbos studija
R20 – šaltinių tyrimas
R21 – nestandartiniai gyvų ir negyvų medžiagų tyrimai
R22 – klinikiniai tyrimai (1–3 fazė)
R23 – duomenų apdorojimo priemonių įdiegimas naujoje srityje ar nauju būdu
R24 – mokslinio projekto įgyvendinamumo tyrimas
R25 – kita (įrašyti).
Institucija, padariusi įrašų 4.7 punkte, turi pateikti kiekvieną įrašą patvirtinančią informaciją: Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros projekto (programos, užsakymo) anketą (anketos forma pateikiama šio vadovo priede) ir joje nurodytų dokumentų kopijas – sutarties pirmojo (titulinio) puslapio, jo puslapio su parašais bei puslapio, kuriame nurodyta sutarties suma, kopijas, taip pat techninės užduoties, kalendorinio plano ir ataskaitos išvadų puslapių kopijas, išskyrus atvejus, kai tokios informacijos pateikimą draudžia įstatymai.
4.8. Aprašomos sutartys su privačiais Lietuvos ir užsienio subjektais, viešaisiais Lietuvos subjektais moksliniams tyrimams ir (ar) eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti bei Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo lėšos už sutartis moksliniams tyrimams ir/ar eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai vykdyti. Punkto lentelių (4.8.1, 4.8.2, 4.8.3, 4.8.4, 4.8.5) ketvirtajame stulpelyje nurodoma bendra sutarties suma, o penktajame – per atsiskaitomuosius metus gautos lėšos. Kai sutarties terminas ilgesnis negu metai arba atsiskaitymo už sutarties vykdymą terminas nesutampa su atsiskaitomuoju laikotarpiu, arba lėšos pervedamos pavėluotai, tai lentelių ketvirtajame ir penktajame stulpeliuose nurodytos sumos gali nesutapti. Priešpaskutiniame stulpelyje nurodoma MTEP rūšis (fundamentiniai moksliniai tyrimai, taikomieji moksliniai tyrimai ar eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra), o paskutiniame – MTEP rezultatas pagal Frascati vadove nustatytas kategorijas (naujos žinios, prototipas ir pan.).
4.8 lentelės 7 ir 8 stulpelių paaiškinimai:
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinė, kultūrinė) plėtros (MTEP) rūšis (pasirinkti vieną):
FMT – fundamentiniai moksliniai tyrimai,
TMT – taikomieji moksliniai tyrimai,
EP – eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra.
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatas (pasirinkti ne daugiau penkių):
R01 – naujos žinios
R02 – naujas žinių taikymas
R03 – naujas metodas
R04 – prototipas
R05 – nauja technologija
R06 – tyrimais grįstas modelis
R07 – matematinis tyrimas
R08 – naujas algoritmas
R09 – nauja programinė įranga
R10 – informacinių technologijų plėtra
R11 – internetinė technologija
R12 – MTEP programinės įrangos panaudojimas technologijoms
R13 – esminis metodo (įrenginio, įrangos, paslaugos) modernizavimas
R14 – socialinio reiškinio tyrimas
R15 – originalus testas
R16 – veiksnių tyrimas
R17 – nauja koncepcija
R18 – naujas instrumentarijus
R19 – kalbos studija
R20 – šaltinių tyrimas
R21 – nestandartiniai gyvų ir negyvų medžiagų tyrimai
R22 – klinikiniai tyrimai (1–3 fazė)
R23 – duomenų apdorojimo priemonių įdiegimas naujoje srityje ar nauju būdu
R24 – mokslinio projekto įgyvendinamumo tyrimas
R25 – kita (įrašyti).
Institucija, padariusi įrašų 4.8 punkte, turi pateikti kiekvieną įrašą patvirtinančią informaciją: MTEP projekto (programos, užsakymo) anketą (anketos forma pateikiama šio vadovo priede) ir joje nurodytų dokumentų kopijas – sutarties pirmojo (titulinio) puslapio, jo puslapio su parašais bei puslapio, kuriame nurodyta sutarties suma, kopijas, taip pat techninės užduoties, kalendorinio plano ir ataskaitos išvadų puslapių kopijas, išskyrus atvejus, kai tokios informacijos pateikimą draudžia įstatymai. (Pastaba. 4.8 punkto lentelių penktojo stulpelio bendra suma „Iš viso“ turi sutapti su sumomis, nurodytomis ataskaitos 3.7 punkte.)
