LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL VIDAUS TARNYBOS SISTEMOS PAREIGŪNŲ ROTACIJOS SĄLYGŲ IR TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. gegužės 14 d. Nr. 1V-419

Vilnius

 

Vadovaudamasis Vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927; 2008, Nr. 87-3465) 161 straipsnio 6 dalimi,

t v i r t i n u  Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rotacijos sąlygų ir tvarkos aprašą (pridedama).

 

Vidaus reikalų ministras                         Dailis Alfonsas Barakauskas

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2013 m. gegužės 14 d. įsakymu Nr. 1V-419

 

vidaus tarnybos sistemos pareigūnų ROTACIJOS SĄLYGŲ IR TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rotacijos sąlygų ir tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, kuriems įstatymuose nustatytais atvejais taikoma rotacija (toliau – pareigūnai), rotacijos sąlygas ir tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Vidaus tarnybos statute (Žin., 2003, Nr. 42-1927). 

 

II. pareigūnų rotacijos sąlygos

 

3. Pareigūnai rotacijos tvarka yra perkeliami į kitas lygiavertes pareigas, kurias einantiems pareigūnams įstatymų nustatytais atvejais taikoma rotacija, toje pačioje arba kitoje vidaus reikalų įstaigoje (toliau – rotuojamos pareigos).

4. Pareigūnams rotacija taikoma pasibaigus jų tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpiui.

5. Rotuojamas pareigas einantys pareigūnai ne anksčiau kaip likus 18 mėnesių iki jų tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpio pabaigos turi būti atestuojami vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka.

6. Pareigūnai į kitas rotuojamas pareigas rotacijos tvarka perkeliami jų rašytiniu sutikimu.

 

III. pareigūnų rotacijos tvarka

 

7. Pasiūlymus  dėl pareigūnų perkėlimo į kitas rotuojamas pareigas ar jų tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpio pratęsimo pasibaigus pareigūnų tarnybos rotuojamose pareigose laikotarpiui teikia vidaus reikalų centrinėje įstaigoje sudaryta pareigūnų rotacijos komisija (toliau – komisija).

8. Komisija sudaroma vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovo įsakymu iš ne mažiau kaip 5 narių. Įsakyme dėl komisijos sudarymo nurodomi komisijos pirmininkas, komisijos pirmininko pavaduotojas ir kiti jos nariai bei komisijos sekretorius. Komisijos sekretoriumi paskiriamas vidaus reikalų centrinės įstaigos administracijos padalinio, atliekančio personalo administravimo funkcijas (toliau – personalo tarnyba), valstybės tarnautojas. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys.

9. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijai vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos pasiūlymai posėdyje priimami dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra komisijos pirmininko, jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo, balsas. Komisijos pasiūlymai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos posėdyje dalyvavę komisijos nariai ir sekretorius.

10. Personalo tarnyba iki pareigūno, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų centrinės įstaigos ar šiai įstaigai pavaldžios vidaus reikalų įstaigos vadovas, tarnybos einamose rotuojamose pareigose pabaigos likus ne mažiau kaip 4 mėnesiams raštu informuoja pareigūną apie tai, kad baigiasi jo tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpis, ir nurodo jam rotuojamų pareigų, į kurias šiame punkte nurodytas pareigūnas galėtų būti perkeltas rotacijos tvarka, sąrašą.

11. Gavęs Aprašo 10 punkte nurodytą informaciją, pareigūnas per 10 darbo dienų raštu praneša personalo tarnybai apie sutikimą arba nesutikimą rotacijos tvarka būti perkeltam į kitas rotuojamas pareigas. Jei jis sutinka rotacijos tvarka būti perkeltas į kitas rotuojamas pareigas, nurodo, į kokias konkrečias rotuojamas pareigas norėtų būti perkeltas. Pareigūnas taip pat turi nurodyti, ar sutiktų tęsti tarnybą einamose rotuojamose pareigose esant tarnybiniam būtinumui.

12. Vidaus reikalų centrinei įstaigai pavaldžios vidaus reikalų įstaigos (toliau – vidaus reikalų įstaiga) vadovas, turintis teisę skirti pareigūną į pareigas, personalo tarnybai, šios tarnybos rašytiniu prašymu, pateikia motyvuotą pasiūlymą (teikimą) dėl jo skiriamo pareigūno perkėlimo rotacijos tvarka į kitas rotuojamas pareigas ar esant tarnybiniam būtinumui tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpio pratęsimo ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip.

