LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL PIRMINĖS NARKOMANIJOS PREVENCIJOS PROGRAMŲ FINANSAVIMO 2006 METAIS

 

2006 m. vasario 6 d. Nr. ISAK-195

Vilnius

 

Įgyvendindamas Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2006 metų priemones, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. lapkričio 10 d. nutarimu Nr. 1210 (Žin., 2005, Nr. 135-4851):

1. Tvirtinu Pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimo 2006 metais tvarkos aprašą (pridedama).

2. Skelbiu iki 2006 m. vasario 28 d. Pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimo 2006 metais konkursą.

3. Pavedu Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrui (direktorė Irma Čižienė) organizuoti Pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimo 2006 metais konkursą.

4. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. vasario 14 d. įsakymą Nr. ISAK-212 „Dėl Pirminės narkomanijos prevencijos projektų rėmimo 2005 metais tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 26-848).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                     REMIGIJUS MOTUZAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2006 m. vasario 6 d. įsakymu

Nr. ISAK-195

 

PIRMINĖS NARKOMANIJOS PREVENCIJOS PROGRAMŲ FINANSAVIMO 2006 METAIS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimas vykdomas įgyvendinant Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2006 metų priemones, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. lapkričio 10 d. nutarimu Nr. 1210 (Žin., 2005, Nr. 135-4851).

2. Pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimo 2006 metais tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Pirminės narkomanijos prevencijos programų (toliau – Programos) konkurso (toliau – Konkursas) organizavimo, laimėjusių Konkursą Programų veiklos finansavimo, Programų vykdymo ir atsiskaitymo už gautų lėšų panaudojimą bei veiklos ir finansinės kontrolės tvarką.

3. Konkurso tikslas – suteikti vaikams, tėvams, mokytojams ir visai mokyklos bendruomenei tinkamų pirminės narkomanijos prevencijos žinių, diegti gyvenimo įgūdžius ir vertybines nuostatas, užkertant kelią socialinės rizikos veiksniams.

4. Konkurso uždaviniai:

4.1. skatinti apskričių viršininkų, savivaldybių administracijų, mokyklų, asociacijų, kitų institucijų iniciatyvas vykdyti pirminės narkomanijos prevencijos ir ankstyvosios intervencijos programas;

4.2. plėtoti mokyklų bendradarbiavimą su vietos bendruomene, policija, sveikatos priežiūros ir kitomis institucijomis;

4.3. ugdyti gebėjimus, stiprinančius atsparumą alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimui, kritinį mąstymą, atsakomybę už savo veiksmus ir elgesį;

4.4. organizuoti pedagogų mokymus dirbti pagal teisės aktus reglamentuojančius alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programas.

 

II. PROGRAMŲ KONKURSO ORGANIZAVIMAS

 

5. Programas Konkursui gali teikti valstybinės, savivaldybių ir nevalstybinės institucijos, kiti juridiniai asmenys, dirbantys pirminės narkomanijos prevencijos ir ankstyvosios intervencijos srityse (toliau – institucijos).

6. Konkurso dalyviai Programų paraiškas teikia šioms veiklos sritims:

6.1. vykdyti alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo pirminę prevenciją ir ankstyvąją intervenciją mokyklos bendruomenėje;

6.2. organizuoti kvalifikacijos tobulinimą pedagogams, klasių auklėtojams, socialiniams pedagogams, psichologams, pirminės sveikatos priežiūros specialistams dirbti pagal teisės aktus, reglamentuojančius alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programas.

7. Programos Konkursui teikiamos šia tvarka:

7.1. mokyklos, nevyriausybinės organizacijos ir kitos institucijos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, Konkurso paraiškas (1 priedas) teikia savivaldybės administracijai;

7.2. vaikų globos namai ir mokyklos, kurių steigėja yra apskrities viršininko administracija, Programų paraiškas teikia apskrities viršininko administracijai;

7.3. institucijos, vykdančios projektą ne mažiau kaip 3 apskrityse, ir tos, kurios turi vaikų ne mažiau kaip iš 3 apskričių ir institucijų, kurių steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija, Programų paraiškas teikia Švietimo ir mokslo ministerijos Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrui (Viršuliškių g. 103, LT-05115 Vilnius, tel. 242 6403, faks. 242 7002, el. paštas info@sppc. lt), (toliau – Centras).

8. Aprašo 6.2 punkto nustatytoms veiklos sritims Programas gali teikti švietimo centrai ir Pedagogų profesinės raidos centras.

