LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ TAISYKLIŲ, PARAIŠKOS, SUTARTIES, DETALIOS IŠLAIDŲ SĄMATOS, ATASKAITŲ FORMŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. vasario 1 d. Nr. ĮV-66

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Mėgėjų meno plėtros 2010–2016 metų strategijos įgyvendinimo priemonių plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. ĮV-360 (Žin., 2010, Nr. 79-4084), 3.3.2 punktą ir vykdydamas Kultūros ministerijos finansų kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. spalio 26 d. įsakymu Nr. ĮV-531, bei siekdamas užtikrinti efektyvų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų panaudojimo ir finansinės atskaitomybės teisingumą,

tvirtinu pridedamas:

1. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų taisykles;

2. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų paraiškos formą;

3. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų sutarties formą;

4. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų detalios išlaidų sąmatos formą;

5. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų projektų įvykdymo rezultatų ataskaitos formą;

6. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų projekto įvykdymo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašo formą.

 

 

 

Kultūros ministras                                                                     Arūnas Gelūnas


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2011 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų taisyklės nustato Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai (toliau – ministerija) pateiktų Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių (toliau – renginių) projektų, iš dalies finansuojamų valstybės biudžeto lėšomis, renginių sąrašo sudarymo, paraiškų teikimo ir svarstymo tvarką, valstybės biudžeto lėšų (toliau – lėšos) skyrimo ir atsiskaitymo už jų panaudojimą tvarką.

2. Dalinis finansavimas skiriamas Lietuvoje rengiamų svarbiausių, ryškiausių tęstinių įvairių mėgėjų meno žanrų renginių projektams, kurių tikslas – užtikrinti įvairių mėgėjų meno žanrų regionuose plėtrą bei pasirengimo dainų šventėms procesą. Finansavimas skiriamas renginiams, įrašytiems į kultūros ministro patvirtintą renginių sąrašą.

3. Lėšos Lietuvoje rengiamų prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų daliniam finansavimui numatomos kiekvienais metais Kultūros ministerijos biudžete. Projektams įgyvendinti skiriama ne daugiau nei 90 procentų lėšų, skaičiuojant nuo viso projekto įgyvendinimo išlaidų sumos ir atsižvelgiant į valstybės biudžeto galimybes.

4. Ministerijai pavaldžioms biudžetinėms įstaigoms šių taisyklių 28 punktas netaikomas.

 

II. RENGINIŲ SĄRAŠO SUDARYMAS

 

5. Į renginių sąrašą įrašomi svarbiausi, ryškiausi įvairių mėgėjų meno sričių ir žanrų renginiai, kurie pagal galimybes tolygiai apima visus Lietuvos regionus.

6. Į renginių sąrašą atrenkami mėgėjų meno renginiai, atitinkantys šiuos kriterijus:

6.1. renginys užtikrina vienos ar kelių mėgėjų meno sričių, žanrų tradicijų tęstinumą, daro įtaką jų plėtrai, yra pasirengimo dainų šventėms dalis;

6.2. renginys yra regioninis (dalyvauja ne mažiau kaip 6 savivaldybės ir 10 kolektyvų), respublikinis (turi atrankinius turus, trunka ne vieną dieną, dalyvauja ne mažiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių ir ne mažiau kaip 30 kolektyvų) arba tarptautinis (dalyvauja ne mažiau kaip trys užsienio šalys, 10 kolektyvų, trunka ne vieną dieną ir programa susideda iš keleto renginių);

6.3. renginys yra tęstinis, t. y. įvykęs ne mažiau kaip 3 kartus;

6.4. ne mažiau kaip 40 proc. renginyje dalyvaujančių mėgėjų meno kolektyvų yra ne žemesnės nei 2-osios kategorijos (pagal Kategorijų suteikimo mėgėjų meno kolektyvams pagal meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2008 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. ĮV-145 (Žin., 2008, Nr. 34-1231).

7. Renginių sąrašas sudaromas trejiems metams. Sąrašo projektą parengia Lietuvos liaudies kultūros centras, remdamasis savivaldybių pateikta informacija bei mėgėjų meno žanrinių tarybų ir konsultantų išvadomis ir iki einamųjų metų sausio 15 d. teikia svarstyti Mėgėjų meno plėtros koordinavimo tarybai. 2011 metais sudaromas 2011 metų renginių sąrašo projektas, kuris tvirtinamas 2011 m. I ketvirtį.

8. Renginių sąrašo projektą svarsto Mėgėjų meno plėtros koordinavimo taryba ir teikia kultūros ministrui pasiūlymus dėl šio sąrašo tvirtinimo.