13. Personalo tarnyba, gavusi Aprašo 11 punkte nurodytą pareigūno rašytinį pranešimą, kuriame jis:

13.1. nurodo, kad sutinka būti rotacijos tvarka perkeltas į kitas rotuojamas pareigas ar tęsti tarnybą einamose rotuojamose pareigose esant tarnybiniam būtinumui, per 10 darbo dienų apie tai informuoja komisijos pirmininką, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotoją, pateikdama jam pareigūno tarnybinį pranešimą, Aprašo 12 punkte nurodytą motyvuotą pasiūlymą (teikimą), pareigūno tarnybos bylą, rotuojamų pareigų, į kurias rotacijos tvarka galėtų būti perkeltas pareigūnas, sąrašą;

13.2. nurodo, kad nesutinka būti rotacijos tvarka perkeltas į kitas rotuojamas pareigas ir tęsti tarnybą einamose rotuojamose pareigose esant tarnybiniam būtinumui, per 5 darbo dienas pareigūno tarnybinį pranešimą perduoda jį į pareigas skiriančiam vidaus reikalų centrinės įstaigos arba vidaus reikalų įstaigos vadovui teisės aktų nustatyta tvarka spręsti klausimą dėl pareigūno tolesnės tarnybos.

14. Komisijos pirmininkas, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas, gavęs Aprašo 13.1 punkte nurodytus dokumentus, per 10 darbo dienų organizuoja komisijos posėdį. Į komisijos posėdį gali būti kviečiamas pareigūnas, kuriam taikoma rotacija, ir šį pareigūną į pareigas skiriantis vidaus reikalų įstaigos vadovas.

15. Komisija, atsižvelgusi į Aprašo 13.1 punkte nurodytus dokumentus, tarnybinį būtinumą, pareigūno paskutinės atestacijos rezultatus, priima vieną iš šių pasiūlymų:

15.1. esant tarnybiniam būtinumui pratęsti pareigūno tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip;

15.2. perkelti pareigūną į kitas rotuojamas pareigas toje pačioje arba kitoje vidaus reikalų įstaigoje;

15.3. kai nėra galimybės pateikti Aprašo 15.1 arba 15.2 punktuose nurodytų pasiūlymų, pasiūlyti klausimą dėl pareigūno tolesnės tarnybos spręsti teisės aktų nustatyta tvarka.

16. Komisijos posėdžio protokolas per 3 darbo dienas nuo komisijos posėdžio dienos pateikiamas vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui, kuris per 10 darbo dienų nuo komisijos posėdžio protokolo gavimo dienos rezoliucija ant nurodyto protokolo pritaria arba motyvuotai nepritaria Aprašo 15.1–15.3 punktuose nurodytam komisijos pasiūlymui. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas, motyvuotai nepritaręs Aprašo 15.1–15.3 punktuose nurodytam komisijos pasiūlymui, rezoliucijoje nurodo vieną iš šių siūlymų:

16.1. esant tarnybiniam būtinumui, pratęsti pareigūno tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip;

16.2. perkelti pareigūną į kitas konkrečias rotuojamas pareigas toje pačioje arba kitoje vidaus reikalų įstaigoje;

16.3. klausimą dėl pareigūno tolesnės tarnybos spręsti teisės aktų nustatyta tvarka.

17. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui nusprendus esant tarnybiniam būtinumui pratęsti pareigūno, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas, tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip, arba minėtą pareigūną perkelti į kitas rotuojamas pareigas toje pačioje arba kitoje vidaus reikalų įstaigoje, personalo tarnyba apie tai per 3 darbo dienas raštu informuoja pareigūną, kuris per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo dienos pateikia personalo tarnybai rašytinį sutikimą ar nesutikimą eiti siūlomas pareigas. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas pareigūno rašytiniu sutikimu per 10 darbo dienų nuo šio sutikimo gavimo vidaus reikalų centrinėje įstaigoje dienos priima sprendimą dėl pareigūno perkėlimo į kitas rotuojamas pareigas arba pareigūno tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpio pratęsimo ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip, pasibaigus jo tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpiui.

18. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui nusprendus klausimą dėl pareigūno, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas, tolesnės tarnybos spręsti teisės aktų nustatyta tvarka, personalo tarnyba apie tai per 3 darbo dienas raštu informuoja pareigūną. Klausimas dėl pareigūno tolesnės tarnybos sprendžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.

19. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui nusprendus esant tarnybiniam būtinumui pratęsti pareigūno, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų įstaigos vadovas, tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip, personalo tarnyba apie tai per 3 darbo dienas raštu informuoja pareigūną, kuris per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo dienos pateikia personalo tarnybai rašytinį sutikimą ar nesutikimą eiti siūlomas pareigas, ir komisijos posėdžio protokolą pateikia pareigūną į pareigas skiriančiam vidaus reikalų įstaigos vadovui. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas pareigūno rašytiniu sutikimu per 10 darbo dienų nuo šio sutikimo gavimo vidaus reikalų centrinėje įstaigoje dienos priima sprendimą dėl pareigūno tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpio pratęsimo ne ilgiau kaip 5 metams, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip, pasibaigus jo tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpiui.

20. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui nusprendus pareigūną, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų įstaigos vadovas, perkelti į kitas rotuojamas pareigas toje pačioje vidaus reikalų įstaigoje, personalo tarnyba apie tai per 3 darbo dienas raštu informuoja pareigūną, kuris per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo dienos pateikia vidaus reikalų įstaigai rašytinį sutikimą ar nesutikimą eiti siūlomas pareigas, ir komisijos posėdžio protokolą pateikia pareigūną į pareigas skiriančiam vidaus reikalų įstaigos vadovui, kuris pareigūno rašytiniu sutikimu per 10 darbo dienų nuo komisijos posėdžio protokolo gavimo vidaus reikalų įstaigoje dienos priima sprendimą dėl pareigūno perkėlimo į kitas rotuojamas pareigas toje pačioje vidaus reikalų įstaigoje, pasibaigus jo tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpiui.

21. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui nusprendus pareigūną, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų įstaigos vadovas, perkelti į kitas rotuojamas pareigas kitoje vidaus reikalų įstaigoje, personalo tarnyba apie tai per 3 darbo dienas raštu informuoja pareigūną, kuris per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo dienos pateikia vidaus reikalų įstaigai rašytinį sutikimą ar nesutikimą eiti siūlomas pareigas, ir komisijos posėdžio protokolą pateikia vidaus reikalų įstaigos, iš kurioje esančių rotuojamų pareigų perkeliamas pareigūnas, ir vidaus reikalų įstaigos, į kurioje esančias rotuojamas pareigas siūloma perkelti pareigūną, vadovams, turintiems teisę skirti pareigūną į pareigas. Vidaus reikalų įstaigos, iš kurioje esančių rotuojamų pareigų pareigūnas yra perkeliamas, vadovas, turintis teisę skirti pareigūną į pareigas, pareigūno rašytiniu sutikimu per 10 darbo dienų nuo komisijos posėdžio protokolo gavimo vidaus reikalų įstaigoje dienos priima sprendimą dėl pareigūno perkėlimo į kitoje vidaus reikalų įstaigoje esančias rotuojamas pareigas, pasibaigus jo tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpiui, ir šį sprendimą perduoda vidaus reikalų įstaigos, į kurioje esančias rotuojamas pareigas pareigūnas yra perkeliamas, vadovui. Vidaus reikalų įstaigos, į kurioje esančias rotuojamas pareigas pareigūnas yra perkeliamas, vadovas, turintis teisę skirti pareigūną į pareigas, per 10 darbo dienų nuo sprendimo dėl pareigūno perkėlimo gavimo vidaus reikalų įstaigoje dienos priima sprendimą dėl pareigūno skyrimo į rotuojamas pareigas, pasibaigus jo tarnybos einamose rotuojamose pareigose laikotarpiui.

22. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovui nusprendus klausimą dėl pareigūno, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų įstaigos vadovas, tolesnės tarnybos spręsti teisės aktų nustatyta tvarka, personalo tarnyba apie tai per 3 darbo dienas raštu informuoja pareigūną ir komisijos posėdžio protokolą pateikia vidaus reikalų įstaigos vadovui, turinčiam teisę skirti į pareigas. Klausimas dėl pareigūno tolesnės tarnybos sprendžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Jeigu teisės aktuose nustatytos papildomos pareigūno skyrimo į kitas rotuojamas pareigas sąlygos ar procedūros, pareigūnas į kitas rotuojamas pareigas perkeliamas tik įvykdžius nurodytas sąlygas ir procedūras.

24. Personalo tarnyba sudaro ir nuolat atnaujina pareigūnų ir rotuojamų pareigų sąrašus.

 

_________________