9. Konkursui institucija gali teikti tik vieną Programos paraišką.

10. Konkursui negalima teikti Programų, kurių tikslas – atostogos, turizmas ir pelno gavimas.

11. Konkursui institucijos pateikia:

11.1. užpildytą Konkurso paraiškos formą;

11.2. įstaigos registracijos pažymėjimo kopiją;

11.3. nuostatų ar įstatų kopiją;

11.4. Programos vadovo ir asmens, atsakingo už Programos finansinę apskaitą, gyvenimo aprašymus (CV);

11.5. užpildytą Programos registracijos formą (2 priedas) kompiuterinėje laikmenoje Microsoft Word „rtf“ formatu diskelyje.

12. Savivaldybių administracijos iki 2006 m. kovo 10 d. pateikia Centrui duomenis apie besimokančių vaikų skaičių, planuojamas skirti Programoms lėšas ir atrinktų Konkursui finansuoti Programų sąrašą.

13. Apskričių viršininkų administracijos iki 2006 m. kovo 10 d. pateikia Centrui duomenis apie dalyvaujančių Programose vaikų skaičių bei atrinktų Konkursui finansuoti Programų sąrašą.

14. Programos Konkursui teikiamos susegtos arba įrištos.

15. Savivaldybėse Konkursui pateiktų Programų atranką ir veiklos koordinavimą vykdo savivaldybių administracijų prevencinio darbo koordinavimo grupės (toliau – Koordinavimo grupė), veikiančios vadovaudamosi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. ISAK-1970 „Dėl prevencinio darbo grupių mokyklose ir prevencinio darbo koordinavimo grupių savivaldybėse sudarymo bei jų veiklos krypčių aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 184-6824).

16. Apskričių viršininkų administracijose Programoms koordinuoti sudaromos darbo grupės.

17. Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijose ir Centre Programas vertina sudarytos recenzentų grupės, į kurias įeina specialistai, turintys kvalifikacines kategorijas ir dirbantys ne mažiau kaip trejus metus pirminės narkomanijos prevencijos ir ankstyvosios intervencijos srityje.

18. Kiekviena Programa vertinama trijų recenzentų, užpildant Pirminės narkomanijos prevencijos programos vertinimo formą (toliau – Vertinimo forma) (3 priedas).

19. Vertinant Programas, vadovaujamasi šiais kriterijais:

19.1. Programą vykdančios institucijos disponuojami ištekliai ir vykdytojų kvalifikacija;

19.2. kompleksinis problemų sprendimas;

19.3. Programos sklaida;

19.4. vykdomos veiklos tęstinumas ir veiklos metodų veiksmingumas;

19.5. papildomas Programos finansavimas iš kitų šaltinių.

20. Švietimo ir mokslo ministras įsakymu sudaro pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimo 2006 m. komisiją (toliau – Komisija), kuri, vadovaudamasi Aprašo 19, 24–26 punktuose nustatytais kriterijais ir atsižvelgdama į apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijų, Centro pateiktus duomenis, rekomenduoja švietimo ir mokslo ministrui skirti lėšų apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijoms ir kitiems Programų vykdytojams.

21. Komisija, išnagrinėjusi recenzentų vertinimą, rekomenduoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrui įsakymu skirti lėšų Programoms finansuoti.

22. Konkurso rezultatai skelbiami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje ir pranešama Konkurso nugalėtojams. Jokia kita informacija apie Programų vertinimą ir finansavimo skirstymą bei Programų turinį be institucijos, pateikusios Programą, sutikimo, išskyrus 37 punkte numatytą sąlygą, nėra skelbiama.

23. Švietimo ir mokslo ministerija teikia Centrui, apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijoms reikiamą informacinę ir konsultacinę pagalbą Programų administravimo klausimais.

 

III. PROGRAMŲ FINANSAVIMAS

 

24. Savivaldybių administracijoms lėšos (iš viso 1,1 mln. Lt) paskirstomos atsižvelgiant į savivaldybės teritorijoje besimokančių vaikų ir savivaldybės administracijos planuojamas skirti lėšas Programoms vykdyti.

25. Apskričių viršininkų administracijoms (iš viso 100 tūkst. Lt) – pagal jų pavaldumo mokyklose besimokančių ir dalyvaujančių Programose vaikų skaičių.

26. Institucijoms, pateikusioms Programos paraiškas pagal Aprašo 7.3 punktą (iš viso 300 tūkst. Lt) – atsižvelgiant į šio Aprašo 19 punkto nuostatas ir papildomas lėšas, skiriamas Programoms vykdyti.

27. Aprašo 24, 25, 26 punktų lėšos gali būti tikslinamos priklausomai nuo pateiktų Programų skaičiaus, o apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijoms bei 7.3 punkte nurodytoms Programas vykdančioms institucijoms lėšų skiriama švietimo ir mokslo ministro įsakymu.