9. Kultūros ministrui patvirtinus renginių sąrašą, jų organizatoriai kviečiami ministerijai pateikti šių renginių projektus daliniam finansavimui iš valstybės biudžeto lėšų gauti.

 

III. PARAIŠKŲ TEIKIMO IR SVARSTYMO TVARKA

 

10. Lietuvos Respublikos kultūros ministro nustatytos formos projektų vykdytojų paraiškos dėl renginio dalinio finansavimo teikiamos ministerijai paskelbus apie jų priėmimą ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt. einamųjų metų ketvirtajame ketvirtyje. Projektų, finansuojamų 2011 m., paraiškų priėmimas skelbiamas 2011 m. vasario mėn.

11. Skelbime nurodoma:

11.1. paraiškų priėmimo laikas;

11.2. paraiškų pateikimo būdas;

11.3. paraiškas priimantis skyrius;

11.4. priemonės vykdytojo vardas, pavardė, telefonas, elektroninis paštas;

11.5. kita projektų vykdytojams svarbi ir konkursui vykdyti reikalinga informacija.

12. Kartu su paraiška privaloma pateikti:

12.1. juridinio asmens registravimo pažymėjimo kopiją;

12.2 juridinio asmens įstatų (nuostatų) kopiją.

13. Paraiškos teikiamos paštu. Paraiškos pateikimo data laikoma pašto spaude pažymėta siuntimo data.

14. Paraiškos nepriimamos ir nesvarstomos, jei jos pateiktos pasibaigus ministerijos nustatytam paraiškų priėmimo laikui ir neatitinka šiose taisyklėse bei skelbime išdėstytų reikalavimų. Jeigu paraiška neatitinka formaliųjų reikalavimų, paraiškos teikėjas informuojamas apie pastebėtus trūkumus ir ministerijos nustatytu terminu galimybę juos ištaisyti.

15. Projekto vykdytojai, kurių projektai yra įtraukti į kultūros ministro įsakymu patvirtintą tęstinių prioritetinių renginių sąrašą, praranda teisę teikti paraiškas ir gauti dalinį finansavimą šiems projektams vykdyti iš kitų ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytų programų (priemonių). Projektai negali būti dalijami į mažesnius projektus (vykdomus to paties ar kito vykdytojo), kurių paraiškos būtų teikiamos, ir skiriamas dalinis finansavimas jų įgyvendinimui kaip atskiriems projektams iš kitų ministerijos strateginio veiklos plano nurodytų programų (priemonių).

16. Paraiškas svarsto ir rekomenduoja kultūros ministrui, kokią dalį prašomų lėšų skirti projektams įgyvendinti, Lietuvoje rengiamų tęstinių mėgėjų meno renginių ekspertų komisija (toliau – komisija), sudaryta iš 5 narių.

17. Komisijos sudėtį trejiems metams tvirtina kultūros ministras.

18. Komisijos nariai pirmajame posėdyje išrenka komisijos pirmininką ir pavaduotoją.

19. Komisijos posėdžiai ir sprendimai yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių. Komisija sprendimus priima paprasta posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.

20. Prieš pradedant svarstyti paraiškas komisijos nariai raštu informuoja priemonės vykdytoją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą ir pasirašo nešališkumo deklaraciją. Komisijos narys turi nusišalinti nuo projekto svarstymo, jeigu jis yra:

20.1. projekto vykdytojo darbuotojas, steigėjas;

20.2. projekto kūrybinės grupės narys;

20.3. susijęs giminystės ryšiais su projekto vykdytojo darbuotojais, steigėjais.

21. Jeigu komisijos narys prieš projektų svarstymą nepraneša apie privačių ir viešų interesų konfliktą bei nenusišalina nuo projektų svarstymo, jo balsavimas anuliuojamas.

22. Komisija, svarstydama rekomenduojamų skirti projektams lėšų kiekį, vertina:

22.1. įvykdytų iš valstybės biudžeto lėšų finansuotų projektų ataskaitas;

22.2. preliminarias projekto renginių programas;

22.3. planuojamą projekto sklaidą Lietuvos teritorijoje;

22.4. planuojamų projekto renginių techninio įgyvendinimo sudėtingumą;

22.5. planuojamų projekto papildomų finansavimo šaltinių lėšų kiekį.

