LIETUVOS RESPUBLIKOS

BAUDŽIAMOJO PROCESO KODEKSO 105, 267 IR 3171 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

Į S T A T Y M A S

 

2001 m. sausio 23 d. Nr. IX-148

Vilnius

 

(Žin., 1961, Nr. 18-148; 1967, Nr. 30-275; 1993, Nr. 5-90; 1994,

Nr. 60-1182, Nr. 95-1862; 1996, Nr. 53-1248)

 

1 straipsnis. 105 straipsnio papildymas 2 ir 3 dalimis

Papildyti 105 straipsnį 2 ir 3 dalimis ir šį straipsnį išdėstyti taip:

105 straipsnis. Suimtų asmenų laikymo tvarka

Asmenų, kuriems kardomąja priemone paskirtas kardomasis kalinimas (suėmimas), laikymo tvarką bei sąlygas nustato Lietuvos Respublikos kardomojo kalinimo įstatymas.

Kardomojo kalinimo vietose laikomiems kaltinamiesiems ir teisiamiesiems bylą tiriančio pareigūno arba teismo, kurio žinioje yra byla, sutikimu leidžiama pasimatyti su artimaisiais giminaičiais ar kitais asmenimis. Pasimatymai gali būti neduodami arba jų skaičius ribojamas, jeigu yra pagrindas manyti, jog jie pakenktų bylos tyrimui, darytų neigiamą įtaką kalinamojo elgesiui. Pasimatymo draudimas turi būti motyvuotas.

Bylą tiriančio pareigūno ar teismo, kurio žinioje yra byla, atsisakymą duoti sutikimą pasimatyti su artimaisiais giminaičiais ar kitais asmenimis kaltinamasis (teisiamasis), jo gynėjas ar pasimatymo prašantis asmuo turi teisę apskųsti atitinkamai aukštesniajam prokurorui arba apeliacinės instancijos teismui.“

 

2 straipsnis. 267 straipsnio 5 punkto pakeitimas

Pakeisti 267 straipsnio 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5) dalyvauti tiriant visus įrodymus;“.

 

3 straipsnis. 3171 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 3171 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

3171 straipsnis. Liudytojo ar nukentėjusiojo apklausos ypatumai, kai jų tapatybę nustatantys duomenys yra įslaptinti

Liudytojas ar nukentėjusysis, kurio asmens tapatybę nustatantys duomenys yra įslaptinti, apklausiamas laikantis šio kodekso 313 straipsnyje nustatytos tvarkos su šiame straipsnyje numatytomis išimtimis.

Jeigu parengtinio tardymo metu liudytojo ar nukentėjusiojo asmens tapatybę nustatantys duomenys buvo įslaptinti, teismas paveda byloje dalyvaujančiam prokurorui taip suorganizuoti jo atvykimą į apklausą, kad būtų garantuotas asmens tapatybę nustatančių duomenų slaptumas.

Liudytojas ar nukentėjusysis, kurio asmens tapatybę nustatantys duomenys yra įslaptinti, apklausiamas neviešame teismo posėdyje, sudarius akustines ir vizualines kliūtis kitiems teisminio nagrinėjimo dalyviams nustatyti apklausiamojo asmens tapatybę.

Jeigu teismo posėdžių salėje nėra galimybių sudaryti akustinių ir vizualinių kliūčių kitiems teisminio nagrinėjimo dalyviams nustatyti apklausiamojo asmens tapatybę, liudytojas ar nukentėjusysis, kurio asmens tapatybę nustatantys duomenys yra įslaptinti, apklausiamas ne teismo posėdžių salėje, o kitoje vietoje, nedalyvaujant kitiems teisminio nagrinėjimo dalyviams. Prieš tokio asmens apklausą kiti teisminio nagrinėjimo dalyviai pirmininkaujančiam raštu pateikia klausimus, kuriuos jie nori užduoti liudytojui ar nukentėjusiajam. Apklaustojo parodymus teisiamojo posėdžio protokole užrašo pirmininkaujantis arba vienas iš teisėjų. Apklausto liudytojo ar nukentėjusiojo parodymus pirmininkaujantis ar kitas teisėjas balsu perskaito teisiamajame posėdyje. Kitų teisminio nagrinėjimo dalyvių pakartotiniai ar papildomi klausimai, kuriuos šie nori užduoti po to, kai apklausto liudytojo ar nukentėjusiojo parodymus pirmininkaujantis ar kitas teisėjas balsu perskaito teisiamajame posėdyje, užduodami ir į juos atsakoma šioje straipsnio dalyje nustatyta tvarka.“

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS

______________