Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL JUNGTINIO PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS KOORDINAVIMO KOMITETO SUDARYMO IR JO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. gruodžio 28 d. Nr. 1541

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464) 6 straipsnio 8 punktu, 28 straipsnio 1, 2 ir 3 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šį Jungtinį priimančiosios šalies paramos koordinavimo komitetą (toliau – Komitetas):

krašto apsaugos ministras (Komiteto vadovas);

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas (Komiteto vadovo pavaduotojas);

aplinkos viceministras arba Aplinkos ministerijos kancleris;

energetikos viceministras arba Energetikos ministerijos kancleris;

finansų viceministras arba Finansų ministerijos kancleris;

kultūros viceministras arba Kultūros ministerijos kancleris;

socialinės apsaugos ir darbo viceministras arba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris;

susisiekimo viceministras arba Susisiekimo ministerijos kancleris;

sveikatos apsaugos viceministras arba Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris;

švietimo ir mokslo viceministras arba Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris;

teisingumo viceministras arba Teisingumo ministerijos kancleris;

užsienio reikalų viceministras arba Užsienio reikalų ministerijos kancleris;

ūkio viceministras arba Ūkio ministerijos kancleris;

vidaus reikalų viceministras arba Vidaus reikalų ministerijos kancleris;

žemės ūkio viceministras arba Žemės ūkio ministerijos kancleris;

Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius;

Ministro Pirmininko tarnybos atstovas.

2. Patvirtinti Jungtinio priimančiosios šalies paramos koordinavimo komiteto nuostatus (pridedama).

3. Pavesti krašto apsaugos ministrui per mėnesį nuo šio nutarimo įsigaliojimo dienos patvirtinti personalinę Komiteto sudėtį.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRĖ                                                  RASA JUKNEVIČIENĖ

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2011 m. gruodžio 28 d. nutarimu Nr. 1541

 

JUNGTINIO PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS KOORDINAVIMO KOMITETO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jungtinis priimančiosios šalies paramos koordinavimo komitetas (toliau – Komitetas) sudarytas siekiant užtikrinti ir koordinuoti priimančiosios šalies paramos teikimą Lietuvos Respublikos teritorijoje, teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei (toliau – Vyriausybė) pasiūlymus dėl priimančiosios šalies paramos teikimo.

2. Komiteto nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Komiteto funkcijas, teises, pareigas ir darbo organizavimą.

3. Komitetas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, kitais teisės aktais ir Nuostatais.

4. Komitetą patalpomis, technika ir kitomis priemonėmis aprūpina Krašto apsaugos ministerija.

5. Nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464), kituose teisės aktuose.

 

II. KOMITETO UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS, TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Svarbiausias Komiteto uždavinys – teikti Vyriausybei pasiūlymus dėl priimančiosios šalies paramos teikimo.

7. Komitetas atlieka šias funkcijas:

7.1. aptaria priimančiosios šalies paramos sistemos veikimą, vertina civilinių mobilizacijos institucijų pasirengimą teikti priimančiosios šalies paramą ir teikia Vyriausybei pasiūlymus, kaip gerinti šį pasirengimą;

7.2. teikia Vyriausybei pasiūlymus dėl valstybės rezervo, Lietuvos kariuomenės materialinių išteklių atsargų kaupimo ir naudojimo priimančiosios šalies paramai teikti;

7.3. teikia Vyriausybei pasiūlymus dėl priimančiosios šalies paramos teikimo užduočių tikslinimo ar naujų užduočių skyrimo;

7.4. sprendžia, ar tikslinga naudoti civilinį mobilizacinio personalo rezervą, ir teikia Vyriausybei pasiūlymus dėl jo naudojimo.

8. Atlikdamas jam nustatytas funkcijas, Komitetas turi teisę:

8.1. kviesti į savo posėdžius kitų institucijų ir įstaigų atstovus, taip pat atvykstančių pajėgų atstovus;

8.2. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų, ūkio mobilizacijos subjektų visą reikiamą funkcijoms atlikti informaciją;

8.3. teikti priimančiosios šalies paramos valdymo grupei pasiūlymus dėl civilinių mobilizacijos institucijų ir ūkio mobilizacijos subjektų veiksmų koordinavimo teikiant priimančiosios šalies paramą;

8.4. kviesti specialistus ir ekspertus dalyvauti jo veikloje.