23. Komisijos sekretoriumi paskiriamas priemonės vykdytojas.

24. Priemonės vykdytojas:

24.1. registruoja pateiktas paraiškas;

24.2. tvarko, sistemina ir teikia komisijai informaciją apie gautas paraiškas;

24.3. organizuoja komisijos posėdžius paraiškoms svarstyti, protokoluoja juos;

24.4. atlieka būtiną techninį darbą bendradarbiaujant su komisija rengiant finansinio sprendimo projektą;

24.5. informuoja projektų vykdytojus apie finansuoti atrinktus projektus;

24.6. rengia, tikslina sutartis ir sąmatas su projektų vykdytojais, registruoja jas;

24.7. renka ir tikrina ataskaitas apie faktinį biudžeto lėšų panaudojimą ir projektų veiklos rezultatus.

25. Projektų vykdytojų paraiškos, Priemonės vykdymo sutarčių registras žurnalas, ekspertų komisijos posėdžių protokolai, projektų įvykdymo rezultatų ataskaitos saugomi trejus metus skyriuje, kuriame dirba priemonės vykdytojas.

 

IV. LĖŠŲ SKYRIMO IR ATSISKAITYMO UŽ JŲ PANAUDOJIMĄ TVARKA

 

26. Lėšos projektams iš dalies finansuoti skiriamos kultūros ministro įsakymu, atsižvelgiant į komisijos rekomendacijas. Kultūros ministro įsakyme nurodomas projekto vykdytojas, projekto pavadinimas, projektui skiriamų lėšų dydis.

27. Kultūros ministro įsakymas, kuriuo lėšos paskirstomos projektams, yra skelbiamas ministerijos interneto svetainėje.

28. Ministerija ir projekto vykdytojas, kuriam yra skiriamos lėšos, sudaro kultūros ministro nustatytos formos sutartį. Sutartyje numatomi projekto įgyvendinimo terminai, valstybės biudžeto lėšų skyrimo tvarka, atsiskaitymas, šalių atsakomybė už sutarties nevykdymą ir kitos sąlygos. Prie sutarties pridedama projektui skirtų lėšų detali išlaidų sąmata, kuri yra neatskiriama sutarties dalis.

29. Projektų administravimo (projekto vadovo ir darbuotojų darbo užmokesčio, biuro nuomos, komunalinių ir ryšių paslaugų, kanceliarinių prekių) išlaidų dydis sąmatoje negali būti didesnis nei 20 proc. lėšų sumos, skirtos projektui įgyvendinti.

30. Projektų nenumatytų išlaidų dydis sąmatoje negali būti didesnis nei 10 proc. lėšų sumos, skirtos projektui įgyvendinti.

31. Projekto lėšas naudojant komandiruotėms ir piniginėms kompensacijoms, privaloma vadovautis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 „Dėl tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 74-2555) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 1515 „Dėl neapmokestinamų piniginių kompensacijų dydžių nustatymo“ (Žin., 2003, Nr. 114-5152).

32. Projekto lėšos negali būti naudojamos ilgalaikio materialiojo turto įsigijimui, dalyvavimo įvairių asociacijų veikloje išlaidoms padengti.

33. Projekto vykdytojas, negalintis įgyvendinti projekto pagal ministerijos patvirtintą detalią sąmatą, projekto vykdymo metu, bet ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki projekto vykdymo pabaigos, turi raštu kreiptis į ministeriją dėl jos patikslinimo ir nurodyti priežastis. Sąmata tikslinama, jeigu skirtumas tarp planuotų ir faktiškai panaudotų lėšų pagal atskirą sąmatos straipsnį viršija 20 procentų.

Sąmata netikslinama, jeigu sąmatos eilutėse keičiasi mato vienetai, vieneto kaina ar vienetų kiekis, tačiau faktiškai panaudotų lėšų kiekis pagal atskirą sąmatos straipsnį neviršija 20 procentų.

34. Jeigu projekto vykdytojui reikia į projektui skirtų lėšų detalią sąmatą įtraukti išlaidas, kurios nebuvo numatytos jo teiktos ministerijai paraiškos detalioje viso projekto išlaidų sąmatoje, projekto vykdytojas turi raštu kreiptis į ministeriją prašydamas įtraukti minėtas išlaidas ir nurodyti jų pagrįstumą.