4.9. Nurodomos institucijos svarbiausiosios mokslinės veiklos kryptys, kurios yra sąlyginai numeruojamos. Pvz., valstybės mokslo institutas ar universiteto mokslo institutas būtinai nurodo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintas jo svarbiausiąsias mokslinės veiklos kryptis, valstybines mokslo programas (jei jose dalyvauja), Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo finansuojamas programas (jei jose dalyvauja) ir kitas, institucijos nuomone, svarbias veiklos kryptis (programas), kurias nustato (patvirtina) institucijos senatas ar taryba.
Valstybės mokslo įstaiga nurodo jos tarybos patvirtintas mokslinių tyrimų ir mokslo taikomosios veiklos kryptis, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo finansuojamas programas (jei jose dalyvauja) ir kitas, institucijos nuomone, svarbias veiklos kryptis (programas).
Aukštoji mokykla nurodo senato aprobuotas mokslinių tyrimų ir mokslo taikomosios veiklos kryptis, valstybines mokslo programas (jei jose dalyvauja), Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo finansuojamas programas (jei jose dalyvauja) ir kitas, institucijos nuomone, svarbias veiklos kryptis (programas).
4.10. Pateikiami mokslinių tyrimų svarbiausiųjų krypčių ar programų, išvardintų 4.9 punkte, konkrečių temų aprašymai, nurodomi tos krypties ar programos temų numeriai, temų mokslo krypčių kodai, nurodomas temų naujumas, svarbiausieji laimėjimai ir tas temas vykdantys institucijos padaliniai. Temos eilės numeris nurodomas formatu xx.yyy, kur xx – institucijos mokslinių tyrimų svarbiausiųjų krypčių ar programų sąlyginiai numeriai (tie patys numeriai kaip ir 4.9 punkte), yyy – temos sąlyginis eilės numeris. (Pastaba. Institucijos ir jos padalinių užpildytose ataskaitose mokslinių tyrimų svarbiausiųjų krypčių ar programų ir jų temų numeracija turi būti vieninga (vadovaujamasi institucijos ataskaitos 4.9 ir 4.10 punktuose nurodyta numeracija).
4.11 punkto FBT (fizinių, biomedicinos, technologijos mokslų sritys) dalyje pateikiamos institucijos darbuotojų mokslo monografijos ir knygų skyriai, kurios išspausdintos praeitais metais arba užpraeitais metais, jeigu jos nebuvo įrašytos į praeitų metų ataskaitą, sąrašai. Pateikiami visi bibliografiniai aprašai, kuriuose institucijos darbuotojų – autorių pavardės, rašomos laužtiniuose skliaustuose. Institucijos autorių indėlis apskaičiuojamas įskaitant visus bendraautorius. Pateikiant knygų skyrius nurodomi tik to skyriaus autorių skaičiai.
4.11 punkto FBT (fizinių, biomedicinos, technologijos mokslų sritys) lentelės stulpelių paaiškinimai:
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius.
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos (priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys ), Z – žemės ūkio ( priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys), Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos.
Publikacijos tipas:
A01 – Tarptautiniu mastu pripažintų mokslo leidyklų išleistos monografijos ir knygų skyriai;
B01 – Mokslo monografijos ir knygų skyriai, neatitinkantys kategorijos A01 reikalavimų.
4.11 punkto HS (humanitarinių, socialinių mokslų sritys) dalyje pateikiami institucijos darbuotojų mokslo monografijų, studijų, teorinių, sintetinių veikalų, kurie buvo išspausdinti praeitais metais arba užpraeitais metais, jeigu jie nebuvo įrašyti į praeitų metų ataskaitą, sąrašai. Pateikiami visi bibliografiniai aprašai, kuriuose institucijos darbuotojų – autorių pavardės, rašomos laužtiniuose skliaustuose. Institucijos autorių indėlis paskaičiuojamas įskaitant visus bendraautorius. Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje kaip I lygmens mokslo darbai Institucijų gali būti teikiami tik tie mokslo darbai, kurių tos Institucijos prieskyrų skaičius yra 3/4 bendro skaičiaus arba didesnis.*
4.11 punkto HS (humanitarinių, socialinių mokslų sritys) lentelės stulpelių paaiškinimai:
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius.
Publikacijos tipas:
01 – Mokslo monografijos, studijos, teoriniai, sintetiniai veikalai.
________________
* Institucijos vertinimui teikiami I lygmens mokslo darbai negali viršyti 15% visų teikiamų mokslo darbų kiekybinės apimties. Dalis darbų, viršijus numatytą ribą, ekspertų bus perkelti į II lygmenį.
