Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybės

 

Sutartis

dėl finansinio bendradarbiavimo (Projektas „DEG dalyvavimas kapitale ir paskola Lietuvos vystymo bankui“)

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

ir

Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybė

Lietuvos Respublikos ir Vokietijos Federacinės Respublikos draugiškų ryšių dvasioje,

norėdamos stiprinti ir gilinti šiuos draugiškus ryšius partnerystės pagrindais grindžiamu finansiniu bendradarbiavimu,

suvokdamos, kad šių ryšių išsaugojimas sudaro šios Sutarties pagrindą,

ketindamos prisidėti prie Lietuvos Respublikos socialinio ir ekonominio vystymosi, susitaria:

 

1 straipsnis

 

Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybė skiria DEG (Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft mbH – Vokietijos investicijų ir vystymo ribotos atsakomybės bendrovei, toliau vadinamai DEG), esančiai Kelne, 5 000 000,- DEM (žodžiais: penkis milijonus Vokietijos markių), kartu įgalindama DEG:

- įsigyti Lietuvos vystymo banko (Lithuanian Development Bank, toliau vadinamo LDB) 1 200 000,- ECU vertės kapitalo dalį ir

- suteikti LDB 5 000 000 (žodžiais: penkių milijonų Vokietijos markių) dalyvavimui kapitale prilygstančią paskolą su konvertavimo teise, atskaičius kapitalo dalies įsigijimui reikalingą sumą Vokietijos markėmis (šiuo metu tai sudaro apie 2,75 milijonus DEM).

Abi šios finansavimo formos toliau bus vadinamos „kapitalo investicija“.

 

2 straipsnis

 

Pirmame straipsnyje minimos DEG kapitalo investicijos sąlygos bus nustatytos finansavimo sutartimis, kurios dar turės būti sudarytos su LDB.

 

3 straipsnis

 

(1) Lietuvos Respublikos Vyriausybė garantuoja, kad bus leista laisvai įvežti bet kokias užsienio mokėjimo priemones, susijusias su kapitalo dalies įsigijimu ir dalyvavimui kapitale prilygstančios paskolos suteikimu 1 straipsnyje minimai kapitalo investicijai, bei laisvai pervesti su ja susijusį gaunamą pelną, įplaukas iš kapitalo dalies pardavimo arba likvidavimo ir dalyvavimui kapitale prilygstančios paskolos grąžinimo dalimis sumas.

(2) Lietuvos Respublikos Vyriausybė savo ir Lietuvos banko vardu įsipareigoja nesudaryti kliūčių LDB vykdant mokestinius įsipareigojimus DEG.

Tuo atveju, jei 1 straipsnyje minimą kapitalo investiciją įsigis tretieji asmenys, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos bankas nesudarys kliūčių įplaukų iš pardavimo išmokėjimui DEG.

(3) Susitariančios Šalys susitarė, kad palūkanų dalis už 1 straipsnyje minimą dalyvavimui kapitale prilygstančią paskolą bus pervesta į specialią LDB arba kito DEG ir LDB priimtino banko sąskaitą ir galės būti naudojama tik tokiems projektams, kurie geriausiai atitinka Lietuvos Respublikos ekonomikos raidos kryptį. DEG ir LDB kartu spręs, kaip šis pelnas bus panaudojamas.

(4) Lietuvos Respublikos Vyriausybė, gavusi paraišką, 1 straipsnyje minimai kapitalo investicijai, įskaitant ir kapitalo dalį, jeigu DEG ją įsigis, pasinaudojusi konvertavimo teise, suteiks „sankcionuotą statusą“ pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius įstatymus.

 

4 straipsnis

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė atleidžia DEG nuo visų Lietuvos Respublikoje imamų mokesčių ir kitų valstybinių rinkliavų, susijusių su 1 straipsnyje minimos kapitalo investicijos įsigijimu ir pardavimu bei iš jos gaunamu pelnu.

 

5 straipsnis

 

Jei 1 straipsnyje minima kapitalo investicija padidinama, išleidus nemokamas akcijas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 3 ir 4 straipsniuose duotos garantijos ir prisiimti įsipareigojimai galioja ir padidėjusiai kapitalo investicijai.

 

6 straipsnis

 

Ši Sutartis įsigalioja tą dieną, kai Susitariančios Šalys viena kitai notomis praneša, kad jos atliko visas Susitariančių Šalių vidaus teisės procedūras, reikalingas šiai Sutarčiai įsigalioti; įsigaliojimo diena yra antrosios notos gavimo diena. Šios Sutarties nuostatos, neprieštaraujančios Lietuvos Respublikoje galiojantiems įstatymams, yra taikomos nuo Sutarties pasirašymo dienos.

 

Sudaryta Vilniuje 1996 m. liepos 5 d. dviem egzemplioriais, kiekvienas iš jų lietuvių ir vokiečių kalbomis, kiekvienam iš jų turint vienodą teisinę galią.

 

Lietuvos Respublikos

Vyriausybės vardu

Vokietijos Federacinės Respublikos

Vyriausybės vardu

______________