35. Pažeidus sąmatų tikslinimo tvarką arba pasibaigus projekto įgyvendinimo terminui, sąmatų tikslinti nebegalima. Tokiu atveju išlaidos, viršijančios leidžiamus nukrypimus, yra pripažįstamos netinkamomis ir turi būti grąžintos ministerijai iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos arba priverstinai išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

36. Skiriamos lėšos negali būtų naudojamos kitiems projektams įgyvendinti arba būti perkeltos į kitus biudžetinius metus. Ministerijai nustačius, kad projekto vykdytojas nepagrįstai gavo valstybės biudžeto lėšas, projekto vykdytojas privalo juos grąžinti ministerijai per ministerijos nustatytą laikotarpį ir praranda teisę trejus metus teikti paraiškas ir gauti finansavimą iš visų ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytų programų (priemonių). Jeigu projekto vykdytojas per ministerijos nustatytą laikotarpį nepagrįstai gautų valstybės biudžeto lėšų, jos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

37. Lėšos gali būti naudojamos tik tinkamoms projekto išlaidoms padengti. Išlaidos yra tinkamos, jeigu jos yra:

37.1. tiesiogiai susijusios su projektu ir būtinos jo įgyvendinimui;

37.2. patirtos einamaisiais metais ir projekto vykdymo laikotarpiu (nurodytu projekto paraiškoje ir sutartyje);

37.3. išlaidų paskirtis atitinka sąmatoje prie sutarties nurodytas išlaidas.

38. Įvykdžius projektą, už gautas valstybės biudžeto lėšas projekto vykdytojas atsiskaito ministerijai pateikdamas kultūros ministro nustatytos formos projekto dalinio finansavimo ataskaitą ir faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašą.

Ministerijos tiesioginio pavaldumo įstaigos teikia priemonės vykdytojui tik kultūros ministro nustatytos formos ataskaitą apie projekto įvykdymo rezultatus.

39. Ministerijai pareikalavus, projekto vykdytojas turi pateikti visus išlaidas pateisinančius ir apmokėjimą įrodančius dokumentus ar jų patvirtintas kopijas.

Išlaidas pateisinančiais dokumentais laikomi: projekto vykdytojo prekių ar paslaugų tiekėjų pateiktos sąskaitos faktūros ar PVM sąskaitos faktūros, kasos aparatų kvitai, perdavimo–priėmimo aktai, darbo laiko apskaitos žiniaraščiai, keleivinio transporto bilietai ir kt. dokumentai, pateisinantys patirtas išlaidas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais.

Išlaidų apmokėjimą patvirtinančiais dokumentais laikomi: banko sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai ir kt. dokumentai, įrodantys, kad pagal išlaidas pateisinančius dokumentus buvo atlikti mokėjimai.

40. Lėšos į projekto vykdytojo, kuriam skirtas finansavimas, atskirą valstybės biudžeto lėšoms skirtą sąskaitą yra pervedamos valstybės iždo valdymo nustatyta tvarka. Nepanaudotas valstybės biudžeto lėšas projekto vykdytojas grąžina ministerijai.

 

_________________


Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2011 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ PARAIŠKA

 

1. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJĄ:

 

1.1. Juridinio asmens pavadinimas, teisinė forma, kodas ____________________________

 

___________________________________________________________________________

 

1.2. Adresas, pašto indeksas ___________________________________________________

 

1.3. Telefonas _____________ Faksas _____________ El. paštas _____________________

 

1.4. Juridinio asmens vadovo vardas, pavardė, telefonas ___________________________

 

___________________________________________________________________________

 

1.5. Projekto vadovo vardas, pavardė ___________________________________________

 

Telefonas __________ Faksas __________ El. paštas ______________________________

 

2. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ:

 

2.1. Projekto pavadinimas _____________________________________________________

 

2.2. Trumpas projekto pristatymas (nurodyti projekto tikslus, uždavinius, projekto sklaidos, prieinamumo visuomenės socialinėms grupėms bei viešųjų ryšių apimtis, preliminarią renginio programą) ___

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

3. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO PLANAS

 

3.1. Projekto įgyvendinimo ir pasiruošimo įgyvendinimui konkretūs terminai įvardijant veiklas:

 

1 mėn. _____________________________________________________________________

 

2 mėn. _____________________________________________________________________

 

3 mėn. _____________________________________________________________________

 

4 mėn. _____________________________________________________________________

 

5 mėn. _____________________________________________________________________

 

6 mėn. _____________________________________________________________________

 

7 mėn. _____________________________________________________________________

 

8 mėn. _____________________________________________________________________

 

9 mėn. _____________________________________________________________________

 

10 mėn. ____________________________________________________________________

 

11 mėn. ____________________________________________________________________

 

12 mėn. ____________________________________________________________________

 

3.2. Projekto įgyvendinimo vieta (vietos) _________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

4. DETALI VISO PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATA

 

Nr.

Išlaidų pavadinimas

1.