4.12. Pateikiami institucijos darbuotojų mokslo straipsniai recenzuojamuose moksliniuose leidiniuose, kurie išspausdinti praeitais metais arba užpraeitais metais, jeigu jie nebuvo įrašyti į praeitų metų ataskaitą, sąrašai. Pateikiami visi bibliografiniai aprašai, kuriuose institucijos darbuotojų – autorių pavardės, rašomos laužtiniuose skliaustuose. Institucijos autorių indėlis paskaičiuojamas įskaitant visus bendraautorius.
4.12.1FBT Pateikiami fizinių, biomedicinos, technologijos mokslo sričių (toliau vadinama – FBT) darbuotojų mokslo straipsniai žurnaluose, kurių citavimo rodiklis (impact factor) Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazėje yra ne nulinis. Ekspertai A kategorijai priskirs tik straipsnius žurnaluose, kurių citavimo rodiklis (impact factor) Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazėje yra ne mažesnis nei 20% nuo agreguotojo rodiklio (agregate impact factor) tai žurnalų kategorijai.
4.12.1FBT lentelės stulpelių paaiškinimai:
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos (priskiriamos medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo kryptys), Z – žemės ūkio (priskiriamos agronomijos, veterinarinės medicinos, zootechnikos, miškotyros mokslo kryptys), Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos.
Prieskyra – moksliniame darbe, meno kūrinio ar jo atlikimo pristatyme arba mokslo (meno) darbų deklaracijoje nurodytas autoriaus (atlikėjo) pri(si)skyrimas mokslo ir studijų institucijai.
4.12.2.FBT Pateikiami FBT mokslo straipsniai žurnaluose, neatitinkančiuose kategorijos A02 reikalavimų, bet įtrauktuose į Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazę Web of Science. Taip pat mokslo straipsniai recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ar vienkartiniuose moksliniuose leidiniuose, neatitinkantys kategorijų A02 ir B02 reikalavimų.
4.12.2.FBT lentelės stulpelių paaiškinimai:
Mokslo sritis:
F – fiziniai, M – medicinos, Z – žemės ūkio, Bk – kiti biomedicinos (be medicinos ir žemės ūkio), T – technologijos.
Publikacijos tipas:
B02 – Mokslo straipsniai žurnaluose, neatitinkančiuose kategorijos A02 reikalavimų, bet įtrauktuose į Mokslinės informacijos instituto (ISI) duomenų bazę Web of Science.
B03 – Mokslo straipsniai recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ar vienkartiniuose moksliniuose leidiniuose, neatitinkantys kategorijų A02 ir B02 reikalavimų.
4.12.3.FBT Pateikiami reikšmingi mokslo veiklos rezultatai ir mokslo darbai, neatitinkantys A ir B kategorijų reikalavimų. Dvidešimčiai sąlyginių institucijos mokslininkų gali būti pateiktas vienas C kategorijos darbas. Taip pat pateikiamas kiekvieno darbo aprašymas (apimtis iki 2 puslapių).
4.12.1.HS Pateikiami humanitarinių, socialinių mokslo sričių (toliau vadinama – HS) darbuotojų mokslo straipsniai, publikuoti recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (su ISSN ar ISBN indeksu). Taip pat kiti straipsniai, akademinės recenzijos ir pan. publikacijos su moksliniu aparatu mokslo, profesiniuose, kultūros periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (taip pat ir elektroniniuose).*
4.12.1.HS lentelės stulpelių paaiškinimai:
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius.
Publikacijos tipas:
02 – Mokslo straipsniai, publikuoti recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (su ISSN ar ISBN indeksu).
03 – Kiti straipsniai, akademinės recenzijos ir pan. publikacijos su moksliniu aparatu mokslo, profesiniuose, kultūros periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (taip pat ir elektroniniuose).
4.12.2.HS Pateikiami HS kiti mokslo darbai.*
4.12.2.HS lentelės stulpelių paaiškinimai:
Puslapių skaičius įrašomas, jei nenurodytas autorinių lankų skaičius.
Publikacijos tipas:
04 – Šaltinių publikacijos, moksliškai komentuoti vertimai, moksliniai žodynai, žinynai, enciklopedijos, (bio)bibliografijos, aukštųjų mokyklų vadovėliai.
05 – Kitos akademinės publikacijos be mokslinio aparato (pranešimai, tezės, recenzijos, esė, pastabos ir pan.).
06 – Taikomieji arba sudarytieji mokslo darbai, taikomieji socialinės ir kultūrinės plėtros darbai.
4.13. Nurodomi pagrindinių norminių ir (ar) teisės aktų projektai bei standartai, turintys Frascati žinyne apibrėžtus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros požymius.
