LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

į s a k y m a s

 

DĖL lietuvos respublikos ūkio ministro 2007 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. 4-107 „Dėl BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATų PATVIRTINIMO“ pakeitimo

 

2012 m. kovo 15 d. Nr. 4-232

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2007 m. kovo 23 d. įsakymą Nr. 4-107 „Dėl Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 37-1381; 2011, Nr. 47-2250) ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRas

 

įsakymas

Dėl BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATų PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (Žin., 2001, Nr. 31-1010; 2012, Nr. 4-112) 114 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatymo (Žin., 2001, Nr. 31-1012; 2010, Nr. 86-4529) 17 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 3 d. nutarimo Nr. 831 „Dėl Valstybės institucijų įgaliotų asmenų atstovavimo įmonių bankroto ir restruktūrizavimo procesuose tvarkos aprašo, Bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės turto pardavimo iš varžytynių tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 58-2090; 2006, Nr. 44-1601; 2008, Nr. 13-441; 2010, Nr. 118-6007, Nr. 148-7584; 2012, Nr. 25-1171) 3.6 punktu,

t v i r t i n u Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatus (pridedama).“

 

 

 

Finansų ministrė,

pavaduojanti ūkio ministrą                                                Ingrida Šimonytė


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2007 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. 4-107

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2012 m. kovo 15 d. įsakymo Nr. 4-232 redakcija)

 

BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. bendrosios nuostatos

 

1. Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatai (toliau –Nuostatai) nustato Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos (toliau – Komisija) veiklos ir kvalifikacijos egzamino organizavimo tvarką, Komisijos uždavinius, funkcijas ir teises.

2. Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme (Žin., 2001, Nr. 31-1010), Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatyme (Žin., 2001, Nr. 31-1012; 2010, Nr. 86-4529) ir kituose įmonių nemokumą reguliuojančiuose teisės aktuose.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, ūkio ministro įsakymais, kitais teisės aktais ir Nuostatais.

 

II. KOMISIJOS uždaviniai, FUNKCIJOS ir Teisės

 

4. Pagrindinis Komisijos uždavinys – atlikti asmenų, siekiančių įgyti teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas ar dirbti bankroto administratoriaus padėjėjais arba įgyti teisę teikti įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas (toliau – asmuo, siekiantis įgyti teisę teikti administravimo paslaugas), atestavimą vadovaujantis ūkio ministro patvirtintomis taisyklėmis.

5. Komisija, vykdydama jai pavestą uždavinį, atlieka šias funkcijas:

5.1. rengia kvalifikacijos egzaminą asmenų, siekiančių įgyti teisę teikti administravimo paslaugas, žinioms patikrinti pagal Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) parengtas Bankroto administratorių, bankroto administratorių padėjėjų atestavimo ir Restruktūrizavimo administratorių atestavimo programas (toliau – Programos);

5.2. tvirtina Programas;

5.3. siūlo Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai suteikti (nesuteikti) bankroto administratoriaus kvalifikaciją, teisę dirbti bankroto administratoriaus padėjėju ar restruktūrizavimo administratoriaus kvalifikaciją (toliau – kvalifikacija);

5.4. gavusi Departamento kreipimąsi dėl bankroto administratoriaus pažymėjimo, bankroto administratoriaus padėjėjo pažymėjimo ar įmonių restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo (toliau – pažymėjimai) galiojimo panaikinimo, siūlo Ūkio ministerijai panaikinti (nepanaikinti) pažymėjimo galiojimą;

5.5. teikia pasiūlymus mokslo ir mokymo įstaigoms, kitoms suinteresuotoms institucijoms bankroto administratorių, bankroto administratorių padėjėjų ir restruktūrizavimo administratorių kvalifikacijos kėlimo (mokymo) klausimais.

6. Komisija, atlikdama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

6.1. kviesti į Komisijos posėdžius valstybės institucijų ir įstaigų atstovus;

6.2. kreiptis į Departamentą dėl Programų pakeitimo ar papildymo;

6.3. teikti ūkio ministrui pasiūlymus keisti Komisijos personalinę sudėtį;

6.4. turi kitas Įmonių bankroto įstatyme ir Įmonių restruktūrizavimo įstatyme nustatytas teises.

 

III. KOMISIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

8. Posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas (toliau – posėdžiui pirmininkaujantis asmuo).

9. Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 3 Komisijos nariai.