Apmokėjimas pagal sutartis fiziniams ir juridiniams asmenims (pvz., autoriniai atlyginimai, intelektinės paslaugos)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma (nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

Iš Kultūros ministerijos prašoma suma

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

2.

Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto (pvz., įrenginiai, mašinos, kompiuterinė programinė įranga, kompiuterinės programinės įrangos licencijos, literatūros ir meno kūriniai ir kt.) įsigijimas (Kultūros ministerija neskiria lėšų ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimui):

 

 

100% turto vertės Lt

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma

(nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

3.

Prekių (pvz., kuras, informacinės laikmenos ir kt.) įsigijimas:

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma (nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

Iš Kultūros ministerijos prašoma suma

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

4.

Komandiruočių ir piniginių kompensacijų išlaidos (renginių dalyvių ir organizatorių kelionių išlaidos, dienpinigiai ir kt.):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma

(nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

Iš Kultūros ministerijos prašoma suma

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

5.

Paslaugų įsigijimas ir kitos išlaidos (pvz., reklamos, spaudos, reprezentacinės, įrangos ir patalpų nuoma, kino licencijos ir kt.):  

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma

(nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

Iš Kultūros ministerijos prašoma suma

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

6.

Projekto administravimo išlaidos (pvz., biuro išlaidos: patalpų nuoma, komunalinės paslaugos, ryšio paslaugos, kanceliarinės prekės. Personalo išlaidos: projekto finansininko ir vadovo atlyginimai, darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos, personalo mokymai) (Kultūros ministerija projekto administravimo išlaidoms skiria ne daugiau nei 20% bendros Kultūros ministerijos skiriamos lėšų sumos ):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma

(nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

Iš Kultūros ministerijos prašoma suma

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

5. IŠ KULTŪROS MINISTERIJOS PRAŠOMOS LĖŠŲ SUMOS PAGRINDIMAS

 

(Jeigu vieno vieneto kaina viršija 10 000 Lt)

 

1. ____________________________________________________________________

2. ____________________________________________________________________

3. ____________________________________________________________________

4. ____________________________________________________________________

 

6. KITI PROJEKTO FINANSAVIMO ŠALTINIAI

 

(Nurodant, kokie kiti projekto rėmėjai jau sutiko remti projektą, ir tuos, į kuriuos planuojama kreiptis prašant projekto rėmimo) _____________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

7. INFORMACIJA APIE PROJEKTO PARTNERIUS

 

(Kiti projekte dalyvaujantys partneriai) _______________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

8. INFORMACIJA APIE PLANUOJAMAS GAUTI PAJAMAS

 

(Planuojamos iš projekto gauti pajamos) ______________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

9. PRIEDAI

 

1. Juridinio asmens registravimo pažymėjimo kopija.

2. Juridinio asmens įstatų (nuostatų kopija).

 

Juridinio asmens vadovo vardas, pavardė, parašas ________________________________

 

A. V.

data _____________________

 

_________________


Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2011 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ

SUTARTIS

 

2011 m.                      d. Nr.

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (toliau – Ministerija),

atstovaujama ______________________________________________________________ , ir

_____________________________________________ (toliau – Vykdytojas), atstovaujamas

____________________________________________ (toliau kartu – šalys), sudarė šią sutartį:

 

1. Sutarties dalykas

 

1.1. Šios sutarties dalykas yra projekto

___________________________________________________________________________

(toliau – projektas) vykdymas.

1.2. Priemonės kodas pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginį veiklos planą _____________________.

 

2. Šalių įsipareigojimai

 

2.1. Ministerija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos kultūros ministro 20... m. ................ d. įsakymu Nr. .............., įsipareigoja:

2.1.1. iš dalies finansuoti šios sutarties 1.1 punkte nurodytą projektą ir skirti šiam tikslui, atsižvelgiant į Vykdytojo pateiktą ir Ministerijos patvirtintą sąmatą, kuri yra neatskiriama šios sutarties dalis, litų;

(suma skaičiais ir žodžiais)

2.1.2. lėšas pervesti Vykdytojui (juridinio asmens kodas ________) į atskirą valstybės biudžeto lėšoms skirtą sąskaitą Nr. _________________________________________________________________ ,

___________________________________________________________________________ .

(banko pavadinimas, banko kodas)

2.2. Vykdytojas įsipareigoja:

2.2.1. sutarties 1.1 punkte nurodytą projektą įvykdyti iki 20.... m. _____d.;