28. Atsižvelgdamos į skirtas lėšas, apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijos ir 7.3 punkte nurodytos Programas vykdančios institucijos pateikia Centrui skirtų lėšų panaudojimo paskirstymą ketvirčiais ir pagal straipsnius.

29. Centras sudaro lėšų skyrimo sutartis su apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijomis bei 7.3 punkte nurodytomis Programas vykdančiomis institucijomis.

30. Lėšos skiriamos ketvirčiais pagal patvirtintą sąmatą, kuri yra neatskiriama sutarties dalis. Sąmata rengiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 1K-347 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto programų sąmatų formų patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 138-4996) patvirtintomis formomis (forma BFP-1, forma BFP-4, forma BFP-10, forma BFP-17). Programų veikla finansuojama proporcingai pagal gautus asignavimus iš valstybės iždo.

31. Centras, gavęs lėšų iš Švietimo ir mokslo ministerijos, sudaro sutartis su apskričių viršininkų, savivaldybių administracijomis ir 7.3 punkte nurodytomis Programas vykdančiomis institucijomis ir joms perveda lėšų. Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijos Programų vykdytojams perveda lėšų tik sudariusios su jais sutartis.

32. Vykdant Programas ir sudarant sąmatas galima numatyti išlaidas kvalifikacijos tobulinimo renginiams ir kitoms paslaugoms.

33. Programoms skirtos lėšos negali būti naudojamos materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti.

34. Apskričių viršininkų, savivaldybių administracijos teisės aktų nustatyta tvarka turi užtikrinti tinkamą Aprašo trečiajame skyriuje nurodytų lėšų panaudojimą.

 

IV. ATSISKAITYMAS UŽ VEIKLĄ IR GAUTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ

 

35. Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijos ir kiti Programų vykdytojai, su kuriais Centras pasirašė sutartis, kiekvienam finansiniam ketvirčiui pasibaigus iki kito finansinio ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos Centrui pateikia biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo apyskaitą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-413 (Žin., 2005, Nr. 2-21), o Centras kiekvienam finansiniam ketvirčiui pasibaigus, iki kito finansinio ketvirčio pirmo mėnesio 10 dienos Švietimo ir mokslo ministerijai pateikia suvestinę biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo apyskaitą pagal formą Nr. 2 apie Programų vykdymą.

36. Apskričių viršininkai, savivaldybių administracijos ir 7.3 punkte nurodytų Programas vykdančių institucijų Programų vykdytojai, biudžetiniams metams pasibaigus, iki 2007 m. sausio 5 d. Centrui pateikia metinę Biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo apyskaitą pagal formą Nr. 2, o Centras iki 2007 m. sausio 10 d. Švietimo ir mokslo ministerijai pateikia suvestinę metinę biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo apyskaitą pagal formą Nr. 2 apie Programų vykdymą.

37. Apskričių viršininkai, savivaldybių administracijos pagal kiekvieną Programą atskirai ir 7.3 punkte nurodytos Programas vykdančios institucijos iki 2007 m. sausio 5 d. Centrui pateikia paštu ir elektroniniu paštu ataskaitą pagal Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos projekto veiklos ataskaitos formą, patvirtintą Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2005 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 1.2-58 (Žin., 2005, Nr. 119-4319).

38. Centras iki 2007 m. sausio 15 d. Švietimo ir mokslo ministerijai paštu ir elektroniniu paštu pateikia apibendrintą Pirminės narkomanijos prevencijos programų finansavimo 2006 metais ataskaitą.

39. Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijos turi užtikrinti, kad nepanaudotos jų pervestos Programų vykdytojams lėšos būtų Programų vykdytojų grąžintos iki 2006 m. gruodžio 10 d., o duomenys, reikalingi 35–37 punkte numatytų ataskaitų rengimui, būtų surinkti iš Programų vykdytojų.

40. Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijos ir 7.3 punkte nurodytos Programas vykdančios institucijos Programoms skirtas ir nepanaudotas lėšas iki 2006 m. gruodžio 15 d. grąžina Centrui, kuris iki 2006 m. gruodžio 20 d. perveda jas Švietimo ir mokslo ministerijai.

41. Programų vykdytojams skirtas lėšas naudojant ne pagal paskirtį gali būti koreguojama Programoms skiriamų lėšų suma arba siūloma nutraukti sutartį ir nedelsiant grąžinti pervestas lėšas.

42. Programoms skirtos lėšos toliau nepervedamos neatsiskaičius už lėšų panaudojimą ar nutraukus finansavimą pagal kontroliuojančių institucijų gautus motyvuotus neigiamus atsiliepimus.

43. Apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijų ir 7.3 punkte nurodytų Programas vykdančių institucijų veiklos ir finansinę priežiūrą bei kontrolę atlieka Centras dėl Konkursui pateiktų Programų finansavimo 2006 metais vykdymo. Kitų Programas vykdančių institucijų veiklos ir finansinę priežiūrą bei kontrolę atlieka apskričių viršininkų ir savivaldybių administracijos.

______________

 


Pirminės narkomanijos prevencijos programų

finansavimo 2006 metais tvarkos aprašo

1 priedas

 

PIRMINES NARKOMANIJOS PREVENCIJOS PROGRAMŲ FINANSAVIMO 2006 METAIS KONKURSO PARAIŠKA

 

I. Bendro pobūdžio klausimai

 

1.1. Besikreipiančios organizacijos pavadinimas:

 

 

 

1.2. Informacija apie programą teikiančią organizaciją:

 

Kodas

Adresas

Miestas, rajonas ir pašto indeksas

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

Elektroninis paštas

Interneto puslapis

Organizacijos banko rekvizitai (banko pavadinimas, kodas, sąskaitos numeris)

 

1.3. Programos pavadinimas:

 

 

 

1.4. Konkurso programų grupė

Pažymėkite (X)

(nurodyti tik vieną grupę)

I grupė

Vykdyti alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo pirminę prevenciją ir ankstyvąją intervenciją mokyklos bendruomenėje

 

II grupė

Organizuoti kvalifikacijos tobulinimą pedagogams, klasių auklėtojams, socialiniams pedagogams, psichologams, pirminės sveikatos priežiūros specialistams dirbti pagal Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programą ir standartą

 

 

1.5. Informacija apie programos vadovą

Vardas, pavardė

Pareigos organizacijoje

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

Elektroninis paštas

 

1.6. Informacija apie programos finansininką

Vardas, pavardė

Pareigos organizacijoje

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

Elektroninis paštas

 

1.7. Trumpas programos pristatymas (ne daugiau kaip 150 žodžių):

 

 

 

1.8. Programos įgyvendinimo partneriai (aprašykite kiekvieną numatomą projekto partnerį)

 

Nurodykite programos vykdymo partnerius (valstybės ar savivaldybės įstaigos, policijos komisariatai, nevyriausybinės organizacijos) ir rėmėjus (užsienio šalių fondai, privatūs asmenys).

Glaustai apibrėžkite organizacijos/institucijos vaidmenį programoje

 

 

 

 

 

1.9. Programos dalyviai:

 

 

 

2. Programos turinys

 

2.1. Problema/situacijos analizė

Glaustai aprašykite problemos, kurią sieks spręsti programa, aktualumą ir situacijos analizę

 

 

 

 

 

 

2.2. Programos tikslas:

 

 

 

 

2.3. Programos uždaviniai:

1.

2.

3.

 

2.4. Laukiami programos rezultatai:

 

 

 

 

2.5. Išsamus programos veiklos rūšių aprašymas

Nuoseklus projekto eigos aprašymas – nurodyti pagrindinius programos įgyvendinimo etapus; juo detalesnis ir konkretesnis veiklos planas, juo geriau jis bus vertinamas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6. Veiklos planas. Rekomenduoja me informaciją pateikti tokia forma:

Veikla

Balandis

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Vieta

Vykdytojas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7. Organizacijos valdomi ištekliai

Organizacijos aprašymas, vykdyti projektai, pasiekti rezultatai.

Organizacijos turimos patalpos, materialinė bazė (jų teisinis statusas – priklauso nuosavybės teise, nuomojamos, plotas)

 

 

 

 

 

2.8. Programos išlaidos (paprastosios išlaidos)

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

2006 m. (tūkst. Lt)

Lėšos, prašomos iš Švietimo ir mokslo ministerijos

Kiti finansavimo šaltiniai (nurodyti organizacijos pavadinimą, lėšas)

Iš viso

1

(detalizuokite)

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

3. Papildoma informacija

 

3.1. Papildomi finansavimo šaltiniai:

 

 

 

 

3.2. Rekomendacijos

 

3.2.1.

3.2.2.

3.2.3.

 

3.3. Prie paraiškos pridedama:

3.3.1. Teikiančios Programą organizacijos registracijos pažymėjimo ir nuostatų (įstatų) kopijos

3.3.2. Programos vadovo, vykdytojų ir asmens, atsakingo už projekto finansinę–buhalterinę priežiūrą, gyvenimo aprašymai (CV)

3.3.3. Programos registracijos forma kompiuterinėje laikmenoje Microsoft Word „rtf“ formatu

 

3.4. Pastabos:

 

3.4.1. Programa teikiama susegta arba surišta ir kompiuterinėje laikmenoje Microsoft Word „rtf“ formatu.

Pirminės narkomanijos prevencijos programų registracijos forma teikiama tik kompiuterinėje laikmenoje

 

2006 m................... d.