4.14. Nurodomos naujos sukurtos augalų veislės.
4.14 lentelės paskutinio stulpelio paaiškinimai:
Tipas:
A04 – ES bendruosiuose kataloguose (Common Catalogue of Varieties of Agricultural Plant Species, Common Catalogue of Varieties of Vegetable Species) įregistruotos augalų veislės;
B05 – Lietuvoje ar kitose šalyse įregistruotos augalų veislės, netenkinančios kategorijos A04 reikalavimų.
4.15. Nurodomi patentai.
4.15 lentelės paskutinio stulpelio paaiškinimai:
Tipas:
A03 – Europos patentų biure (EPO), JAV patentų ir prekių ženklų biure (USPTO) ar Japonijos patentų biure (JPO) išduoti patentai, kurių savininkai yra Lietuvos fiziniai ar juridiniai asmenys.
B04 – Lietuvos ar kitų šalių patentų registravimo įstaigų suteikti patentai, netenkinantys kategorijos A03 reikalavimų.
4.16. Pateikiama informacija apie doktorantūrą, meno aspirantūrą bei rezidentūrą.
4.16.1. Pateikiama informacija apie doktorantų skaičių atskirose mokslo kryptyse. Pateikiami praeitų metų gruodžio 31 dienos duomenys.
4.16.2. Pateikiama informacija apie meno aspirantų skaičių atskirose mokslo kryptyse. Pateikiami praeitų metų gruodžio 31 dienos duomenys.
4.17. Laisva forma pateikiama informacija apie institucijoje esamą unikalią mokslinę aparatūrą bei įrangą.
4.18. Laisva forma pateikiama informacija apie sukurtų ir eksploatuojamų institucijose duomenų bankus, informacinių fondus.
4.21. Nurodomos parduotos licencijos, paskutiniame stulpelyje nurodomos lėšos, gautos atsiskaitomuoju laikotarpiu. Jeigu lėšos gautos iš užsienio subjekto, tai jos konvertuojamos lėšų gavimo dienos kursu.
5.M. Nurodoma meninė produkcija (veikla).
5.M1. Pateikiama informacija apie meno srities meno dalykus dėstančius dėstytojus.
5.M2. Pateikiama informacija apie 5.M1 sąrašo dėstytojų atliktą meno srities meninę produkciją (veiklą) pagal Mokslo ir studijų institucijų mokslo (meno) darbų vertinimo metodikoje pateiktas meno srities darbų vertinimo lenteles. Kiekybiniam vertinimui Institucijos pateikia ne daugiau kaip po 10 reikšmingiausių kiekvieno autoriaus meno darbų, kurie buvo viešai pateikti (realizuoti) atitinkamais metais. Kaip I lygmens meno darbai institucijų gali būti teikiami tik tie meno kūriniai ar jų atlikimai, kurių tos Institucijos prieskyrų skaičius yra 3/4 bendro skaičiaus arba didesnis.*
5.M2 lentelės paaiškinimai:
Tipai:
01 – Reikšmingas meno kūrinio (atlikimo) skelbimas prestižiniame kontekste ar reikšmingo kūrinio realizavimas užsienio užsakovui;
pasaulinio garso atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo prestižinis meno muziejus, galerija;
dalyvavimas ar apdovanojimas prestižiniame meno renginyje ar konkurse ir tokių renginių kuravimas;
meninis tyrimas, jo publikacija pripažintame užsienio leidinyje;
stambus urbanistinio komplekso, teritorinio planavimo projektas, patvirtintas realizuoti užsienyje ar Lietuvoje;
architektūrinis kompleksas, visuomeninis pastatas ar interjeras realizuotas užsienyje arba Lietuvoje.
02 – Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas žinomame kontekste ar kūrinio realizavimas užsienio užsakovui;
žinomų užsienio atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo žinomas meno muziejus, galerija;
dalyvavimas ar apdovanojimas žinomame meno renginyje ar konkurse ir tokių renginių kuravimas;
meninis tyrimas, jo publikacija pripažintame Lietuvos leidinyje;
realizuoti stambūs landšaftiniai projektai;
patvirtintas nedidelės apimties urbanistinio komplekso, teritorinio planavimo projektas Lietuvoje.