2.2.2. sutarties 2.1.1 punkte nurodytą sumą naudoti pagal 1.1 punkte įvardytą paskirtį ir patvirtintą sąmatą, o nepanaudotą lėšų likutį grąžinti į Ministerijos sąskaitą (Nr. LT44 7300 0100 0245 6468);

2.2.3. užtikrinti, kad perkant prekes, paslaugas, darbus valstybės biudžeto lėšomis būtų laikomasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, tiekėjų lygiateisiškumo, skaidrumo ir nešališkumo principų;

2.2.4. valstybės biudžeto lėšų apskaitą, susijusią su projekto įgyvendinimu, tvarkyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais;

2.2.5. projekto reklaminėje medžiagoje nurodyti, kad projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija;

2.2.6. pasibaigus projektui per 3 mėnesius, bet ne vėliau kaip iki gruodžio 15 d., atsiskaityti Regionų kultūros skyriui pateikiant kultūros ministro nustatytos formos projekto įvykdymo rezultatų ataskaitą ir faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašą.

 

3. Papildomos sutarties sąlygos

 

3.1. Vykdytojas yra atsakingas už tai, kad skirtos lėšos būtų panaudotos tik pagal sąmatoje nurodytą paskirtį ir sąmatą, t. y. pagal konkrečius išlaidų straipsnius, įvertintus pinigine išraiška. Projekto išlaidos laikomos tinkamomis ir panaudotomis pagal paskirtį, jeigu jos teisės aktų nustatyta tvarka yra įtrauktos į projekto vykdytojo buhalterinę apskaitą ir gali būti identifikuojamos, pagrįstos ir patvirtintos atitinkamais išlaidas pateisinančiais ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais, turinčiais visus apskaitos dokumentams privalomus rekvizitus, jeigu jos yra tiesiogiai susijusios su projektu ir būtinos jo įgyvendinimui, patirtos einamaisiais metais ir projekto vykdymo laikotarpiu (nurodytu projekto paraiškoje ir sutartyje), išlaidų paskirtis atitinka sąmatoje prie sutarties nurodytas išlaidas.

3.2. Projekto vykdytojas, negalintis įgyvendinti projekto pagal ministerijos patvirtintą detalią sąmatą, projekto vykdymo metu, bet ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki projekto vykdymo pabaigos turi raštu kreiptis į ministeriją dėl jos patikslinimo ir nurodyti priežastis. Sąmata tikslinama, jeigu skirtumas tarp planuotų ir faktiškai panaudotų lėšų pagal atskirą sąmatos straipsnį viršija 20 procentų.

3.3. Sąmata netikslinama, jeigu sąmatos eilutėse keičiasi mato vienetai, vieneto kaina ir vienetų kiekis, tačiau faktiškai panaudotų lėšų kiekis pagal atskirą sąmatos straipsnį neviršija 20 procentų detalioje projekto sąmatoje patvirtintos sumos.

3.4. Praleidus sąmatų tikslinimo terminą ar kitaip pažeidus sąmatų tikslinimo tvarką, sąmatų tikslinti nebegalima. Tokiu atveju išlaidos, viršijančios leidžiamus nukrypimus, pripažįstamos netinkamomis ir turi būti grąžintos iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos arba priverstinai išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.5. Skiriamos lėšos negali būti naudojamos kitiems tikslams nei nurodyta su Ministerija pasirašytoje sutartyje, negali būti perkeltos į kitus biudžetinius metus. Ministerijai nustačius, kad Vykdytojas pažeidė sutartyje nustatytą finansavimo ir atsiskaitymo tvarką, Vykdytojas privalo grąžinti ministerijai neteisėtai panaudotas valstybės biudžeto lėšas per Ministerijos nustatytą laikotarpį. Toks Vykdytojas praranda teisę metus teikti paraiškas ir gauti finansavimą iš visų Ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytų programų (priemonių). Jeigu Vykdytojas per Ministerijos nustatytą laikotarpį negrąžina nurodytų lėšų, jos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.6. Ministerijai pareikalavus, Vykdytojas per 10 darbo dienų nuo pareikalavimo raštu gavimo dienos turi pateikti Ministerijai visų išlaidas pateisinančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintas kopijas.

3.7. Už įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą šios sutarties šalys atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.8. Ministerija neatsako už sutarties Vykdymo nesklandumus, kylančius dėl sutartyje neteisingai nurodytų Vykdytojo rekvizitų bei duomenų. Už jų tikslumą atsako Vykdytojas.

3.9. Jeigu viena iš šalių dėl nenumatytų priežasčių negali įvykdyti kurio nors šios sutarties punkto, nedelsdama raštu kreipiasi į kitą šalį dėl sutarties papildymo, pakeitimo ar nutraukimo.