 

Organizacijos vadovo pareigos                          (Parašas)                                  Vardas ir pavardė

                                                                                            A. V.

______________


Pirminės narkomanijos prevencijos programų

finansavimo 2006 metais tvarkos aprašo

2 priedas

 

PIRMINĖS NARKOMANIJOS PREVENCIJOS PROGRAMŲ REGISTRACIJOS FORMA

 

Institucijos, teikiančios programą konkursui, pavadinimas

Kodas, adresas, telefonas, faksas elektroninis paštas, interneto puslapis, banko rekvizitai

Programos pavadinimas

Programos turinys (santrauka – ne daugiau kaip 150 žodžių)

Programos įgyvendinimo partneriai

Programos dalyviai, jų skaičius

Programos vadovas ir duomenys apie vykdytojus

Prašoma lėšų suma Lt

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 


Pirminės narkomanijos prevencijos projektų

finansavimo 2006 metais tvarkos aprašo

3 priedas

 

PIRMINĖS NARKOMANIJOS PREVENCIJOS PROGRAMOS VERTINIMO FORMA

 

Programos teikėjo (organizacijos) pavadinimas:__________________________________________

Programos pavadinimas:____________________________________________________________

Programos registracijos Nr.________

 

Eil. Nr.

Dalykinio vertinimo kriterijai

Maksimalus galimų balų skaičius

Rekomenduojamos balų ribos

Įvertinimas balais

1.

Programos atitiktis keliamiems konkurso reikalavimams

10

 

 

 

• atitinka reikalavimus

 

8–10

 

 

• iš dalies atitinka

 

3–7

 

 

• neatitinka

 

0

 

2.

Ar programą vykdysiančios organizacijos ištekliai, kvalifikacija ir materialinė bazė yra pakankami projekto tikslams pasiekti?

10

 

 

 

atitinka

 

5–10

 

 

neatitinka arba atitinka iš dalies

 

0–4

 

3.

Programos vykdymas

10

 

 

 

• nuoseklus ir detalus

 

6–10

 

 

• trūksta detalumo, nepakankamai argumentuota veikla

 

3–5

 

 

• nedetalus

 

0–2

 

 

• nėra plano

 

nesvarstyti

 

4.

Programoje numatoma:

10

(balai sumuojami)

 

 

vykdyti pirminę narkotikų vartojimo prevenciją

 

1

 

 

♦ vykdyti ankstyvosios intervencijos priemones

 

2

 

 

♦ diegti gyvenimo įgūdžius

 

2

 

 

♦ organizuoti renginius

 

1

 

 

♦ teikti žinių, informacijos

 

1

 

 

♦ pedagogų ar tėvų mokymai

 

1

 

 

♦ visuomenės informavimas apie projektą

 

1

 

 

♦ kita veikla

 

1

 

5.

Ar programoje numatomi darbo principai ir metodai atitinka pirminės narkomanijos prevencijos ir ankstyvosios intervencijos reikalavimus ir ar jie yra veiksmingi?

10

 

 

 

atitinka

 

5–10

 

 

neatitinka

 

0–4

 

6.

Biudžeto lėšų panaudojimo sąmata

10

 

 

 

• pagrįstos ir gerai argumentuotos lėšos, yra kitų lėšų šaltinių

 

7–10

 

 

• išlaidos pagrįstos, gerai argumentuotos, bet nėra kitų finansavimo šaltinių

 

4–6

 

 

• nėra išlaidų pagrįstumo ir kitų finansavimo šaltinių

 

0–3

 

 

• nėra sąmatos

 

nesvarstyti

 

7.

Programos vykdymo perspektyvumas ir tęstinumas

10

 

 

 

• perspektyvus ir tęstinis

 

7–10

 

 

• tęstinis, bet tam nenumatytos priemonės

 

2–6

 

 

• neturi tęstinumo

 

0–1

 

 

Bendra balų suma

70

 

 

 

Programos stipriosios sritys, silpnoji dalis ir kiti komentarai

 

 

 

 

Recenzento išvada (visiškai, iš dalies finansuoti, nefinansuoti)

 

 

 

Surinkus mažiau kaip 40 balų projektas nefinansuojamas

 

Recenzento vardas, pavardė, pareigos, parašas, data _____________________________________

______________