10. Komisija priima sprendimus, išskyrus Nuostatų 26 punkte nurodytą vertinimą kvalifikacijos egzamino metu, posėdyje dalyvaujančių ir Nuostatų 18 punkto nustatyta tvarka savo nuomonę pareiškusių Komisijos narių paprasta balsų dauguma. Posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai balsuoja atvirai. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžiui pirmininkaujančio asmens balsas.

11. Posėdžio metu rašomas posėdžio protokolas. Jį rašo Komisijos sekretorius – Departamento valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį ir gaunantis darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, kurį įsakymu skiria Departamento direktorius. Komisijos sekretorius nėra Komisijos narys. Protokolą pasirašo posėdžiui pirmininkaujantis asmuo ir Komisijos sekretorius.

12. Posėdyje gali dalyvauti Komisijos kviesti asmenys. Dėl kitų asmenų dalyvavimo posėdyje sprendžia posėdžiui pirmininkaujantis asmuo. Tai pažymima posėdžio protokole.

13. Posėdyje, kuriame sprendžiamas klausimas dėl pažymėjimo galiojimo panaikinimo, turi teisę dalyvauti asmuo, kurio pažymėjimo galiojimo panaikinimo klausimas sprendžiamas, ir (ar) jo įgaliotas atstovas. Jei asmens ar jo įgalioto atstovo neatvykimo į posėdį priežastys nežinomos ar Komisija jas pripažįsta nesvarbiomis, klausimas nagrinėjamas pirmiau nurodytiems asmenims nedalyvaujant.

14. Komisijai priimant sprendimus dalyvauja tik Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius.

15. Posėdžiai šaukiami posėdžiui pirmininkaujančio asmens iniciatyva ne rečiau kaip kartą per metų ketvirtį. Posėdžiai šaukiami ir organizuojami taip, kad Komisijai pateikti nagrinėti klausimai būtų išnagrinėti ne vėliau kaip per 45 dienas nuo klausimo gavimo.

16. Pagal Departamente gautus raštus būsimo posėdžio darbotvarkę sudaro ir ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio dienos Komisijos nariams pateikia Komisijos sekretorius. Atsižvelgiant į posėdžiui pirmininkaujančiam asmeniui pateiktus Komisijos narių siūlymus, posėdžio darbotvarkė gali būti tikslinama ir praėjus šiame punkte nurodytam terminui.

17. Negalintys dalyvauti posėdyje Komisijos nariai, susipažinę su Komisijos nariams pateikta medžiaga, ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki posėdžio dienos gali raštu pateikti savo nuomonę posėdžio darbotvarkės klausimais, išskyrus nuomonę dėl Nuostatų 5.3 ir 5.4 punktuose nurodytų klausimų. Raštas, kuriuo pateikta Komisijos nario nuomonė, turi būti pasirašytas Komisijos nario ir pateiktas Komisijos sekretoriui užklijuotame voke. Vokas atplėšiamas ir Komisijos nario nuomonė garsiai perskaitoma posėdyje. Komisijos nario nuomonė pridedama prie posėdžio protokolo. Laikoma, kad savo nuomonę raštu pateikęs, tačiau posėdyje nedalyvavęs, Komisijos narys balsavo dėl klausimo, dėl kurio jis pateikė savo nuomonę raštu.

18. Komisijos nariai turi teisę raštu pateikti savo atskirąją nuomonę dėl posėdyje priimtų Komisijos sprendimų. Atskiroji nuomonė išdėstoma raštu ir pridedama prie posėdžio protokolo. Visais atvejais apie atskirosios nuomonės pareiškimą pažymima posėdžio protokole.

19. Komisijos narys, tiesiogiai ar netiesiogiai suinteresuotas svarstomu klausimu, privalo apie tai pranešti ūkio ministrui, kitiems Komisijos nariams ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir balsavimo.

20. Paaiškėjus, kad priimant sprendimą buvo kilęs interesų konfliktas, svarstomu klausimu nenusišalinus tiesiogiai ar netiesiogiai suinteresuotam Komisijos nariui, ši informacija pateikiama nenusišalinusį Komisijos narį skyrusios institucijos vadovui. Priimtasis sprendimas, kurį priimant kilo interesų konfliktas, panaikinamas, o klausimas nagrinėjamas kitame posėdyje.

21. Komisijos siunčiamus raštus pasirašo posėdžiui pirmininkaujantis asmuo.

22. Komisiją techniškai aptarnauja ir jos archyvą tvarko Departamentas. Komisijos gaunami ir siunčiami raštai registruojami Departamente.