3.10. Sutarties papildymai, pakeitimai arba sutarties nutraukimas galioja tik raštu sutikus abiem šalims.

3.11. Sutartis gali būti nutraukta:

3.11.1. rašytiniu šalių susitarimu;

3.11.2. vienos iš sutarties šalių rašytiniu reikalavimu, jei kita šalis nevykdo ar netinkamai vykdo šioje sutartyje numatytus įsipareigojimus, apie tai raštu informuojant kitą sutarties šalį ne vėliau nei prieš 14 dienų iki numatomo sutarties nutraukimo.

3.12. Ginčai dėl šios sutarties vykdymo sprendžiami šalių susitarimu, o nesusitarus – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

3.13. Sutartį nutraukus dėl Vykdytojo kaltės, jis privalo per 15 darbo dienų grąžinti Ministerijai visą gautą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto sumą.

3.14. Sutartį nutraukus dėl Ministerijos kaltės, Ministerija pagal Vykdytojo pateiktus atsiskaitymo dokumentus apmoka sąmatoje numatytas išlaidas, padarytas iki sutarties nutraukimo dienos, neviršydama šios sutarties 2.1.1 punkte numatytos sumos.

3.15. Sutartis sudaryta 2 (dviem) vienodą teisinę galią turinčiais egzemplioriais, po vieną kiekvienai šaliai.

3.16. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja, iki šalys visiškai įvykdys savo įsipareigojimus, prisiimtus pagal šią sutartį.

 

4. Šalių rekvizitai:

 

Kultūros ministerija

Vykdytojas

Juridinio asmens kodas 188683671

J. Basanavičiaus g. 5, 01118 Vilnius

Bankas „Swedbank“, AB

banko kodas 73000

LT44 7300 0100 0245 6468

Tel. 219 3445

Faks. 262 3120

 

 

___________________

(pareigų pavadinimas)    A. V.

___________________

(pareigų pavadinimas)    A. V.

___________________

(parašas)

___________________

(parašas)

___________________

(vardas ir pavardė)

___________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________


Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2011m. vasario 1 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ DETALI IŠLAIDŲ SĄMATA

 

PROJEKTO _________________________________________________________________

(pavadinimas)

 

Nr.

Išlaidų pavadinimas

1.

Apmokėjimas pagal sutartis fiziniams asmenims (pvz., autoriniai atlyginimai, intelektinės paslaugos)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

2.

Prekių (pvz., kuras, informacinės laikmenos ir kt.) įsigijimas:

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

3.

Komandiruočių ir piniginių kompensacijų išlaidos (renginių dalyvių ir renginių organizatorių kelionių išlaidos, maistpinigiai, dienpinigiai apskaičiuojami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 „Dėl Tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 74-2555)  ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 1515 „Dėl neapmokestinamų piniginių kompensacijų dydžių nustatymo“ (Žin., 2003, Nr. 114-5152):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

4.

Paslaugų įsigijimas (pvz., reklamos, spaudos, reprezentacinės, įrangos ir patalpų nuomos, licencijos ir kt.):  

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

5.

Projekto administravimo išlaidos (pvz., biuro išlaidos: patalpų nuoma, komunalinės paslaugos, ryšio paslaugos, kanceliarinės prekės. Personalo išlaidos: projekto finansininko ir vadovo atlyginimai, darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos, personalo mokymai) (Kultūros ministerija projekto administravimo išlaidoms skiria ne daugiau nei 20% bendros Kultūros ministerijos skiriamos lėšų sumos ):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

6.

Nenumatytos išlaidos (Kultūros ministerija skiria ne daugiau nei 10 % bendros Kultūros ministerijos skiriamos lėšų sumos):

 

 

Suma, Lt

1.

 

 

 

 

Iš viso

 

IŠ VISO

 

 

 

____________________________

Projekto vykdytojo vadovo vardas ir pavardė

A. V.

___________

parašas

 

____________________________

Projekto vykdytojo vyriausiojo finansininko vardas ir pavardė

 

___________

parašas

 

_________________


Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2011 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ ĮVYKDYMO REZULTATŲ ATASKAITA

 

___________________________________________________________________________

(projekto vykdytojo pavadinimas, teisinė forma)

___________________________________________________________________________

(projekto vykdytojo kodas, adresas, telefonas, el. pašto adresas)

 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

J. Basanavičiaus g. 5, LT-01118 Vilnius

 

___________________________________________________________________________

(projekto pavadinimas)

 

ĮVYKDYMO 2011 M.  ATASKAITA

 

____________ Nr. _____

(data)

 

Programa _______________________________

priemonės kodas________________

(Kultūros ministerijos programos pavadinimas, priemonės kodas pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginio veiklos plano 1 formą)

Sutartyje (____________, Nr. _____) nurodytas projekto įgyvendinimo terminas: 20__ m. _______ mėn. ___ d.

