LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL VALSTYBINĖS HIGIENOS INSPEKCIJOS PRIE VALSTYBINĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS TARNYBOS ĮSTEIGIMO IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
1996 m. lapkričio 27 d. Nr. 617
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 125 straipsnį ir Ekonominių sankcijų už visuomenės sveikatos priežiūros teisės aktų pažeidimus įstatymo įgyvendinimo įstatymo 3 straipsnį,
1. 1997 m. sausio 1 d. įsteigti Valstybinę higienos inspekciją prie Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
2. Patvirtinti Valstybinės higienos inspekcijos prie Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Sveikatos apsaugos ministerijos
1996 11 27 įsakymu Nr. 617.
VALSTYBINĖS HIGIENOS INSPEKCIJOS PRIE VALSTYBINĖS
VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS TARNYBOS NUOSTATAI
Bendroji dalis
1. Valstybinė higienos inspekcija prie Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (toliau – VHI) yra savarankiška biudžetinė įstaiga, veikianti pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus galiojančius aktus ir šiuos nuostatus.
2. VHI – tai tretinio Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (toliau – LNSS) veiklos organizavimo lygio įstaiga, kuri organizuoja ir vykdo valstybinę higienos kontrolę Lietuvos Respublikoje.
Pagrindiniai VHI uždaviniai ir funkcijos
Uždaviniai
6. Siekti aktyvios Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (toliau -VVSPT) nustatytos politikos ir strategijos įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje.
8. Ugdyti piliečio ir pareigūno pareigą skatinti sveiko gyvenimo bei sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo poreikį teisinėmis, socialinėmis, ekonominėmis bei auklėjimo priemonėmis.
Funkcijos
9. Organizuoti ir vykdyti valstybinę higieninę kontrolę, vadovaujantis Valstybinės higieninės kontrolės nuostatais.
10. Kontroliuoti, kaip laikomasi sveikatos priežiūros įstatymų ir visuomenės sveikatos priežiūros teisės aktų ir norminių dokumentų reikalavimų.
11. Išduoti leidimus vykdyti žemės sklypų naudojimo, statybos, rekonstrukcijos darbus, diegti naujas žaliavas, technologijas, gamybos priemones, receptūras, realizuoti prekes, vartojimo reikmenis VVSPT nustatyta tvarka.
12. Taikyti sankcijas fiziniams ir juridiniams asmenims, nesilaikantiems sveikatinimo veiklos teisės aktų reikalavimų.
13. Analizuoti Valstybinės higieninės kontrolės veiksmų efektyvumą, koreguoti savo darbo metodus, teikti siūlymus VVSPT dėl įstatymų ir kitų teisės aktų papildymo ir pakeitimo.
14. Vykdyti kitas funkcijas, nustatytas įstatymais, kitais teisės aktais ir valstybinės higieninės kontrolės nuostatais.
15. Organizuoti ir vykdyti Valstybinės higieninės kontrolės sistemos ir jos institucijų darbo analizę ir kontrolę.
Teisės ir pareigos
19. VHI pareigūnų teisės ir pareigos nustatomos Valstybinės higieninės kontrolės nuostatuose bei kituose teisės aktuose.
20. Teikti pasiūlymus Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktoriui:
1) dėl Valstybinės higienos kontrolės institucijų įsteigimo, reorganizavimo ir likvidavimo ar pareigūnų etatų įvedimo ir sumažinimo;
2) dėl Valstybinės higienos kontrolės veiklą reglamentuojančių normatyvinių aktų papildymo ir pakeitimo;
21. Gauti iš Valstybinės higieninės kontrolės funkcijas vykdančių institucijų informaciją apie darbo organizavimą, administracinio ir kitokio poveikio priemonių taikymą.
22. Vykdyti Valstybinės higieninės kontrolės funkcijas vykdančių institucijų darbo organizavimo ir teisinės veiklos kontrolę.
23. Atstovauti Valstybinės higieninės kontrolės funkcijas vykdančių institucijų interesams valstybės institucijose ir teismuose.
24. Dalyvauti rengiant įstatymų ir poįstatyminių teisės aktų projektus, reglamentuojančius Valstybinės higienos inspekcijos darbą.
VHI valdymas
26. VHI vadovauja viršininkas, su kuriuo teisės aktų nustatyta tvarka darbo sutartį sudaro Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorius.
27. VHI viršininko kompetencija, teisės ir įgaliojimai:
1) organizuoti, vadovauti ir atsakyti už VHI veiklą, priimti į darbą pagal darbo sutartis VHI darbuotojus;
2) tvirtinti VHI darbo reglamentą, etatų, pareigybių sąrašus pagal patvirtintą darbo užmokesčio fondą, darbuotojų premijavimo ir kitus darbo skatinimo nuostatus;
4) atstovauti VHI, veikti jos vardu be atskiro įgaliojimo, tvarkyti priskirtą ir priklausantį turtą, sudaryti sutartis, išduoti įgaliojimus, atidaryti ir uždaryti sąskaitas banke;
5) pagal savo kompetenciją leisti įsakymus ir kitus norminius dokumentus, reguliuojančius VHI veiklą, deleguoti dalį savo teisių savo pavaduotojams, padalinių vadovams;
6) gauti Sveikatos apsaugos ministerijos skirtą tarnybinį atlyginimą ir tarnybinio atlyginimo priemokas bei premijas. Gauti priemoką iš išieškotų baudų ir ekonominių sankcijų bei kitais teisės aktų nustatytais atvejais;
Finansinė ūkinė veikla
28. VHI finansuojama iš valstybės biudžeto. VHI gali turėti nebiudžetinių lėšų. VHI gautas lėšas naudoja pagal nustatyta tvarka patvirtintas sąmatas.
29. VHI finansinę ūkinę veiklą vykdo teisės aktų nustatyta tvarka laikantis Finansų ministerijos nustatytų finansavimo ir iždo procedūrų.
30. VHI susidėvėjusias ar jai nebereikalingas materialines vertybes, turtą nurašo ar realizuoja Vyriausybės nustatyta tvarka.