9. Komiteto nariai, kurie negalės dalyvauti Komiteto posėdžiuose (dėl ligos, komandiruotės ar kitų objektyvių priežasčių), privalo iš anksto pranešti apie tai Komiteto vadovui arba jo pavaduotojui. Komiteto narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę raštu pateikti Komiteto vadovui nuomonę dėl posėdžio darbotvarkės klausimų arba institucijos ar įstaigos, kuriai atstovaujantis Komiteto narys negali dalyvauti posėdyje, vadovas gali paskirti Komiteto narį pavaduojantį asmenį dalyvauti Komiteto posėdyje. Pavaduojantis asmuo turi visas Komiteto nario teises ir pareigas.

 

III. KOMITETO DARBO ORGANIZAVIMAS

 

10. Komitetą sudaro Komiteto vadovas, jo pavaduotojas ir nariai.

11. Komiteto darbą organizuoja ir jam vadovauja Komiteto vadovas (o jeigu Komiteto vadovo nėra, – jo pavaduotojas), kuris:

11.1. šaukia Komiteto posėdžius, nustato jų vietą ir laiką;

11.2. tvirtina posėdžių darbotvarkes, pirmininkauja posėdžiams;

11.3. pasirašo dokumentus, susijusius su Komiteto veikla.

12. Pagrindinė Komiteto darbo forma – posėdžiai. Komiteto posėdžiai rengiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per metus.

13. Komiteto nariai gali siūlyti Komiteto vadovui sušaukti posėdį aktualiems klausimams apsvarstyti ir siūlyti kviesti dalyvauti Komiteto posėdžiuose Nuostatų 8.1 ir 8.4 punktuose nurodytus asmenis.

14. Komiteto posėdžius organizuoja Komiteto sekretoriatas, kurio funkcijas atlieka Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos struktūrinis padalinys, o to padalinio tarnautojas ar darbuotojas skiriamas Komiteto sekretoriumi. Komiteto sekretorius nėra Komiteto narys.

15. Komiteto sekretoriatas:

15.1. rengia darbotvarkių, protokolų projektus, derina juos su Komiteto vadovu;

15.2. ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio supažindina Komiteto narius su posėdžio darbotvarke ir reikiama medžiaga;

15.3. tvarko Komiteto dokumentus, kaupia ir sistemina surinktą informaciją.

16. Komiteto vadovas ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki posėdžio sušaukimo tvirtina posėdžio darbotvarkę ir pateikia ją Komiteto sekretoriui.

17. Komiteto nariai, kuriems pavesta parengti medžiagą numatomam posėdžiui arba kurie inicijavo klausimų, susijusių su Komiteto funkcijų įgyvendinimu, svarstymą, ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio sušaukimo pateikia medžiagą Komiteto sekretoriatui. Sekretoriatas apie gautą medžiagą ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jos gavimo praneša Komiteto vadovui.

18. Komiteto nariai gali ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio sušaukimo raštu teikti Komiteto vadovui pasiūlymus dėl papildomų klausimų (taip pat medžiagą, kurios reikia šiems klausimams nagrinėti) įtraukimo į posėdžio darbotvarkę. Komiteto vadovas, gavęs pasiūlymus dėl papildomų klausimų ir medžiagą, kurios reikia jiems nagrinėti, įtraukia šiuos klausimus į posėdžio darbotvarkę ir praneša apie tai Komiteto sekretoriui.

19. Komiteto posėdžiai laikomi teisėtais, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų Komiteto narių. Komiteto sprendimai priimami atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių Komiteto narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, sprendimą lemia Komiteto vadovo balsas.

20. Posėdžio metu priimti sprendimai įforminami posėdžio protokolu. Protokolą pasirašo asmuo, pirmininkavęs Komiteto posėdžiui, ir Komiteto sekretorius. Komiteto sekretorius išsiunčia protokolo kopijas visiems Komiteto nariams ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jo pasirašymo.

21. Komiteto nariai gali reikšti atskirąją nuomonę dėl Komiteto posėdžių metu priimtų sprendimų; atskiroji nuomonė įrašoma posėdžio protokole.

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Komiteto veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, projektai, pažymos ir kita) saugomi Mobilizacijos departamente prie Krašto apsaugos ministerijos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________