 

Projekto įvykdymo rezultatai:

 

Projekto pobūdis (spektaklis, koncertas, seminaras, festivalis, konferencija, stovykla, šventė, paroda ir kt.)

 

Projekto tikslų, uždavinių įgyvendinimas

 

Pasiekti projekto rezultatai skaičiais:

dalyvių skaičius, žiūrovų skaičius,

leidinių skaičius, kiti rodikliai

 

Projekto sklaida Lietuvoje ir/ar užsienio šalyse

 

Informacija apie projektą viešojo informavimo priemonėse

 

Informacija apie kitus projekto rėmėjus. Jų finansinis indėlis

 

Informacija apie iš projekto gautas faktines pajamas

 

 

Patvirtiname, kad projekto vykdymui skirtos lėšos ___________________________________

(suma skaičiais ir žodžiais)

panaudotos pagal paskirtį sąmatoje prie 200_ m. _____ mėn. __ d. sutarties Nr. ____________

nurodytoms išlaidoms padengti.

(Nepanaudotos lėšos __________________________________________________________

(suma skaičiais ir žodžiais)

grąžintos į  Kultūros ministerijos sąskaitą _________________________________________ .)

(grąžinimo dokumento data ir Nr.)

Išlaidų sumos atitinka išlaidas pateisinančius dokumentus, nurodytus faktines projekto išlaidas pagrindžiančių dokumentų sąraše. Visos ministerijos skirtos lėšos panaudotos projekto tikslui pasiekti.

 

Projekto vykdytojo vadovas

_________

(parašas)

_________________

(vardas ir pavardė)

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

_________

(parašas)

_________________

(vardas ir pavardė)

 

Ataskaitą užpildęs asmuo:

__________________________________

Vardas ir pavardė, tel., el. pašto adresas

 

ATASKAITĄ PRIĖMĖ:

___________________________________________________________________________

(Kultūros ministerijos valstybės tarnautojo (darbuotojo), atsakingo už priemonės vykdymą, pareigų pavadinimas)

___________________________

(parašas)

___________________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2011 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ PROJEKTŲ ĮVYKDYMO

FAKTINES IŠLAIDAS PATVIRTINANČIŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠAS

 

__________________________________________________________________________

(Projekto vykdytojo pavadinimas, teisinė forma)

__________________________________________________________________________

(Projekto pavadinimas, sutarties data ir numeris)

 

Eil. Nr.

Išlaidos pagal patvirtintą sąmatą prie sutarties 

Faktines išlaidas patvirtinantys dokumentai

(sutartys, priėmimo–perdavimo aktai, sąskaitos, PVM sąskaitos faktūros, priskaitymo žiniaraštis ir kt.)

Išlaidų pavadinimas ir paskirtis

data

numeris

pavadinimas

prekių ar paslaugų teikėjas

suma, litais

pavadinimas

suma, litais

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patvirtiname, kad šioje ataskaitoje nurodytos išlaidų sumos apmokėtos iš ministerijos pervestų lėšų projektui vykdyti ir atitinka išlaidas pateisinančius dokumentus.

 

Projekto vykdytojo vadovas

__________________________

(vardas ir pavardė, parašas)

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

__________________________

(vardas ir pavardė, parašas)

_______________________

(vardas ir pavardė, tel. Nr., el. pašto adresas)

 

 

ATASKAITĄ PRIĖMĖ:

 

PATIKRINO, AR LĖŠOS PANAUDOTOS PAGAL SUTARTYJE NUMATYTAS SĄLYGAS:

(Kultūros ministerijos valstybės tarnautojo ar darbuotojo, atsakingo už priemonės vykdymą, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

 

(Kultūros ministerijos valstybės tarnautojo ar darbuotojo, atsakingo už priemonės vykdymą, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

(parašas ir ataskaitos gavimo data)

 

(parašas, išvados ir perdavimo Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriui data)

 

ATASKAITĄ PRIĖMĖ IR PATIKRINO:

 

(Kultūros ministerijos Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriaus valstybės tarnautojo ar darbuotojo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

 

 

 

 

(parašas, data ir išvados apie įtraukimą į apskaitą)

 

 

 

_________________