03 – Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas Lietuvos masto kontekste ar kūrinio realizavimas užsakovui;
pripažintų Lietuvos atlikėjų viešai atlikti kūriniai ir kūriniai, kuriuos įsigijo Lietuvos meno muziejus, galerija;
dalyvavimas ar apdovanojimas meno renginyje ar konkurse Lietuvoje, kostiumo dizaino kūrinio pristatymas jungtinėje kolekcijoje Lietuvoje;
edukacinę reikšmę turinčių meno renginių kuravimas;
smulkios apimties interjeras, mažosios architektūros objektas, mažų pastatų rekonstrukcija, smulkios landšaftinės realizacijos;
pagrindinių interjero elementų autorinis dizainas, realizuotų autorinių baldų dizainas;
planuojamų objektų projektiniai pasiūlymai, interjero elementų, baldų projektiniai pasiūlymai.
04 – Meno kūrinio (atlikimo) skelbimas Lietuvoje ar kūrinio realizavimas privačiam užsakovui;
dalyvavimas edukaciniame meno renginyje Lietuvoje.
05 – Meno sritį liečiančios publikacijos be mokslinio aparato (pranešimai, tezės, recenzijos, pastabos ir pan.).
____________________
* Institucijos vertinimui teikiami I lygmens mokslo darbai negali viršyti 15% visų teikiamų mokslo darbų kiekybinės apimties. Dalis darbų, viršijus numatytą ribą, ekspertų bus perkelti į II lygmenį.
_________________
Ataskaitos pildymo vadovo
priedas
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projekto (programos, užsakymo)
anketa
1. Projekto pavadinimas |
|
|
2. Vykdančioji institucija |
|
3. Vykdančiosios institucijos kamieninis padalinys |
|
|
4. Subjektas, finansuojantis projektą, ar programa |
|
|
5. 200 m. gauta suma, Lt |
|
6. Mokslo sritis |
|
(humanitariniai mokslai, socialiniai mokslai, fiziniai mokslai, biomedicinos mokslai, technologijos mokslai)
7. MTEP rūšis:
£ Fundamentiniai moksliniai tyrimai |
£ Taikomieji moksliniai tyrimai |
£ Eksperimentinė plėtra |
8. MTEP veiklos rezultatas:
– naujos žinios |
£ |
– esminis metodo (įrenginio, įrangos, paslaugos) modernizavimas |
£ |
|
– naujas žinių taikymas |
£ |
– socialinio reiškinio tyrimas |
£ |
|
– naujas metodas |
£ |
– originalus testas |
£ |
|
– prototipas |
£ |
– veiksnių tyrimas |
£ |
|
– nauja technologija |
£ |
– nauja koncepcija |
£ |
|
– tyrimais grįstas modelis |
£ |
– naujas instrumentarijus |
£ |
|
– matematinis tyrimas |
£ |
– kalbos studija |
£ |
|
– naujas algoritmas |
£ |
– šaltinių tyrimas |
£ |
|
– nauja programinė įranga |
£ |
– nestandartiniai gyvų ir negyvų medžiagų tyrimai |
£ |
|
– informacinių technologijų plėtra |
£ |
– klinikiniai tyrimai (1–3 fazė) |
£ |
|
– internetinė technologija |
£ |
– duomenų apdorojimo priemonių įdiegimas naujoje srityje ar nauju būdu |
£ |
|
– MTEP programinės įrangos panaudojimas technologijoms |
£ |
– mokslinio projekto įgyvendinamumo tyrimas |
£ |
|
– kita (įrašyti) |
|
|||
9. Patvirtiname, kad projektas nepatenka į veiklų kategorijas, kurios pagal Frascati vadovą nepriskiriamos MTEP (mokslo ir techninės informacijos paslaugos, universalių duomenų rinkimas, testavimas ir standartizacija, galimybių studija (projekto įgyvendinamumo analizė), įprastas programinės įrangos kūrimas, standartiniai testai, prognozės, gedimų lokalizacija, inovacinė veikla, gamyba, administravimas, švietimas ir pan.)
Pridedama. |
1. Sutarties kopija (1-ojo ir paskutinio puslapių). |
£ |
|
2. Sutarties kalendorinis planas. |
£ |
|
3. Projekto techninė užduotis. |
£ |
|
4. Baigiamosios (tarpinės) ataskaitos išvadų puslapis (-iai). |
£ |
|
5. Kita informacija __________________________________ |
(Jei sutarties informacija konfidenciali, turi būti įrašyta, kad medžiagą institucijos atstovai suderintu laiku pateiks ekspertų posėdžiui; po to medžiaga bus grąžinta; informacijos konfidencialumas garantuojamas.)
Projekto vadovas |
|
|
|
|
|
|
Atsakingas asmuo |
|
|
|
|
|
|
|
|
(parašas) |
|
(pareigos) |
|
(pavardė, vardas) |
Data: 200_ m. __________________ __ d.
_________________