 

IV. KVALIFIKACIJOS EGZAMINO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

23. Kvalifikacijos egzamino organizavimo bendra tvarka nustatoma Bankroto administratoriaus pažymėjimo ir bankroto administratoriaus padėjėjo pažymėjimo išdavimo ir įmonių bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo sudarymo taisyklėse ir Restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo išdavimo ir įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo sudarymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 4-281 (Žin., 2011, Nr. 55-2661; 2012, Nr. 27-1239).

24. Kvalifikacijos egzamino metu, kai asmuo siekia įgyti teisę teikti administravimo paslaugas, Komisijos nariai pateikia asmeniui klausimus iš Programos ir išklauso jo atsakymus. Kiekvienas Komisijos narys pateikia po vieną arba du klausimus. Gali būti užduodami atsakymus patikslinantys klausimai.

25. Asmens žinias egzamino metu atsakant į pateiktus klausimus kiekvienas Komisijos narys vertina individualiai 10 (dešimties) balų sistema. Blogiausias įvertinimas yra 1 balas, geriausias – 10 balų. Asmuo pripažįstamas išlaikiusiu kvalifikacijos egzaminą, jeigu Komisijos narių susumuotų balų vidurkis yra 7 arba daugiau balų. Susumuotas balų vidurkis apvalinamas iki 1 skaitmens po kablelio (jeigu antrasis skaitmuo po kablelio yra didesnis arba lygus 5, apvalinama į didesniąją pusę; jeigu antrasis skaitmuo po kablelio yra mažesnis nei 5, apvalinama į mažesniąją pusę).

26. Visi pateikti klausimai ir žinių įvertinimas įrašomi Nuostatų priedu patvirtintoje nustatytos formos kvalifikacinio egzamino vertinimo lentelėje. Kvalifikacijos egzamino rezultatai asmeniui paskelbiami to paties posėdžio metu.

27. Asmenų, laikančių kvalifikacinį egzaminą, dalyvavimas yra privalomas. Asmeniui, nurodytu laiku neatvykusiam laikyti kvalifikacinio egzamino dėl pateisinamų priežasčių ir apie neatvykimą raštu ne vėliau kaip iki kvalifikacinio egzamino pradžios pranešusiam Komisijos sekretoriui, leidžiama egzaminą laikyti kitame Komisijos posėdyje. Pateisinamos priežastys turi būti pagrindžiamos atitinkamais dokumentais. Jeigu asmuo be pateisinamos priežasties neatvyksta į kvalifikacijos egzaminą, jis pripažįstamas neišlaikytu, o sumokėta rinkliava negrąžinama.

28. Komisija tame pačiame posėdyje, kuriame įvertinamos asmens žinios, siūlo Ūkio ministerijai suteikti (nesuteikti) kvalifikaciją.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Komisijos sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

30. Posėdžiams patalpas suteikia Ūkio ministerija.

 

_________________


Bankroto ir restruktūrizavimo

administratorių atestavimo komisijos nuostatų

priedas

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2012 m. kovo 15 d. įsakymo Nr. 4-232 redakcija)

 

(Kvalifikacinio egzamino vertinimo lentelės pavyzdys)

 

BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJA

 

KVALIFIKACINIO EGZAMINO VERTINIMO LENTELĖ

 

______________

(data)

___________________

(sudarymo vieta)

 

Egzaminuojamas asmuo – ____________________________________________

(vardas ir pavardė)

Egzaminuojamam asmeniui, laikiusiam bankroto administratoriaus, bankroto administratoriaus padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus kvalifikacinį egzaminą (kas reikalinga, pabraukti), buvo pateikti šie klausimai:

1. ........

2. ........

3. ........

4. ........

5. ........

6. ........

7. ........

8. ........

9. ........

10. ........

 

Jo atsakymai įvertinti:

 

Komisijos nario vardas ir pavardė

Atsakymų į visus klausimus įvertinimas

(nuo 1 iki 10 balų)

Komisijos nario parašas

1.

 

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

 

Komisijos narių susumuotų balų vidurkis –_______ balas (-ai).

 

Komisijos išvada:

__________________________________________________________________________

(egzaminuojamo asmens vardas, pavardė)

išlaikė (neišlaikė) (kas reikalinga, pabraukti) kvalifikacinį egzaminą.

 

Komisijos posėdžio pirmininkas

____________

(parašas)

________________

(vardas ir pavardė)

 

Komisijos posėdžio sekretorius

____________

(parašas)

________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________